Minimālā alga Latvijā. Idejas, diskusijas,

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Minimālā alga Latvijā. Idejas, diskusijas,

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #311600
    msh
    Participant

    Es tev pilnīgi piekrītu. Es patlaban neesmu piefiksējis cik stundas es patlaban oficāli strādāju – reāli ir 40-48 nedēļā – agrākajā amatā uz papīra bija puse no reālā laika, tb 30-36 stundas nedēļā… 😀

    #311601
    dexsters
    Participant

    Nu ,nu.Kā piemēram lielveikalā varētu izskaidrot to ka pārdevējas strādā tikai 0,5 slodzes?Uzreiz rodas atbilde-ja jau pusslodze tad puse no pārdevējām ir liekas.

    #311602
    samurajs
    Participant

    Vienkārši: pārdevējām bērnus nav kur atstāt, tāpēc pusslodze. Reāli tā arī mēdz būt un nemaz nevajag mānīties.

    #311603
    Crow
    Participant

    Bļāviens, jā, noteikti. Nafig ir katrai šmarai pa brēkulim. Vai diviem! Trim un vairāk, jo gadās, ka tač nu nedalec, ka mazais dirsējs ir atbildība uz kā minimums 18 gadiem, vēl sliktāk kā hipotekārais kredīts, jo no pēdējā var tikt vaļā vismaz pakaroties utml..

    Nē, ok, ja vecis, kas pie visa bija faktiski vainīgs, nes mājas pietiekami, lai varētu to varzu uzturēt, manis pēc. Bet ja pašai Maximā jāvergo būs līdz mūža galam, tad problēma gan nav Maximā jāmeklē, mhh.

    #311604
    dexsters
    Participant

    Nu viss jau šjā pasaulē ir saistīts,vecis kas atdod savu sievišķi paverdzinat,arodbiedrība no kuras ir tikai nosaukums,galu galā pats darba ņēmējs(a)kas to pieļauj,darba devējs kurš nesajēdz to ka jāmaksā ir vairāk,eiropa kuras regulu rezultātā mums ir tikpat lielas akcīzes nodokļi un kā rezultāts tikpat dārgi resursi kā bagātām valstīm,nevienlīdzīgi maksājumi zemniekiem,sagrauta rūpniecība.tieksme tērēt patēriņā nevis ieguldīt biznesā,valdība kas nekā nejēdz.

    #311605
    Andron MacBeton
    Participant

    Nevis minimālā alga ir jāpalielina, bet gan neapliekamais minimums! Tad arī uzņēmums varēs atļauties samaksāt tam cilvēkam.

    Lielākoties tie ~500€ pelnošie cilvēki to naudu tērē pārtikai, nevis iPhoniem.

    Valstij vajag rūpēties lai pārtika būtu nopērkama Latvijā audzētā, un beigt kāst trīskāršos nodokļus.

    Lai es dabūtu 5Ls stundā, manam darba devējam par mani jāprasa 9Ls stundā! Vai tas nav debīlisms? Puse aiziet nodokļos, un no tās savas puses es veikalā pērkot maizi samaksāju VEL 21%. Tikko veikals neuztaisa izdevumus un nostrādā ar peļņu – no manis nopirktās maizes uzcenojuma VEL 25% aiziet budžetā! WTF?!

    Kamēr neizšaus valsts iestāžu parazītus – tā tas turpināsies.

    #311606
    dexsters
    Participant

    Līdz 700euro tak sēž uz aplokšņu algām,neviens man neiestāstīs ka lielākais vairākums kas strādā par minimālo pārējo nesaņem aploksnē.Ar 300-400 strādājot tikai vienu algotu darbu nav iespējams izdzīvot.

    Neapliekamo minimumu arī protams derētu pacelt.Savukārt minimālo var atļauties noteikt tik lielu lai nevarētu veidoties uzkrājumi.Uzkrājumi no 700eur nu nekādi nesanāks.

    #311607
    Crow
    Participant

    Atlass nopirdās…

    Parād man vienu valsc aparātu, kas nav bezjēgā uzblīdis un piebāzts ar zaglīgiem liekēžiem. Tā ir visur. Kaut kur ir jāliek visi tie bikšturpajoliņi un viņu pamuļķās dāmītes. Izšāvējs atradies, tukšpļūtis stulbais.

    Nākamreiz, kad atkal pārdzēris jēgu būs tu jāatkačā, pats maksās par purduļu savākšanu? Sanāks pāris tūkstoši, kuru teu nau. Tad paskatīsimies, vai tik pac nēsi tas, ko pirmo vaig šaut.

    #311608
    msh
    Participant

    Nefilosofē, izdzīvotāj. Nevajag gribēt dzīvot rīgā, tad arī nebūs tā ka ar nekosmisku apmēru algām nevar izdzīvot. Tajā bedrē, protams, ar tām 300-400 eirām izdzīvot nevar. Tāpat kā penši ar savām pensijām grib dīki dzīvot pilsētā bet vaimanā ka visam naudas nesanākot.

    #311609
    dexsters
    Participant

    Nedzīvoju Rīgā bet mazpilsētā.Uz doto brīdi dzīve laukos ir tikpat dārga ja ne dārgāka kā Rīgā.Apkure maksā tikpat,pārtika ir dārgāka un tāpat kā apģērbs ir pilnīgs mēsls.Degviela,elektrība visur maksā vienādi.Pašu izaudzētais vairs nav rentabls,iznāk dargāk nekā nopirkt.Nopelnu ap 700eur strādājot nenormetu darba laiku kas vairāk līdzinās 24/7.Lielākā daļa laucinieku jau tieši tā arī strādā diennakts režīmā.Ar tiem 700 eur dzīve ir no rokas mutē,nekas nepaliek pāri.

    #311610
    msh
    Participant

    Jā, protams. Tik nez kādēļ ziņās atkal var lasīt ka penši pilsētās vaimanā ka nepietiek naudas vai nu paikai vai komunālajiem, jo vēl par zālēm jāmaksā – tikmēr manas muteres vecāki, abiem pensijas latos bija uz 150, dzīvo privātmājā, brauc ar mašīnu [otrais golfs labā stāvoklī, pirms tam bija vēl viens, pirms tam 25 gadus trešais žiķelis], apgādā mazbērnus ar kartupeļiem un olām, agrākajos laikos arī ar piena un gaļas produktiem, bet nu gan govs tika nolikvidēta dažus gadus atpakaļ un pēdējās cūkas nokautas šī gada sākumā, jo tomēr vecums pāri 80 gadiem – un ja būtu vajadzība, palīdzētu arī ar naudu. Protams, tā vietā lai veģetētu četrās sienās, visu laiku kaut ko darbojas.

    Tu ar savām 700 eirām man atgādināji tos ne pārāk senos laikus kad es pelnīju oficiālo minimālo + 300-400 lašu aploksni – naudu tērēju diezgan brīvi [labi, mans kaitīgākais paradums ir tikai labi paēst un ar izklaidēm arī vēl neesmu pasācis nodarboties], parasti algas dienu makā kaut kas sagaidīja, kontu jāaiztiek nebija vispār. Tu vai tik nebūsi viens pats pacēlis ģimenīti un tādēļ sūdzies ka tās septiņsimts eiras nekas nav…

    #311611
    dexsters
    Participant

    Tieši tas ka taviem vecākiem ir privātmāja no PSRS laikiem visticamāk ir tas kas viņiem ļauj dzīvot brīvāk un ja veselība turas un zāles nevajag pirkt tad arī vieglāk.Apkures izmaksas laukos,privātmājai noteikti ir zemas.Nav jau runa par ieguldīto darbu,runa ir par to cik maksā zemes apstrāde.Uzarot,uzkultivējot zemi,uzvedot kūtsmēslus,ja tas viss par naudu tad kartupelis iznāk dārgāks nekā nopirkt,piens tas pats.Tikko iepirku kartupeļus,40kg maiss 12Eur ar pievešanu pie durvīm.Manuprāt pa lēto.Vienīgais ko var iestādīt ir galda bietes,burkāni,gurķi,sīpoli.Būtībā visu kam nav vajadzīga liela platība.

    Protams ka strādāju viens,ir sieva un divi bērni.Neredzu nekādu jēgu iet sievišķim vergot par to naudu ko šai reģionā var nopelnīt.Tad jau lai labāk nodarbojas ar labdarību.

    #311612
    Gustins
    Participant

    Ja jau neiznēsāts embrijs izsaka “viedokli”, tad arī visādi triperi drīks izteikties !! Doģiks 😀

    #311613
    msh
    Participant

    Varētu padomāt ka visādas mājeles laukos milzīgi dārgi maksā. Ar to veselību tā ir kā ir. Apkures izmaksas ir zemas jo malka tiek gādāta, zāģēta un skaldīta pašrocīgi, savādāk, kā vienā forumā viens cilvēks labi uzrakstīja – viņa vecāki savu māju apsilda ar siltumsūkni, jo tā ir lētāk, bet malku no privātā mežā pārdod tiem, kas grib kurināt pa dārgo 😀 Ar zemes apstrādi ir tāds sīkums ka noteiktai platībai efektīvs ir noteikts dzelzis. Š ajā gadījumā 20 vagas kartupeļu tiek apstrādātas pamatā ar paštaisītu verķi, kuru uz priekšu kustina Tulas viencilindra divtaktnieks, nevis kaut kāda rūpnieciski ražota šasija vai divdesmit piecinieks, ar kuru tur pat apgrozīties nevarētu – smagākiem darbiem gan ir bik lielāks aparāts ar 308. moša bīdeli, jo 20 gadus atpakaļ tika nosecināts ka motorollera bīdelis ir bik par īsu lai pavilktu zirgu pļaujmašīnu.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 34 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā