Audio pastiprinātāja izvēle.

Sākumlapa Forumi Tehnika Audio/Video/Foto un TV Audio pastiprinātāja izvēle.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147057
    Mad182
    Participant

    Domāju, šajā jautājumā te būs zinoša tauta, samurajs, piemēram 🙂

    Tātad plānoju iegādāties audio jaudas pastiprinātāju (mašīnas).

    1) vai izejas jaudai jābūt lielākai par tumbu nominālo jaudu, ja jā – par cik?

    2) vai atšķiras pastiprinātāji, ko izmanto subiem no citiem, vai tur ir vēl kāds smalkāks iedalījums?

    Konkrēti ir vajadzība darbināt tumbiņas 2x 85w nominālā jauda, 160w peak (lai ko tas arī nozīmētu :ooo:)

    Š itādas: https://cgi.ebay.it/PAIR-JBL-6-X-9-inch-CAR-SPEAKERS_W0QQitemZ130215840384QQihZ003QQcategoryZ18805QQcmdZViewItem

    + vai pagaidām viņas var slēgt pa taisno pie atskaņotāja (4x45w) un lai klusiņām skan, vai arī tur kaut kas nobeigsies?

    #180968
    samurajs
    Participant

    Vai vai vai… nu tevis minētām 5 Ls tumbiņām nekādu pastūzi vispār nevajag, jebkura automagnetola pavilks. Nav viņām nekāda tur 85 W jauda, labi ja 10 W reāli. Labas tumbas arī maksā. Pats kādreiz redzēju tirgū ķīniešu magnetolu (ar baterijām) par 30 Ls, kur uz tumbiņām lepns uzraksts: 1000 W P.M.P.O. 😀 😀 😀

    Nu ja gribas to bum-bum efektu pa visu ielu, tad vajag nopirkt papildus klāt subi ar aktīvo pastiprinātāju, piem. šito: https://www.neostore.lv/item/NS-00002719/

    Subis domāts tikai basu atskaņošanai, tam ir jaudīgs “gumijas” skaļrunis un filtrs, kas laiž cauri tikai basus.

    Vispār jebkuru tumbiņu max pieļaujamā jauda jābūt lielāka par stiprekļa jaudu, pretējā gadījumā skaļruņi var nokūpēt. Vēl jāskatās, lai pretestības atbilst stipreklim: ja paredzētas 4 Omu tumbas, tad 2-omīgās slēgt riskanti; uz pilnu klapi var sadegt pastūzis.

    #180969
    Mad182
    Participant

    Tad tu saki viņas var mierīģi pie maģa likt? Par tām tumbiņām jau vienalga, man tikai negribētos jaunu alpine maģi nobeigt 🙂

    Vienkārši agrāk ir bijis pastūzis, bet es jau nez, varbūt tur subis arī ir bijis, tagad tikai vadi palikuši.

    Nēesmu es nekāds “tuč tuč” mīlētājs, un negribnu tur kaut kādas baigi lielās tumbas nemaz, vienkārši plaukts ir sagraizīts un šīs tur ir ieliktas, tad nu nekaitētu arī lai skan. Dabā izskatās tīri palielas un cik skatos uz JBL citiem produktiem, tur nemēdz būt rakstīti kaut kādu “1000 W P.M.P.O.”, kaut vai pastūži ir nopērkami ar izejas jaudu 2x60w par palielu cenu :hmz: Vecas gan viņas arī laikam ir bez gala.

    Nu labi, ja tu saki, ka viņas var droši maukt pa taisno klāt, tad man nekādu pastūzi nevajag 😀

    #180970
    samurajs
    Participant

    Paskaties, ja tām tumbiņām rakstīts virsū “4 Ohm” – mauc klāt bez riska!

    #180971
    Mad182
    Participant

    Jap, ir 4. Tikai skan viņas diezgan klusi, mazās tumbiņas priekšā un sānos stipri pārkliedz šīs 6×9 collīgās :/ Basi jau kaut kādi no viņām nāk, bet nu klusi…

    #180972
    Jazz
    Participant

    Tās nav kautkādas vecās papīrnieces? Kad esi Rīgā, aizej uz “Latgalīti” un pa lētām naudiņām paņem normālas tumbiņas 🙂

    #180973
    Mad182
    Participant

    Nē, papīrnieces šķiet ka nē, tādas gludas un gumijotas membrānas.

    Vispār man jau mētājas jaunas šādas: https://www.24.lv/?action=prod&aid=1&offset=0&id=81841&ref=188 un vēl 2 tādas pašas, tikai mazākā diametrā priekšai, bet nāksies meklēt jaunu bagāžnieka plauktu, manējam ir izgriezti baisie caurumi priekš tām JBL 🙁 Tāpēc arī gribēju viņas kaut kā piedabūt skanēt.

    #180974
    samurajs
    Participant

    Mad182: jebkurš skaļrunis pilnā skaļumā skan tikai tad, kad ir iebūvēts atbilstošā akustiskā noformējumā – t.i. kastē vai auto salonā. Pats par sevi pliks pieslēgts viņš skanēs apm. 3x klusāk. To sauc par ‘akustisko īssavienojumu’ – skaņas vilņi no priekšas un pakaļas ir pretfāzēs un viens otru slāpē. Tā kaste atdala priekšu no pakaļas, pieleca?

    #180975
    msh
    Participant

    Ak tu nabaga audio šķūneri 😀 Labi ka mani šitādas probas nenomoka 😀 Pakaļā kaut kādi helix pļurņiki [tie tur jau bija, es tos tikai esmu pārcilājis un savilcis vadus], priekšā pie griestu abšivkas Clarion pīkstuļi [pirms tam tur kkādi bija, bet viens čārkstēja, šitos, salijušus, šrotā iemainīju, izrādījās labi clarioni 😀 ] un nu vēl ieliku priekšējajā panelī oriģinālos krutos blaupunkt pļurņikus – šitiem atšķirībā no parastajiem [kuri skan kā kompja pļurņiki pa astoņiem latiem 😀 ] ir pa vidu pīkstuļi – nu nekādas vainas, lai arī pļurņiki pilngadību sasnieguši 🙂 Darbina tos pļurņikus Kenwood KDC-R7060 – desmitgadīgs maģis ar vienu unikālu fīču, kuras dēļ to mainītu tikai pret RNS-E navigāciju 🙂 Ķipa 4x40w ir, bet tas tak jebkuram [nu labi, mad’am varbūt ne 😀 ] skaidrs, ka tur tās jaudas nav 🙂 Nākotnē varbūt būs vēl tur kaut kas pa audio tēmu jāiebāž, plauktā stāv pusizjaukts jbl pastūzis 2x50w@2 om, to jānokrāso, jāizurbj puse skrūvju un jāsaliek jaunas. Bet vispirms jānomaina ģenerators – baidos ka esošais tam visam varētu palikt bik par īsu :hmz:

    #180976
    Mad182
    Participant

    msh wrote:

    Ak tu nabaga audio šķūneri 😀

    Es jau teicu, ka patiesībā es visu to padarīšanu labprāt dabūtu ārā un ieliktu +/- oriģināla izmēra tumbas un viss, tā arī būs jādara, ja dabūšu plauktu… audio šķūneris ir bijis vācietis. Vadi tur ir savilkti krustām-šķērsām, bagāžnieka plauktā izgrauzti caurumi utt… :duno:

    Samuraj: nu par kasti skaidrs, telpa jau arī ir nodalīta starp salonu un bagāžnieku. Man tikai aizdoma, ka tas maģis visu to nevelk – priekšējām tumbām ir katrai sava izeja no maģa, bet divām atlikušajām izejām katrai paliek pa vienai no šīm JBL, vvz kādai sānu tumbai un aizmugures pīkstulim…

    Tā vismaz šķiet, bet to vadu tur ir vairāk kā vajag 😀

    #180977
    samurajs
    Participant

    Ja tas ir kāds pavecs maģis, tas nekādā gadījumā īpaši skaļi nevilks pamatīgu skaņas sistēmu. Tie dullie, kas brauc pa ielu kā ceļojošas diskotēkas – lieto pamatīgus pastiprinātājus, kas nav no lētajiem.

    #180978
    Mad182
    Participant

    Nu maģis gan ir gluži jauns, alpine pie tam.

    Labi, paldies par to pašu! Lai kā arī tur nebūtu, meklēšu plauktu un nahrenizēšu tās JBL 🙂

    #180979
    msh
    Participant

    Kas vispār par mašīnu?

    Samuraj pričom tur “jauns”? Apšaubu, ka ir daudz maģu, ar drošinātāju virs 10A un no tā izrietošu pastiprinātāja potenciālu – izmērs ir ierobežots un ar dzesi arī ir probas.

    #180980
    msh
    Participant

    Kur tā nejauši pačibēja divi posti? :hmz:

    #180981
    Mad182
    Participant

    Ne tikai te, pie 200 gadu diska arī mans komentārs apēsts, moška admini kaut ko forumam čakarē :0

    #180982
    msh
    Participant

    Tātad, teicu, ka beidz dzīt fufeli bet nomaini to plauktu, kā arī prasīju, no kurienes esi 😀

    Ak jā, te vari aplūkot dažas bildītes.

    #180983
    samurajs
    Participant

    Atvainojos, ja kādam kāds posts pazudis – bet tīšām dzēsis neviens neko nav. Admini patiešām strādā pie jaunām fīčām, bet šoreiz laikam hostserveris visdrīzāk varētu būt vainīgs; tiem HDD arī nav mūžīgi, laiku pa laikam kāds nojūk.

    #180984
    Mad182
    Participant

    Dzīvoju Ogrē, strādāju Rīgā un deklerējies Priekulē 😀

    Un plaukts jau tiek runāts 🙂

    #180985
    msh
    Participant

    Normālas dzīves/darba/deklarācijas vietas :rolf:

    Būtu tuvāk šitam galam, varētu palīdzēt [ja darbošanās ar instalāciju un salona jaukšana sagādā probas] ;.

    #180986
    Mad182
    Participant

    Nav jau tik traki, tumbu mainīšana jau nav nekāds sarežģītais darbs 😀

    Bet vadi gan man tur ir visvisādi savilikti, cilvēks, kas lika signalizāciju, brīnijās, kāpēc tā mašīna vēl nav nodegusi 😀 Izrādās, ka arī Vācijā tomēr ir tādi paši “meistari” kā pie mums.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā