Kādi ir mūsu ģērbšanās paradumi?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Kādi ir mūsu ģērbšanās paradumi?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154029
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_mode_stils_vasara_2.jpg[/imgl] Tuvojas vasaras sezona, un saule aizdzen pelēcību, kā arī palīdz mums novilkt apnicīgās un nomācošās ziemas drēbes. Zem tām esam slēpušiem vairākus mēnešus, bet nu ir pienācis laiks, kad skatam parādās cilvēku dažādība… Meiteņu svārki kļūst īsāki, un blūzes caurspīdīgākas, bet dažs labs “nopietnāks eksemplārs” atļaujas tik vien kā atpogāt krekla augšējo pogu. Bet ko nu tur gari rakstīt – šoreiz gribu parunāt pa modes lietām.

    Katram mums ir savs ģērbšanās stils, jo kāds neatkāpjas no klasikas, bet cits bez sportiskā stila nevar iedomāties savu dzīvi. Tomēr šoreiz gan nerunāsim tik daudz par to, kas jums patīk, bet gan par paradumiem. Tātad noskaidrosim, cik ļoti pievēršam uzmanību tam ko pērkam un kas mums ir mugurā.

    #269323
    samurajs
    Participant

    Uj Shady, aptaujai būtisks punkts pietrūka: pokuj man tā mode, velku to, kas man piestāv! 😀 Tā arī es vasarā pamatā džinsos vai teksasas kovboju biksēs un T-kreklos staigāju 😀

    #269324
    shady
    Participant

    Samuraj, nekas nav aizmirsts! 2. un pēdējais variants tev tieši laikā:)

    #269325
    zivs
    Participant

    Modei līdzi nesekoju, pērku to, kas pašam patīk (parasti apģērbs ir saistīts ar mūzikas grupām un melnā krāsā. Metālists, epķe!). Staigāju cauros džinsos, jo man tā ir ērti un neinteresē, ko citi domā par izdilušajiem caurumiem uz pakaļas, sānos un pārējās vietās, kur vien var kaut kas izdilt.

    #269326
    RicoPico
    Participant

    Pēc jaunām lupatām uz kādu no T/C dodos ~reizi mēnesī. Moš reizi divos… Man patīk izskatīties “svaigi” un labi. Stils? Pat īsti nezinu… Tas jājautā kādam stilistam, lai nosaka manu diagnozi.

    #269327
    Foxsk8
    Participant

    Pārsvarā lupatas pērku ārzemēs, lielāka, plašāka izvēle, kā arī cenas tur ir diezgan lētas, tā teikt iekrāju pāris simtus latu, un sapērku visai ģimenei ko vajag, sākot no vasaras tupelēm, beidzot ar ziemas kažokiem.

    Regulāri gadā vismaz 2 reizes šādi iepērkos, līdz ar to, reāli te Latvijā, varbūt nopērku kaut kādu t-kreklu, utt.. neko vairāk.

    Un te ir viens prikols, vai cik kruti, dārgi būtu apģērbies, izej uz ielas, tur būs daudz krutāki, smukāki par tevi 😀 Tāpēc staigāt tādam, kā pašam patīk. Protams sievišķa viedoklī der ieklausīties.

    #269328
    KristoZ
    Participant

    Neatradu variantu, par kuru nobalsot. Personīgi mana prioritāte ir ērtums, un tad arī izskats, bet tikai tā – lai pašam patīk. Modi kā tādu īsti neizprotu.

    #269329
    shadowmen
    Participant

    Arī neatradu variantu par kuru nobalsot…

    Jo samuraja pieminētais variants nav gluži tas pats,kas shady pieminētais 2. un pēdējais…

    Savu garederobi izvēlos atbilstoši modes tendencēm-Nē

    Ieskrienu veikalā un pērku pirmo kas pagadās- Nē,kad vajag apģērbu,eju,meklēju,izvēlos rūpīgi,izvēlos to,kas piestāv un to,kas ir ērts …

    Ko sieva/draudzene saka, to pērku-Pats un vienīgi pats sev pērku drēbes(izņēmusm,ja draudzene pamana,ko smuku vai sakarīgu un nopērk,bet procentuāli tas ir 2 procenti maksimālais no manām drēbēm)

    No modes neko nesaprotu, bet cenšos izvēlēties ko stilīgu-No modes saprotu gan un salīdzinoši lielu daļu gardorobes sastāda saucamās ”brand drēbes”,kuras reizēm tiek pirktas iespaida radīšanai,reizēm tikai tāpēc,ka ērtas vai smukas…

    Jaunu apģērbu neesmu pircis jau gadiem-nekad dzīvē tā nav bijis…ir sanācis mēnesi bez nekā jauna,bet tad arī tikai tāpēc,ka ir sapirkts pirms tam ārzemēs…Bet nav jau tā,ka to vien daru kā iepērkos,bet ja pamanu labu t-kreklu(vai jebko citu),un ja naudas tajā brīdi ir tad nopērku…

    Arī jāpiekrīt fox,regulāri ceļojumi uz ārzemēm drēbju pirkšanai atmaksājas…pārsvarā ārzemēs sapērku pamatlietas(tupeles,jakas utt),un mūsu zemītē pērku tad ja iepatīkas kaut kas,bet iepatīkas regulāri…

    Tā lūk…sanāca izsmeļoši…

    Tātad trūkstošais variants bija-”iepērkos regulāri un piedomāju,ko pērku un,ko velku mugurā”

    #269330
    Nikkys
    Participant

    Labs jautājums….

    Atbilde nebūs viennozīmīga, jo darbs sastāda mūsu lielāko dzīves daļu / laiku, ko esam nomodā, un līdz ar to arī sanāk, ka pārsvarā ģērbjos lietišķa tipa apģērbā – klasiski. Tiesa, ievērojot ērtumu un izskatu – pie šī apģērba piedomāju, to iegādājoties, nevis ķeru pirmo.

    Brīvais laiks – viennozīmīgi ērtākais variants, atkarīgs no garastāvokļa un idejām pirkšanas brīdī, bet skapī var atrast arī sportiska tipa apģērbu, gan jakas ar kapucēm, gan pat padilušus džinsus, ko arī kādreiz ir iespēja uzvilkt. 🙂

    #269331
    izredzētais
    Participant

    trūkst, trūkst k-kas..

    piemēram modes tendences man ir pavisam cita pasaule, bet tai pat laikā ir visai grūti atrast to kas man patīk un piestāv .. vados pēc savas gaumes 🙂

    #269332
    APOC
    Participant

    2 x džemperi

    2 x džinsu pāri

    daudz T-kreklu

    #269333
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pilnīgi vienalga par stilīgumu vai modi. Mode ir paredzēta Cosmpolitain lasītājām.

    Ērtības + pieklājīgs paskats dominē.

    Vasarās pletkreklu vai polo stila krekli īsām rokām + klasiska stila ērtas bikses. Nu tā, lai var mierīgi iet uz dajebkurieni un nebūtu jāsajūtas kā kapeik3.14sējam.

    Pirms daudziem gadiem bija ~ kā APOC, pēc tam sākās darbs, maģistri un sapratne, ka nav gluži OK vienā t-krekliņā staigāt, nenopietnu iespaidu radot 🙂 Iepirkts tiek pa lielai daļai ārzemēs – te viss ir bezdievīgi dārgs un sliktā izvēlē, vienīgi Marks&Spencer Dominā ir labāk.

    #269334
    APOC
    Participant

    O, tad man tik aliek vēl iegūt maģistru un sapratni, tad varbūt sākšu ģērbties kā Oskars. 🙂

    Ja jāiet uz kādām biznesa pārunām, kas par laimi notiek gana reti, jo nav mans lauciņš, tad džinsas+krekls+žakete. Pārējā laikā serveri, aplikāciju administrēšana, monitorings.

    #269335
    dzhonsons
    Participant

    Kā jau vairums – modei (rozā t-kreklistiem, rūtaini adītiem džemperiem un piespīlētām biksēm) nesekoju. Pērku tā, lai justos ērti un pašam patiktu kā izskatās.

    Tādā ziņā “Cropp” ir gana labs manu vēlmju apmierināšanai, jo 90% veikalos normālu bikšu nav. Visur atrodamas iespīlētās.. Nē, neesmu nedz reperītis, nedz skeiterītis :>

    #269336
    zivs
    Participant

    Vislabākais iemesls ever, nevalkāt t-kreklus – izskatās pēc kapeik3.14sēja un neatstāj nopietnu iespaidu. Nu, labi, ka polo krekli uzreiz atstāj vieda biznesmeņa paskatu. Varbūt arī pie rokas nēsā portfeli vai barsetku, lai nejustos kā tukšām rokām, bet ar svarīgiem papīriem vienmēr pie rokas?

    Es esmu uz teju visām (izņemot pēdējo) darba darīšanām bijis parastās, melnās džinsās , kas sabāztas Steel zābīšos, mugurā randoms t-krekls ar randomu metāla bandas nosaukumu un pāri plecam ar šādu somu. Es parasti eju uz satikšanos (diezgan reti, bet gadās), lai runātu par lietu, nevis parādīt, ka man garderobē ir stilīgs polo krekls un klasiskās bikses, kas man ļauj izskatīties un justies pēc ne-kapeik3.14sēja.

    Bet ko nu es, man nav ne maģistrs, ne sapratne sākusies, nav arī polo krekla, lol.

    #269337
    shadowmen
    Participant

    Ir darba vietas un darba darīšanas,kur šādā paskatā uz darba darīšanām nevar ierasties….(un tādas ir pat ļoti daudz..)

    Jaunāks biju arī staigāju alternatīvajā stiliņā,bet tad paaugos un sapratu,ka daudz vieglāk cilvēkiem ir noticēt,ka neesi tikai dumjš alus dzērējs,kurš domā tikai par savu mūzikas stilu,ja uzvelc ko pieklājīgāku,neizlecošāku…(bet nevaru nepiekrist,ka tajā laikā,kad piekopu alternatīvo stiliņu,staigāju daudz trakāk par zivs,tiešām galvā bija tikai alus,un tiešām likās,ka nekas svarīgāks par Led Zeppelin dzīvē nav….)

    #269338
    darklight
    Participant

    Mjā, man arī Samuraja / zivs variants – ik pa laikam iepērku jaunas džinsas un t-kreklu ar kādu grupu virsū. Tas viss. Ja tiešām jāizskatās solīdāk, tad skapī atrodu kādu pletkreklu vai pat uzvalku.

    #269339
    Anonīms
    Neaktīvs

    zivs: nu ir liela atšķirība, lēts T-krekls, kas atgādina pidžamu vai normāls vienkrāsains laba materiāla polo krekls. Lai gan vairāk patīk pletkreklu stila apģērbi.

    Un vai Tu bieži aicini meiteni uz ganbeju, piemēram, šortās?

    Un nejauc – starp “alternatīvo” vai “mājas” un biznesmeņa stilu ir vēl daudzi citi. Sanāk kaut kas ap Casual, taču tipiski ne Smart Casual. https://www.bestgoldenlife.com/2011/04/13/dress-codes-for-the-workplace.html – apakšējā rinda, bet patīk īsas rokas un “slim fit” krekli, jo parastie aizmugurē izskatās kā balons.

    Padzīvojot kādu laiku un ģērbjoties “kā sanāk” secināju, ka apģērbties “stilīgi” neprotu, tad nu izvēlos to, kas liekas “pieklājīgi”. 🙂 Ja vēl katrā darbavietā regulāri apgrozās klienti, tad vēl jo vairāk.

    #269340
    zivs
    Participant

    Manas intereses ir pavisam citādākas kā Tavas – kaut kādus ganbejus neapmeklēju, jo man tādi sūdi vienkārši nav vajadzīgi kā tādi – es apmeklēju citas iestādes, cita veida pasākus (kādos Tu droši vien kāju nespertu, tāpat kā es Tavos) un, pilnīgi iespējams, strādāju (esmu strādājis) tādos darbos, kur vairāk skatās, ko tu proti un kā tu to proti, nevis kas tev ir mugurā.

    No Tevis tiektā arī izriet, ka t-krekli pēc dabas vienkārši nav labi un visi ir lētuči? Tikai polo krekli ir iespējami kā kruti un “biznesīgi” (lai gan tie, pēc Vikipēdijas definīcijas vispār ir sporta apģērbs)? o_O

    Enivej, nē, nu, es saprotu, ka ir jomas un vietas, kur nevar ģērbties kā patīk, bet tādus lol stāstīt, ka t-kreklisti ir kapeik3.14sēji un nenopietni cilvēki pēc definīcijas (jo Tev taču sākās maģistrs un sapratne), to vēl nebiju dzirdējis nekad …

    #269341
    Anonīms
    Neaktīvs

    zivs: To, ka T-kreklu nēsātāji ir kapeikpisēji by default, Tu pats izdomāji un pats apvainojies.

    Vārds “kapeikpisējs” te ir lokālais jociņš – piedod, ja Tevi tas aizvainoja personīgi. T-kreklu man ir padaudz, bet tie 99% ir novazāti un der iziešanai uz veikalu vai kopā ar šortām pa māju, bet tas jau nav darba apģērbs. Normāls polo krekls ir kompromiss, ja tobrīd uz darbu nav pieejams neviens pletkrekls.

    Un nesapratu – vai maģistrs ir kas īpašs, ka tas jāatzīmē katrā komentārā, izraujot pusvārdu no konteksta, ka “sapratne”? 0_o Pieminēju, jo tajā laikā reizēm devos pie klientiem, reizēm ciemos uz kādu uzņēmumu. Sapratne radās, ka nevar caurumainā, izstaipītā džemperītī to darīt – nav pieklājīgi. Ja tas Tev liekas slimīgi/gejiski/ekshibicioniski/whatever – saredzi tur garderobes izrādīšanu vai ko gribi, tā ir tikai Tava problēma un Tavi tarakāni galvā.

    Starp citu, neviens no draugiem nesaņem naudu tikai par eksistēšanu vai sēdēšanu vien. Arī pats ne. Visiem ir jādara savs darbs kvalitatīvi, jākonkurē tirgū, bet nu elementāra cieņa pret klientiem vai darbavietu liekas loģiska.

    Pirmajās 2 darbavietās regulāri nācās kādam rādīties – nāk nopietni klienti un ko – pliku torsu sēdēt, vai? Iet vāciešiem uzvalkos suportu t-krekliņā veikt, blamējot solīdu iestādi, labi iekārtotu prezentāciju telpu un priekšnieci kostīmā? Un ko tagad – pēkšņi mainīt garderobi? Nesapratu Tavus aizspriedumus “laikam par modeli strādā un skropstas plivina un garderobi izrāda un naudu neparko saņem ..”.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā