Filozofijas vakars – Ko mainot cilvēks kļūst jau par citu

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Filozofijas vakars – Ko mainot cilvēks kļūst jau par citu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151711
    PEDOBEAR
    Participant

    Vakardien paģiru iespaidā sāku pacelt augšā jau sen seno jautājumu, varbūt arī tādu tīri filozofisku.

    Ko izmainot cilvēks jau kļūst par pavisam citu cilvēku? Un kāda atšķirība šīs funkcijas izmainīšanā ir starp datoru (teiksim jau saprotamāk – robotu) un cilvēku?

    Pieejam šai tēmai nopietni, varētu sanākt interesants temats 🙂 Izsakiet savas versijas un pēc tām tad arī izlasiet manējo, kas sekos šeit pat tālāk:

    Tātad, pēc pailgas aknu intoksikācijas šīs lietas apsmadzeņošanas esmu nonācis pie tāda varianta, ka pats pats svarīgākais cilvēkam ir ilglaicīgās atmiņas (zināšanas, atgadījumi iz dzīves, pieredze u.t.t.). Kāpēc tad tā? Būtībā, lai arī diemžēl nezinu absolūtās zinātnieku versijas par cilvēka ilglaicīgo / īslaicīgo atmiņu nozīmi, atļaušos tomēr spriest, ka no tām izriet tālākās cilvēka darbības – no katras kas izritējusi pagātnē, seko nākošā. Tāpat arī cilvēka tālākās darbības ietekmē citi apstākļi – laiks, daba, atrašanās vieta, sakritības, veselības stāvoklis, citi cilvēki, pat uz taciņas nejauši pamanīts gliemezis u.t.t. Kā es šo domu varētu pierādīt – pieņemam variantu, ka man vai mūsu pašu portāla personībai – drunk_lizard, tiek nodzēstas visas atmiņas – neviens vairs ne vella neatcerās – viss jāmācās no jauna – staigāt, ēst, saturēt urīnu, pat runāt. Tālāk jau visu ietekmē apstākļi – cilvēks ir pasviests uz kādu vispusīgu nozari (raksturs) – teiksim uz agresīvām vai radošām izklaidēm – tādējādi sanāk, ka kādreizējais militārists pēc atmiņu zuduma, var būt mednieks, vai vietkongiešu terorists. (neizdevies epitets, zinu). Kādreizējais datorists var būt astronoms. Kā arī kādreizējais mākslinieks gleznotājs, tagad var būt slavenas grupas ģitārists. Arī atmiņas uzreiz veidojās pavisam citas, un pēc svaigi piedzīvotiem notikumiem parādās arī jaunas rakstura īpatnības. Atmiņas + raksturs = dvēsele?

    Kas attiecās uz salīdzinājumu ar datoriem, tad atšķirībā no mums cilvēkiem tie ir daudz primitīvāks variants – lai arī nospiežot power pogu, parādās dzīvība (BIOS ziņojumi, un mēģinājumi ielādēt operētājsistēmu), kā tā parādās mums pēc piedzimšanas / pamošanās (nu te var diskutēt). Tomēr tie nespēj attīstīties no apkārt esošās informācijas (varbūt ka esam tiem devuši pārāk maz maņu orgānus no kuriem smelties informāciju – piem. vārdu pielīdzināšana vizuālam, saožamam vai sadzirdamam objektam / darbībai / parādībai) , un tiem viss jāiebaro ar disku, kā zīdainim putra no pudelītes. Jo tas pats nespēj sameklēt ēdienu. Taču! Te jau ir ideja mākslīgam intelektam, un nu es šo ideju beigšu, savādāk mans rakstītais jau kļūst par tādu atklāto domu lidojuma sakarīgo vājprātu 😀 Lai jums cepās smadzenes un sākam domāt, AMEN! (*)

    #242228
    Evers
    Participant

    “Tauriņa effektam” ir liels spēks, tas kā ārā man zem loga sienāzis lēkā, ķēdes saistībā var ietekmēt to, ko ASV prezidents Obama nākošā gada 13. augustā ēdīs pusdienās!

    #242229
    samurajs
    Participant

    Robotam iemācīt atrast ēdienu (elektrību) nav nemaz tik grūti – dažādu sprieguma sensoru netrūkst. Grūtāk viņam iemācīt pieslēgties kontaktiem nestandarta apstākļos – tātad mākslīgās ierīces neprot domāt tēlaini, asociēt faktu (tuvumā ir strāva) ar rozetes vizuālo tēlu (šie ir caurumiņi, kuros man jāiespraužas!). Robots var tikai sekot programmai: ja atrasta elektrība – pārvietoties, līdz sasniegta max vērtība, tad sagatavot kontaktus un mēģināt pieslēgties. Pēc tam pārbaudīt rezultātu, un vajadzības gadījumā atkārtot.

    #242230
    Professor35
    Participant

    Nožēlojama spriedelēšana, šādas idejas jau daudzkārt apspēlētas filmās un vispār fantastikā.

    _________________

    šeit ir visa baisā patiesība par PEDOBEAR – https://lurkmore.ru/%D0%9F%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%80

    #242231
    zivs
    Participant

    Professor35 wrote:

    Nožēlojama spriedelēšana, šādas idejas jau daudzkārt apspēlētas filmās un vispār fantastikā.

    Ja nav ko īsti pateikt, ej labāk savam firefoxim uzinstalē kādu spraudni :lala:

    #242232
    Professor35
    Participant

    zivs

    tu jau arī neko prātīgu nepateici, bet vispār man prieks ka tu raksti par spraudņiem nevis par mistiskajiem plaginu miljoniem, tu esi progresējis.

    #242233
    root
    Participant

    Plopešol, visdrīzāk TM pašlaik ļoti nožēlo tavu nožēlojamo nākšanu šajā nožēlojamajā pasaulē 😉

    #242234
    Professor35
    Participant

    SuņaMaate

    vai tu vispār saproti ko tu aizstāvi – PEDOBEAR

    no tevis negaidīju

    #242235
    Crow
    Participant

    Plopesolam vienā ziņā ir taisnība… te jau atkal panesīsies tikai tukšs фламовар 😀

    Idejas ir apspēlētas tiešām “over 9000” times. Ja kāds nopietni gribētu padiskutēt šo jautājumu, tad varbūt pie kvaksa (vai attiecīgi – kā štengrāka) glāzes Notepad tusiņā. Es noteikti piedalītos… Lems, Strugacki, Heinleins un Azimovs nav man sveši vārdi. Ir arī neskaidri jautājumi, kurus man kāds gudrāks varētu izskaidrot. Mass Effect (ja zināt, kas pie velna tas tāds) scenārijs arī mani pašlaik ir ļoti aizrāvis. Citādi filozofiskām pārdomām ir vieta personīgajos memuāros un blagos. Just my two cents :lala:

    #242236
    drunk_lizard
    Participant

    plopesolam bail no pedolaaciisja :>

    vaarna, starp citu, ja tu tik cmuki nosauci veeraa njemamus fantastus – tev nu vajadzeetu zinaat, ka vaardinsj “plopesols” naak no hogbenu gjimeniites leksikas :>

    #242237
    Professor35
    Participant

    drunk_lizard

    vai sadarbojies ar pedolāčiem, varbūt tevi tagad jāsauc par pedo_lizardu

    silti iesaku pārlasi Henry Kuttner “Exit the Professor [Hogben]” nevis te murgo.

    #242238
    root
    Participant

    Es pedofīlu neaizstāvu. Bet arī tu man besī arā, so man poh uz abiem jums. STFU

    #242239
    samurajs
    Participant

    A kā tur beigās bija? Plopesolu ievietoja mazā pudelītē, un to aizkorķēja, vai ne? 😀

    #242240
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs wrote:

    A kā tur beigās bija? Plopesolu ievietoja mazā pudelītē, un to aizkorķēja, vai ne? 😀


    bingo! 😀

    #242241
    Professor35
    Participant

    samurajs

    tu esi nodevis busido, tavi raksti ir tikai nožēlojams tulkojums pats tu nēsi spējīgs uzrakstīt ko prātīgu!

    _________________

    drunk_lizards pirmais saņems Anubisa sodu!

    #242242
    PEDOBEAR
    Participant

    TavaMaate wrote:

    Es pedofīlu neaizstāvu.

    AWWWWW! MCAAAAA!!! :*:*:* Robčik un plopesol nezināju, ka jūs vēl bērni. (*) Laikam Rohipnols uz jums nebūs īsti nostrādājis. Paldies jums abiem par šīs tēmas totālu izvarošanu!

    #242243
    root
    Participant

    https://en.wikipedia.org/wiki/Pedobear , ja jau tu pamuļķi, lai kas tu būtu nezini kādu meme esi sev pieņēmis. Da i tev derētu palietot hlorofenilnitrodihidrobenzodiazepinonu .

    #242244
    PEDOBEAR
    Participant

    Atceries pagājušo nakti – tā bija lieliska (*) Sabaroju tevi tā ar balto, ka vitamīnus tev vēl gadu nevajadzēs! Pie zvaigznītes man tavi nopietnie apgalvojumi, viss no kā mēs ar ķirzaku barojamies ir tavi temati un vājais enerģētiskais lauks tvajumaķ, hahaha (*)

    #242245
    root
    Participant

    Inkognito drst prot kurš katrs bērnībā kaimiņu onkas seksuāli izmantots indivīds, akurāt kā tu 😉 Tikai redz, realitātē sēdi savā mājiņā un grauz nadziņus. 🙂

    #242246
    PEDOBEAR
    Participant

    TavaMaate wrote:

    Inkognito drst prot kurš katrs bērnībā kaimiņu onkas seksuāli izmantots indivīds, akurāt kā tu 😉 Tikai redz, realitātē sēdi savā mājiņā un grauz nadziņus. 🙂

    Izcili vārdi! Tikai ne par mani. Es nākošajā dzejas dienu pasākumā šitos publiski veltīšu tev mans draugs, nopietnais bērns cilvēk, hahahahaaaa (*)

    P.s. bet ja proklamēšu visiem, ka tos savulaik teikusi Tava Māte, var rasties smagi pārmetumi no klausītaju puses (*)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Tēma ‘Filozofijas vakars – Ko mainot cilvēks kļūst jau par citu’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā