Liekas, ka paraksti par divvalodību savākti. Ko tālāk?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Liekas, ka paraksti par divvalodību savākti. Ko tālāk?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #279106
    Foxsk8
    Participant

    Es reāli pieturos pie viena principa, lai tie jau tie krievi runā ka’grib, bet es viņiem atbildēšu Latviski, jo reāli es viņu valodu saprotu un pārzinu, viņš man saka krieviski, es viņam pretī latviski, līdz ar to, es esmu panācis tādu mazu, nelielu kompromisu attiecībā pret krieviem, kuri negrib runāt Latviski, vai vienkārši to nemāk darīt. Un ja tu Krievam uzreiz pasaki, lai viņš runā krieviski, bet tu latviski, viņi to arī saprot, un pretī neturās, līdz ar to pastāv komunikācija bez kašķiem. Es pats personiski krieviski nerunāju principa pēc, tā pat kā Krievi.

    Varbūt reāli vajadzētu Krievu valodas vietā, izvēlēties angļu valodu? Tad gan letiņi, gan krievi varēs runāt vienā kopējā valodā, un nevienam, nedz otram nevajadzēs piekāpties, + eng valoda noderēs visur. Bet nu Krievs pateiks, es latviešu valodu nevaru iemācīties, kur nu vēl angļu 😀

    Š obrīd mūsu paaudze tādi kādi ap 20 – 25 gadi, dalās divās pusēs, reāli ir tādi, kuri gājuši LV skolā un ir daudz LV draugu, un ir tādi, kas jau no “Ä¢etski sad” laikiem ir tusējuši krievu grupās, krievu skolās, utt… kuriem reāli latviski runājošu draugu paziņas ir šausmīgi maz.

    Reāli kas būs būs, no cittautības pārstāvjiem jau tā pat mums neizbēgt.

    Reāli viņi varbūt ir uzvarējuši kauju par parakstiem, bet ne karu par ieviešanu. Laiks rādīs, bet nu kā būs tā būs.

    #279107
    Stormbird
    Participant

    Pilnībā atbilst manam viedoklim. Ja visu mūžu te nodzīvojis nevar iemācīties runāt (protams ir arī smagāki gadījumi) tad varbūt tiešām viņi atrodas ne tur kur pienāktos bet vel te “kačā” savas “pravas”… nožēlojami un tikai dēļ tādiem principa pēc negribas runāt krieviski lai arī man tas problēmas nesagādā. Augsti vērtēju tos kas cenšas un ir pilnīgi cita attieksme pret cilvēku…

    #279108
    BERILS
    Participant

    tu iz dzīves lamājies latviski ? iespējams pārītis lamuvārdu ir pielietots latviski , bet nejau ikdienā…

    priekškam man to krievu valodu kā valsts valodu , lai varētu legāli lamāties ? Lai jau tie krāni saprot vismaz manus lamuvārdus, kuri vēltīti viņiem !

    #279109
    Element
    Participant

    Samuraj , 1.postaa taas ir bildes vai video domaati???

    Par teemu: ja godiigi man riebjas. Sho pasaacienu jau vajadzeeja pasaas saknees nocirst. Absurds. Buus ‘draka’ un attieciibas starp divaam kopienaam veel vairaak saspiileetas. Patuksosim taa jau ar miinus ziimi valsts budzetu. USAkovu un Raiveli nah re niz eet. Kursh parasktiijaas – kaapeec tie veel deputaati???

    #279110
    jonjs
    Participant

    Starp citu jautājums no kurienes jums tur Liepājā tik daudz neaudzinātu “tjipa krievvalodīgo” man fāters (blakus Liepājai piedzimis un dzīvojis tai laikā), kad tika parauts uz PSRS armijas jūras kājniekiem vispār krieviski neprata runāt, nācās armijā iemācīties? Tjipa “fašists” tur skaitījās, bet fāters jau ņiprs puika ne reizi vien dabūja “наряд в не очереди” dēļ šo visu jautājumu risināšanas un pārrisināšanas ar visādiem djediem un pradjediem, kas ta Kurzemnieki pavisam mīksti palikuši?

    #279111
    samurajs
    Participant

    No videoklipa izvilktas bildes. “Panorāmas” pilns ieraksts – https://ltvzinas.lv/?n=zinas&id=4184

    #279112
    nevertell
    Participant

    Absurc.

    Š odien rakstīju olimpiādē darbu, tā notika krievu skolā. Un tur, klases telpā, uz skolotājas galda piestiprināta oranžbaltoranžā lentīte. Suņi.

    Mums vēl teica, ka ja mēs kautko nesaprotam, valodas zināšanu trūkuma dēļ, mēs varam droši prasīt un mums paskaidros.

    Man jau vispār nebūtu nekādu pretenziju pret šitādām izdarībām skolās, kas atrodas latvijā, ja vien nodokļu maksātāju nauda netiktu cittautību skolās ieguldīta iekšā. Un nav jau tā, ka mēs gribam diskriminēt krievus, neapmaksājot tikai viņu skolas, patiesībā ir bļin savādāk. Mēs apmaksājam TIKAI krievvalodīgās skolas. Lietuvieši, igauņi, zviedri un kas tik vēl ne, saņem naudu no savas valsts. Bet krievvalodīgās skolas strebj no mūsu latvju skolu budžeta. Kā var nebūt nacionālie ekstrēmisti, ja viņi aiziet mājas un tur viņiem māca par uzvaras dienu, aiziet uz skolu, tur par uzvaras dienu, tad jau protams, ka rajončikā un kāpņu telpās arī runās par uzvaras dienu.

    Man nav nekas pret krieviem/tiem kas runā krieviski, jo katram sava valoda, sava izpratne par vēsturi, jebšu nevar vainot cilvēkus idiotismā. Bet var vainot idiotisma kultivēšanā. Tagad galīgi nav laiks nacionālajām domstarpībām, tas nekur citur, kā dziļāk dibenā nenovedīs. Protams, treknajos gados visiem bija pofig, jo visi jutās paēduši. Tagad, kad ledusskapis tukš, cilvēks grib gūt apmierinājumu kašķējoties ar kaimiņiem.

    Bet kolīdz idiotisms tiek kultivēts, vajag kastrēt idiotus un izmaukot idiotes. Jo savādāk no viņiem labums nebūs.

    #279113
    Kon
    Participant

    Ikdienā krievu valodu vispār lietoju vairāk kā latviešu, bet ne par to runāju.

    Diezgan divkosīgi skan 🙂

    #279114
    akms47
    Participant

    Ja kāds pisugals, pat grib LR uztaisīt divvalodību. -tad Latvija vairs kā tāda pārstās existēt, jo …”Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu…” utt., bet referendums nav likums, tas norāda uz latviešu slinkumu, Lūdzu tie, kas noslinkoja referendumu – neaizmirstiet, būs balsojums!

    Atkal mazliet mūsu naudiņas paņems, bet tak neatdosim to par baltu velti.

    P.s. Divvalodības ieviešāna = 100% LR statūtu pārkapums. Tādas idejas ierosinātajs ir LR ienaidnieks un Valsts nodevējs. Attiecīgi – pēc LR likumdošnas -cietums….

    #279115
    msh
    Participant

    Š aubos gan. Jo līdz kamēr tas brīdis pienāktu, ka latvieši kaut kur būtu tādā propocijā, viņi visi būtu iemācījušies vietējo valodu.

    #279116
    msh
    Participant

    Jā, un? Labi vispār ka latvijas valstij dibinoties viņi tomēr nolēma pievienoties latvijai, nevis palikt krievijā.

    #279117
    Foxsk8
    Participant

    Cik tur tos kātus salikt cietumos 😀 Bet jābaro viņi būs tā pat.

    #279118
    akms47
    Participant

    Galvenais, ka to kurus jābaro ir atkal vairāk, nekā to kuri baro. 😀

    #279119
    shb-
    Participant

    Š is viss šķiet kā ļauns murgs vairāku apstākļu dēļ. Izrādās debīlo (krievu, latviešu, vienalga) ir vairāk kā man likās. Otrkārt, kā šis izskatās no malas – jau tā esam Eiropas nomale visās šī vārda nozīmēs, tagad [vēl pamanāmāk] būsim valsts ar kaudzi apdolbītu “kačāt pravas”-sagribējušu migrantu, no kuras labāk turēties pa gabalu. Līdzīgi kā LOTR, Saurona tfu Krievijas acs ir pār mums!

    Un reku baisi labais video (raudāt vai smieties – domājiet paši):

    https://youtu.be/Vcqz1iNzBWM

    #279120
    usins
    Participant

    Š is parāda, ka krieveļi paņem un sarosās un aiziet un nobalso unn savāc un sakustina visu valsti. Bet letiņi nejēdz aiziet un nobalsot, lai krievu valodu no skolām izņemtu, tas ir, lai valsts skolās tikai latviešu valodā mācītu. Ar to viss ir izteikts.

    Un labs scenārijs- tagad līdz maijam naturalizēsies dofiga krievelīšu, lai tikai varētu referendumā balsot par RUS valodu. Var gadīties, ka savāc to daudzumu ko vajag. Tad sanāk, ka pilsonibu varēs kārtot arī krievu valodā. Tad ieved vagoniem krievus iekšā, tie dabū pilsonību un vnk uztaisa referendumu, ka Latvijiai vajag tikai vienu valsts valodu- krievu, vai vnk ka vajag pievienoties RUS…. īzī, un neviena lode netiks izšauta un neviens tanks nebūs izkustināts. Redz ko var panākt, ja valdībai nav mugurkaula.

    1. ZRP jau sen varēja alaist Ušakovu- tai pašā dienā kad viņš parakstījās. jo Sprūdžam savā ministrijā ir tiesības atstādināt jebkuras pilsētas mēru bez ierunām. Skuju- Sprūdžs ir nīkulis un nevar to izdarīt.

    2. Nejēdz ieskaidrot, ka latgaļiem viņu bokšķērēšana skaitās LV valodas dialekts.

    3. Nejedz latgaļu pusē izskaust krievu valodu, tur jau RUS ir 80% kā valsts valoda

    4. Pats VID un SAB ieved latvijā krievu kontrabandu.

    Man ir kauns, ka dzīvoju šai valstī, mācījos valsts valodu….

    P.S.- esmu ukrainis, bet cienu šo valsti un ar latviešiem runāju latviešu valodā… ar krieviem krieviski, angļim, dāņiem, zviedriem utt angliski….

    Bet nu letiņi ļāva sev pamatīgi uzkāpt uz galvas… vismaz valdības līmenī.

    Tāds ir mans viedoklis.

    #279121
    Anonīms
    Neaktīvs

    “Domāju, ka Latvijā ir jārunā gan latviski, gan krieviski” – Precīzāk sakot Krievi kuri ir pārāk slinki, lai iemācītos LV domā ka Latvietim ar viņiem nāksies runāt Krieviski, stingri šaubos vai viņu doma maz kustas citā virzienā.

    Es zinu daudzus krievus ar kuriem mācījos un dotajā brīdī strādāju kopā, un kaut kā dotajiem kadriem LV problēmas nesagādā.

    #279122
    richijs
    Participant

    izskatās ka te daudziem pašiem nav mugurkaula, ne tikai seimas deputātiem..

    Da pofi… ka nejēdz runāt krievs latviski kam tas rausta.. bet tomēr visus tas rausta, lai tik mani nepārprot es taču neesmu nacionāli noskaņots.. jo taču krievu valoda ir “internacionāla” un runāt tikai krieviski neskaitās būt nacionālistam..

    Paskatamies uz igauņiem viņi ir gandrīz uz pusi mazāk nekā latvieši un nestāstat ka Igaunijā maz krievu savi 20% būs tāpatās it seviški Narvas apgabalā.

    Kad sāksim paši nerunāt pa krieviski principa dēļ kā daudzi krieviski runājošie dara tagad ar latviski runājošiem vienkārši izliekās par muļkiem. tad arī kaut kas uzlabosies.

    #279123
    msh
    Participant

    Jautrs viģiks, kādu pusi [to, kas izrunāta skaļāk un skaidrāk] sapratu. Varēs tie politiķi pēc dažiem gadiem savu poprgrupu dibināt 😀

    #279124
    msh
    Participant

    Š ajā gadījumā latviešiem vienkārši ir jāuzliek mīkstais. Cik vajadzēja pozitīvu balsojumu referendumā – kaut kādus 800 tūkstošus? Parakstījās kaut kādi 160 jeb cik tur. Kur tu dabūsi tik daudz krievu, kuri nacionalizēsies, lai dabūtu to ciparu? 😀 Ja tiešām kāds nacionalizēsies, tad tas referendums būs nesis arī kaut ko pozitīvu 😀

    #279125
    Trollfather
    Participant

    Tad jau normāli būs savā valstī runāt krieviski richij. Drīzāk izskatās, ka tev nav mugurkaula. Tā jau izskatās, pēc tevis spriežot, ka LV varētu likvidēt vispār un moš pa taisno pie Krievijas pievienoties. Iedomājies kā reaģētu normālā valstī uz šo.. piemēram Anglijā tagad imigranti piebrauks un pateiks, davaj mūsu tagad te daudz, runāsim mūsu valodā. Angļi uzreiz revolūciju pacels pusi imigrantu “nobeigs”tumšā ielas stūrī, ka gailis pakaļ nedziedās. A redz LV nu kam mums mūsu valodu, mēs tak varam runāt internacionālajā valodā, lai jau mūsu valoda pazūd no pasaules.

    Un tagad nopietnāk. Es domāju, tā Latvija ir vienīgā vieta pasaulē, kur Latvietis var runāt savā dzimtajā mēlē, un tie, kas iebrauc LV uz palikšanu (nevis tūristi) ir jārespektē Latviešu tiesības runāt savā dzimtajā zemē latviski.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā