IT izglītības sistēma: Koks ar diviem galiem

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība IT izglītības sistēma: Koks ar diviem galiem

Tiek skatīts 6 ierakstu – 41 līdz 46 (no 46 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #195404
    WerNeo
    Participant

    Cilvēki mīļie, ejiet uz Valsts ģimnāzijām un apgūstiet vispārējo vidējo… un tad uz augstskolu. Nebūs jāsūdzās. 🙂 Tehnikumi, manuprāt, nav tiem apdāvinātākajiem paredzēti. Vismaz no ģimnāzijas “atskaitītie” parasti jūtas ģēniji, kad pāriet uz tehnikumiem.

    Sorry, ja kādu aizvainoju, tas nav mans mērķis. Es nesaku, ka tur visi ir nejēgas. Tur iet, ja uzreiz grib kaut kādā profesijā “iebružāties” un tālāk jau darbā apgūt arodu. Tomēr tas nav labākais virziens, ja grib labu izglītību.

    #195405
    deivs001
    Participant

    Par to labo izglītību gan tev nepiekritīšu.

    RTU, piemēram, vēsturi pasniedz tikai vienu gadu, lai gan vidusskolā to dara trīs. Š ā vai tā rezultāti mums nav 3 reizes sliktāki.

    Vispārizglītojošos priekšmetus pasniedz vienā līmenī un uzskatu, ka tehnikumā pat ir grūtāk mācīties, lai visos priekšmetos būtu, piemēram, 8 balles, jo tiek pasniegti arī specpriekšmeti, kas apgūstamo vielu palielina.

    Es domāju, ka uz vidusskolu jāiet tiem, kas skaidri zin, kur pēc tās stāsies, bet situācija ir savādāka. Piemēram, Liepājas 1. ģimnāzijā 10. klasē iestāties var ar vidējo vērtējumu virs 5, ja esi tur mācījies arī 9. klasē. Bet ja esi jauniņais tev jāpilda kaut kādi iestājeksāmeni. Sanāk tā, ka muļķi, sliņķi paliek no vecā kolektīva un gaišās galvas pienāk klāt. Nesaku, ka tikai tādi, kam vidējais vērtējums ir 5 paliek vidusskolas vielas apgūšanas nolūkos.

    Piemēram, man skaidri ir zināms tas, ka nevarēšu sev atļauties augstāko izglītību samaksāt no savas kabatas un, lai lūgtu vecākiem esmu pārāk lepns, jo iespējams, ka to naudu varētu sakasīt. Tādēļ uzskatu, ka pašam maksāt par savu izglītību ir daudz stilīgāk.

    #195406
    WerNeo
    Participant

    deivs001. Tad kā Tu paskaidrosi, ka no Valsts ģimnāzijām par nesekmību atskaitītie, kas pāriet uz tehnikumiem… Bieži vien kļūst par vienu no labākajiem tehnikuma klasē/kursā? 🙂 Pie tam, kaut vai tajā pašā Liepājā… savas skolas pieciniekam tic, jo zin, ko 5-ka skolnieks zin un spēj. Kamēr dažās citās skolās, 5-ku ieliek par zināšanām, kas nav ne tuvu tā vērtas. Tāpēc arī jāpārbauda “jauniņos”. 🙂

    #195407
    deivs001
    Participant

    Nemāku atspēkot tevis teikto, bet saku no pieredzes, jo esmu mācījies gan ģimnāzijā, gan RTU (vēl turpinu).

    Ä¢imnāzijām vajadzētu būt solīti augstāk vismaz par tehnikumiem un vidusskolām, bet domāju, ka netrūkst tādu vidusskolu, kurās izglītības līmenis ir zemāks par tehnikumu.

    #195408
    shady
    Participant

    Izglītības (vispārējās) ziņā tehnikums atpaliek savā ziņā no vidusskolas, ģimnāzijas, bet tehnikumā iemācās vairāk domāt un kļūt patstāvīgākiem (tas vismaz mans viedoklis).

    Heh, no Latvijas skolām met laukā pa nesekmību vairākos priekšmetos, bet aizbraucot uz ASV tur ņem A un B līmeņus un dzivo budžetos:D

    #195409
    samurajs
    Participant

    Kas ir tehnikums? Mazliet advancētāka arodskola, kurā gatavo tehniķus, nevis inženierus vai vadītājus. No tā arī pirmām kārtām jāiziet.

Tiek skatīts 6 ierakstu – 41 līdz 46 (no 46 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā