Latvijā radītas datorprogrammas

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Latvijā radītas datorprogrammas

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162933
    untitled
    Participant

    Sveiki!

    Droši vien daudzi no tiem cilvēkiem, kas interesējas par programmēšanu, ir izveidojuši vismaz vienu savu programmiņu. Daudzas no šīm programmām varbūt nav nekas īpašs, bet citas noteikti ir dalīšanās vērtas. Jautājums ir tāds, kāpēc kāds (piemēram notepad.lv) nevarētu izveidot lapu (vai sadaļu) kurā šīs programmas tiktu apkopotas un kurā tās varētu iesūtīt, lai padalītos savā veikumā ar citiem. Īpaši drosmīgie varētu iesūtīt arī savu programmu kodu, lai citie ir ko pamācīties. Domāju, ka daudziem būtu arī interesanti paskatīties uz citu veikumu. Cits jautājums ir vai vispār ir kāds kuru kaut kas tāds interesētu un vai ir kāds kurš gribētu ar to nodarboties.

    #330274
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Interesē daudziem, bet nodarboties ar to nerib neviens. Pie tam daudzas no viņām iespējams ir ar smagām tehniskām kļūdām vai arī paredzētas vecajām Win98 sistēmām. Es par saglabāšanas vērtu uzskatu to programnodrošinājumu, kuru savulaik izplatīja Tilde un citas lielās kompānijas.

    #330275
    Andron MacBeton
    Participant

    Tilde? Viņi taisa tikai Jumi, un tas pats ir M$DB, Windows-only.

    #330276
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Savulaik Birojs bija must-have. Pēc tam viņi vairs nebija vajadzīgi uz WinXP un jaunākiem, bet tik un tā turpināja pēc inerces štancēt nevajadzīgu produktu.

    #330277
    iKey
    Participant

    Pat indieši labāk programmē ar savu “indusu kodu”..

    Also, daudzi Latvidžā uzskata sevi par programmētājiem, ja ir sanācis uztaisīt “hello world!!!111viensviensviens”

    #330278
    iKey
    Participant

    jā. Gatavs MS Access vednis un par nevāju ciparu. Grāmatvedībai daži apķērīgi Aizkraukles džeki uzcepuši un slīpē Zalkti

    #330279
    ruukjis
    Participant

    Tie, kas ir spējīgi kaut ko uzkodēt, tie tirgo savas progas (Steam, App Store, Google play, utt) vai uztur paši savas lapas, kur dalās ar saviem labumiem, piemēram, laacz.

    Tādi neatklātie talanti ir mērāmi 0,0X% un agri vai vēlu paši atradīs kā izpausties, attiecīgi neredzu jēgu vēl vienai “Steam Greenlight” tipa miskastei.

    #330280
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ne visi kas kodē nodarbojas ar komerciju. Ir koderi kas piedalās opensource projektos un visātos Google un M$ mēslos savus produktus neliek. Ir tādi, kas nodarbojas ar reverso inženieriju vai vīrusu rakstīšanu. Pat šeit viens Petja reklamējas 😀

    #330281
    untitled
    Participant

    Doma bija par to ka reizēm liekas, ka Latvijā neviens neko netaisa, nu neskaitot Tildi un vēl dažus kantorus. Domāju, ka tāda lapa(vai sadaļa) nāktu par labu visai Latvijas programmēšanas videi, jo būtu iespēja savas programmas parādīt citiem, citi varētu izteikt savu viedokli par tām, kāds varētu kaut ko jaunu iemācīties un būtu kaut kāds stimuls censties un sacensties. Domāju ka tas nebūtu arī ļoti sarežģīti, autoriem būtu pašiem jāiesūta programmas apraksts, prasības un cita nepieciešama informācija. Lapas (vai sadaļas) uzturētājam būtu tikai jāpārkopē iesūtītā informācija, autori pat paši varētu iesūtīt linkus no kuriem to programmas varētu lejuplādēt.

    #330282
    Mr.Death
    Participant

    vot sjitais bija reaals uzdirsiens! ieteiktu vairaak paskatiities uz to kodu, ko drukaa suudrocju freelanceri – web programmeetaaji. jajebogu, lai vai kaadus meistardarbus es no vieteejiem esmu redzeejis, bet indusu pikaso paarspeej jebkuras debiilisma robezjas.

    un pati lielaakaa atskjiriiba ir ar izgliitiibaam un sertifikaatiem. ja LV tev programmeetaajs – peec skata zemnieks, ar suuda bakalauru (ja vispaar taads ir) uzrakstiis kaut cik normaalu kodu, tad induss, gjeerbies kaa klerks, uzvalkaa un zilaa kreklaa, tevi nobeers ar savaam sertifikaacijaam un atestaatiem, lai tikai nograabtu projektu, tacju rezultaataa dabuusi sjedevru, kuru vareesi izdrukaat un ar to pakalju apslauciit.

    es pats savaam aciim esmu redzeejis vismaz 3 izcilus (2 no tiem paarstraadaajis), pie sienas, blakus karikatuuraam liekamus piemeerus, kaa straadaa “sertificeeti” indusi.

    p.s. tie tevis mineetie “hello world” programmeetaaji… tu par beerniem te runaa?

    #330283
    Mr.Death
    Participant

    topika autoram – es personiigi esmu speeleejoties izveidojis vairaakas uz Visual Basic 6 rakstiitas programmeles, konkreetu uzdevumu veiksjanai :

    1) durvju zvans (darbojas caur COM portu, atskanjo usera izveeleetu MP3, kad tiek nospiests sleedzis, regjistree notikumu zjurnaalaa)

    2) wifi signalizaacija – padod skanjas signaalu, kad wifi ruuterim piesleedzas / vai no taa atsleedzas kaads klients (monitoree klientu listi, izguustot datus no _GET pieprasiijumiem uz ruutera web interfeisu)

    3) i-neta signalizaacija – padod skanjas signaalu, kad nav iespeejams “nopingot” google.com, vai kaadu citu specifisku serveri

    4) kustiibas sensors – (darbojas caur COM portu – regjistree kustiibu notikumu zjurnaalaa, padod skanjas signaalu (MP3, vai caur piikstuli)

    5) sms senderis – programma, kas peec konsolee iedrukaatiem parametriem (numurs / teksts) aizsuuta sms caur vecu, caur usb piesleedzamu nokias mobilo. tehniski var izmantot arii kaa mazu sms “vaarteju”, lai no maajas lapas aizsuutiitu sms, vai tml.

    6) zvanu fiksators – programma, kas gaida ienaakosjos zvanus no “gsm modeema” (tas patc nokias klucis :>) – katram zvanam, peec pirmaa piikskja (caller ID identificeesjanas) nomet klausuli (taadeejaadi paaradreseejot zvanu taalaak), un nosuuta _GET pieprasiijumu uz web, ar zvaniitaaja numuru. Ideaals risinaajums zvanu uzskaitei web statistikaa.

    Kodu pagaidaam negribu nekur sjaareet, jo neatbildu par taa pareizumu un kvalitaati (godiigi sakot, man kauns :>) – taisiits peec principa – lai tik straadaa un nelago, mhhhhh..

    P.s. vispaar jaa.. papildinot teemu mani vairaak intereseetu tiesji VB6 koda repozitorijs, ar dazjnedazjaadiem interesantiem risinaajumiem un piemeeriem. Taa platforma visaa pasaulee ir sevi pieraadijusi kaa “amatnieka aamuru”, tiesji sjavas vienkaarsjiibas deelj – citiem vaardiem: lai uztaisiitu kreeslu, ko nolikt piemaajas daarzaa, nevajag nopirkt galdnieciibu ar visu personaalu, mmhhhh. :>

    #330284
    Andron MacBeton
    Participant

    Must-have tas bija tikai dauneļiem kuri neprata bez WinLoga uzlikt apostrofu.Tādiem visādiem neiznēsātiem kroplēniem. Tādiem puspisteņiem, kas dzemdēti pret izlietni. Neveiksmīgiem aborteļiem.

    #330285
    viesic
    Participant

    Kā pirmo noderīgo programmu šādā sarakstā vajadzētu likt emal.exe lai neaizmirstas vēstures mēslainē.

    #330286
    untitled
    Participant

    Tās manuprāt ir pat ļoti noderīgas programmas, kas noteikti būtu publicēšanas vērtas. Es, protams, ar šo to esmu uztaisījis, bet nu ne tik interesantas lietas kā tu;) Un vēl gribēju piebilst , ka kaut arī tēmas nosaukums satur vārdu “datorprogrammas” tas vēl nenozīmē ka publicēt varētu tikai datoriem domātās programmas vai Windows platformas programmas.

    #330287
    MeistarsUnVergs
    Participant

    emal.exe ir paredzēts visu pārējo sūdīgo programmu uzlabošanai.

    #330288
    Mr.Death
    Participant

    Paldies par viedokli :> Interesantas taas man arii bija, pirms taas uztaisiiju. Veel interesantaak ir peec izstraades izpeetiit praktiskaas puses engineering flawus. Piemeeram, wifi signalizaacija – kad to uzstaisiiju, likaas baigaa manta. Tacju kad cjomi atkoda, ka man sjiim lietaam paredzeetais dators ljurkst ikreiz, kad izveido / paatrauc savienojumu ar WiFi, sjie nakts pusee visai regulaari piebrauca pie maajas un spaidiija “Connect / Disconnect” telefonaa, kameer pieceelos un piegaaju pie loga paraadiit kulaku, mhhhh. :> Veel, protams, arii pa dienu garaam braucosjaas masjiinas – ja kaadam no pazinjaam bija palikusi mana WiFi parole, tad ikreiz kad kaads no vinjiem brauca garaam ar iesleegtu WiFi, kompis noljurksteeja (telefons vnk auto connectojaas).

    Kustiibas sensoram, un durvju zvanam savukaart nozjiidojos uz kabeli – izmantoju neekraneeto cat5, domaajot, ka straadaas jau taapat – izraadaas elektromagneetiskaa interference no blakus esosjajiem straavas vadiem speej (un kaa veel) “nosimuleet” impulsu un izsaukt programmaa “kustiibu” vai “zvanu pie durviim”. Ljoti nesjpetna kljuuda, ja jaaskraida veert durvis uz false-positive eventiem :>>> Tad veel arii security puse – lai nokurinaatu visu sjo umperaatu apkalpojosjo datoru, tehniski atliek pie aardurviim atjaukt zvana pogu, un ielaist vados 220v. Esmu par slinku, lai iemauktu starpaa optoizolatoru – ceru, ka neviens no mudakiem sjo neatkodiis :>

    Interneta / serveru monitoru, saakotneeji izveidoju, lai monitoreetu vienu serveri. Tur, tas beidzaas ljoti vienkaarsji – paarcentos ar paarbauzju intervaalu, un jams piiksteeja pat tad, ja savienojums pazuda uz 5 sekundeem. Rezultaataa servera supportam no manis bija karstaa liinija, ikreiz, kaa izdzirdeeju piikstienu. Beigaas sjie teica “Tu noregulee savu uptime monitoru uz kaadu lielaaku paarbaudes intervaalu, savaadaak mees te savaa galaa pat ikdieniskjo restartu nevaram uztaisiit, kad jau sanjemam no tevis zvanu”.

    Veel protams arii zvanu regjistrs, kuram ir viens tehnisks ierobezjojums – ja naak ieksjaa 2 vai vairaak zvani vienlaiciigi – pieregjistrees tikai vienu (sjo var risinaat piesleedzot veelvienu trubu, tad var likt paaradresaatu uz to, ja aiznjemts pirmais tel., mhhhh, bet tas jau buutu paaraak radosji :>)

    Sjobriid naakosjais free-time projekts man ir paeksperimenteet ar laazeriem – saakot no vairaakstaru signalizaacijas, liidz pat datu paarraideem, laazer-mikrofoniem u.tml hernjaam. Iepirkts sjis tas ir, kaut kaads koncepts jau ir uzburts, bet taa arii nav sanaacis laiks to paturpinaat.

    Iedrosjinaaji… varbuut naakosjreiz kad kjersjos klaat tam visam, uzmekleesju sourci un kaut kur nopubliceesju :>

    #330289
    jurgenz
    Participant

    Tieši tā. Ir arī daudzi, kas pieliek savu roku daudzos opensource projektos. Vēl ir projekti kā https://biome3d.com/ (sīkāks info).

    Ir arī daudzi kantori, kas veic programmnodrošinājumu daudzām pasaulē atzīstamām kompānijām, tā kā arī tur noteikti ir liela daļa latviešu zināšanas ieguldītas. Tie paši draugiem, wpbakery, orangelv, ctco uc.

    Bet tāda programmatūra, kas ir “must-have”, kā reiz bija tilde, Latvijā man liekas īpaši vairs netiek ražota.

    #330290
    untitled
    Participant

    Vakar izlaboju savas mazās programmiņas gļukus;) https://sourceforge.net/projects/shutdownerone/

    #330291
    Andron MacBeton
    Participant

    Neenu lameris tu esi, bet kabeļus pārvilkt atliec.

    Cik dzīslas tu izmanto tai zvana pogai? 3 vai 5?

    Tu jau vari to “zemi” palaist pa atlikušajām dzīslām. Nebūs tāds efekts kā aptītai follijai, bet iespējams ka strādās.

    Cik V teu i tai zvana pogai signāls un cik ir low? 3,3 un 0,8?

    Vel ir variants provēt kā paredzētu tīkla kabeli (3com tīklene uz 10Mbps kompja galā), ar Ubiquiti mFi, piemēram noārdītu durvju sensoru.

    Un tam WLAN connectam izmantot nevis GET, bet drīzāk “push”, script no routera puses, nez, kautvai cronā ielikt. Uz taviem MAC nereaģē, bet kad slēdzas pie Guest_WLAN tad…

    P.S. https://laacz.lv/apostrofs

    #330292
    Andron MacBeton
    Participant

    “Requires .NET Framework 4.5”

    You lame son of a…khm…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā