Es un eiro

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Es un eiro

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159237
    samurajs
    Participant

    Rit Latvijas latu apgrozības pēdējās dienas; pēc nepilnas nedēļas tie ieies vēsturē. Padalīsimies – kā mums noritēja pāreja uz eiro?

    #305285
    romajo
    Participant

    Ar naudu problēmas nebija, jo parasti izmantoju karti, bet tās ls cenas no galvas āra dabūšu domāju tikai pēc tām divām nedēļām, kad to nabassaiti nogriezīs un būs tikai eiro cenas. Kgan arī pēc tam vēl galvā piemetīšu cik ir latos. Tā bija arī ar repšikiem, labu laiku pa galvu muļļājās 1:200.

    #305286
    RicoPico
    Participant

    Lielie cenu cipari veikalā liek mulst jā jaunai skuķei. Stāvu pie desām un apjucis mīņājos. A dēties ta nav kur. Ja citā eirozonas valstī mierināju sevi ar domu, ka mājās gaida lats, tad tagad kā no laivas izmests.

    Ietaupīt sanāk, jā.

    5 centu monēta ir vienā lielumā ar 20 centiem. 50 centu monēta lielāka par 1 EUR monētu. Centu monētas ir 2x biezākas nekā santīmi. Tas besī, ka ne sūda saprast nevar. Bet te ir tikai pierašanas vaina. Lielākā sabiedrības daļa jau pēc gada būs kā zive ūdenī ar jauno valūtu. Grūtāk būs vecajiem. Tie vēl pēc 5 gadiem centus par santīmiem sauks.

    No pozitīvā var minēt to, ka Eiro ir skaista nauda. Veikalā saņemot atlikumu steidzu pētīt kādas valsts monētas esmu dabūjis. Runā, ka esot 137 dažādas eiro monētas (ieskaitot visas jubilejas monētas). Pozitīvi arī tas, ka braucot pa Eiropu nav čakara ar valūtām. Interesanti tas, ka Vācijā un Nīderlandē cenas veikalos pārsvarā tiek norādītas tādas, kuras dalās ar 5. Respektīvi, apgrozībā praktiski neizmanto 1 un 2 centu monētas.

    Latvija un Nīderlande ir vienīgās eirozonas valstis, kuru 2 EUR monētu sānu joslu rotā teksts, saistīts ar Dievu:

    Nīderlande: “GOD ★ ZIJ ★ MET ★ ONS ★” (DIEVS ESI AR MUMS).

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/Edge_nederland_s01.jpg/279px-Edge_nederland_s01.jpg[/img]

    Latvija: “DIEVS ★ SVĒTĪ★ LATVIJU ★”

    [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/lv/thumb/c/c7/2_eiro_LV_josta.jpg/280px-2_eiro_LV_josta.jpg[/img]

    #305287
    Crow
    Participant

    Tā kā man bankas kartei izbeidzies termiņš un vēl nav atjaunota, besīju visiem ārā ar saviem vecās Republikas tugrikiem 😀

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=skv3wSIL5xI[/youtube]

    RicoPico wrote:

    Latvija un Nīderlande ir vienīgās eirozonas valstis, kuru 2 EUR monētu sānu joslu rotā teksts, saistīts ar Dievu:


    Sazvērestība. Trešais Reihs ir dzīvs! 😀

    https://en.wikipedia.org/wiki/Gott_mit_uns

    #305288
    Quagmire
    Participant

    Gribēju nopirkt košļeni pa 4 santīmiem, devu latu, pārdevēja, maita, nepieņēma. 😀

    #305289
    RicoPico
    Participant

    Par Reihu runājot, “eirozonu” jau savulaik Hitlers bija ieviesis. Tikai toreiz tas nevienam nepatika un tagad krievi svin 9. Maija svētkus… Ironija tāda, ka eirozonas Centrālā banka mūsdienās atrodas Vācijas pilsētā Minhenē- zināma arī kā Reiha galvaspilsēta un Hitlera mājvieta.

    Quote:

    Hitlers jaunībā ļoti aizrāvās ar ģeopolitiku, lasot pārstāstus epigoņu brošūrās, kas bija ļoti izplatītas Minhenē


    :>

    #305290
    Creep
    Participant

    Gan jau, ka drīz pieradīšu, bet pagaidām diezgan smagi viss tas pasākums krīt uz nerviem. It sevišķi fakts, ka vietējā rimi pusei preču cena norādīta eiro, pusei latos. Sekundārā cena ir stūrī ar maziem burtiņiem, tākā saputroties diezgan elementāri, visu laiku jāpēta, vai tā ir cena eiro vai latos.

    Bet ja neskaita šīs izvirtības veikalos un faktu, ka kamēr vēl tērēju latus, izdotas atlikums jāber kabatā, var iztikt. Pēc mēneša tāpat viss būs tā, itkā nekas nebūtu mainījies.

    #305291
    iKey
    Participant

    Bija man iemesls parevidēt plauktus, kastītes un atvilktnes, lai sameklētu eirokapeikas, kuras bija atlikušas no ceļošanas pa eirozonu.

    Enīvej, šeit savu lomu nospēlēs pierašana, lai gan santīmi šķindēja daudz patīkamāk un maku nepadarīja smagāku 😀

    #305292
    osy
    Participant

    Tas ir tāpat kā pāriet no XP uz 7, no sākuma likās wtf, kur quick launch, up poga, utt.., bet pēc laika jau pierod.

    #305293
    LooNeY
    Participant

    Mjā…. Tikai kkādi Latu fanāti joprojām čīkst un nīst Euro… (Tā pat kā xp fanboyi kuri spītīgi savā dzīvē negrib un negrasās ko citu laist savā dzīvē iekšā) 100un 1 iemeslu atrod kapēc jānīst….

    Nezinu… Es pie Euro esmu sen pieradis jo gandrīz 4 gadus dzīvoju valstī ar euro valūtu un man šī valūta ir tāds mēh… nosink spešal…. Tas ka tagad veikali šmaucās jo puse primārā cena ir latos un puse Euro, tādējādi šmaucot pircējus tas kā vienmēr tikai pie mums var notikt… Citās valstīs sen jau būtu nosodīti tā, ka vairs neko tādu mūžā nedarīs!

    Pieminēšu, mūsu tautumeita izskatās visfeināk! (esmu turējis VISU Euro valstu 1Eur un 2Eur monētas rokā jo tās man ir kolekcijā) … 😀 moš tapēc ka pagaidām spīd kā saulīte….

    Tie kas čīkst un pīkst lai iet dillēs, kāda starpība pa kādu valūtu tu nopērc maizi?…. Euro ir tikai pozitīvi jo

    1. Beidzot Euro sīknauda mājās tiek iztērēta, kura krājās ~6 gadus

    2. Beidzot beigsies bezjēdzīgā valūtu maiņas punktu skraidīšana, katru reizi atbraucot no ārzemju darba

    P.S. Sīknaudu makā netur! Tapēc arī Eiropā nopērkot maku(normālu brenda, nevis čhaina tirgus ”īstas ādas”) tur nav sīknaudu kabatas! Ir tikai papīru vieta un karšu vieta… sīceni turi mājas un paņem un ieliec kabatā tik cik +/- vajadzēs katrā gadījumā teiksim pa stāvvietu iemest kādu monetu u.t.t.!

    Tas mums kopš PSRS laikiem domāšana un pieradums, ka 80% maku saturs ir sīcenē….. Vajag ko mazu – noreiķinies ar karti jo skaitīt tos melnos nedz pašam patīk, nedz pardevējam patīk nedz cilvekiem lielveikalā aiz tevis patīk tērēt savu laiku rindā!

    #305294
    aoma
    Participant

    Pēdējos latus iztērēju jau 1. janvārī, un, tā kā nekad īpašu vērību cenām neesmu piegriezis, bet ļauju nopelnīt tam šekeļu krājējam, kas savu bodi uzbūvējis vai atvēris vistivāk, īpaši necepos – tās kapeikas gan liekas neloģiskas pēc saviem izmēriem un krāsas, bet ko nu tur vairs.

    #305295
    RicoPico
    Participant

    Latvietis – optimists. 😀

    [spoil][img]https://miljons.com/im/lv/2013/12_28/8862.jpg[/img][/spoil]

    #305296
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nahuj vajadzīgi tie EIRO? Mēs esam latvieši un paliksim laatvieši , un savu naudas zīmi vajadzēja atstāt!

    #305297
    RicoPico
    Participant

    Nu Tu šaurā piere. Kāds sakars nacionalitātei ar valūtu? Atņēma latu, ko- pārstāji būt latvietis? Var čīkstēt un matus no pakaļas plēst, bet ko tas dos? Samierinies ar apstākli un pierodi. Neba jau nu pirmo reizi mūsu valdības izgājieni pārsteidz. Š eit jau nu tiešām vairs neko nevar padarīt. Eiro ieviešana ir neatgriezenisks process.

    #305298
    Foxsk8
    Participant

    Par eiro ir tā. Naudas liekas daudz, algas dienas ir ļoti patīkamas, kontā ieraugot lielo summu. Līdz ar to šis faktors liek cilvēkam psiholoģiski vienalga tērēt vairāk.

    Piem 500 eiro. O man taču ir pus štuka. Pērk to, pērk šito. Galvā jau uzreiz grūti sarēkināt un kā losis ar telefonu rokās es tiešām negribu staigāt. Kad tu sāc tērēt to visu, tas ir psiholoģiski jau no bērnības, piem kā man iedzīsts ka pastāv tikai lats un ir zināma lata vērtība, to jau cilvēkam, bērnam iemāca jau mazotnē, kas tev par vienu latu sanāks vai nesanāks, cik konfektes tur sanāks, vai sanāks kola un čipsi vai nē.

    Tagad dodoties uz bodi, man jāsāk domāt, vai par piemēram 5 eiro, man sanāks cigarešu paka un 4-5 ali 5dienas vakaram vai nē. Jebkurā gadījumā, sapērkot to visu, liekas, o sanāca, pa 5 eiro es visu nopirku, un tad roadas otrais mind fucking vilnis, ka pa 3.5 es jau šito visu nebūtu nopircis.

    Jebkurā gadījumā nauda kūst ļoti ātri un ja vēl ir kādi rēķini, tad tās ir nepatīkamākās dienas, jo viss varētu teikt ir dubultā un tad prieki par lielo skaitli bankā, makā nemaz tik iepriecinošs neliekās.

    Jebkurā gadījumā kopš eiro ieviešanas, neko lieku tādu nepērku, arī pats saviem pakalpojumiem cenas esmu pacēlis augstāk, jo to spiež darīt arī citi, līdz ar to, pēc viena, diviem gadiem varēsim redzēt, cik viss ir palicis dārgāk, Ja tagad uzmet jau kādus no 0,50 – 2 Ls pa virsu, tad vēlāk būs vismaz 5 – 10 Ls ja nevairāk, un visi apaļos uz augšu. Tagad bodes neko neapaļos, eiro ieviešana norims, un beigās tik un tā būs 3.99, 5.99 utt.. tas taču ir skaidri saprotas, nebūs tur 2.45 etc.

    #305299
    usins
    Participant

    Nu tā varētu notikt, ja Tu cenu zīmes ignorētu. Mums jau labi, mums viss “palika”dārgāks, Igauņiem tieši pretēji, “Lētāks”. Nekas traks nav. Ja ir bijis daudz ma sabalansēts ģimenes budžets un tika sekots visam līdzi, tad vienkārši nokonvertē pēdējo 2-3 mēnešu tēriņus uz eiro un zināsi, kādos ciparos jāiekļaujas. Man tieši tādam mērķim uz mobo ir aplikācija, kur erakstu visu ienākošo un izejošo nadu, plus ieplānotas aptuvenās summas pa kategorijām, paika, rēķini, izklaide, pārējā lietas. Un tad vari sekot līdzi, vai nesāc pārtērēt, vai otrādi, moš kaut kas paliek, ko droši var skaitīt uz krājkontu, krājzeķi utt.

    Problēma ir stulbos cilvēkos un ēnu ekonomikā. Tagad gan jau valsts papētīja, cik daudz naudiņas ir zeķēs turētas, jo viss jau būs jākonvertē… un tad jau redzēs cik bija tā nauda tautai… Jo pēc veikalos redzētā, ka vienu cigarešu paciņu vai šokolādi pērk par 50ls, tas ir debīli.

    #305300
    VaiEsiLabs
    Participant

    Eiro nav nekādas vainas, vienīgi šis paralēlās atspoguļošanas periods 6 mēneši nu gan manuprāt bija lieks. Tagad veikalos cenas ir tik saputrotas, dažreiz cena augšā ir Ls, citreiz € tad atkal otrādi, vienreiz paskaties uz cenu, domā, ka paskatijies uz €, a izrādās tie bija Ls… murgs. Labāk kā ar nazi būtu nogriezuši un uzreiz viss tikai vienā valūtā. Cenšos skatīties tikai uz jauno valūtu, domāju tā ātrāk pieradīšu. Bet tā ir ok, Dombrovska kungam tagad EK prezidenta amats rokā 🙂

    #305301
    migors
    Participant

    Vergu tauta visiem veidiem cenšas atrast sev kungu. Nu nevar vergs veidot kaut ko savu, tāpēc arī vajag svešu valūtu, un iemeslus tam sameklēs daudz.

    Otrs ja valsts emisē svešu valūtu savā teritorijā tad ieguvējs ir šo valūtu drukājošā valsts.

    #305302
    ruukjis
    Participant

    Mhm, gluži kā ASV visi štati vergo Vašingtonai un cilvēki tur dzīvo postošā nabadzībā, jo ir pārgājuši uz dolāru… oh wait.

    Un otrs – NEVIENS santīms ne vienā laikā nav ražots Latvijā.

    #305303
    VaiEsiLabs
    Participant

    latvijā ražo tikai viltotas monētas 😀 Vai arī tās tiek ievestas no Vācijas?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā