Aptauja par ĢMO

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Reklāma Aptauja par ĢMO

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #281677
    Participant

    Te ir facepalm smaidiņš?

    #281678
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nerakstu par bīstamību, bet par ietekmi uz vidi un cilvēku.

    Vai tā ir ģmo vaina, ka ir izveidojusies tāda situācija ar firmām, vai arī sabiedriskās iekārtas vaina? Varbūt mūsu sabiedrība un pastāvošā kārtība nav tik tālu attīstījusies, lai iegūtu maksimālu labumu no ģmo? 😉

    Nesapratu,uzskatīji mani par vides aktīvisti vai kā?

    “P.s. ja neesi zinātniece un neesi aktīviste, kas tad esi?” Esmu parasta mirstīgā, kurai šī tēma sķiet interesanta un ir apriebušies zaļo aktīvistu protesti pieķēdējoties pie firmu žogiem un pārģērbjoties par banāniem.Un tas,ka visur apkārt bezkaunīgi publicē nepatiesu infu. 🙂 Un aizvien vairāk cilvēku ir pret ģmo,jo ne par velti vides aktīvistus sauc par aktīvistiem – rāda filmiņas, taisa publikācijas un dala uzlīmes.:(

    aoma – laba fantāzija.

    #281679
    Anonīms
    Neaktīvs

    pff,nepareizā vietā pielikās komentārs.

    #281680
    aoma
    Participant

    Nē, tas ir ņirdzīgs vieplis.

    Lai nu kā, ir zināmas robežas, kurām tomēr labāk nepārkāpt – lai arī ģenētiskā pārtika būtu lēta un nekaitīga (kam es pilnībā neticu), par velti nevienam tāpat neviens neko nedos, lai kādās lakstīgalu mēlēs to neskandētu – to vienkārši nepieļauj kapitālisma pamatprincips un arī pati cilvēka daba.

    Tāpat neviens īsti nezin, kā tas atsauksies uz nākamajām paaudzēm, iejaucoties dabas likumos, var sanākt lieli sūdi.

    Vai tad nepietiek jau ar siera un sviesta aizvietotājiem, ķīmiskajām eļļām un citiem indīgajiem surogātiem, ar ko ir piebāzti lielveikali? Man garšo no govs slaukts piens, un savā dārzā salasītas zemenes, kas tikušas mēslotas tikai ar kūtsmēsliem, nevis dažādām indēm, tāpat gribu elpot svaigu gaisu, nevis lielpilsētas smārdu, lai gan bieži tas sagādā zināmas neērtības un reizēm pat apvainojumus.

    #281681
    Participant

    Nu katram savs viedoklis.

    PS: Pankš no lolitas Neimanes pa pakausi par vēlmi lietot trekno govs pienu. 😀

    #281682
    Nelabojams
    Participant

    Kas ir Lolita Neimane un kas viņai varētu būt pret normālu produktu lietošanu? Kaukāda vegānu kaza?

    God. I.B., tā arī neatbildēji uz manu jautājumu.

    “…atkarība no sēklu piegādātājiem nav nekas traks” – nu ar tik tuvredzīgi domājošu cilvēku diskutēt nav vērts. Tas atkarības turētājs tev var elementāri pateikt – šodien tu ēdīsi, bet rīt neēdīsi… ja nesamaksāsi man 20 reizes vairāk!

    #281683
    zeno
    Participant

    Neesmu rasists bet uzskatu ka Ä€frikā pludināt pārtiku vispār ir nepareizi- cits jautājums par to ka modificētu pārtiku varētu audzēt viņi paši.

    #281684
    Participant

    Un? Ko man tagad darīt? Būt pret Ä¢MO?

    Kā jau teicu, atstāj šos jautājumus attiecīgajās rokās, nav ekonomika mana stiprā puse. Un tīrs, mežonīgs kapitālisms daudz kur vairs nav, tāpat vienas firmas varu pār ekonomiku ar likumiem cenšas apturēt. Viss, nav ko svepstēt.

    #281685
    Anonīms
    Neaktīvs

    Morāle un ētikas robežas katram savas, tas nav nopietns arguments,taču katram ir tiesības uz to. Un tās ar laiku,starp citu, mainās.

    Nu vot, pats jau pateici un es jau sāku atkārtoties: ” to vienkārši nepieļauj kapitālisma pamatprincips un arī pati cilvēka daba. ” Un kur šeit vaina ģmo,ka mēs viņu nemākam saprātīgi izmantot?:D

    ģmo ar ķīmijām nevar likt vienā plauktā, jo ģmo ražo tam neraksturīgas olbaltumvielas nevis kaitīgas ķīmiskas vielas. principā ar ģmo izmanto dabas fenomenu, ka organsims ražo visu,kas ir ierakstīts tā gēnos. Kruta, ne?:DBioloģiska rūpnīca bez CO2 izmešiem. 😀

    #281686
    Anonīms
    Neaktīvs

    To es neteicu,bet nu ok.:D

    Ja jau tik ļoti gribi par ekonomiku šķendēties, lai būtu. Izstāsti man, kā brīvā kapitālisma valstī kādu var piespiest kaut ko iegādāties? Vai tad par labāko preci neizvirzās labākā prece, jo ir konkurence? Cenas un kvalitātes ziņā samērīga? Un kas liedz zemniekiem iegādāties parastās sēklas? Nesaprotu. Ja tu man paskaidrotu, kā ļaunais Monsanto var piespiest nabaga zemnieciņus iegādāties viņu preci, būtu feini.

    #281687
    aoma
    Participant

    Nu nu. Maniem oponentiem acīmredzami pietrūkst pat niecīgākās prāta kritikas, ja es ticētu visam, ko skribelē internetā un citos resursos, man sen vajadzētu dzīvot uz mēness un pa brīvdienām aizlaist līdz Venērai.

    Ja tik viegli ticat visam, ko publicē tā sauktie “reklāmpasūtijuma zinātnieki”, laikam galvās ir pilnīgs informācijas un/vai zināšanu vakuums. Nu tak ēdat savu bezgaršigo, mākslīgi uzbriedināto pārtiku, bet neapgalvojiet, ka tas ir kaut labs un bez problēmām nākotnē ēdams produkts. Sen ir pagājuši laiki, kad eksperimentēja ar pelēm un jūras cūciņām, tagad tos ir nomainījušas 3. pasaules valstis, tai sk. arī Latvija. Pie mums notirgos da jebko, jo reklāmas kampaņas, kas stāsta, cik produkts ir veselīgs un labs, tik mazizglītotā auditorijā izmaksā ārkārtīgi lēti.

    “Kaitīgo” govs pienu cilvēce bez problēmām dzer jau vairākus gadu tūkstošus, ko nevar teikt par salīdzinoši nesen veidoto veikala erzacu. Kas būs vēl pēc pāris paaudzēm, bail pat iedomāties, jau tagad pārsvarā garīgi invalīdi ar dažādām alerģijām un citām kroplībām vien dzimst.

    #281688
    Participant

    Nu bet protams, ka info tikai no interneta. Nu bet protams, ka aoma ir ietestējis ģmo bezgaršīgos ābolus. Labi, pietiek, vismaz ar Nelabojamo var diskutēt, pārējiem cilvēkiem vienkārši ignore turpmāk.

    #281689
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tavi secinājumi, ka ” maniem oponentiem acīmredzami pietrūkst pat niecīgākās prāta kritikas” ir pilnīgi nepamatoti un beztēmā.:D

    Izskatās, ka tu esi tas,kas ņem nopietni visu,ko internetā lasa, tajā skaitā konspirācijas teorijas par slepeniem “eksperimentiem”.:D

    Pag,trešās pasaules valstis,tajā skaitā ASV? aj,aj, izskatā,ka ne man te ir pamatīgs informācijas trūkums. 🙂

    Nopietni, ieteiktu aiziet parunāt ar kādu biologu, lai viņš tevi apskaidro ar ko ģmo atšķiras no ķīmijas.

    Kā arī nomirst ātri, ja jau tik ļoti bail no ļaunās nākotnes.:)

    #281690
    Nelabojams
    Participant

    Pastāsti man, kā tu brīvā tirgū Latvijā izvēlies, teiksim, elektrības vai siltuma piegādātāju, ja tevi neapmierina kāds no esošajiem :p

    Zinātniece neesi, aktīviste neesi, tad jau laikam gan no torgašiem. Palabo, ja kļūdos.

    Bet es esmu zinātnieks, kas gan praktiski gan teorētiski strādā tēmai ļoti tuvā jomā un diezgan daudz gadus jau.

    #281691
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nu tu ar salīdzināji. 😀

    Man vēlreiz nosaukt firmas? Nu labi: Amerika – BASF, Monsanto, Dow, DuPont.

    Š veice – Syngenta; Vācija – Bayer. Un droši vien vēl daudzas. Problem?:D

    Un kas aizliedz viņiem pārmesties atpakaļ uz parasto lauksaimniecību? Nebūs kāsējfirmām lielas naudas par patentu pārkāpšanu jāmaksā. Tā kā Tavs salīdzinājums ar Latviju un elektrību ir pilnīgi, khe khem, nekompetents. 🙂

    Un ne jau pašas firmas tais laukos savas sēklas iesēja – visi grib naudiņu – arī zemnieki, tāpēc jau izvēlējās Ä¢M sēklas. A pēc tam visi tik brēkt māk.

    Strādā diezgan tuvā jomā – kādā? Selekcijā? 😀 Būtībā tas neko nemaina, zinu cilvēku viedokļus, kuri strādā nevis “tuvu” šai tēmai, bet tieši ar to nodarbojas. Tā kā ar to mani ietekmēt neizdosies. 🙂

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā