IT izglītības sistēma: Koks ar diviem galiem

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība IT izglītības sistēma: Koks ar diviem galiem

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #195384
    rajah
    Participant

    Mani sasmīdināja kāda paziņas teiktais – Liepājas tagadējā Universitātā, toreiz akadēmijā džeki studē kaut ko par datoriem (precīzi nezinu). Mocās un nevis mācās, jo iestājoties augstskolā, vēl joprojām nezina kas tas tāds par zvēru – arhivēšanas programma.

    #195385
    non7sens
    Participant

    Kapēc tik dramatiski piemēri. Tāda sajūta ka IT iet mācīties tirliņi no 5 klasītes. Ir taču arī kādi ģēniji izmācījušies. Vai varbūt es kļūdos?

    #195386
    ob1
    Participant

    Izskatās, ka šeit jaunieši jauc skolu un augstkolu. Skolā skolēni tiek dzenāti, lai mācītos, augstskolā to neviens nedarīs. Gribēsi mācīties – atradīsi iespējas, negribēsi mācīties – pats vainīgs.

    #195387
    Foxsk8
    Participant

    negribēsi mācīties – pats vainīgs. Š eit nav runa par negribēšanu, bet gan par to, ka valsts ir nonākusi tik tālu, ka reāli tas vairs nav iespējams.

    Kur tu atradīsi iespēju iet augstskolā, iestājoties jau neviens neskatīties un mazāk naudu par mācībām tev neņems, laiki mainās, cenas nemainās.

    Teikšu uzreiz, man tādas naudas nebūtu, ko maksāt par skolu.

    #195388
    ob1
    Participant

    Jā, latviešiem pie visām nelaimēm ir vainīga valsts/valdība/pašvaldība/kaimiņi/cittautieši/ …

    Savulaik, ja nemaldos kāds amerikas prezidents teica apmēram tā – nejautā ko valsts var izdarīt tavā labā, domā ko tu vari izdarīt valsts labā. 🙂

    #195389
    Foxsk8
    Participant

    Valsts jau tev reāli arī rada tās neveiksmes un nelaimes.

    Vai tad, kad tevi atlaiž no darba, vai samazina tev darba algu, tu nevaino valsti??? 😀

    #195390
    ob1
    Participant

    Nē, jo:

    1) Mani no darba neatlaiž, algu nesamazina;

    2) Ja ar mani notiek kas nelāgs, es domāju ko ES izdarīju nepareizi. (Nu protams, reizēm esmu dusmīgs, bet tas ātri pāriet).

    Valsts tavu dzīvi nedzīvo un lēmumus tavā vietā nepieņem.

    #195391
    Foxsk8
    Participant

    A tu pasak, kur ir prikols, ka tev dēļ 2 parādiem sīkiem izmet no 4 kursa laukā, kad palicis labi, ja 2 mēneši un saka, ka valstij priekš tevis nav naudas.

    Tad nu man bija jāizvēlās, mirstu badā vai mēģinu apvienot skolu un darbu. Apveinošana prasa parādus, bet zato biju visu smuki izlīdīs, beigās jau nevienu vairs neinteresēja, cik tev parādu. Kursa biedru arī izmeta, šamam bija 1 parāds.

    Uz aci man pateica, ka skola negrib uz mums tērēt stipendijas naudu. Blin, nospļauties man par to stīpu, es saprastu, 1 kurss, 2 kurss, kad izmet, bet nu nejau 4 kursa beigās.

    Prasu šamam, kā iespēja ar nākošo gadu nokārtot visu pa jaunu, šogad vielku astes un nākošo gadu vēlreiz eju praksē un pusgadu novelku līdz gala eksim. Š ams saka, ka valsts otreiz par to nemaksās.

    Fuck, kur ir taisnība? Valsts reāli man piespieda strādāt, mācīties pašam, sēdēt un kūlties. Reāli neapmeklēju lekcijas, bet sēdēju un pašmācības ceļā apguvu lietas, kas man tagad nodrošina darbu. Būtu sēdējis skolas solā un klausījies visādas liekas lietas, tagad varētu dzīvot pie vecākiem, vienīgā manta kas piederētu būtu novecojis PC un nekas vairāk, tukš papīrs. Takā nāku no diezgan trūcīgas ģimenes, par to nekaunos. Tevs invalīds, Māte skolotāja, ģimenē 5 bērni. Visu ko esmu sasniedzis, ir sasniegts ar savādāku domāšanu un reālu darbu darīšanu. Savā vecumā esmu sasniedzis ļoti daudz, par ko citi varētu tikai sapņot.

    Rēali situācija uz doto brīdi ir tāda, ka es iekš LV esmu palicis viens pats, visi pārējie ir ārzemēs. Māte ar divām augstākām izglītībām, skolotāja, strādā iekš UK, jautājums, tikai kāpēc ??? Atbilde nav tālu jāmeklē.

    P.S. Kā jau vienmēr, pozitivī domājošos Jums nesaprast 🙂

    Ja valsts neatbalsta studentus, tad kalab tas būtu jādara man? Tagad man reāli 4 gadi pa pieskari, notepad.lv admins ar pamatskolas izglītību, skan smieklīgi, bet tāda ir reālā situācija.

    Tad nu tuvāk, pēc pamatskolas gāju uz RTU, RTU kopā ar vidusskolu + profesija, cik nu viņa laba skaitās, vismaz kaut kāda. Tagad man visu vidusskolas ISEC eksāmeni ir okey, reāli tikai nav nokārtotas lietas, kas ar profesiju skaitās, a vidusskolas attestātu arī neviens negrasās dot, ja gribi vidusskolu, ej un vēl lūdzies, pielien, lai tev kaut ko iedotu.

    Rēāli šeit arī viens salīdzinājums:

    Iedomājieties TV pulti, uz kuras ir cipariņi. Kas Jums interesē vairāk, kādā fontā ir uzdrukāti cipariņi, krāsa, izvietojums, vai arī cik Pults ir laba, izturīga, utt..

    Man tāda sajūta pēc visiem 4 gadiem radās tāda, skola tikai štancē studentus kā fabrikā, ja gadās kāds savadāk domājoš “rūpnieciskais brāķis”, noņem no lentes un pataisa par pēdējo idiotu gan pārējo kursa biedru acīs, gan arī citu cilvēku acīs.

    Š eit precizēšu, ka skolotāji tur nav vainīgi, vainīga ir pati pastāvošā iekārta un pāris prātvēderi, kas viņu ir noveduši tik tālu, kur viņa ir tagad.

    P.S. Sanāca neliels murgs, bet nu tā apmēram ir sanācis manā situācijā.

    #195392
    ob1
    Participant

    1) Taisnības nav. Nekad nav bijis un nebūs. Un interesantākais, ka tie kas lieto šo vārdu tā jēdzīgi nevar paskaidrot ko tā “taisnība” nozīmē. 🙂

    2) Valsts tevi nespieda strādāt, tā bija TAVA izvēle. Pieļauju, ka laba izvēle TAVÄ€ situācijā, bet izvēle bija TAVA. (Varēji, piemēram, iet zagt, kādam tas būtu risinājums 🙂 )

    3) Es arī nāku no trūcīgas ģimenes, bet tagad ir ok. Augstākās izglītības man nav un nekad nebūs. Nekādi nesaprotu kāpēc tas papīrs tas vajadzīgs. Ja esi ticis līdz 4 kursam, tad gan jau kaut ko saproti (mani izmeta no otrā par dzeršanu 🙂 )

    4) Es vairākus gadus vadīju uzņēmumu un pieņemot darbā neskatījos uz izglītības papīriem, bet uz prasmēm. Tagad strādāju starptautiskā uzņēmumā par analītiķi/programmētāju, esmu starptautisku projektu tehniskai vadītājs, bet man nav tās augstākās izglītības. Tā ka necepies, viss būs ok.

    #195393
    Foxsk8
    Participant

    Vot, par to arī es runāju, gan dienās es darīšu tā pat. Vēl jāatīsta iemaņas.

    #195394
    nitro
    Participant

    ob1: Tikai nevajag aizstaaveet valdiibu..tas ka taa nav vainiiga pie taa ka daudzi nemaacaas ir fakts jo maaciishanaas ir cilveeka pasha rokaas bet taa IR vainiiga pie bardaka valstii un taoi skaitaa skolaas un kad maksaasi lielus nodokljus bet pretii neko nesanjemsi tad sapratiisi..tas ka tev ir darbs shodien nenoziimee ka tev riit arii buus..kriize nav tikai galvaas veciit.

    #195395
    normis_161
    Participant

    Mazdrusciņofftopic: Vai tad patiešām ārzemēs ir daudz labāk, ka jābrauc prom no Latvijas. Piemēram, es nesaprotu tos cilvēkus, kuri pavisam aizbrauc prom, lai strādātu citā valstī, kaut kā arī pašam šeit Latvijā ir bijis darbs, kā arī draugi un ģimene. Varbūt kāds pēc pieredzes var to pastāstīt, kāpēc tā ir, jo man pašam nav nācies ar to saskarties.

    #195396
    ob1
    Participant

    -> Nitro

    Es neaizstāvu valdību. Es zinu, ka mūsu valdība ir zagļu banda. Bet es par to negaužos. Es to pieņemu kā faktu un pieņemu lēmumus izejot no šīs informācijas.

    #195397
    samurajs
    Participant

    normis_161: man vesels bars radu/draugu/paziņu dzīvo Vācijā un UK. Un pat netaisās braukt atpakaļ. Š ad tad atbrauc paskatīties kā mērkaķi būrī dzīvo 😀 Tur ir pavisam cits dzīves līmenis, un arī pavisam cita valsts atbalsta sistēma tiem, kuri nokļuvuši grūtībās. Normālās valstīs katram ir iespēja studēt uz valsts rēķina, jo tur domā par jauno paaudzi.

    Minimālā alga normālās valstīs kā UK ir 5-6 Ls/h, bet pārtika nemaksā dārgāk kā LV.

    Tur valsts orientēta uz pārtikušu vidusslāni, kamēr Latvijā ir tikai miljonāri, bomži un vēl ob1 kā izņēmums 😀

    #195398
    ob1
    Participant

    Izskatās, ka kļustu populārs. 🙂 Tad jau drīz varēšu startēt vēlēšanās. 🙂

    #195399
    shady
    Participant

    Offtopic: “Valdība ir tāda, kādu paši to esam pelnījuši” (A.Klizovskis)

    #195400
    samurajs
    Participant

    ob1: Tad tik uz priekšu! Savējie sapratīs! Notepad palīdzēs tev ar priekšvēlēšanu kampaņu! 😀

    #195401
    aoma
    Participant

    Nedaudz drūmas pārdomas par visām mūsu valdībām, kāpēc esam nonākuši tur kur esam:

    Puse no vietējā biznesa līgumiem tiek “konkursa” kārtībā saslēgta ar čomiem (peļņa 50/50) vai ar savām fiktīvām vai mistiskām meitas firmām.

    Ä€rzemju līgumi tiek slēgti tikai ar lielmonopoliem, kas dod pamatīgu piķi ķepā (saucamā korupcija), un kam Latvija vajadzīga tikai kā buferzona starp ES un Austrumiem. Otrs variants – mūsu pastulbie “tautas kalpi” uzraujas uz vēl slīpētākiem blēžiem (juristiem), rezultāts – beztolka vazāšanās pa starptautiskām tiesām un netiek vispār ne sašam ne pašam, par valsti un tautu nemaz nerunājot.

    #195402
    Moerto
    Participant

    Kas to būtu domājis ka arī RTU notiek tāds bullshits kā manā skolā – VPLT (Valsts Priekuļu Lauksaimniecības Tehnikums). Ja jūs zinātu cik tizli ir iet uz skolu un mācīties vainu pilnīgu hujņu vai arī pamatus kautkam par ko es zinu jau 100x padziļinātāk. Vairāk kā puse no kursa konkrēti dārzeņi, ok, par kursu es vēl esmu ļoti laimīgs, bet paskatoties kas notiek citos kursos, tāda sajūta ka esmu iemaldījies starp konkrētiem tizleņiem. Īsumā – mācību programma ir dirsā, apkārt ir pilns ar r-tardiem kam jau tagad liekas viss šausmīgi grūti.

    Bļed, es pat nespēju normāli aprakstīt visu situāciju jo kā runāju par šo tēmu man konkrēti stresu rauj. GL&HF TEHNIKUMI!

    P.S. Dievadēļ nekad neņemiet cilvēkus kas pabeiguši tehnikumu un neko vairāk arī pats nav mācijies.

    #195403
    Anonīms
    Neaktīvs

    Moerto 100+

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 46 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā