Kas šobrīd «griežas» uz Tava PC?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Kas šobrīd «griežas» uz Tava PC?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 87 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #230219
    grisha
    Participant

    Es grafiskajaa nelogojos kaa root lietotaajs, tomeer ir bijusi vajadziiba. Man tos suudus su su root kaitina kraameet visam visu laiku priekshaa. Normaali caur konsoli ielogojos kaa root un mieriigi straadaaju, nevis raktu liekas mulkjiibas.

    Taa ir vislielaakaa stulbiiba, ko Bubuntisti speeja izdomaat. Ar jau piemineetie upgreidi katru meenesi, vecaas versijas neatbalstot uzreiz.

    Taa kaa ikdienaa regulaari izmantoju konsoli, no muziikas klausiishanaas liidz serveru konfigureeshanai, tad sen jau buutu atmetis to nodarbi, ja buutu jaanodarbojas ar bezjeedziigu klaviatuuras pogu spaidiishanu.

    NEz, kaads labums ir no taa, ka atsleegts root lietotaajs? Droshiiba? Vienreiz ieraksti paroli, kuru neviens neredz vai visu laiku ciitiigi vinju drukaa?

    Meesls tas Bubuntu ir un paliek.

    #230220
    Mad182
    Participant

    Laist mūzikas atskaņotāju ar root tiesībām ir visai stulbi 🙂 Lūdzu pasaki man kādu normālu darbību, ko ikdienā veic parasts lietotājs uz savas kastes, kurai vajag root tiesības. Reizi mēnesī kaut ko uzinstalējot var tak saņemties un tos 5 simbolus uzdrukāt, cik tas aizņem – pus sekundi?

    Un vispār Tavs jautājums bija par to kāpēc Ubuntu iekļauts kā variants? Tāpēc, ka to lieto liels lietotāju skaits. Parastu lietotāju, kuri ikdienā nekonfigurē serverus un kuriem nenāk prātā mūziku klausīties konsolē. Tu taču drīksti lietot ko Tu gribi un mūziku klausīties kaut car teksta redaktoru, bet runa ir par normāliem ikdienas lietotājiem kuri grib lai viss strādātu ar pāris peles klikšķiem. Vini neraksta sudo, viņi ieraksta root paroli GUI dialoga logā, ja to paprasa. Un ta ir pareizi. Konsoli var vaļā tie, kuri zina ko dara, un kuriem ir kaut kādas specifiskas vajadzības, nevis mūzikas klausīšanās vai programmas uzinstalēšana. Nevajag nolikt OS par to, ka tā ir pārāk vienkārša un pārak labi strādā.

    BTW ierakstot konsolē “sudo su” ielogosies kā roots tā pat kā ar “su” uz citām distrām, un pēc tam nekādus sudo katras komandas priekšā nevajag. Tas tā, zināšanai 🙂

    #230221
    aoma
    Participant

    Arī jpg bildes tak var skatīties konsolē un ÄŒaks Noriss mp3 klausās ar notepad 😀

    P.S. Ļoti labi atceros tos laikus, kad viss lietotāja interfeiss sastāvēja no melna fona ar baltu burtiņu virknēm tajā un lai iemācītos pašas vienkāršākās lietas, bija vairāki mēneši jāmācās kursos. Tagad puišeļi ar pāris peles klikšķiem dažos mirkļos izdara to pašu, kur kādreiz vai veselu stundu vajadzēja visādus nesaprotamus tekstus konsolē klabināt un daudzus “vecā kaluma bukus” tas tracina, jo viņi tiek gāzti no troņa. Ko lai dara, ar progresu ir jāsamierinās.

    #230222
    Evers
    Participant

    Vaimandieniņ, mūziku caur konsoli? 😀

    Atkal pilnīgi piekrītu Mad 182, lai gan no linuxa neko daudz nejēdzu, linuxā gribu būt vienkāršais lietotājs, nevis termināļa klabinātājs, par ko arī zemāk rakstīts.

    Grisha, tas, ka tu esi līdz sirds dziļumiem linux guru (visu cieņu 🙂 ), kam strādāšana ar linux vairāk asociējas ar konsoli, nevis GUI, nenozīmē, ka visi linux lietotāji tādi grib būt. Vairums, grib vienkārši lietot linuxu cilvēcīgā veidā, un Ubuntu to lieliski nodrošina, ļaujot praktiski visu izdarīt, sainstallēt, saregulēt caur intuitīvu gui bez konsoles iejaukšanās. Būs tiešām kāda specifiskāka vajadzība, gūglī atradīs un iekopēs terminālī komandu, bet tas reti.

    Kas notiek, ka tu kādam lietotājam iesaki to pašu tevis cienīto Slackware vai kas tur vēl bija? Viņš nobīsies no termināļa, un pēc tam datuvī skaļi bļaustīsies, ka linux ir nelietojams sūds, un priekš Windows tas nav nekāda alternatīva. Vajag sākt ar ko vienkāršu un kas strādā labi, pēc tam, ja gribēs krāmēties, varēs mēģināt ko citu.

    Kurā vietā Ubuntu ir mēsls normālam datorlietotājam? ērts vizuāls programmu menedžeris, mūziku var klausīties, filmas var skatīties, torrentus var kačāt, skaipā var pļāpāt, bildes var rediģēt, dokumentus var rakstīt, internetā sērfot. Tas viss vienkārši strādā, un praktiski bez konsoles aiztikšanas, varbūt tik nebrīvos fontus bij jāuzmet caur konsoli, neesmu pārliecināts vai to var grafiskajā vidē izdarīt.

    P.S aoma, par bukiem ar taisnība, negribot sejā savilkās smīns, redzot vienu rūdītu programmētāju tādu elementāru lietu, kā failu kopēšanu windows vidē, vēl aizvien veikt ar dosveidīgo Norton Commander. C’mon vismaz Total Commander būtu lietojis. 😀

    #230223
    TokRa
    Participant

    Evers wrote:

    Vaimandieniņ, mūziku caur konsoli?


    #230224
    Wuu
    Participant

    jonjs wrote:

    tik kruta un to arī varēs atļauties vienkāršs datorlietotājs


    Atļauties maksāt kredītu 3 gadi? Sliktākajā gadījuma, kad zaudē darbu nopārdot SSā pa pus cenu vai nodot lombardā? Un pēc trīs gadi saprast ka esi pārmaksājis un citi sen lieto 8 kodola Athlonus pa 3 reiz mazāku cenu 😀

    #230225
    linx
    Participant

    Mans stāsts par OS’iem, kurus esmu/biju iecienījis – tā, kā pirmā saskare bija tieši ar logiem, tad izvēlējos M$ variantu, toreiz par linux biju dzirdējis dikti maz. Lai gan biju pāris reizes pamēģinājis “paspēlēties” ar pingvīnu būšanu, tomēr viss likās tik nesaprotami, sarežģīti – aha, pieradums, nekas vairāk. Izmēģināju RedHat, tad SuSe, Ubuntu un vēl kādu, kuras nosaukumu nekādīgi nevarēju paturēt prātā. Visas šīs distras likās pilnīgs sviests, nekas vairāk. Jau likās, ka, patiešām, logiem nav alternatīvu, tomēr pašlaik uz mana datora “griežās” Linux Mint – patīk, neko sliktu nevaru pateikt. 🙂 .. ļoti specifiskiem gadījumiem paredzēts virtualbox ar logiem

    #230226
    kuuminsh
    Participant

    Mani uzjautrina TokRa dotais URL uz kubuntu “mirroru”

    https://kde3.tokra.lv/

    [img]https://kde3.tokra.lv/help.png[/img]

    Tas ir vienk lol.

    Indivīds strādā kantorī kurš hostē webus.

    Indivīds nomet uz sķerva to ISO…

    … un atļaujas kļaņčīt $ par mirrora uzturēšanu!!

    Cilvēki kuri nezin kas tas pa “mirroru” var tik tiešām padomāt ka cilvēciņam tas kaut ko izmaksā un moš jāpalīdz…

    Jams tomēr palīdz izplatīt bezmaksas programmatūru… bla bla bla

    A bet reāli tam TokRai nehera tas neizmaksā.

    ÄŒistoj vodi razvods.

    Kauns.

    Māk tik pļūtīt par TC un zagt.

    Ne sūda nav radījis tikai meklē veidus kā kādu apmānīt un izkrāpt kādu latiņu.. un principiāli nemaksā cilvēkiem par viņu darbu…

    #230227
    kuuminsh
    Participant

    Starp citu.. tagad kad te visi sabalsojuši par savām OS… dafai admini lai palūr savu gemius un googles statistiku :>

    #230228
    Aldis
    Participant

    Nezi kāpēc, bet man šķiet visu DNS.. u.t.t. padarīšanu TokRa pati cēlusi un darījusi, un ja arī grib kādu kapeiku par visa uzturēšanu dabūt, nav nekas nosodāms.. =]

    #230229
    kuuminsh
    Participant

    Nu tak paskaties https://valsts.lv/

    Tur viss ir.

    Cilvēks ar to normāli pelna.

    Nekādus papildus izdevumus tas ISO nerada, bet tas jau netraucē viņam diedelēt.

    #230230
    Wuu
    Participant

    Viņas webs, tāpēc visi aizver pākstis! Ko grib, to dara 🙂

    #230231
    Nettwerk
    Participant

    Nee man neskauzh, man dikti gribeetos piisli tad par Mac cenu buutu iegaadaajies piisli. Muah, esmu un palikshu Mac lietotaajs… Ja skaties no taada viedoklja.

    Ir savaadaaki veidi kaa palieliities. Muah…

    #230232
    Mad182
    Participant

    Vispār par tēmu – skarbā statistika no mājas lapas, kuras pamatauditorija nav IT gīki:

    https://exs.lv/dati/upload/images/osstats.png

    Skumji, bet realitāte tomēr ir tāda, ka Linux un Mac fani var daudz vārīties un plēsties savā starpā vai stāstīt cik mainstrīm distras ir sliktas, bet praksē mēs esam tur, kur esam – šaurajā strīpiņā uz grafika.

    #230233
    jonjs
    Participant

    Būtībā neizprotu Kūmiņa agresivitātes uzplūdus vēl uzbrauca meitenei nu baigais.

    Starp citu Kūmiņš tu zini kāds Kubuntu 9.10 ir defoltais KDE? Un kāds ir tevis pieminētajā vietnē?

    Kaut kāds darbiš tu tomēr ir ieguldīts.

    #230234
    aoma
    Participant

    Mad182, varu tikai minēt, bet jādomā, ka arī šeitan maz kas atšķirās, tas, paši windows lietotāji tēlo baigos večus un izliekas par baigajiem Linux guru, nav nekāds noslēpums 🙂

    #230235
    jonjs
    Participant

    aoma wrote:

    Mad182, varu tikai minēt, bet jādomā, ka arī šeitan maz kas atšķirās, tas, paši windows lietotāji tēlo baigos večus un izliekas par baigajiem Linux guru, nav nekāds noslēpums 🙂

    Nu lietojot Ubuntu par guru nepaliksi (pats lietoju Ubuntu) un vai vajag, bet man jau patīk domāt to pozitīvo domu 🙂 un tā ir notepad.lv lietotāji lauž Windblows pasaules ledu 😀

    #230236
    nitro
    Participant

    Windows XP un ja buutu jauns dators tad Windows 7. Un tie kas noliek Windows vai jebkuru citu vienkaarshi nemak lietot vai arii kaada trauma no pagaatnes..visu nosaka lietotaajs nevis OS – profiem jebkura OS laba un lietotaajiem vajag taadu kas ir eerta nevis konsoliska.

    P.S.Tikai nevajag fleimu..aptauja nav par to kura OS labaaka bet ko mees lietojam.

    #230237
    linx
    Participant

    Nitro wrote:

    Windows XP un ja buutu jauns dators tad Windows 7. Un tie kas noliek Windows vai jebkuru citu vienkaarshi nemak lietot vai arii kaada trauma no pagaatnes..visu nosaka lietotaajs nevis OS – profiem jebkura OS laba un lietotaajiem vajag taadu kas ir eerta nevis konsoliska.

    P.S.Tikai nevajag fleimu..aptauja nav par to kura OS labaaka bet ko mees lietojam.

    Saki man, draugs, kur Tu dabūji sev niku tik skaistā krāsā? Arī gribās..

    Konsoliska OS? Where? 😀

    #230238
    samurajs
    Participant

    linx wrote:


    Saki man, draugs, kur Tu dabūji sev niku tik skaistā krāsā? Arī gribās..

    Tās ir atmiņas no labajiem laikiem 🙂 Biedrs vairs nav Notepad administrācijā.

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 87 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā