Kādu distru izvēlēties?

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Kādu distru izvēlēties?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155376
    Gustins
    Participant

    Sveiki !

    Neesmu no zinošākajiem Linuxā, bet pāris reizes esmu darbinājis, tāpēc jautāju Jums..

    Lieta tāda, ka portatīvais ir savu laiku acīmredzot nokalpojis, jo negrib vairs īsti vilkt pat XP (drausmīgi bremzē un karās) arī pēc svaigas instalācijas.. Un tākā viņš tiek izmantots principā tikai filmu skatīšanai + retu reizi pasērfošanai netā, nolēmu, ka jāpamēģina linuxu, jo cik zinu viņš rij mazāk resursu nekā winows..

    Tad nu jautājums – kādu linux distru izvēlēties kurai ir grafiskā vide + nav nekas īpaši jākonfigurē?

    Un kā linuxiem ir draudzēšanās ar USB Wi-Fi uztvērējiem? Iebūvētais Wi-Fi jau pirms kādiem 2 gadiem nomira 🙁

    Paldies ! 🙂

    #278526
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja tev XP bremzē un karās tad ir 2 varianti.

    1. Visdrīzāk tu neproti instalēt.

    2. tev ir pusnobrucis SSD “disks”?

    Pirmajā gadijumā varu apmācīt, lēti gan nebūs, bet pēc tam pats mācēsi. Linuxu diezvai pratīsi, ja jau uzskati ka kompis no vecuma paliek lēnāks.

    #278527
    deivs001
    Participant

    Ja vēlies apsildīt degunu, tad pameklē kādu liveCd, kurā var ieboototies nenonesot nekādu pašreizējo sistēmu. Atradīsi arī labāko grafisko vidi, kas tev patīk.

    Pagaidām topu līderis ir Linux Mint

    #278528
    jonjs
    Participant

    Linux mint ar lxde saskarni. Tam vajadzētu derēt protams, ja notebooks jau negatavojas iet uz citiem medību laukiem un tādēļ tādi gļuki.

    Starp citu kādi ir notebooka parametri?

    #278529
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu nebūs Mints ātrāks. Es ar kādreiz testēju un pētiju tās derrivative distras, bet sapratu ka nav īsti jēgas. Š…emās tīrs debians vai slacka un tiek apaudzēts ar ko vajag. Lielākā problēma ir informācijas trūkums (bardaks) par programmām. Nu nevar iesācējs nekur ērti atrast kaut vai to pašu wicd, jo nezin nosaukumu. Tāpat kā atrast normālu grub2 biežāk lietoto komandu sarakstu.

    #278530
    aoma
    Participant

    Ir vēl kāds variants, ja mājās ir kāda lieka vismaz 2 GB fleška, tad Linuzi (pats arī iesaku Mintu), iespējams darbināt no tās iekš persistence mode – būs iespējams gan iestatījumus saglabāt, gan arī šo to uzinstalēt, pietam ātrdarbība nebūs neko sliktāka, kā no paveca laptopa HDD.

    #278531
    aoma
    Participant

    beton, nu nevajag tā uzreiz. Ja reiz cilvēks iesācējs, tad nekas labāks par Mintu priekš šamēja vēl nav izgudrots. Apsildīs degunu, redzēs, ka vells nau tik mells, kā šo mālē, tad arī varēs gan debiaņus gan šlakas probēt 😀

    #278532
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu lab lab, lai jau liek Mint. Bet nu kompis nepaliek lēns no vecuma, vispirms būtu jāatrāda kādam kas kautko saprot. Varbūt tur filcs radiatorā, varbūt cietnis mirst.

    Lielākā daļa kompju problēmu risinās laicīgi atrādot normālam datoriķim, jo lielākā daļa problēmu arī ir no pārkarsēšanas.

    #278533
    Gustins
    Participant

    Ja tu teiktu, ka neprotu varbūt konfigurēt – varētu piekrist, bet nav jābūt baigajam profam, lai uzinstalētu, bet protams varbūt kļūdos..

    eem SSD diski, ja pareizi atminos tajos laikos, kad pirku kompi vēl nebija pieejami vai arī bija pa kosmiskām cenām, tāka griežas viss uz parastākā HDD.

    Un nemaz arī nešaubos, ka viss tas ir no vecuma. Kompim ir vismaz 6 gadi – wi-fi ir atteicis, cd-rom ir atteicis un USB visi 4 sloti pasmagi gļuko ik pa laikam nenokā atvienojot pieslēgtās ierīces ;( Tāpēc arī no viņa netiek nekas smags prasīts – tikai filmām un netam..

    Parametrus iemetīšu pēc hokeja 😉

    #278534
    Gustins
    Participant

    Atrādīšnas izmaksas nav tā vērtas 😀

    Pārkaršana arī protams varētu būt par iemeslu, tik pēdējo pusgadu viņš netiek ņemts nost no speciālā palikņa kuram ir 5 ventilatori..

    Jebkurā gadījumā ne par to ir šis stāsts – interesē kuru distru mēģināt 🙂 Apskatīšo to Mint sākumam..

    #278535
    Andron MacBeton
    Participant

    Ja jau tu esi tāds profiņš kompjos, ka spēj spriest kas ir un kas nav vērts, tad kapēc ir radusies šī tēma vispār? Tu vispār neesi vel kompja modeli pateicis.

    Un ja tu domā ka ventilatoru paliktnis kompensēs aizdirstu radiatoru, tad tev vispār kompi lietot nevajadzētu. Drīzāk iemācies lietot sviras mehanismu augsnes vertikālai invertēšanai.

    #278536
    aoma
    Participant

    Nu šeit variants ir viens.

    Noņemam laptopa apakšējo paneli, ja to nemākam: 1. zinošs cilvēks

    2. serviss

    Iztīram visas iespējamās vietas no putekļiem, ja rodas kādas problēmas, sk. 1 un 2 augstākminētajā.

    Pēdējais variants ir termopasta, te gan klīst visādas leģendas, no personīgās pieredzes varu gan teikt, ka šī lieta ir stipri pārspīlēta, tāpat kā fantāzija par nenormāli spēcīgu barošanas bloku iegādi samērā mazjaudīgiem kompjiem.

    Respektīvi, ja no augstāk rakstītā nav ne kādas sajēgas, sekojam rindkopai 1.1 vai 1.2 vai sliktākajā gadījumā betona padomam 😉

    #278537
    romajo
    Participant

    Pārbaudi jau nu arī cietni ar hd tune vai ko citu.

    #278538
    Gustins
    Participant

    Kā allaž – betons ir “samij samij” un apkārtējie ir tupaki.. Tā turēt !

    Nevienu brīdi neesmu minējis, ka esmu profiņš kompjos, bet neesmu arī teicis, ka galīgi neko nesaprotu !! Okulārus iegādājies !!

    Un tēma šī ir radusies, jo vēlos ieteikumus distras izvēlē nevis mēģināt saremontēt vecu kasti, bet to tu iespējams būtu sapratis, ja tavas smadzenes nestrādātu tikai vienā virzienā – “esmu samij samij” un “jauka diena – davai kādu mēģinam nolikt?”.

    Atvainojos par radušos offtopic. Var vērt droši ciet, jo esmu saņēmis atbildi ko vēlējos.

    #278539
    Gustins
    Participant

    thx tiks darīts 😉

    #278540
    shady
    Participant

    Es arī ieteiktu skatīties Mint virzienā.

    #278541
    Andron MacBeton
    Participant

    Interesanti kā lameri prot no savas neprasmes atvasināt manu iedomību. Kā jūs to tā pavēršat?

    Es tev reāli pateicu KAS ir jāizdara, pa velti, a tu vel man kauko te dirs? Tev bezmaksas padomus dod! A tu muldi pretī kautkādu pilnīgu huiņu.

    Apjēdz jel ka tu NEKO nesaproti no kompjiem, un sāc mācīties!

    #278542
    Gustins
    Participant

    a kur tu izraki, ka es tev kautko dir** ? Tāda ir mana sarunas maniere tāpat kā tev acīmredzot !! Tā nevar būt?

    Katrā ziņā GL etv dzīvē 😀

    #278543
    aoma
    Participant

    Gustins, sāc visu no nulles, respektīvi, iztīri kasti, noskenē cieto, palaid Live CD, un, pie visiem velniem, neklausi to IT kauna traipu betonu.

    #278544
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu man pārmeti beztēmu, lai gan pats prasi kuru distru likt, taču neesi nevienā postā nosaucis kompja parametrus!

    Labāka distra ir atkarībā kādam kompim! Ko tu domā, es teu te lieks jautājums uzdev?

    Es tagad lietoju pliku Debian ar LXDE uz 1,2GHz Celerona ar 688Mb rāmi. Nekas neraustās. Bet ja tev ir jaudīgāks kompis un tad kā iesācējam es neiesaku pliku debian un noteikti ne ar LXDE, jo ir visādi sīkumi kas ir jākonfigurē pašam!

    Kautko tur murgo par Linux būšanu ātrākam nekā XP. A tu droši vien pat nezini ka ir tāds nLite. Vai mana vaina ka tu savas nezināšanas (kas droši vien atvasināta no slinkuma un pilnīgas popkultūras) dēļ nepareizi formulēji savu jautājumu?

    Taka ja tu gribi pareizo risinājumu tad PASAKI KOMPJA MODELI!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā