Minimālā alga Latvijā. Idejas, diskusijas,

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Minimālā alga Latvijā. Idejas, diskusijas,

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160163
    Foxsk8
    Participant

    Tātad šoreiz kārtējā tēma iekš Cilvēks un Sabiedrība sadaļā,

    Minimālā alga Latvijā, darba apstākļi, strādāšana Latvijā, strādāšana ārzemēs, dzīvot vai izdzīvot.

    Sākšu ar savu skatījumu uz šo problēmu, lietu.

    Gudro galvas ir 100, bez viņām vēl ir liels skaits cilvēku, kas menedžē ar mūsu nodokļu maksātāju naudu.

    Visi kā viens jau no ES iestāšanās laikiem ir sagaidījuši dzīvi kā Eiropā, pensijas, algas, utt.. bet ir pagājuši gandrīz 10 gadi, un nekādu upgriedu es šajā jomā neredzu.

    Mans un vienīgais spriedelējums:

    1. Valdībā esošām personām pieder uzņēmumi, gan lieli gan mazi, kuri savu biznesu veido uz likuma ietvariem, monopolstāvokli, vai sev 1000% izdevīgu darijumu bāzi.

    2. Katrs no valdībā esošiem saņem algu no sava uzņēmuma, labumu + darba algu valdībā + kreiso piķi vēl no kādām affērām.

    3. Visai valdībai vienkārši nav izdevīgi celt minimālo algu, piem uzreiz 500 – 700 eiro, jo tad jau pašu kabatās nesaleks tik daudz nauda un strādnieku rēķina.

    4. Valsij ir izdevīgi iekasēt no šiem uzņēmumiem peļņas procentu valsts kasē, bet neinteresē, kā tā nauda radusies.

    5. Lielie uzņēmumi kā piem Lattelecom peļņā saņem miljonus, vai tad tiešām ir tik nabagi?

    Kas mums būtu jādara?

    Interesanti paskatīt.

    #311581
    Andron MacBeton
    Participant

    Risinājums ir ļoti vienkāršs – Jāsāk domāt.

    Bet ne tā kā jūs tagad domājat. Proti, ar ķīseli. ((c) drunk_lizard)

    Jāsāk domāt loģiski. Taču nesenie vēlēšanu rezultāti parādija kā šī populācija uz to nav spējīga un nekad nebūs.

    #311582
    Kon
    Participant

    Ir jābūt diezgan prātā papistam, lai strādātu par minimālo algu

    #311583
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu, gan jau kāds cits arī agrāk to domātnespēju ir formulējis kā ķīseli, bet nu pirmoreiz šķiet ka esmu dzirdējis no tevis, cik nu aceros. Un principā diezgan precīzs apzīmējums.

    #311584
    Andron MacBeton
    Participant

    Tieši tā! Tik daudzi no laukiem saskrēja uz pilsētu, lai strādātu par minimālo algu un čīkstētu ka nepietiek. Un par to pašu minimālo algu vel konkurē latvieteļi savā starpā. Es saku nestrādājiet, paņemiet pavasarī atvaļiājumu, iestādiet kautko laukos! – ak, izrāds vairs nau kur! Viss, tagad ir pakļauti sistēmai. Sistēma notrulina tieši tik daudz, lai nenosprāgtu galīgi badā, bet būtu pietiekoši tups un vēlēšanās atkal iebalsotu sistēmu.

    #311585
    zi007
    Participant

    Sviests – it forums pārvērties par politika.lv

    #311586
    Crow
    Participant

    Vismaz daļa no problēma ir tā, ka paši cilvēki ir faking zaglīgi. Pērk uz firmām privātām vajadzībām, “pabāž apakšā”, noraksta, saņem minimālo uz papīra, bet faktiski vairāk, utt., utjpr.. Nu jā – ezim skaidrs, ka tikai tā jādara, jo 1) citādi nekas pāri nepaliek, no kā iztikt, un 2) kad jau visi, tad es ar, citādi nav konkurētspējas. Bet tā ir problēma, ko nevar pat sākt risināt, jo, lai cik maz valsc gribētu iekasēt (par to, cik lietderīgi tiek tērēts šis valsc iekasētais – tas ir cits jautājums), vienmēr tiks zagts un šmaukts katrs procents.

    #311587
    depo
    Participant

    Es saņemu ap 700€.Nepietiek nekam,bet priecājos par to pašu,jo vecums jau paliels,bet galva tukša kā vecs spainis.Valodas neprotu un uz ārzemēm nebraukšu.Sievai alga pat lielāka.Tā viņš ir…

    #311588
    garaisezis
    Participant

    man riebjas, ka Latvijā darba sludinājumos netiek minēts algas lielums par minimālajām stundām mēnesī, jeb samaksa stundā. Parasti darba devējs uzdod jautājumu cik gribi saņemt un bola acis. Turklāt te pat notepad.lv atrodas aizstāvji, kas domā, ka alga 500 euro ir pārlieku liela lai kādam maksātu. Nav brīnums, ka pusi Latvijas ir izbraukusi.

    #311589
    Gustins
    Participant

    Vajag ieviest “stučīšanas” principu.. Ar likumu vajadzētu paredzēt atlīdzību mirstīgajiem par negodīgo uzņēmumu/uzņēmēju stučīšanu (pierādot ar faktiem protams). Š…emot vērā vidusmēra latvieša alkatību un skaudību – manuprāt, ātri vien liela daļa uzņēmumu nāktos pāriet uz “godīgo taciņu”.

    #311590
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu priekš tukšpaura tā ir pat pārāk liela summa.

    Nu ja tas ir pa apmēram 40h darbnedēļ.

    Jo savādāk tiešī šī algu kategorija ir tie kretīni kas iebalso visādas Vienotības un Pseidozemniekzaļos.

    #311591
    Andron MacBeton
    Participant

    Paklau, daunel, kā izpaustos tā “pāriešana” “uz taciņu”?

    Bankrots tak ir godīgi, va ne?

    Tripera sekas te bljed izsaka savu “viedokli”?

    #311592
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu, pamuļķi, barojies no parazītu iestādes? Tieši vai pakārtoti?

    Triperādas pajols ienīdējās parazītu labā.

    A tu, kuņasbērnel, esi kaut nedaudz informēts kā VID piš godīgus uzņēmējus? Bez uzņēmēja ziņas, bez tiesas, bez pierādijumiem, uztaisa fiktīvu tiesu un uzliek liegumus, apķīlā kontus. Tīri uz nepamatotu aizdomu (murgu) pamata.

    Tu zini ka nodokļi ir jāmaksā avansā?

    Viss ko tu spēj ir saņemt naudu par gumijas stiepšanu un nopirkt kārtējo importa preci. Sraņa dolbanā.

    #311593
    Andron MacBeton
    Participant

    Te nu jāpiekrīt prezim.

    Varu piebalsot, ka darbā aicina nevis firmas brigadieri (vai kā nu nosaukt to kas sajēdz firmas tehnoloģiskos procesus), bet gan kaukāds stulbs šmars, kur’s sēd “CV ofisos”.

    Tās šmars pieņem darbā visāds 3mēnešnieks, un tik noslauc piķ. Pēc tam visādi “darba devēji” nīd ka – nevarot atrast labus darbiniekus.

    Bļed, ar sūdainu koku, šķērsām pāri purnam! Algu nenorāda, darbinieka darbā neiedziļinās, neizprot, algu nenorāda, un kadru maiņu noveļ uz hvz ko. Trimpļi!

    #311594
    Crow
    Participant

    Tieši *un* pakārtoti. Un ar zināmu lepnumu katru reizi, kad personīgi izdodas kādu varoni ap3.14st.

    Enīvej… tas, ka problēmai ir tāds labs iemesls, nenozīmē, ka tā nav problēma.

    #311595
    dexsters
    Participant

    Minimālā alga ir par mazu un grauj latvijas valsti.Izeja-masveida nopietni streiki ar prasību palielināt.Tikai pateicoties streikiem vecā eiropa ir tikusi pie cilvēcīgām algām un labklājības.

    #311596
    msh
    Participant

    Nu paga, samuraj, bet ko tu gribi ar to minimālās algas celšanu panākt? Lai būtu lielāks daudzums cilvēku kas pelnītu zem tās? 😀 Minimālās algas celšana ko dod ačgārnajā salā, jo tur tā ir minimālā stundas likme ko drīkst maksāt, līdz ar ko paceļot minimālo algu, paceļas nopelnītais cipars, kamēr pie mums tas ir kaut kāds cipars mēnesī, kas neko neietekmē – jeb vai es kļūdos?

    #311597
    dexsters
    Participant

    Minimālā alga tāpēc jau ir minimālā jo par šo summu mazāku nedrīkst maksāt.Pastāv gan mistiskas pusslodzes.Jā stundu likme ir stulbs maksāšanas paņēmiens,tikpat stulbs ir paņēmiens maksāt algu tikai reizi mēnesī.Stundu likme gan nedod iespēju maksāt mazāk par minimālo.No minimālās algas celšanas reāli iegūst darbinieki kurus nevar noformēt uz pusslodzi.

    #311598
    samurajs
    Participant

    msh rakstīja:

    Quote:

    Nu paga, samuraj, bet ko tu gribi ar to minimālās algas celšanu panākt?

    Es neko negribu panākt, vēl jo vairāk, ka šitā nemaz nav mana tēma un līdz šim neesmu te izteicies. 😀

    Bet fakts ir tāds, ka Latvidžā varam mierīgi uzlikt min. algu 1000€, un nekas nemainīsies. Vnk cilvēki tiks pārformēti uz 0,5 vai 0,25, vai 0,15 slodzēm, pārējo maksājot aploksnē. Samazinātas slodzes likums neaizliedz. Pierādīt šādas falsifikācijas arī ir grūti. Lielie uzņēmumi, kur to nevar praktizēt, tad vienkārši bankrotētu.

    #311599
    msh
    Participant

    Kas vainas algai reizi mēnesī? Stulbs paņēmiens ir maksāt reizi nedēļā – ačgārnajā salā pieņemu ka tas ir darba vietu radīšanai – algas jārēķina katru nedēļu, bankām arī darbs katru nedēļu – atiecīgi tā kā alga ir katru nedēļu, kodes kož katru nedēļu, nevis reizi mēnesī… 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā