Diskusija: Rūgtā patiesība par trīsdesmitgadniekiem

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Diskusija: Rūgtā patiesība par trīsdesmitgadniekiem

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #319759
    Andron MacBeton
    Participant

    Interesanti, kapēc neklausiji kad teicu ka tur nekas nesanāks…

    #319760
    LAN
    Participant

    1,5 EUR?

    Tu runā par kādu vietu Latgalē?

    #319761
    samurajs
    Participant

    Latiņa ir ļoti zemu arī Liepājā. Biju šokā.

    [spoil][img]https://notepad.lv/userpix/28_setn_1.jpg[/img][/spoil]

    #319762
    samurajs
    Participant

    Facebook Share ieliku; vēlāk varbūt vēl kādu pogu pievienošu.

    #319763
    jonjs
    Participant

    Es gan arī vēl pagaidām esmu 30-gadniekos.

    Un man arī ir pārdomas par Latvijas situāciju. Pie mums ir pārāk daudz cilvēku, kas ir tikuši kā saka krieviski “из грязи в князьи”. Piemēram ir kādas nozares speciālists, kāda pieņemsim valsts uzņēmumā, kas saņem tādu un tādu algu varbūt pat ne sliktu, bet viņš tajā vietā strādās visdrīzāk visu mūžu un uz augšu netiks.

    Uz augšu tiks kaut kāds kaut kāda menedžera rada gabals, kas vispār neko nejēdz no tās lietas, ar ko nodarbojas uzņēmums. Un šis tirliņš ” vadīs” to visu procesu it kā, paralēli saņemot nevājo algu, bet uzņēmums turēsies uz manis agrāk pieminēto speciālistu vai speciālistu grupu.

    Kamēr augstāk stāvošie faktiski traucēs viņiem strādāt. Un šis modelis ir faktiski visur Latvijā ar retiem izņēmumiem. Un kamēr neļaus vadīt konkrētas nozares konkrētiem speciālistiem, kas ir izauguši no apakšas uz augšu tikmēr te būs tāds bardaks.

    #319764
    LooNeY
    Participant

    Kur dzīvo? pie vecākiem kur visu liek galdā?

    Man sievasmāte strādā ‘valsts’ darbā jel daudz gadus, labajos gados bija tīri ok mūsdienu naudā ap 400eur uz rokas bij, bet tad visiem nocirta uz minimālo – atalgojums 360eur/mēn uz papīra par 35darba stundu nedēļu, kontā ienāk kkādi 220eur mēn, ja viena dzīvotu, tad pat visus reiķinus nespētu nomaksāt, kur nu vēl par tiem grašiem parūpēties par kaut ko ledusskapī 😉 tā kā tā nauda vienā vakarā, kā ienāk, tā pazūd, bet cilvēciņš tik rukā neredzot jēgu par ko rukāt!

    #319765
    Andron MacBeton
    Participant

    Tas viss ir pateicoties 90-tā gada “brīvības cīnītājiem”!

    Izcīnija brīvību un sadzērās aiz priekiem, ka nu drīkst Līgot un Jāņot, nu drīkst vel sazinko, 10 gadu garumā. A pa to laiku pāris tūkstoši Kangareļu izzaga rūpnīcas un nodeva lūžņos.

    Tagad nau ku strādāt, tapēc arī var maksāt neko.

    #319766
    piwchix
    Participant

    Divējādi – tāpēc, ka kādreiz bija sliktāk, tad tagad mēs nedrīkstam tīkot labāku(relatīvi) dzīvi? Labāka dzīve tīkosies vienmēr, lai kādā situācijā būtu.

    Plusoju Hominidae teikto!

    Padomju mantojums – prasīt, lai iedod darbu! Un tad bļaut, cik maz maksā, ka nav jēga strādāt, cik alkatīgi uzņēmēji utt.

    Tak, bļ*d, radiet to f*ck*ng labi apmaksāto darbavietu, esi tas darbadevējs, kas “adekvāti” maksā.

    Mūžīgi tik ar pirkstu rādīt “Š itais vainīgs pie tā, ka es slikti dzīvoju!”, kamēr paši pat dirsu nevar pakustināt.

    #319767
    dexsters
    Participant

    Nē,tas ir vidzemē.

    #319768
    dexsters
    Participant

    Š ito spriedelēšanu es esmu dzirdējis visas reizes.Pie vainas gan nav ne darba devēji ne darba ņēmēji bet gan valsts nespēja radīt vidi kurā ir iespējama labklājība.Pirmie gan ir stipri dīvaini jo tieši uzņēmējiem būtu jāsaprot kas ir kas un jāprasa no valsts pareizo lēmumu pieņemšanu.Varbūt pie vainas ir tieši tas ka uzņēmēju labklājibas standartu latiņa ir par zemu?Vietējie ,,biezie,, pēc izskata dzīvo kā veco eiropas valstu vidusslānis un izskatās ka ar savu ,,krutumu,, ir baigi apmierināti.Iestājoties ES bija jāsaprot ka izdevumi augs un jāsaprot ka lai tos segtu būs vajadzīgas arī attiecīgas darba algas.Cerēt ka Latvija masveidā cilvēki uzsāktu uzņēmējdarbību?Neceriet.Tas vienkārši nav iespējams.Tiem kam ir finanses ar tādiem sīkumiem nekrāmējas,savukārt tiem kas gribētu ko darīt trūkst kapitāla.Trūkst arī kvalificētu darbinieku,par tādu samaksu kā spēj piedāvāt vietējie uzņēmēji kvalificētu darbinieku noturēt neiespējami.Varbūt nevajadzētu akli pildīt ES regulas bet papētīt kā ASV pārvarēja lielo depresiju?Ar ,,simtlatniekiem,, tas nav iespējams.

    Labs piemērs absolūtam stulbumam ir ES pārtikas pakas kuru sastāvā bija piens kura vērtība bija kosmoss un par kura cenu pie vietējā zemnieka varētu dabūt litrus 5cus.

    #319769
    HeisaHopsa
    Participant

    Orģinālajā rakstā varētu izlabot vārdu “nīdam”, jo tāda vārda nav. Ir “īdēt” – žēloties, pīkstēt, vai “nīdēt” – no vārda “iznīdēt” – iznīcināt.

    #319770
    dexsters
    Participant

    Visur tiek stāstīts ka maz saņemot zemi kvalificēts darbaspēks,tad jau sanāk ka visas profesijas Latvija ir zemi kvalificēts darbs.Kuras ir šīs mistiskās augsti kvalificētās profesijas?Saeimas deputāts?Skolotājs?Ä€rsts?Trolejbusa vadītājs piemēram ir augsti kvalificēts darbs vai to var darīt katrs dzērājs?

    #319771
    samurajs
    Participant

    Jēdzieni “nīdēt” un “nīdēt ārā” nav viens un tas pats. Akadēmiski precīzi būtu ныть=činkstēt, bet pēdējais vairāk uz maziem bērniem attiecas 🙂 Vispār te ir IT, nevis filologu lapa 🙂

    #319772
    dexsters
    Participant

    Tās valsts darbības lai ko labotu ir vienkārši smieklīgas,piemēram atbalsts latgalei.Uz jautājumu kas ir izdarīts tika atbildēts-redz mēs izremontējām bibliotēkas un tagad plānots sakārtot vidi nojaucot visu veco kas grūst kopā.Jautājums tāds,vai nopietnam uzņēmējam kas vēlētos uzcelt nopietnu ražotni latgalē tas ir svarīgi?Protams nē,ja kādam būs velme to darīt tad atnāks,nojauks un uzcels visu kas vajadzīgs pats bet darbaspēku atrast tur būs neiespējami.

    #319773
    Crow
    Participant

    Mums tā pieņemts – krāsot tikai fasādi. Kāds skats ir iebraucot kaut lielajā Rīgā ar paša auto vai autobusu – veikalu skatlogi, biroju ēkas, grezni auto, красота и прелесть. Un kāds, ja ar vilcienu – tas pats, bet no otras puses. Pussabrukuši šķūņi un garāžas, nepabeigti padomijas rēgi, kur bomāri un kranči vazājas, un aizauguši lauki ar lūžņiem un vrakiem.

    Kas vainīgs? Nu ne jau tagadējie trīsdesmitgadnieki.

    #319774
    dexsters
    Participant

    Nu ar to fasādes krāsošanu arī ir tā pašvaki,kādi izskatās bijušie robežkontroles punkti uz valsts robežas.Pa taisno var filmēt staigājošo miroņu sērijas.

    #319775
    jonjs
    Participant

    Pamēģināšu būt tiešāks runa nav par 30 gadniekiem. Runa ir par mūsu valsti. Kāpēc cilvēks labāk aizbrauc uz Angliju darīt zemākās kārtas darbus un ir apmierinātāks ar dzīvi? Tāpēc, ka te nav kārtības un viss. Protams dzirdēt putnu skaņas, dzīvot ne no algas līdz algai ir normāli. Kā esot teicis Freids: “Pirms mēģināt sev diagnosticēt pazeminātu pašnovērtējumu vai depresiju pārliecinies vai tev apkārt nav pārāk daudz IDIOTU.” Vēl viens citāts “Saprātīgi cilvēki ir pilni šaubu un tikai idioti ir pilni pārliecības.” 🙂 Es tikai domāju, kā var tik daudz nekompetentu cilvēku un kā nonākt vadošos amatos viscaurvisur 😀

    #319776
    Andron MacBeton
    Participant

    Bet kas ievēlēja šo valsti?

    Par ko balsoja tava māte?

    Padomā!

    #319777
    jurgenz
    Participant

    Es (19 gadu vecumā) pēc koledžas atbraucu uz Īriju, jo jau prakses laikā neko jēdzīgu nevarēju atrast.

    Jēdzīgu? Tobiš – strādāt pa profesiju. Vienkārši nekur nevajadzēja nevienam vai arī bija vajadzīga n-to gadu pieredze un/vai nereālas prasības, ko tikko koledžu pabeidzot nevar dabūt gatavu. Par to, ka katrā profesijā prasa zināt krievu valodu, vispār likās nereāli. Un biju gatavs praksi, 6 mēnešus, strādāt par brīvu!

    Tā nu atbraucot uz Īriju, sāku strādājot par minimālo algu, atļaujos maksāt īri Dublinas centrā, dzīvot (nevis izdzīot), ceļot, palīdzēt tuviniekiem Latvijā, iekrāt.

    Tagad domāju atgriezties Latvijā, un baili paliek iedomājoties, ka kādu laiku varētu saņemt minimālo algu, par ko es vairs neko no augstāk minētā nevarētu atļauties.

    #319778
    Participant

    Man personīgi no paziņām daudzi bija UK un Īrijā. Tur sapņu zeme, tur viss super. Cik es tagad vēroju, pamazām visi atgriežas Latvijā. Paliek ārzemēs tikai tie, kuri apņēmuši sveštautieti.

    Man visi bijušie emigranti tik stāsta, cik tie latvieši UK ir debīli palikuši. Strādā rūpnīcās vai bodēs un nekas viņiem neinteresē. Naudu saņem lielu, strādā virsstundas, maksā lielu naudu par istabiņu (vai PAT dzīvokli), maksā lielas nodevas par TV un auto un dzīvo vietā ar pretīgu laiku ārā. Nezinu, tie pazīstamie, kuri atgriežas Latvijā, izskatās pēc nopērtiem suņiem. Kad viņi bija ārzemēs, šad tad atrakstīja to, ka ilgojas pēc draugiem, nevis pretīgajiem strādniekiem – imigrantiem apkārt, kuri dzer vai vienkārši eksistē.

    Ir jau arī izņēmumi – zinu veselu vienu cilvēku, kurš UK ir pabeidzis bakalauru, maksājot kosmiskas summas par mācībām.

    Es personīgi labāk saņemtu mazāk, bet būtu kaut kas, nevis saņemtu vairāk un būt lupata. Reiz tiku aicināts uz UK, teica, ka alga milzīga, viss super, vien guļ viņš 5h dienā un brīvs ir tikai svētdienā. Phe..

    Lai gan nevajag teikt hop, ja man piedāvātu Zaļo Karti dzīvošanai ASV, es noteikti pamēģinātu, bet ne naudas dēļ. Kalifornijā būtu super..

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 47 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā