Datu drošības un anonimitātes padomu kompilācija

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Datu drošības un anonimitātes padomu kompilācija

Tiek skatīts 9 ierakstu – 21 līdz 29 (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #321830
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Piedod ka skarbi norādīju uz to, kas ir jāapgūst.

    IMEI ir unikāls telefona identifikācijas nummurs. Vecajiem telefoniem (kā Nokia 5110) samērā viegli maināms, modernajiem šis nummurs maināms nav ar pieejamajiem līdzekļiem. IMEI identificē konkrētu telefona aparātu, neatkarīgi no SIM kartes.

    Kad telefons ieslēdzas, tornim un centrālei tiek nosūtīts IMEI nummurs, no SIM kartes tiek nosūtīts IMSI nummurs, pēc kura identificē abonentu. Tālāk no centrāles tiek saņemts nejauši izvēlēts skaitlis RAND, kuru SIM karte paraksta ar slepeno Ki atslēgu, un centrālei tiek nosūtīts ar Ki parakstīts RAND kas saucās Kc. Š o pašu darbību veic arī centrāle ar viņas rīcībā esošo Ki, un ja centrāles Kc un tavs Kc sakrīt, autorizācija ir notikusi veiksmīgi, tev parādās zona.

    Š is IMEI nummurs tiek saglabāts uz visiem laikiem kopā ar tavas SIM kartes IMSI, tā ka čekisti var paskatīties kāds aparāts ir lietots ar kādām SIM kartēm.

    Ja tava truba ir pizģīta un IMEI ir melnajā sarakstā, tad neparādās zona vai arī nevari veikt zvanus, tikai datu pārraidi.

    Tu čalīt esi reāls paranoiķis. Iesaku kādas 2 nedēļas atturēties no gandžas, varbūt paliks labāk. Es esmu zinošs un labprāt dalos ar informāciju, lai līdzpilsoņi varētu pasargāt sevi no Lielā Brāļa un Domu Policijas. Bet vispirms ir jāzin kāds ir apdraudējums un ko vēlies panākt, lai reāli varētu veikt nepieciešamos pasākumus anonimitātes nodrošināšanai.

    #321831
    shady
    Participant

    Redz, ja tu vēlies izolēties un mest krustu visam, kas tiek pielietots sliktiem mērķiem, tad skaties manu pirmo postu šajā tēmā. Tik pat labi mēs te varam gudri pļūtīt par to, cik slikti ir ieroči, automašīnas un hvz kas vēl. Jebko var izmantot gan pozitīvi, gan negatīvi. Š itik aprobežotu domāšanu parasti var dzirdēt vai nu no sektantiem, fanātiskiem ticīgajiem vai totāliem idiotiem (nereti pat šie faktori saiet vienkopus).

    #321832
    Leichttraktor
    Participant

    Paranoiķis es tiešām neesmu. Pretējā gadījumā man nebūtu divi profili notepadā zem vienas IP reģistrētiem un zem e-pasta adresēm, kuras burtiski lūdzas, lai izseko tālāk. 😀 Man pie kājas, gadi pie datora pavadīti un visa informācija, kas vajadzīga ir dabūjama. Kam būs vajadzība, tas to dabūs. Nekā īpaši jauna, lai būtu vērts to slēpt nav. Nenodarbojos tādās sfērās, kur tas būtu nepieciešams.

    Saprotu, kur varēja rasties pāpratumi, bet es šo tēmu uzcēlu ne priekš sevis vien, bet priekš dalīšanos pieredzē un jautājumos, lai viss un visiem ir vienviet.

    Attiecībā uz datoriem protams arī man ir jautājumi. Vienubrīd lietoju VPN, neko nezināju par Webrtc un tādu datu kā language accept noplūšanu, kas dažos gadījumos var but critical 😀 Paldies https://ipleak.net/

    Google ar savu chrome arī bļe ar saviem settingiem maisās tam visam pa vidu.

    Mums te kāds vietējais ir krāvies ar Whonix un Qubes?

    #321833
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tu esi iedevis gandrīz vai idealu sevi raksturojumu .Izlasi vel vienureizi savu pēdējo rakstu un atiecini uz sevi,būsi parstegts cik precīzi tas tevi raksturo .Bet iespejams ka tev nepieleks.

    #321834
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ikdienišķais brauzeris vai pludināt cik grib. Protams, neizmantoju Chrome, jo negribu lai manas dzērumā rakstītās nepareizās adreses nonāk google rīcībā. Lietoju paša tūnētu Firefox. Bet nopietnākām lietām izmantoju Tor Browser, un tam kā reiz tās 100 un 1 problēma ar unikāli identificējamas infas pludināšanu kas parastajiem brauzeriem ir likvidēta.

    VPN ir labs, lai tavs provaideris neskatās, vai tu dod priekšroku anālajam vai orālajam seksam. VPN nenodrošina anonimitāti kā to dara Tor vai I2P. VPN gadījumā tavu seksuālo iegribu analizētājs vairs nav tavs provaideris, bet gan VPN operators. Visi komerciālie VPN tiek logoti bez izņēmuma, lai arī ko viņi neteiktu. Izņēmums ir pāris organizācijas, kuru sisadminus pazīstu personīgi, kā arī serveri vai rūteri, kurus tu pats esi uzlauzis un uz viņiem uzstādījis VPN. Bet arī tas variants ar uzlauztiem serveriem ir 15 gadus vecs paņēmiens, ko izmantoja kad vēl nebija pieejams Tor.

    Ar Whonix esmu darbojies, bet viņš vairāk ir domāts tam gadījumam, ja tiek uzlauzts Tor brauzeris vai Linux OS caur web exploitu, lai arī tādā gadījumā neatklātos reālā IP adrese. Tā sauktais defense-in-depth. Ikdienas lietošanai mazāk praktisks kā Tor Browser uz normālas, drošas sistēmas. Whonix lielākais pluss ir iespēja izmantot viņu kā Tor hidden servisa serveri. Ja uzlauž serveri, arī tādā gadījumā nevar atklāt servera reālo IP adresi, kā arī nevar nozagt .onion domēna privāto atslēgu, jo atslēga atrodas uz otras virtuālās mašīnas, bet serveris griežas uz virtuālās mašīnas, kas caur tīklu var sazināties tikai ar otru virtuālo mašīnu.

    #321835
    Raibais
    Participant

    Kāpēc McBetons uzrāvās, jo viņš tika nokaitināts par savām spējām, kam tas ir izdevīgi? Mentiem, tāds ir viņu darbs “ķert noziedziniekus”, bet kas viņu nokaitināja, menti.. McBetons ar provukāciju atbildēja uz provukāciju.

    Ieteiktu klusēt, jo viņi šādā veidā iegūst informāciju 🙂

    Dziesmiņa visiem: https://www.youtube.com/watch?v=gdFTwtrqnwc

    #321836
    Nelabojams
    Participant

    kas ir provUkācija?

    #321837
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Tā pati ovulācija vien ir, tikai vīriešiem.

    #321838
    akms47
    Participant

    Nets vispār ir bīstams anonīmajiem palicis, ja nu vienīgi zagts tel/planšēte/kompis + karte, metam ārā pēc lietošanas. Vai arī… nu nē, te ir pieklājīgs portāls un mēs esam godīgi pilsoņi.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 21 līdz 29 (no 29 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā