Dators pensionāram

Sākumlapa Forumi Tehnika Cita tehnika Dators pensionāram

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155654
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ko varat ieteikt pensionāram, kas nav datoram pieskāries vispār? Lietos tikai ziņu apskatīšanai, internetbankai, i-radio…

    Budžets <200 Ls. Klēpjinieku vai planšeti? Netbuki laikam par mazu būs, bet 10"tablete varētu pietikt.

    #280460
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu esi pilnīgi *** vai tikai mēģini tīši troļļot?

    Kādus portatīvos???? Kādas planšetes???? Tikai un vienīgi stacionāro kompi! Ja svaigu tad kautkādu variantu ar on-board proci (Intel Atom alternatīvas), ja lietotu tad jebkuru P4 par kuru iz aizdomas ka NAV pārkarsēts, proti – iepriekšējais lietotājs nav bijis ambīlis.

    #280461
    budzis
    Participant

    Beton, turpini vien dauzit betonu ar galvu! Uz vecu P4 neparakstās kaut vai tā iemesla dēļ, ka to aparātu gana regulāri grib vadāt līdz + sēdēt dīvāna pie TV ar galddatoru būtu visai interesanti.

    Ja nevari neko sakarīgu piedāvāt, tad ej … un paklusē

    #280462
    Willis
    Participant

    Noteikti portatīvo, mans fāters arī ir pensionārs un viņam portatīvais visu laiku stāv priekšā, lasa avīzes, portālus, izmanto i-banku, skatās ziņas utt. Kas attiecas tikai uz tikai ziņu apskatīšanai, internetbankai, i-radio, jāsaka 🙂 apetīte rodas ēdot, kad cilvēks kurš nav redzējis ko var atrast netā, cilvēkam prasības aug neatkarīgi no vecuma .

    #280463
    Andron MacBeton
    Participant

    Dārvina vārdā – kastrējieties!

    #280464
    Imhoteps
    Participant

    Š oreiz nebūtu tik svarīgi – nepārvietojamo kasti vai kaut ko kustināmu. Svarīgi, kā ir ar redzi! Ja redze ļauj sevi manīt, tad vajadzēs portjiku ar lielāku diagonāli, kas būs aplam smags un “nemobils”, un tas nav variants. Ja ar redzi viss čikiniekā, tad atkarīgs, cik “mobils” ir pats pernsionārs. Ja tāds žiperīgs, dzīvelīgs un, kā jau teicu, ar normālu redzi – gan jau priecāsies arī par kādu netbuku. Parciņā apsēdīsies, palasīs ziņas, soft-pr0n aplūkos (vecs – nav miris).

    Vienu lietu gan ieteiktu – kādu vieglu un saprotamu distru ar LXDE, nevis Vindoff. Lai pa tiem soft-pr0n resursiņiem ložņājot, neievazā kādu drazu.

    Un planšete NAV variants – vecākam cilvēkam vajadzīga kārtīga taktilā konekcija, lasi – normāla klaviatūra. Tanī vecumā pirkstu jūtība ir pavājināta, neliels pirkstu tremors, tas viss padarīs apiešanos ar planšeti mokošu. Planšete nederēs.

    Peppermint / Mint LXDE / Lubuntu u.tml.

    #280465
    Jaunzems
    Participant

    Beton, vai tev patiktu, ja tev, ieejot veikalā un cenšoties nopirkt, piemēram, Cēsu alu, sāktu bļaut virsū pārdevēja: “BLARGH NACKUJ IDI OTS, NAFIG CĒSU ALU? CĒSU ALU PĒRK TIKAI IDI OTI! KÄ€DU CĒSINIEKU? KÄ€DU ALU?

    TIKAI KAZNAÄŒEVSKAJA VODKA, TIKAI 0.5 TILPUMÄ€! JA TU NOPIRKSI ALU, BŠªSI AMBĪLIS!

    Pašlaik tu mums no malas izskaties pēc mērkaķa, kurš tam, lai piesaistītu uzmanību, izmanto lamuvārdus. Cilvēks tikai pajautāja, ko pirkt, un tu sāki ķerties pie smagās artilērijas.

    Darvina vārdā – kastrējies!

    #280466
    Imhoteps
    Participant
    #280467
    deivs001
    Participant

    Pensionārs, kurš negad nav pieskāries datoram, uzreiz gribēs izlaisties uz dīvāna un paralēli TV strādāt ar to? Vai aiznest kaimiņpensionāram palielīties? Tas jau ir stulbi.

    Nopirkt to lētu uzticamu kasti, normālu monitoru un miers. Ja iepatiksies štelle, lai pērk kaut ko labu.

    un saka, ka laiki slikti 😀

    #280468
    Andron MacBeton
    Participant

    Jaunszems kārtējoreizi pierāda savu latvieteļa tupumu. Necentīšos izskaidrot kapēc, saprātīgas būtnes pašas uzstādīs diagnozi pēc viņa tekstiem.

    #280469
    budzis
    Participant

    Imhoteps, klaviere nepieciešama, ja daudz raksta. Fakts. Tikai esmu pārliecināts par 99%, ka tur nekas vairāk par dažiem vārdiem meklēšanā vai www adresē netiks rakstīts. Dators te domats ka avizes aizvietotajs vairak.

    Savukārt vecam cilvēkam iemācīt apieties ar peli ir ekstrēms pasākums, no pieredzes zinu. Daudz vienkāršāk būtu iebakstīt normāla izmēra bildītē. Jo ipasi, ja dzive ir smagi stradats, nevis tizlojies interneta, ka mcb 🙂

    Tad nu doma – ko labak. Planseti 10″, itka ertaku, bet apshaubamu kvalitati. Vai ari kaut kadu 15″ celeronu ar netbuka linuksha paveidu – lai mazak galvas jauksanas vecam cilvekam. Bet izskatas, ka nav nevienam pieredzes ar plansetem un pensionariem…

    #280470
    m_janis
    Participant

    Pirmkārt – varēji jau pateikt aptuvenu pensionāra vecumu. 60 – 75 gadu vecumā ne viens vien pensionārs ne tikai prāta (par to nav ne mazāko šaubu), bet arī fiziskas aktivitātes ziņā būs krietni pārāks par daudziem te esošajiem.

    Presonīgi zinu pāris vīrus, kuroi savos 65 joprojām kāpj nopienos kalnos (jā pats arī esmu “kalnietis” jau krietnu laiku), zinu, kas 75 gadu vecumā aktīvi dzied korī, pazīsto onku, kurš pirmo reizi datoram pieskārš 84 gadu vecumā – bet 3 dienu laikā bez problēmām apguva visu parastam lietotājam vajadzīgo. Pašam pirms neilga laika bija darīšana ar kundzīti, gan 52 gadu vecumā, kura arī zināja tikai to, ka tādi datori eksistē. Bet nopirka laptopu (jo ļoti mobīla), pāris dienas man telefoniski čīkstēja, ka vajag visu latviski (jo angliski nezin ne vārda), bet kad aizbraucu, sainstalēju visu (izņemot Libre Office un FF ) angliski un pāris stundas pamācīju – dāma pārsteigta, cik viss viegli un saprotami, ka nebūt valoda nav jāzin.

    Nu protams, ir jau arī daži pensionāri, kuri trīcošām rokām un kājām knapi var līdz galdam aizčāpot – nu tur protams PC ar samērā lielu monitoru, bet tā, ja ar redzi nav problēmu (parastas brilles neskaitās, ar tādām staigāju kopš 21 gada vecuma) – laptops būs pašā laikā. Protams, ar peli.

    #280471
    budzis
    Participant

    m_janis, 72, bet tas neko nemainis 🙂 Teiciens par 52 kundziti mani vispar sasmidinaja! Ta tak vel meitene 😀

    Nezinu, kur tu dzivo, bet lielakaja dala majoklu musdienas ir tikai 1 galds – virtuve. Rezultata ar ko tad tavs portativais atskirsies no parasta galddatora? Bet peli izmantot var normali tikai uz galda. Savukart trekpads portativajam ir reals chakars…

    Nebutu izveles iespeju, nebutu problemu – nemtu klepjinieku un viss 🙂

    #280472
    Imhoteps
    Participant

    Nu, es uzskatu, ka kāds 10-11″ netbuks būtu pats optimālākais variants vecākam cilvēkam. NEKÄ€DI 15 collu agregāti – netbuks un ne lielāks par 11″, tā lai būtu VIEGLS. Un par peli – tačpads tak ir, varēs vilkt ar pirkstu cik uziet.

    Ar tabletēm tomēr viss vēl miglā tīts – tā “popularitāte” un kvalitāte tiem aizvien ir iedīgļa līmenī, tas tāds modes “pīkstiens” manā skatījumā. Laiks rādīs, kādu ceļu ies planšetes un kādas tās būs. Modes lieta. Savukārt netbuks ir dators kā dators. Tam vienmēr pielietojums saimniecībā atradīsies. Bet, nu, tās ir manas domas. Es ņemtu mazo, bet kompi.

    Man čomam 2-ais aipads – esmu palietojis diezgan. Interesanta mantiņa, ļoti “apple-iska”, bet man palika ļoti dalītas domas par to – it kā foršs rīks, ja var atļauties, bet nu ļoooooti specifisks un ļoti šauri specializēts. Ja man uzdāvinātu (laimētu loterija, hz) – protams, es lietotu, bet mērķtiecīgi pirkt? Es nepirktu. Vismaz ne šobrīd. Starp citu martā, iespējams, prezentēs trešo aipadu ar Retina displeju – ja tā, tad bilde būs perfekta, tieši vecākam cilvēkam domāta. Es nogaidītu. Aber par Androīdālām planšetēm esmu pavisam skeptisks – jāpaaugas tiem vēl.

    #280473
    Andron MacBeton
    Participant
    #280474
    Imhoteps
    Participant

    Akei! Atslābstam, biedri 😀

    #280475
    samurajs
    Participant

    Vai visgudrāk nebūtu konkrētam pensionāram nodemonstrēt dažādus PC veidus, un lai viņš pats izvēlas? Varbūt viņš ļoti slikti redz tuvumā, un tāpēc vajadzēs galddatoru ar 22″ moni? Ir tādi, kam patīk ar kaimiņiem apspriest jaunumus – tad protams, ka laptopu.

    Ja nevar iemācīties elementāri ar peli strādāt, tādam varbūt vispār nav vērts sākt?

    Par 10″ ekrāniem esmu ļoti skeptisks – reti kurš uz tik maza ko normāli saskatīs.

    #280476
    msh
    Participant

    Es nezinu kur tu dzīvo, bet izklausās ka tu dzīvo kojās vai kādā pritonā, kas jau ir gandrīz viens un tas pats – neesmu gan tādos dzīvojis, bet nu par tādu surogātdzīvesveidu ir pietiekami daudz dzirdēts. Kā var nebūt katrā telpā, kura ir vismaz seši kvadrāti, vismaz viens galds?! Tiešām nevaru iedomāties nevienu tādu māju vai dzīvokli kurā es būtu bijis.

    #280477
    Imhoteps
    Participant

    Un jau nu dāvana?

    – Eu, vecais meteorist! Davai, atnāc man līdzi uz veici, apskaties, kura dāvana tev patīk labāk! 😉

    #280478
    budzis
    Participant

    samurajs, ka jau minets ieprieks, jaudas tur nevajag itin nemaz. Un Gribu redzet, ka no rita stiepsi galda datoru ar 22″ moni uz autinju, lai aizbrauktu uz darzu un tad vakara atpakal 🙂

    Bija ceriba, ka kadam ir pieredze ar plansetem, bet izskatas, ka neviens neko nezin par so temu.

    Par peli runajot, tu savai muteritei ari iesaki nemaz nesakt skatities TV, ja vina nemak ar pulti kanalus sastellet (ne parslegt!)? Pele nozime piesaisti konkretai vietai – galdam.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā