Jauna audiosistēma

Sākumlapa Forumi Tehnika Audio/Video/Foto un TV Jauna audiosistēma

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159656
    alfons90
    Participant

    Sveiki gudrie cilvēki!

    Ir vēlme iegādāties jaunu mūzikas sistēmu (gribētos 2,1 vai 5,1, lai basiņus labāk jūt 🙂 ) mūzikas baudīšanai no datora. Budžets aptuveni ~130 Eur. Klausos absolūti visu. Varbūt varat kko ieteikt?

    Mazliet pakašņājos un uzraku šādu 5,1 zvēru: GENIUS SW-HF5.1 600 cena itkā atbilst prasībām, watiņu arī daudz netā atsauksmes arī vairāk pozitīvas.

    Bet tajā pašā cenā ir piemēram MICROLAB PRO3 2.0, kas itkā zolīdāks variants gan pēc izskata, gan ražotājs uzticamāks. Bet toties 2.0 un tikai 90 w kopā, vai bez sabwoofera basi būs lai jūtami nevar zināt.

    Varbūt kāds var kko ieteikt citu vai pastāstīt par šiem variantiem, jo varianto ļoti daudz bet dzīvē nedzirdot grūti kko ilemt 🙂 ?

    #308321
    msh
    Participant

    Kāds sakars skaņas kanāliem ar basiem?

    Ja tu gribi par to naudu nopirkt kaut ko kas arī skan, pērc pārīti lietotu radiotehnikas S-90 un radiotehnikas pastūzi – pastūzis gan nebūs tas labākais, bet rietumu ražojums tajā budžetā neielīdīs.

    #308322
    alfons90
    Participant

    Paldies par atbildi.

    Ar to “gribētos 2,1 vai 5,1, lai basiņus labāk jūt” vnk gribēju uzsvērt, ka gribētos ar sabwooferi nevis 2,0.

    Nu s-90 jau nebūtu švaki, bet viņi fiziski aizņem daudz vietas 🙁

    #308323
    Crow
    Participant

    Pēc personīgas pieredzes un dažu respektablu ļaužu sprieduma:

    https://www.dateks.lv/cenas/14/76606_edifier_studio_7_black.php

    https://www.ixbt.com/multimedia/edifier-r2700.shtml

    “Basiņi” pašvaki, protams. Bet pašu skaļruņu fiziskais izmērs un gājiens ļauj pagriezt kārtīgāk, nepataisot to par Džabas Hata atraugām.

    Pats nesen iegādāju (pirms pusgada, tojesķ). Fscking awesome.

    #308324
    alfons90
    Participant

    Jā, Crow, šo tavu variantu es arī apsvēru. Un jā tam GENIUS SW-HF5.1 600 man tieši tumbiņu izmērs biedē laikam pat visvairāk, ka nesāk viņas lidot pa gaisu, ja sagribēsies kaimiņus pakaitināt.. 🙂 Nu vienīgi nezinu moš viņas sver katra pa 5 kg .. 😀

    #308325
    LooNeY
    Participant

    Līdz 150eur budžetam visi skaļruņi vienādi – priekš mainstream frekvenču diapazona būs pietiekami lai klausītos it īpaši ja interesē tikai plikais (W) nominālskaitlis…. (kas nebūt nenosaka skaļruņu skanēšanas kvalitāti.. tas tā!)

    Nezinu kā Genius ir ar kvalitāti, personīgi neuzticētos, bet varu teikt, ka logitech ar kvalitāti nekādas problēmas!

    Viena logitech 5.1 sistēma (X530) kalpo nu jau manam onkulim 8 gadu, dienu dienā skan un nekas nav izsists un nečarkst, pašreizējā manējā 5.1 sistēma(Z5500) kalpo 4 gadu un iztur jebkuru izaicinājumu 🙂

    #308326
    darklight
    Participant

    5.1 tomēr ir domāts kino nevis mūzikas baudīšanai! Vai arī tev ir liela 5.1 audio ierakstu kolekcija? Uz tā 5.1 nāksies vai nu tāpat klausīties divus kanālus, vai izmantot virtuālo sadalīšanu pa pieciem kanāliem, kas dažiem patīk, bet principā ir pilnīga mūzikas kropļošana, jo rezultātā tu dzirdi ko pavisam citu, nekā autors paredzējis. Tāpēc mūzikai tomēr divus kanālus un miers! Kas attiecas uz atsevišķu sabu, tad tas ir domāts vietas/ naudas taupīšanai, lai var uztaisīt mazas tumbiņas vidiem un augšām, savukārt basiem iztiek ar vienu, ko bez tam var nobāzt zem galda. Lētāk, ergonomiskāk, bet galīgi ne kvalitatīvāk. Atkal jau – filmām pa pirmo, mūzikai ne visai.

    #308327
    msh
    Participant

    Nefilosofē. Man jau kādus desmit gadus istabā ir kvadriofonija – priekšā divas S-30B, aizmugurē divas paštaisītas tumbeles, no lampu televizora 1w elipsēm, kuras darbina viens samsūda kompja grabulis – filmām, protams, ja ir telpiska skaņa, tā notiek, winamps ar ieslēgtu dzelzisko paātrinājumu uz abām pusēm padod vienu un to pašu, izklausās labi.

    #308328
    msh
    Participant

    Fizikas likumus nevar apmānīt – vai nu tumba ir maza un neskanoša, vai liela un skanoša. Nu subis, tā ir tāda izlāpīšanās – ar dabiskiem basiem, kurus rada liels skaļrunis, nesalīdzināt. Ja visu laiku klausās kaut kādu desu, var mēģināt.

    #308329
    msh
    Participant

    Par kādu kvalitāti tu runā, lūnij? Skaņas vai darba kvalitāti? Skaņas kvalitāte tur jau noklusējumā nav – nevar gribēt ka datoru perifērijas ražotājs ražotu lietojamu skaņas aparatūru – blakus konveijeram kur ražo peles vai klavas uzlika vēl vienu kur štancē kaut kādus lētos grabuļus. A par mehānisko kvalitāti – ir gan viens paziņa iegrābies ar kaut kādu logitech draņķi, kurš pēc pāris nedēļām nosprāga, gan ir gadījies no nulles būvēt tai sūdu čupai X530 ieejas vadus – nu tur gan varbūt bija dabiskais nolietojums, jebkurā gadījumā izmetu tos ārā un no trīs ekranētiem vadiem un jauniem 3,5 mm džekiem uzlodēju jaunus – tā kā tolaik radiotehnikas dzelži stāvēja citās mājās, gribēju pāris dienas to X530 palietot, bet izdzirdot to anālo skaņu, šāda vēlme pārgāja – uzreiz informēju īpašnieku lai savāc savus draņķus.

    P.N. Paskatoties kas ir Z5500, man tevis ir žēl – ko tādu veselus četrus gadus klausīties 🙁 Manas S-30B, kuras es nopirku 13 gadus atpakaļ, vēl ta vismaz izdod kaut kādu skaņu, a tie tavu peļu ražotāja brīnumi…

    #308330
    darklight
    Participant

    Dubults stereo un kvadrofonija nebūs gluži viens un tas pats 🙂 Man arī pirms 20 gadiem bija līdzīgi sataisīts. Papriecājos un apnika. Te vēl ir nianses pareizā skaļruņu izvietojumā, lai viens otru nenoēd. Bet nu ja gribās, lai mūzika obligāti skan no visiem stūriem, tad var tā taisīt, nav jau aizliegts. Starp citu, eksistē arī īsti kvadrofoniski ieraksti, uz dažu roku pirkstiem saskaitāmi gan.

    #308331
    alfons90
    Participant

    Ok es sāku skatīties diezgan nopietni uz EDIFIER R2700 STUDIO 7 pusi, varbūt kāds šo var pakomentēt un pakritizēt, būšu pateicīgs 🙂

    #308332
    msh
    Participant

    Kvadriofonija ir tādā ziņā ka dzelziski tā arī ir – tas ka stereo sanāk dubultā, ir cita lieta. Un kāda vispār starpība manā gadījumā, vai skaņas avots ir 4.0 vai 5.1? 4.0 ir pamats – 5.1 ir tas pats 4.0 apkarināts ar nevajadzīgām figņām dramatiskākam efektam filmās – nešaubos ka tas pats VLC ja nu akurāt ir kāda skaņa domāta tikai tiem kanāliem, to skaņu iejauc priekšējo vai visu kanālu skaņās. Lai progas stereo izdalījums pa četriem kanāliem būtu kaut kāda veida kropļošana, skaņai būtu jābūt telpiski samiksētai – tepat kaut kad sen atpakaļ bija ziņās vai kur iemests viens demo gabals, kur bija stereo samiksēts tā, ka radīja telpisku iespaidu – bet tā kā tā nav un telpiskums parasti ir vienā dimensijā, nekas netiek izkropļots – skaņa vienīgi vairāk sāk atgādināt to, kādu var dzirdēt ar austiņām. Un, starp citu, tas ir tieši tas ko izveic mašīnu maģi.

    P.N. N gadus atpakaļ spēlējot ar emulatoru GT, novēroju pseido telpiskuma efektu, kuru izraisīja tumbu dažādās frekvenču joslas… 😀

    #308333
    migors
    Participant

    Es ieteiktu SVEN IHOO T100U man ir kaut kas šim ļoti līdzīgs un lietoju jau 10 gadus. Izmantoju tikai divas priekšējās un sabu. Neseen nodega priekšējais kreisais kanāls pārslēdzos uz aizmugurējiem, skan ideāli. Tagad jau ilgi meklēju ko pirkt vietā (to pašu negribas) un nevaru atrast, ja paklausās skaņas sistēmas līdz 200 EUR tad ausis sāp. Izstaigāju visus veikalus, un izklausijos visus iespējamos variantus. Tā kā gribu pārmaiņas tad pirkšu resīveri un normālas tumbas. Bet kā pc sistēma SVEN ir labākā.

    https://www.3dnews.ru/643299

    #308334
    LooNeY
    Participant

    Žēl tevis, ka tev tik mazs prātiņš

    #308335
    zinkarigais
    Participant

    Man personīgi ir tavs uzraktais zvērs GENIUS SW-HF5.1 6000

    Skan ideāli, mājas apstākļiem ir ar atliektiem galiem tā jauda. Genius kvalitate laba, viss korpuss no koka un nekas negrab. Cena arī nav uzskrullēta mākoņos, kā Logitech produktiem. Droši iesaku Genius.

    #308336
    memorex
    Participant

    No personīgās pieredzes un visu draugu/radu atsauksmēm price/performance variants:

    https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/bjokkk.html

    https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/bclgim.html?0.150646242313087

    vai divas S-90 ar pastiprinātāju/resīveri (būs pagrūti iebraukt budžetā)

    #308337
    msh
    Participant

    Man ar prātu viss ir kārtībā – tu vienkārši esi uzķēries reklāmai ka peļu un klaviatūru ražotājs spēj uzražot kaut ko kas izdod skaņu, un tā kā tev uz ausīm ir uzkāpis zilonis, tu apmierināts klausies troksni, kuru izdod šādi veidojumi.

    #308338
    akms47
    Participant

    Paskat dateksā atlaides uz microlab. Es pašlaik lietoju SOLO7C ,bet arī manām vecām Logitech nebija ne vainas (dateksā vars tādu nav). Microlab ir laba skaņa, bet priekš manīm, pie tāda izmēra ir paklusas.

    #308339
    biivers
    Participant

    AKMS47 wrote:

    bet priekš manīm, pie tāda izmēra ir paklusas.

    esi provējis pagriezt skaļāk/ausis mazgāt?

    no otras puses, ko tad var gribēt ar tādām “pagalēm” kurām SNR ir kaut kur ap 87 un THD ar kārtu virs 0.3% pie viena W @ 1Khz

    autors vispār “līmenī”

    tad par mūziaks baudīšanu runā, tad redz svarīgākais faktors lai “basiņus” jūt, tad redz mistiskie W ir no svara…

    mīļie cilvēki – sūtat to nabagu uz kādu veikalu kur tie hlami stāv un ir iespēja paklausīties.lai jau pats ņem to, kas deso vis vairāk, jo šeit neko citu nevajag :>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā