Liekas, ka paraksti par divvalodību savākti. Ko tālāk?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Liekas, ka paraksti par divvalodību savākti. Ko tālāk?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155458
    samurajs
    Participant

    “Tas man tāds maziņš ieguldījums… kas par to, ja Latvijā būs divas valodas?”

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_al_1.jpg[/img]

    “Vajag kaut ko mainīt mūsu valstī”

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_al2_1.jpg[/img]

    “Domāju, ka Latvijā ir jārunā gan latviski, gan krieviski”

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_al3_1.jpg[/img]

    Es nekomentēšu. Riebjas.

    #279087
    Ralfie
    Participant

    Es tā padomāju, ja mēs latvieši būtu, kādā citā valstī arī %tuāli lielā skaitā, drošivien ar gribētos, likumīgi runāt un rakstīt tajā valstī savā dzimtajā valodā..

    Vēsture Latviju tā ir iegrozījusi..

    #279088
    MyNegation
    Participant

    Kad būs balsošana saeimā, tad paskatīsimies, kuri deputāti vēlēsies lauzt svinīgo zvērestu:

    “Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”

    Un neticu, ka referendumā puse balstiesīgo nobaslsos “PAR”

    #279089
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    1. Nekas nemainīsies, jo latvieši nobalsos referendumā un to nepieļaus.

    2. Tā vecene no pirmās bildes ir tiešām stulba – ja teorētiski ieviestu divvalodību, tad tas būtu vēl viens jauns slogs valstij finansiāli. Visus dokumentus, ielas utt pārrakstīt paralēli krieviski.

    3. Vai tiešām krievi nesaprot, ka viņi tagad uzprasās pa krāmējienu pa purnu? Un tie nav draudi, bet fakta konstatācija, jo latviešiem ir atlikušas tikai pāris svētas lietas, kurās latvieši ir vienoti un viena no tām ir valoda.

    3.a. es jau tā centos ar krieviem nerunāt krieviski un tagad ir vēl viens iemesls tā nedarīt.

    P.S. Dziesma “mēs sitīsim tos utainos” nekad vēl nav aizmirsta 🙂

    #279090
    BERILS
    Participant

    Lai tie pidari aizmirst par krievu valodu kā valsts valodu , s*kas !!

    /atvainojos par rupjībām.

    #279091
    BERILS
    Participant

    kāds ir sods par zvērasta neturēšanu ? Es ceru ka cērt nost mēles !

    #279092
    samurajs
    Participant

    #279093
    Imhoteps
    Participant

    Arī man krievu valoda ir dzimtā, taču parakstīties negāju kategoriski. Es varēju iemācīties LV, lai arī pārējie pieliek pūles, uzmeklē iekšējās gribas rezerves un apgūst valodu. Vienmēr atklāti saviem etniskajiem līdzbiedriem esmu teicis: gribi dzīvot pilnvērtīgu dzīvi – sāc runāt latviski. Negribi (nevari/nespēj/riebj/pofigs – vajadzīgo pasvītrot) – pieņem un samierinies, ka Tevi mazliet neieredzēs visā tava nožēlojama mūža garumā. Negribi mācīties principiāli – nu tad sūkā lollipopu (principiāli)! Vēl paliek variantiņš: autobusiņš “Зилупе – Псков”.

    P.S. es vēl nebiju dzimis – mans sencis (migrants, iebraucējs), nodzīvojis šeit tikai gadu, bet jau runāja latviski. Greizi-nepareizi, bet centās un runāja. Š odien, pēc 40 nodzīvotiem gadiem, viņš runā perfekti, kaut arī akcents stiprs. Un vienmēr no latviešu (darbabiedru, kaimiņu) puses baudījis cieņu par to.

    #279094
    akms47
    Participant

    Jauki. Visu cieņu.

    #279095
    BSOD
    Participant

    “Nekas nemainīsies, tikai iztērēs vēl pāris miljonus no trūcīgā valsts budžeta” tieši tā arī būs. Varēs atkal domāt kur lapīt tā jau caurvējā svilpojošo valsts budžetu. Nedod dies, ja uz šī rēķina kādam ko vajadzēs samazināt vai arī kaut ko pacelt, lai iegūtu naudu jo tad pat negribas iedomāties kāda būs attieksme pret krieviem. Personīgi nekas nav pret nevienu latvijā dzīvojošu cittautieti, bet ja ir indivīdi, kas šeit nodzīvo n-tos gadus un nemāk nevienu teikumu pateikt latiešu valodā, tad tas jau parāda attieksimi pret valsti un tās pilsoņiem. Kādu laiku atpakaļ ziņās kaut kādā sakarā intervēja ASV vēstnieci Latvijā, kas šeit strādāja tikai pārs mēnešus un viņa uz visiem žurnālistu jautājumiem atbildēja latviski. Jā bija vārdu locījumu kļūdas, bet runāja latviski šeit arodoties ļoti īsu laiku. Tā kā te mazāk vajadzētu runāt par neiecietību pret monoritātē, bet vairāk par viņu attieksmi pret valsti un tās pamatiedzīvotājiem. Ja ar būtu divas valsts valodas, tad abās runātu tikai latvieši ko būtībā dara jau tagad.

    #279096
    jonjs
    Participant

    Teikšu tā. Latvija nav ne Kanāda (kur indiāņus iznīcinājušie migranti dalīja ietekmes sfēras), un pat ne Somija, kur var atļauties divas valodas. Starp citu Somiem tā ir Zviedru un nevis krievu.

    Tas, ka mums ar krieviem būs jādzīvo kopā par to nav divu domu, vairums atbrauca uz šejieni strādāt (protams līdzības pamaz, bet ari letiņi tagad bēg kur kurais no savas māts Latvijas) un neviens nezināja, ko kur un kā tā Latvija tika “uzaicināta” iestāties PSRS. Turklāt nez vai vairums no mūsu krievvalodīgajiem vēlas repatriēties uz it kā etnisko dzimteni.

    Pret latviešiem savā laikā tika veikta liela netaisnība, ko sauc par valsts etniskā sastāva izmainīšanu izmantojot imigrāciju. Ne jau velti te PSRS būveja tās visas rūpnīcas u.t.t. Priekš latviešiem tā bija cūkas laime.

    #279097
    BERILS
    Participant

    Tiešām visu cieņu šim vīram , arī tev par uzskatiem !

    #279098
    RicoPico
    Participant

    Būs kautiņš. Krievi staigās izgriezuši krūtis, bet latviešiem tas nepatiks.

    Tas tāpat, ja pie tevis mājā būtu ievācies dzīvot Taisona paskata bomzis. Tu šo dzen prom, bet šis nekur neiet. Un pēc laika vēl sāk diktēt savus noteikumus Tavā mājā.

    #279099
    deivs001
    Participant

    Mazliet pasmaidīju par to, ka mēs esam vienoti valodā. Paskaties, ko latgaļi grib, lai viņiem būtu sava valoda.

    #279100
    web33
    Participant

    Manā paziņu lokā ir pazīstams jauns pāris abi ir Krievi .

    Meiča runā ļoti labi latviski un krieviski ,bet dzeks principā runā krieviski ,bet nu kko arī prot latviski izdvest tikai tad ,kad pašam kko vaig un nav variantu . Tad nu sanāca vienu dienu apciemot šos ,kā nekā,vecie labie darba kolēģi .

    Meicha man skaidri un gaiši Latviešu valodā pastāstīja,ka viņas jaunais (vīrs,puisis) aizliedz runāt latviski ar viņu kopējo meitiņu kurai jau ir 2~ gadi , tas mani pat ļoti šokēja ( protams es nenoturējos un man arī bija ko teikt savam draugam “VOT TI DURAK” )

    Es priecātos ja mans bērns runātu Latviski,Krieviski,Angliski,Franciski un t.t it sevišķi jaunības gados kamēr viegla galva visas šīs valodas var iemācīties ļoti ātri sākot ar TV un viss beidzot ar maksas pakalpojumiem .

    #279101
    romajo
    Participant

    Man liekas, ka te runa nav tik daudz par “krievu” (krievvalodīgo cittautiešu) vēlmi runāt krieviski, jo aizejot pie ārsta vai pie kāda ierēdņa, tas (ārsts,aptiekārs, pārdevējs vai ierēdnis) tā pat pārslēgsies uz krievu valodu, ja klients galīgi nerubī latviski, vienkārši latvietis to var un viņam nav “zapadlo” (atšķirībā no “ķrieviem”, attiecībā pret valsts valodu). Te man liekas ir lielā kaimiņa vēlme panākt divvalodību ar mērķi novākt (manu prāt vienīgo,galveno) šķērsli lai “krievi” tiktu pie pilsonības. Kādas tam būtu sekas laikam katrs var iedomāties.

    #279102
    Imhoteps
    Participant

    Es arī to Tavu draugu nevis nesaprotu, mani pašu tracina šitie mani etniskie “bŠ—āli/māsas”. Š ādus te tipiņus es pats saucu par urāliem. Pilnīga uzspļaušana valstij un etnosam, kuru teritorijā tu dzīvo. Придурки.

    Manā ģimenē “darba” valoda (hehe) ir iegājusies latviešu (jo sieva latviete), meitu nedomājot sūtīju latviešu bērnudārzā un arī latviešu skolā, nu jau 11. klase, – jo viņai te jādzīvo. Viņa brīvi runā arī krieviski (ir gan akcentiņš), bet LV ir dzimtā. Un tas ir normāli, dzīvojot lai kurā valstī. Neizjūtu nekādu diskomfortu, ka meitas dzimtā ir latviešu.

    Tas džeks ir pilnīgs temulis.

    P.S. Vasaru pavadīju Vācijā – strādāju. DE zināšanas – apaļa 0, bet tos divus mēnešus mācījos DE pa vakariem līdz vēmienam. Š o to nu jau saprotu un varu arī atbildēt kaut cik.

    #279103
    Evers
    Participant

    Visu cieņu Tev un Tavam tēvam!

    #279104
    rodgerz
    Participant

    Tā nu ir iegrozījies, ka strādāju valsts kantorī un 90% cilvēku, ar kuriem man ir jāsaskarās, ir krievi. Ne vārda nesaprot latviski… Riebums nenormāls. A ko darīt jārunā man krieviski gribi negribi. Sākumā vēl kaut ko reizēm aprunājos par dzīvi, taču pēdējā laikā kaut kas drusku kremt un runāju ar šiem tikai to ko man vajag – ne vairāk un ne mazāk. Nafig…

    #279105
    Kon
    Participant

    Droši zini, ka nevēlies krievu valodai, valsts valodas, statusu?

    Tevī jaušu nespēju pat lamāties latviski (:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā