HDD format

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146937
    McAnder
    Participant

    Tātad es esu jauniņais šeit, bet vēlējos tomēr uzzināt vai ir iespējams formatēt cieto disku caur Biosu vai kkā savādāk?! Man ir viens cietais tikai un dalīt partīcijās man negribas, takā plānoju uzlikt SP3, tad derētu vispirms noformatēt HDD lai visas drazas pazūd 🙁

    P.S. Paldies jau iepriekš ;.

    #179709
    drono
    Participant

    Tad, kad instalēsi jauno Windows, tev piedāvās formatēt cieto disku.

    Lasi šo te – https://datuve.lv/raksts/1385/Windows_XP_instalesana,_tiem,_kas_to_vel_nav_darijusi

    Un gan jau ka pēc tam arī šo vajadzēs izlasīt – https://datuve.lv/raksts/1189/Nedaudz_par_draiveru_uzstadisanu

    #179710
    McAnder
    Participant

    paldies, palasīšu to datuves rakstu 🙂 ar draiveriem nebūs problēmas 😉

    P.S. Palasīju, īsti gudrāks, tā arī netapu, jo iepriekšējo reizi kad pie instalācijas šādi formatēju man palika krietna daļa drazu uz HDD :/ precīzāk man pat netika izdzēsts vecais user accounts kurā tad ar palika daļa drazu :/

    #179711
    drono
    Participant

    Tad tu būsi kaut ko galīgi nolaidis šķērsām. Pēc tam, kad esi sadalījis partīcijas, tev parādīsies šis logs – https://datuve.lv/images/upload/xp-setup-4-format.jpg

    Tajā izvēlies NTFS failu sistēmu. Ja izvēlēsies Quick, tad disku noformatēs dažās sekundēs, ja Full, tad tiks pārbaudīta diska virsma un tas aizņems vairāk par pusstundu, atkarībā no partīcijas izmēra.

    Iespējams, ka šajā logā tu izvēlējies Do not format (dažreiz ir arī tāda iespēja).

    Vai arī instalācijas sākumā izvēlējies iespēju Repair, nevis setup Windows XP.

    #179712
    McAnder
    Participant

    tur jau tā lieta es paņēmu quick, itkaa noformtēja, vecais account palika un daļa program files arī :/ iespējams ka vaina varētu būt mapītē vienā kuru es nevaru izdzēst ne ar unlocker ne caur safe mode?

    #179713
    drono
    Participant

    Formatēšana iznīcina visus datus uz attiecīgās partīcijas, arī “neizdzēšamos”.

    Vai tev uz tā diska ir viena vai vairākas partīcijas.

    Vari pamēģināt tās nodzēst un izveidot no jauna (Tajā rakstā tā ir iepriekšējā bilde).

    Ar D nodzēs visas partīcijas (tikai pārliecinies, ka tur neglabākas kādi dati).

    Pēc tam ar C izveido no jauna.

    #179714
    McAnder
    Participant

    Pašā sākumā jau rakstu ka disku neesu dalījis partīcijās ;.

    #179715
    drono
    Participant

    Arī viena partīcija ir partīcija. Tad to arī nodzēs un izveido pa jaunu. Ja arī pēc tā tev būs saglabājušies kādi dati, tad gan ātri nes savu PC pie kāda ļauno garu izdzinēja 😀

    #179716
    Foxsk8
    Participant

    Es parasti ar Hiren Boot CD visu daru. Bet nu visvienkāršākais un ātrākais ir ar Win XP disku.

    #179717
    rajah
    Participant

    McAnder wrote:

    Pašā sākumā jau rakstu ka disku neesu dalījis partīcijās ;.


    un iemesls kāds ka negribi dalīt?

    #179718
    McAnder
    Participant

    nepatiik man lozhnjaat pa diska daljaam ja disks ir viens, prieksh kam lieki padariit neertu to kas ir eerts? 🙂 bet taa pameegjinaashu pamatpartiiciiju nodzeest ;.

    #179719
    samurajs
    Participant

    Vispirms derètu zinàt – ko nozìmè nodzèst partìciju? Tas nozìmè, ka tiek nodzèsta sektoru tabula. Faili paliek, bet tiem nav ne sàkuma, ne beigu. Ir tikai 1 vienìga binàra putra.

    Shai gadìjumà varèja sanàkt, ka nejaushi tika gjenerèta tieshi tàda pat partìciju tabula, kàda jau bija. Tàpèc bùs labàk sadalìt HDD 2 daljàs. Tad garantèti nekas pàri nepaliks.

    Es gan ieteicu formatèt ar gParted Live CD ne ar Windows.

    #179720
    rajah
    Participant

    McAnder – tev neviens laikam nav izskaidrojis 2 sadaļu ērtumu tieši pārinstalēšanas gadījumā. tad tu tagad nesēdētu uz pakaļas gaidīdams padomus, bet būtu sen visu jau pārinstalējis neuztraucoties par saviem sakrātajiem darbiem, filmām, spēlēm, fočenēm.

    #179721
    McAnder
    Participant

    ja tu centies izcelties tad neizdevaas 😀 uz pakaljas taa vai taa seezhu, bet neuztraucos ne par darbiem ne filmaam, nekraaju datoraa sev meenesim uz priekshu, vnk man ir celerons un paarinstaleeshana aiznem taaadu krietnaaku laiku, taadeelj ieprieksh paprasu cilveekiem kas ir advanceetaaki shajaa jomaa ;.

    #179722
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs wrote:

    Shai gadìjumà varèja sanàkt, ka nejaushi tika gjenerèta tieshi tàda pat partìciju tabula, kàda jau bija.


    nu bljin, nu jopcik!

    samurajs, ar steigu sjutdawno kasti un izej aaraa! kameer nav par veelu.

    man domaat, ka pat zem lsd un ectasy kombinaacijas sjo nav iespeejams izdomaat….

    aa, un topic autors ir iedomiigs, sp;iitiigs un neapteests cirvis

    nesaprotu, nakuj taadiem jaapaliidz un jaameegjina taadus paarliecinaat…

    #179723
    samurajs
    Participant

    d_l: ko uzbudinies? Arī Sportloto kāds visus skaitļus atmin 😀 Teorētiski vai tad nav iespējams, mhhhh…?

    Par autoru: mjā, kad saka “2 partīcijas traucējot” – tas nav normāli! Bet varbūt viņam tikai 10 gadiņu?:D

    #179724
    rajah
    Participant

    McAnder wrote:

    ja tu centies izcelties tad neizdevaas


    absolūti pat necentos to darīt, bet izskaidrot to kam ir domātas sadaļas.

    McAnder wrote:

    neuztraucos ne par darbiem ne filmaam, nekraaju datoraa sev meenesim uz priekshu


    tad nah tev vispār tavam datoram cietais disks vajag? ja izklaidēm, spēlītes paspēlēt, nopērc plestiķi, tev te nav ko meklēt tad.

    McAnder wrote:

    vnk man ir celerons un paarinstaleeshana aiznem taaadu krietnaaku laiku


    nu un tad ka celerons? celkas ir visādas – gan no kaut kādiem gan līdz kaut kādiem.

    es jau tev pateicu kā būtu ieekonomējis laiku. vienreiz pārinstalējis būtu, uztaisījis uz otrās sadaļas Win sadaļas kopiju, ja piedirsāji Win, ar Ghost pēc 3 minūtēm būtu svaigs Win kā gurķītis

    McAnder wrote:

    taadeelj ieprieksh paprasu cilveekiem kas ir advanceetaaki shajaa jomaa ;.


    es tev pasaku kam sadaļas domātas, a tu lecies.

    laikam ķirzakam jau ar būs taisnība – mazs vēl, bet lec acīs vecākiem cilvēkiem. žēl nav vecie laiki – tādiem ar siksnu vai dakteri Bērziņu. :grr:

    #179725
    McAnder
    Participant

    omg, laikam jau pajautāt bij slikta ideja, jo cilvēkiem sakāpis galvā smagi kkas, šis skaitās IT forums?! kam tad vinš ir domāts? rajah es prasīju padomu nevis tu man centies uzbāzt savu viedokli!

    P.S. Paldies drono, pārējie poslani paši zin kur :die:

    Samuraj, būdams kā admins jau arī vajadzētu zināt ka pašam savā forumā insult nevajag taisīt!

    #179726
    shady
    Participant

    Es ar parasti lietoju gParted LiveCD, lai darbotos ar partīcijām..

    Š o programmu var novilkt šeit: https://gparted.sourceforge.net/download.php

    Jācep iekšā kā boot cd.

    Bet, protams, ar WinXP instalācijas CD ar var to izdarīt.

    Es ar atbalstu vairāku partīciju lietošanu, bet nevajag to uzspiest visiem….ieteikt var, bet ja negrib, tad lai lieto tādu risinājumu, kas pašam patīk.

    Ja kas nesanāk ar tām partīcijām, tad droši prasi.

    #179727
    McAnder
    Participant

    Shady paldies, topic kāds varētu close, tiku ar visu galā(sēžu ar SP3 un tīru cieto), atnāks visādi rajahi un turpinās floodot!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 21 kopumā)
  • Tēma ‘HDD format’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā