Liela daļa PC servisu – krāpnieki vai nejēgas?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Liela daļa PC servisu – krāpnieki vai nejēgas?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162697
    albertino
    Participant

    nu taa vakar pa tv noskatijos aizliegtais panemiens par PC servisiem…

    eksperimenta nolukaa laptopam speciali tika radita “bootmgr is missing” probleema.. ko varot atrisinat ar windows instala diska repair funkcij 20min laikaa un izmaksaa ap 10eiro…

    te mees redzam ka servisos remonts sai probleemai izaug pat liidz 150 eiro

    kaads juusu paardomas so???

    te raidijums

    https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/13.02.2017-aizliegtais-panemiens.-operacija-remontejam-datoru.id90835/

    #328671
    osy
    Participant

    Es domāju, ka pēc tā raidijuma, tagad visi servisi zinās, kā tikt ar bootošanas problēmu galā pa 10 eur 😀

    #328672
    samurajs
    Participant

    Labi – atmetam to vienu vietu, kur absolūts stulbenis strādā. Vismaz godīgs stulbenis trāpījās 😀 Pārējās vietās redzama skaidri izteikta vēlme apcirpt aitas. Ja pēc leģendas norauti Win updates, tad uz ekrāna pirms tam bija paziņojums “neslēdz ārā”. Ja klients to nav ievērojis, viņš pats ir vainīgs, un par sodu no viņa jānoplēš maksimāli daudz. Tā sapratu, ka servisiem nav izdevīgi tādi 10 EUR remonti.

    Nekad neticēšu, ka 4 servisos (to piekto imbecili neskaitu) meistari nezin kas ir NTLDR is missing, un kā to ātri novērst. Š ī problēma jau skaitās ikdienišķa kopš WinXP laikiem.

    #328673
    LooNeY
    Participant

    Ar DAP bija negatīva pieredze dažus gadus atpakaļ. Bija viedtālrunis kurš nokrita un ierastais zirneklis, paziņam bij tāds pats noslīcināts modelis un pa lēto atpirku.

    Domāju, ka varešu samainīt , bet no donora ņemot nost stiklu sapratu ka čakars baigais, tapēc nolēmu izmantot kādu ‘profesionalu’ palīdzību, kkādā tuneļu kaktu kantorī nest negribējās un pameklējot info, DAP likās ok, bet kā es maldījos…

    Aiznesu pa pusei izjauktu telefonu un ekrānu ‘Centra’ DAP kantorī uz čakenes, izstāstiju savu sāpi, teica ka diena/divas darbs jo daudz darba, man zvanīs. Neviens nezvanīja, 4 dienā zvanu pats, prasu kapēc man neviens nezvana, aizbildinās, ka meistaram daudz darba, bet būs ‘rīt’ … pienāca ‘rītdiena’ joprojām zvans nav, tā kā sanāca braukt garām servisam nodomāju izkāpšu un personīgi pavaicāšu.

    Ierados, prasīju kas notiek, aizbildinājās ka ‘meistars’ jau piektdienā ātrāk aizbraucis(2h ātrāk) un pieņēmēja neko nevar pateikt. Bet visticamāk, ka Pirmdien būs.

    Pirmdien ap vakara pusi zvana, ka nevarēs sataisīt, jo ‘es’ tur lienot esmu ko tur saplēsis un tas stikls nederot, jāsūta jauns no viņiem. Man bij apnicis, teicu nevajag savākšu šodien telefonu.

    Atbraucot un savācot iznāca ”meistars” – ritīgs vasja, kurš knapi runāja latviski, meiģināja man ieskaidrot ka esmu to saplēsis un šo… Un teica ka jāpērk jauns touch stikls, tas stikls nederot.

    Tanī pat vakarā atbraucu mājās un likos pie darba, pirmkārt ‘vasja’ bij pazaudējis 2 korpusa skrūves, otrkārt korpus bij mazdrusciņielauzts vienā vietā plaisa bij, laikam laužot vaļā, treskārt bij to vienu šleifes klipsi pazaudējis vai nolauzis ar kuru savieno pie mātenes to stiklu lai darbojas.

    Labi, ka man bij donors, pēc pāris stundām čakara, veiksmīgi saliku kopā un šeku reku viss darbojās!

    Kopš tā laika gar ‘Datoru ātrā palīdzība’ eju ar līkumu! 😉 Jo nevarēja uzlikt stikliņu 6 darba dienu laikā! (vai negribēja…)

    #328674
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Pie apdeitu likšanas partīcijām Active marķējums nu nevar pazust. Parasti NTLDR nobrūk, ja ir problēmas ar cieto disku, retāk softiska vaina. Nav brīnums, ka mudaki mēģināja vainu meklēt HDD. Tiesa gan stulbeņi ir un paliek stulbeņi. JA ir svarīgs kursa darbs virsū, cieto disku fiksi caur USB bridge pie stacionārā un nokopēt svarīgākos failus, tad var testēt. Gadījumā ja testējot tas disks pilnībā atmet pedāļus.

    Principā defekts ir viegli atrisināms, es NTLDR salabotu ar startup repair no Windows DVD diska. Bet, nezinot ka tā ir sabotāža, es arī būtu pārbaudījis vai HDD ir kārtībā.

    To hipsterīgo džeku no TL es zinu, strādā tur gadiem un serviss ir pat ļoti sakarīgs. Vienā citā servisā pats biju kādu brīdi strādājis. Neteikšu kurā. Kauns kāds tur tagad krāpnieks un šarlatāns ir atrodams.

    #328675
    usins
    Participant

    Jā, skatījos un brīnījos. Bet daļēji var saprast visus, kuri laicīgi brīdināja, kas var būt sliktākajā gadījumā. Nu, ka HDD var būt čupā. bet nu tur vajadzēja pateikt, varbūt, bet jāizlaiž tests, lai būtu drošs. Jo reāli bootloaderis no zila gaisa nepazūd un ja meitene sēž pie kases un gaida lēmumu cik tas maksās utt, lai viņa iet māju tālāk. Raidījums iedomājās, ka viņi vienīgie klienti? Un 99%, ka uzņemšanā nesēž tie zinošākie džeki par PC remontiem. Viņi ir pārdevēji. Reāli, bija jādod visur salabot, un redzēt cik tas izmaksāja. Var gadīties, ka pirmajā servisā būtu ok un autoostā, ja tiktu līdz normālam tehniķim arī būtu ok. Bet tie 2 kantori, kur tika līdz meistaram un jau tirgoja nost jaunu HDD, tur viss skaidrs. Pats arī esmu strādājis. Un ir tāda lieta- vienkāršie risinājumi, nestrādā, neliels čakars, ja consumer grade tehnika, tad reinstals ar visu pamata softu ir 35 minūtes…. + datu vilkšana uz 2. partīciju (otras particijas veidošana) aizņem ap 30 min…. dators 2h laikā ir gatavs. Un ja cilvēks saka, ka viņam ir Šti svarīgs darbs, kuru uz sitienu vajag, tas nozīmē ieslēdzas tarifs par ielīšanu rindā un tas maksā dubultā. Un tad cilvēks saprot, ka nemaz tik svarīgi tas nav un paliek rindā.

    Par nodokļiem- tur liels akmens VID virzienā. Fig ko viņi tur dara. Viņi varētu maksāt vienkārši 3 purniem par to, ka viņi tai pašā lursoftā (jo rezams, ka savā datubāzē neko nejēdz ieraudzīt) čekot, kam cik darbinieku un kāds nodoklis nomaksāts… un vēl pabraukāt pa viņu mājaslapām lai noskaidrotu cik filiāles utt… un iekasē sodus, ja tā patīk…

    P.S.- Nebūtu akcents, domātu, ka betons bija piesaistītais speciālist. Tas cipars 10 EUR un tā… 😀

    #328676
    albertino
    Participant
    #328677
    Andron MacBeton
    Participant

    Vecīt, ja jau tu proti noturēt rokā skrūvgriezi, kapēc tu uzreiz jau to visu nedariji pats?

    Ieguvums:

    1. Pašam pieredze nāk.

    2. Nepabalsti Vaņku.

    #328678
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu cik maksā dubultā 5min?

    Jo man pietiek ar 5min lai ielādētu Parted Magic. Atrast bardakā to svarīgo “darbu” vel papildus 1 minūte.

    Un ja kādam nepietiek tad vajag samaksāt īstam datorspecam.

    Manis instalētu kompi šitie klauneļi arī nodefinētu par neejošu, jo neizprot lielāku klasteri par 4092.

    P.S. Kas tur bij, diplomdarbs, februārī? Es jau secinātu ka vērts reinstals. Un redzot to 100Mb boot partīciju es secinu ka instalējis peģiks.

    #328679
    3Dklucis
    Participant

    Nu vot kas tad to nezināja…..Laikam rīgas biezie tūtini kuri par kompja instalaciju maksa no50 ero xujvinzin cik un ne tik rīga tadi spečuki,kuldiga 4gadus atpakaļ,čalim datorsalona japamāc ka pieslegt matesplati barošanas blokam papildus pini !Tas žanis pat nejedza saslēgt vecaku māteni ar jaunākas paudzes barošanas bloku…piiiizģec meisters….

    Nu personigi meisters neesmu un nebušu jo lodstacijas nav…un ar rupniecisko feinu neriskēšu ka viens otrs sapis kompi un tadīpašniekam stāst ka maatene pa galam,un veel bļed nav kauns paprasīt naudu ķipa par diognostiku!!!:)

    Zinu pat tadus meisterus kas sastāst laptop ipasniekiem ka nebus kompi izdevīgi taisīt ķipa dargi sanaks un jau piedava laptopu atpirkt, 25 ero….skatoties kads modelis…Par gadu vecu i5 17″asusu kuram tikai izrādijas hdd vaina gribeja atpirkt par 70 ero abet gad ieprieks irīja 700 Normali gribej apist”ja nemaldos tas bij 2014gads” un pec tam par kad 300 gan but uzsist gaisā

    #328680
    Andron MacBeton
    Participant

    Palaist smartctl -A gan ne1 nespēja.

    Vajadzētu atļaut ar likumu pilnīgi legāli nosist simulantus. Tas risinātu šo problēmu momentā.

    Un iesākt varētu ar visādu “universitāšu” “pasniedzējiem”.

    #328681
    3Dklucis
    Participant

    Talab es piekrītu katu meisteriem,ja gadījumā apisīs ta pa lēto…:) cik kuldigas puse vienu cali zinu ta par kompja instelesanu pras 15-20ero plus kadu ligzdu piecini ja redz ka nu galiiga dirssaa…cik aceros mužigi aizrādīja kad kompi trancportē lai visus meslus iznem no USB ligzdām,pareiz vien ir ligzdu transportejot sapisiis atkal skāde vai breks ka meisters vainīgs…,bet ir kadri kas pat kompim neuzliek pec instalacija ne java ne winrara…

    A vispaar jautajums par 10 windu ,kā tur iisti ir antivirus jaliek vai var iztikt ar to kas iekša?!

    #328682
    3Dklucis
    Participant

    Albert nax,tev jau poxuj tu tak pats sev meisters….+google pasūkā ja ko nezin:D

    #328683
    Haiduk
    Participant

    Tikai lieta, ka hipsteris netaisa tur datorus, bet gan tas večuks fonā. Noskaidro sūdzību un iet pie večuka. Ka tik večuks nebija pats īpašnieks?!

    #328684
    Haiduk
    Participant

    Jāatdzīst – neuzzinot stāstu kā tas notika arī ķertos pie startup repaira ar domu, ka nav tas sliktākais gadījums. Raidījumā to nemin, bet sliktāko drošvien visi šeit zin. (“Sarkans lauciņš”)

    Arīdzan klientam norādītu uzreiz abus variantus kas vainīgs.

    Ja kāds zin vēl kādu variantu, padalies. Jo man pie šādas kļūdas momentā ir tik divi varianti, kas pievainas.

    Ja zinātu visu pēc scenāriju – uzreiz liktu vainu uz “Sarkano” nevis uz kādu boot failu/ceļu. Jo, __jo tika izraisīta hdd darbības pārtraukšana piespiedu kārtā. Līdz ar to – kā pirmais: HDD pie hdtune.

    #328685
    Foxsk8
    Participant

    Es jau pie tā Video iekš LSM izteicos 😀

    #328686
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Tā 100MB system reserved partīcija izglābs, kad lielajai partīcijai dēļ bad sector nobruks MFT un no tās partīcijas palaidīsies recovery toolis. Jo ne visur ir līdzi Windows DVD disks, piemēram, vasarnīcā.

    Peģiks esi tu. Tas jau sen ir noskaidrots. Ej atpakaļ uz dzēraju patversmi!

    #328687
    Andron MacBeton
    Participant

    Jābūt pilnīgam nedapistenim lai kompi uzticētu tādam loham.

    #328688
    ruukjis
    Participant

    Mhm, tagad arī ārpus notepad esi sevi apliecinājis kā pilnīgu zābaku:

    Quote:

    Pa lielam raidījums rādīja tādu problēmu, ko nevar izlabot ar windows flash, un kā zināms WIN var instalēt uz OEM kompjiem, attiecīgi, katram kompim savs CD key, tā kā reāli tas windows ir nelegāls jebkurā gadījumā

    Raidījuma “specs” uz šī fona izskatās pēc ģēnija…

    #328689
    Andron MacBeton
    Participant

    Tavu žvankstienu protams vajadzētu dzēst ārā uzreiz, bet incanti kā tos citus komentārus dzēš, pēc tāda incanta loHaritma.

    Nosaukums ta LSM, tikai neatbilst nekādi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā