IT jomaa darba nav!

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais IT jomaa darba nav!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162894
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Turpinot slēgto tēmu KLIENTU /PÄ€RDOŠ ANAS KONSULTANTS https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/vakances/209523592 Kopš kura laika šie parazīti pieder pie IT nozares?

    Rīgā darbu meklēju 5 mēnešus. Nesekmīgi. Kijevā atradu burtiski 5 minūšu laikā. Pēc meistariem un tehniķiem pieprasījuma Latvijā nav. Ja ir kāda vakance, tad algas ir smieklīgi mazas. 350 eiro mēnesī ir sūds.

    #329898
    shady
    Participant

    Arī 350 eiro nedēļā ir sūds, tāda nu ir patiesība.

    Una kāds grib strīdēties, tad 350 eiro ir zem minimālās algas nedēļā, piemēram, Īrijā. Par IT algu pat nemaz nerunājot…

    Un,manuprāt, ja visu parēķina, tad dzīvot sanāk lētāk nekā Latvijā, cenas ir līdzvērtīgas daudzām lietām, pārējais ir proporcionāls algai, kas pat sanāk nereti lētāk. Blin, lv ir fakin dārga dzīvošana, bet visi to uztver par normu un klanās pediņiem.

    #329899
    ruukjis
    Participant

    Pie Britiem (vai kur nu tu tur esi aizpēries) varbūt. Latvijā vienam cilvēkam tā ir ļoti OK alga.

    #329900
    ruukjis
    Participant

    Vergs, tikai tapēc, ka TU nespēj atrast darbu, izdomāji ielikt pilnīgi debīlu aptauju? Ne jau visi ir dzīvē traumētii – citi nebaidās no drošības policijas un topošajam darba devējam tomēr aizsūta savu CV…

    #329901
    usins
    Participant

    Nu nevajag cirst nejēgā bērnus un nevajag Rīgā vaihuļi kur pirkt dzīvokli. kurš 1000-2000 EUR kvadrātmetrā maksā. Tad ar 350 eur nedēļā in retard units vai 1400 Mēnesī pietiek liektiem galiem.

    Jāizvērtē savas iespējas.

    Un Nevajag dirst ari par cenām pārāk izteikti.

    Biju šogad dānijā. Viņi pelna x5 vairākpar mums, bet 0.5 negāzēts ūdens- 2,5 eur veikalā (lidl) 6 olas- ap 4-8 eur paka…. ta nafig…

    #329902
    shady
    Participant

    Nē, Rūķi, nav gan OK alga tie 350 eiro arī Latvijai. Kā tā var būt normāla alga? Kāpēc es savu ģimeni varu pabarot kvalitatīvāk un lētāk (vai līdzvērtīgi – atharīgs no katras dienas izvēlētās pārtikas) nekā to var izdarīt LV, bet minimālā alga ir vismaz 3x lielāka. Ko? Tas ir normāli?

    Vakar lasīju rakstu par kaut kādām zemenēm, kāpēc LV zemenes tirgo pa 10 eiro bet leiši tās var izaudzēt 3x lētāk. Un tad vēl tā spērkot LV tu pat nezini, ko tev tur iesmērē, 100% ka mēslu pa 10x lielāku cenu.

    Kāpēc nafig te vientuļā māte strādājot puslodzes darbu var normāli dzīvot? Tas ir braukt ar mašīnu (nez laikam bija 7 gadus veca), dzīvot normālā mājā, kur ir gan konsole, 50+ plakanais tv (2 gab) un nezinot ko pirkt – paņēma sev galaxy S8 telefonu. Un tik labi to zinu, jo tā ir manas sievas draudzene. Un tādus piemeŠ—us es tev varu iedot 100 un vienu….

    Un tas nav saprotami LV dzīvojošajam, jo jūs visus drā* visos caurumos un jums tas liekas normāli, kā tā tam ir jābūt. Tu, rūķi, esi normāls pacans. 100% tev LV alga ir virs 1k mēnesī. Bet tici man, rūķi, tas arī NAV normāli. Tā ir ņirgāšanās pa tavu dzīvi un tavām iespējām, jo samierinies ar to, kas tev ir.

    Un, nē, es nedzenu tuftu un man nav sakāpis galvā. Es patiesībā nāku no ļoti, ļoti trūcīgas ģimenes un ļoti ilgi biju uz robežas uz izdzīvošanu. bet tas labi, es siemācījos izdzīvot. Tagad es varu dzīvot un man smiekli nāk pat šeit atrasdamies, ka vietējie bļauj, ka viņiem sūdīgi, jo ir iegājuši otrajā galējībā – ka nespēj arī te savilkt galus kopā, jo tērē naudu pa labi un pa kreisi. Bet ko es gribēju teikt – LV algas ir ņirgāšanās.

    #329903
    usins
    Participant

    Laikam nezini, kas ir IT. tas nav tikai saistīts ar datoriem. tas saistīts arī ar telekomunikācijām, ipv utt. Kā arī var gadīties, ka šeit vajadzēs tomēr cilvēku, kuram ir karjeras izaugsmes iespējas un nonākt pie biznesa klases klientiem, kur plašākas zināšanas par VoIP un informācijas vadības sistēmām utt. Nez kāpēc Latvijā domā, ka 25 gados vajag uzreiz pelnīt štukas. Es tikai tagad esmu nonācis pie algas virs 4 cipariem. Bija jāiemācās, jāuzdienē utt. Virs 4 cipariem Latvijā var pelnīt tas, kurš vada savu kantori vai uzreiz dabū darbu lielā starptautiskā uzņēmumā vai lielajā Latvijas trijniekā, kur nauda kā spaļi, un kuri pēc Eiropas standartiem atbilst vidēja izmēra uzņēmumam. Jā, eiropā vidējais uzņēmums ir tas, kurš gadā apgroza pāris desmitus milijonus. Tāpēc tie tirliņi, kur saviem kantoriem pērk tehniku vidējiem un lieliem uzņēmumiem, konkrēti pārmaksā un lec augstāk par savu dirsu. Kaut kā tā.

    #329904
    usins
    Participant

    Un pie ārstiem uz dzimteni ar nebrauc ne? 90% viesstrādnieku, kad atripo uz LV, ko dara? Skrien pie zobārsta un skuj viņkur vēl.

    Protams, gadās, kas pelna piķi un ir labi.

    Par tiem pusslodzi strādājošiem, vientuāljiem. Nu nevajag dzīt. Mantojkumi, ģimenes atbalsts utt. Kā arī tur izpaltītāk ir pieņemt dārgas dāvanas par savu sabiedrību konkrētās iestādēs. Nevajag dzīt bŠ—inumus, kuru tur nav, paskaties pats valsts statisktiku un sapratīsi, ka nevajag aiz žoga zīmēt zaļāku zāli.

    Kā arī kad izstāsies no es, redzēsi kā mainīsies attieksme pret iebraucējiem. jau tagad cilvēki, kuri tur virs 10 gadiem dzīvo sūdzas dzimtenē (protams kad zem grāda un runātaisnību un aizmirst par zīmēšanos) ka nav vairs tā attieksme, “draugi” pazuduši, nav gaidīti pasākumos utt. Briti ir briti, nicinoši cilvēki, kaut no ārienes un pret tūristiem ir piekājīgi, tas pats ar zviedriem un dāņiem, līdz ko saož, ka ir pārāki, tad vairs nav cilvēki.

    #329905
    viesic
    Participant

    Algas dienā vajag vienkārši atcerēties, ka: Nabags nav tas, kam nekā nav, bet gan tas, kam daudz vajag!

    #329906
    shady
    Participant

    Nu re, te ir klasisks piemēram par naivo letiņu, kam ne tikai tas liekas normāli, bet pat to aizstāv. Cilvēk mīļo, tas tavs 1k mēnesī , kas tavuprāt ir jāuzdienē ir smieklīga alga mēnesī apkopējām bez stāža normāla valstī, jo pilnas slodzes darbs vissliktākajā profesijā maksā kaut kur 1,2k mēnesī.

    Toties speciālistam IT un jau uzdienējušam ir pavisam cits cipars.

    Beidz, usin, čakarēt prātu!

    #329907
    ruukjis
    Participant

    Shady, vai tev Latvijā ir bijusi tāda alga? Es, protams, priecātos par lielāku algu, bet totāli nesūdzos (un man nav 1400 uz ķepas) par esošo. Tikai ar savu algu varu nomaksāt usins minēto kredītu (miteklis Rīgā jaunā projektā), visus komunālos, pabarot ģimeni un uzturēt savu auto. Tiesa pēc tam man nekas daudz neatliek, BET es arī neesmu viens – sieva saņem apmēram tik pat…

    OK, es sevi pārskatāmā nākotnē neredzu vizinamies no salona dzītā Panamera, bet visādi citādi varu atļauties lietas, kuras sakārojas… varbūt esmu šaušalīgi pieticīgs…

    #329908
    shady
    Participant

    Varu tikai piekrist.

    #329909
    usins
    Participant

    Tu laikam nesaproti cenu politikas atšķirības tieši komunālajā un dzīvošanai kā tādai. Kā arī auto apdrošināšana, apskate un citi ierobežojumi. Salīdzini ar jebkuru valsti uz rietumiem no mums, cenas kāpj dramatiski. Ja Tu Anglijā dzīvosi kā cilvēks un Tev ģimenē būs 2 auto un 1x gadā spēsi aiztriekt uz ārzemēm uz 2 nedēļam nodzerties un vismaz 1 reizi mēnesī aizmaukt uz eiropu (nepenšu vecuma cilvēks) tad atnāc un parunā vēlreiz. Tikmēr Tu tur esi pabira, strādā par minimālo algu apkalpošanas (kalpošanas) sfērā. Reti, kuram iebraucējam no LV izdodas uzdienēt uz viņu minimālo standarta dzīves līmeni, kad viņšir sevi nodrošinājis utt.

    Latvijā pietiek ar to pusotru, ja nav ambīcijas un gribi atpoūsties atvaļinājumā, nekunksti, ka rindās pie ārstiem jāstāv, jo vari atļauties arī par maksu aiziet. Utt. Auto, ko anglis uz gadu apdrošina man 10 gadiem Latvijā pietiek. Tas pats ar mājas apdrošināšanu, zobārstu utt. Nu ja jau tur tik forši, brauc uz LV, ver vaļā kantori un taisi sapņu kompāniju un maksā mega algas, uz priekšu, kas kavē? Ja visi tie nīkuļi, kas mūk atgrieztos un savairotos, kā tam jābūt (3 bērni ģimenē), tad pēc 10-20 gadiem būtu arī normāls patērētāju tirgus. Un nevajadzētu koka tauriņus un zemenes no LV pārdot par nesamērīgām cenām.

    #329910
    usins
    Participant

    Statistikas dati, mājsaimniecība UK gadā vidēji saņem ap 40 000 mārciņu. Mēs savā ģimenē saņemam ap 24 000 gadā. Nu kāds tur gaps? Un mana māja man mēnesī izmaksā 10x lētāk gan elektrība, internets, komunālie, nodokļi par zemi, māju, auto apskate, apdrošināšana utt. Ko var liet par zelta kalniem. Un ieceļotāji vispār UK skaitās 3. līmenis, kas vidēji gadā ap 26 000-27 000 pelna. VOV tāda peļņa 😀 nenodzerties ne?

    Taisnības labad pabalsti sēit nav iekšā ieskaitīti, jo Briti neuzskata to par vajdzīgu skaitīt, jo tas ir mūsu tautiešu jājamzirdziņš dzīvot uz pabalstiem.

    #329911
    Njerkshkjis
    Participant

    Mani 5 centi par tēmu.

    Visi nez kāpēc skata no skatupunkta “cik man vajag/cik es gribu”, nevis “cik es esmu vērts”

    Pamato to ar “Man vajag tik un tik, lai to un to varētu atļauties” taču reāli praksē reāla seguma ( zināšanu/ pieredzes utt) nav

    Strādāju IT sfērā gan kā darbinieks, gan darba devējs – LV tas ir murgains pasākums no darba devēja viedokļa.

    Piemēram tagad ar – man vajag IT related cilvēkus – paņemsim kaut vai tās pozīcijas kur vajag sākuma līmeņa tehniķus – ko es varu saņemt no esošā darba tirgus? 99% ir kā betons apzīmētu “nedapisti dauneļi” kas klienta regional setting maiņas problēmu risina ar windows reinstal..Un šo “apgaismoto” es pat īsti nevaru atļauties, jo redziet kundziņš vaikstās ka 700€ baltā/neto (kas darba devējam izmaksā 1200€) ir pazemojoši, taču pats nespēj pat tos 700 atpelnīt.

    Soru, sakrājās šādus fleimus lasot – visiem jauku dienu!

    #329912
    usins
    Participant

    Tieši tā. Tāpēc rakstīju, es uzdienēju līdz savai algai. mācījos, pilnveidojos, ka nebija jāiet lūgties pielikums. Vienkārši darba devējs lika klāt ciparu reizi gadā. Tad nomainīju darbu, kur bija atkal augstāks minimālais ienākums tai pozīcijai, tur atkal uzdienēju un atkal uzticība no darba devēja un atalgojums tiek pacelts.

    Ir daudzi zināmi šie gudrie apdāvinātie meistari, kuriem par maz maksā, bet, kad redzi viņu darbā, saproti, ka viņam pat pārmaksā.

    #329913
    Andron MacBeton
    Participant

    Reinstala vēlme nav peļama, protams ne jau decimālatdalītāja maiņai, bet labi ka vismaz to grib darīt *

    Trakāk ir ar tiem 1500-4000€ pelnītājiem, kuri uzskata, ka reinstals nav vajadzīgs vispār un pareizāk ir laist visādus CClīnerus un supermegaboosterspeed-up!

    Vai tādiem 40€/h Mikrotika sertifikātiem, kuri nevar nosaukt no galvas nevienu DNS serveri, pat ne googles.

    Kur tev tos darbiniekus tagad vajag, un pa kurieni esi meklējis? Daudzi jau neprot meklēt, un vel mums šajā IT gadsimtā ir pilnīgs komunikāciju deficīts. Ir twiterasti, blogofīli, sejgrāmatnieki, pindarasti, TAÄŒU, nav reāla sludinājumu dēļa, kur atrast freelanceri.

    * – Retums gan prot, lielākā daļa iemet spīdīgu ripuli un next next next next, Windows.old! TA-DÄ€, pāris terabaiti ar fragmentētiem datiem 🙂

    #329914
    garaisezis
    Participant

    Es pēc 10 gadiem nostrādātiem Anglijā, sākot no Liverpooles, Corby, Londona un Telfordu pārcēlos uz Meksiku… Apnika man maksāt Anglijā par kaut kādu māju ar divām istabām £550, plus konsultakse £105, tv licenze £10, ūdens £30, elektrība £80, gāze £50, pat ar algu pēc nodokļiem £1900 to jūt kas ir 2x vairāk nekā parastajam mirstīgajam.

    Meksikā, strādāju 2-3x nedēļā, pa 1-2h dienā, vidēji 600usd jeb kaut kur pie 2000usd mēnesī. Š ķiet uz pusi mazāk nekā Anglijā, bet māja ar baseinu, trīs guļamistabām, gaisa atsveidzinātāju maksā 6000 peso jeb 300usd jeb 200£. elektrība ik pa divi mēneši nāk rēķins vidēji 200 peso jeb 10usd, jeb 6£. ūdens bez skaititaja, katru otru menesi jamaksa 120 peso, jeb 6usd, jeb 4£… vairāk Š—ēkinu nav ja neskaitua vienīgi internetu un mobīlo telefonu kuru nemaz tā lāga neizmantoju…

    Kopsavilkumā, strādāju trīs rez mazāk saglabājot naudas banknotes sev kabatā tādā paša apjomā. Turklāt vēl nav ziemas, mūžīgā vasara. Bet visur raksta Trešā valsts, Meksika, noziedzība uz katra stūra, bet patiesībā ir duadz reiz labāk nekā varētu likties.

    #329915
    albertino
    Participant

    kaadas tad taas meksikaanietes ir?? seriaalos redzeets ka baigi skaistaas

    #329916
    albertino
    Participant

    beton… kuraa gadsimtaa tu dziivo muusdienas katrs otrais pats sev PC instalee vai papras kadam jaunakam radiniekam…… taa kaa ar windows instalaacij tu musdienaas ne suuda nenopelnis’

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā