Datora "salikšana pa detaļām"

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Datora "salikšana pa detaļām"

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147220
    mezhawecis
    Participant

    Man vajadzētu zināt visas daļas, kas vajadzīgas pilnvērtīga datora salikšanai no nulles.

    #182492
    samurajs
    Participant

    Pirmā un galvenā daļa ir kaste jeb keiss, jo to visi redz. Pēc kastes visi n00bi vērtēs tavu datoru, tāpēc vēlams, lai kaste būtu stilīga, lai uz tās mirgotu pēc iespējas vairāk uguntiņu.

    Lai tavs PC vēl vairāk izceltos – ieteicams tam istabas vidū izbetonēt speciālu fundamentu (kā piemineklim).

    BTW, ar ko pilnvērtīgs dators atšķiras no nepilnvērtīga? 😀

    #182493
    mezhawecis
    Participant

    Nu tas bija domāts lai kāds ākstoties nepasaka saskrūvē uz dullo mikroshēmas, būs dators, kas nestrādā (tici vai nē, bet tādu klaunu ir daudz…). Bet ja nopietni, uzskaitiet lūdzu visas daļas, kas nepieciešamas.

    #182494
    Jazz
    Participant

    mezhawecis? priekškam Tev? paņem izjauc savu PC un skaties kas tur ir un kas tur nav!

    #182495
    samurajs
    Participant

    Eh… visa pamatā ir mātene un procis. Tiem jābūt saderīgiem. Nevarēsi Intel domātā mātenē iespraust AMD proci un otrādi. No šīm daļām atkarīgi visa PC parametri. Visi citi komponenti +/- piemeklējami.

    #182496
    shady
    Participant

    Palasi PC detaļas un padomā – kas tev vajadzīgs un kas nē…

    => https://www.metaleks.lv/komponentes.php

    => https://ms.lv/?q=UutRzyfnz8xxa2LPr89=

    => https://m79.lv/product/index/group/2

    Paskaties arī citus i-neta veikalus un salīdzini cenas.

    Tam var palīdzēt arī šie projekti, kur var pasērčot cenas:

    => https://cenugids.lv/

    => https://www.salidzini.lv/

    Protams, ka mātene tev ir vajadzīga, jo uz tās bāžas virsū pārējās kartes – arī bez CPU un barokļa tev neiztikt…

    * Skaņas karte parasti uz mātenes ir jau integrēta, ja tev nav mājās super truper skaņas iekārtas, tad vari mierīgi iztikt ar to pašu integrēto.

    * Tīkla karte arī ir integrēta.

    * Ir mātenes, kur integrēta ir arī video karte, ja netaisies spēlēt jaunākās spēles, tad vari iztikt arī ar to, jo darbam, filmām pilnīgi pietiek.

    Domāju, ka tālāk spēsi izdomāt pats, piemēram, TV karte – kā lai es zinu – vai tu vēlies savā datorā skatīties TV un ierakstīt TV pārraides utt – domā pats!

    #182497
    msh
    Participant

    Neklausies tajā jocīgajā cilvēkā, integrēto videosūdu lietotāji ir mazohisti 😀 Nepietiek, ka tie mēsli ņifiga nevelk, vēl dažu labu firmu kakuči pat normālu kadru frekvenci nevar padot 😀

    #182498
    Foxsk8
    Participant

    Tātad visu mūžu esmu bijis mazohists, jo lietoju onboard VGA. Tur, ka tas iebūvētais VGA nevelk, tam pilnībā varu piekrist, bet atkal no otras puses skatamies, ja man PC vajadzīgs tikai, lai pasēdētu netā, skatīties filmas, kodētu, tad man nav vajadzīgs tur augstā plaukta Geforce, jo ar integrēto karti pilnībā pietiek. Tākā esmu Non-Gamer tips, tad jaunu video karti pirktu tad, ja patiešām kaut kas krasi mainītos un gribētu kādu spēli uzraut, vai arī iebūvētā video karte aiziet ciet.

    Pāris dienas atpakaļ ar veco labo “3DMark2001SE”, testēšanas laikā ar iebūvēto: ATI Radeon Xpress 1200; 1 GB savācu ap 3500 punktiem, pēc tam paņemu Geforce 6200 256 MB un savācu ap 6500 punktiem. Divais reizes vairāk, nekā ar onboard. Tātad kad liec PC kopā, skaties, kam tu viņu liksi, zinu daudzus cilvēkus, kuri tikai netā sēž, bet sev ir paņēmušu 86000 GT un vēl labākas kartes, bet reāli viņas neizmanto, žēl skatīties.

    #182499
    Sid
    Participant

    fox, man pašam ir 8600GT, kuras pilno performanci es izmantoju ļooooti reti, jo, ja es uzspēlēju kādu spēlīti, tad tā ir vai nu galīgi veca (piem., quake 3/nfsu/aoe2 and so on), vai arī kaut kas smags (doom3/quake4). Anyway, ja komplektē pc, tad, imho, to vajag darīt ar nelielu skatu nākotnē.

    #182500
    msh
    Participant

    Jūs laikam esat aizmirsuši par videosūdiem, kas spēj, teiksim, attīstīt 75 Hz kadru frekvenci un tur kaut kādu nožēlojamu izšķirtspēju 🙂 Labi, tādus pārtrauca tirgot mošk pirms kādiem diviem, trīs gadiem, bet tomēr – astoņus gadus veca gf mx2 spēj daudz labāk 😎 Un nav arī diez ko daudz videosūdu, kuriem varētu pieslēgt divus vai vairāk moņus 🙂

    #182501
    samurajs
    Participant

    Piekrītu, ar skatu nākotnē videokarte vajadzīga. Nevajag dārgās, pat 50 Ls lētucis dos vairāk nekā vairums iebūvēto.

    #182502
    shady
    Participant

    Nu uz mana galda PC ir 5600XT videokarte, kuras cena mūsdienās varētu būt ap 10Ls….nu nez – man neko spēcigāku arī neprasās..darbam, izklaidei, filmām pilnīgi pietiek!

    Mūsdienu mātenēm ir jau integrētas pat spēcīgākas kartes, kā piemēram man uz laptopa – viss tur vnk lido, jo visi veikstpējas parametri ir krietni augstāki nekā mājas PC…

    Emm…laikam esmu ko smagi palaidis garām, ka tagad ir mainīts lietotāju iedalījums?

    1) Nolādēti geimeri, kas uzskata, ka ja nevel jaunākās spēles, tad dators ir sūds.

    2) Mazokisti, tas ir, cilvēki, kuri datoru lieto darbam, izklaidei [mūzika, filmas, etc..visādi krepi], netam, mācībām utt…

    #182503
    Sid
    Participant

    Em, shady, ir vēl trešais iedalījums: “MÄ€JAS! jūzeris”, kādreiz uzspēlē kādu spēlīti, lieto i-netu, klausās mūziku, skatās filmas, etc, tur noder tā video karte ;] bez tam, visādas vistas un tamlīdzīgi putni arī labprāt palieto kaut ko no video kartes, un, pat, ja vistu varēja izlaist, tad hz kā būs ar windows 7 (vai kuru tur) pasēšanu ;]

    #182504
    msh
    Participant

    Š eidijs izklaidējas, blenžot uz 800×600@60 Hz 😀 Ar porķiku nejauc, porķikam nav citas alternatīvas kā iebūvēts videosūds!

    #182505
    shady
    Participant

    Sid – es tikai paskaidroju par integrēto video, jo ne visiem vajag dzenāt labās spēles utt…


    msh:

    1) Nē, es sēžu uz 1024×768 @85Hz => mans 17″ monis vairāk nevelk….

    2) Porķikam iebūvēts videosūds? wtf???? Man uz porķika iet viss, kas man vajadzīgs. Neuzskatu, ka video būtu mēsls, jo ir krietni spēcigāka par galda PC un tās resursi pilnībā netiek izmantoti [noteikti pietiks arī windows 7 un kaut windows 10]!

    3) Es domāju, ka TU esi mazliet gudrāks un objektīvāks par dzelžiem….bet izskatās, ka tu piederi tai 1.kategorijai….

    #182506
    msh
    Participant

    Nu labi, gudrais un objektīvais, tad pasaki

    1) Tas ir normāli, ka kaut kāds mēsls apēd sistēmas ramu? Nafig tas vajadzīgs

    2) Videosūds pret parastu, lētu viduvēju videokarteli ir velosipēds pret motociklu – pārvietoties var, bet…. 😀

    3) jā, tu tam porķikam to mikreni nomainīt vari? 🙂 Un vai tai ir savs vRAM?

    Pie tagadējajām cenām videosūdu lietotāji ir īsti mazohisti 😀 Nemaz nerunāsim par to, ka var būt zināmas probas ar draiveriem zem linukša [ja tas nav nVidia videosūc], bet iespējas, iespējas… Nav tak 2000. gads, kad gf2 maksāja naudu, tagad par kapeikām nāk gf6 un uz augšu 😎

    #182507
    Foxsk8
    Participant

    Vienīgais iemesls kāpec es vēl es jaunu karti neesmu paņemis ir finanšu trūkums. Ja mums visiem būtu mēnesī ienākumi ap 1000 Ls, domāju, ka visiem mājās būtu baigie zvēri.

    Varbūt citiem nav tik daudz naudas, lai uzreiz paņemtu video karti pa 50 Ls vai varbūt nedaudz lētāku.

    Nu piekrist jau tev var, pa tiem taviem 3 punktiem, dēļ tiem gribot vai negribot ir jāņem kāda video karte.

    #182508
    memorex
    Participant

    notebook nekādā gadijumā nepērc ar iebūvēto nvidia 8600 vai 8400 😉

    #182509
    Sid
    Participant

    Quote:


    notebook nekādā gadijumā nepērc ar iebūvēto nvidia 8600 vai 8400 😉

    kāpēc?

    #182510
    memorex
    Participant

    tapēč ka nvidia čips ir ateja ;), ja paveiksies tad notebook nosprāgs līdz 2 gadiem, apmainīs pa garantiju un vel kādu laiku ies (varbūt vel 2 gadi), bet ja pēc 2 gadiem, tad vari pirkt jaunu…. 🙂 BTW pilns nets ar kritiku 😉

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā