Nākamā desmitgade – ārpus [mūsu] kontroles

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Nākamā desmitgade – ārpus [mūsu] kontroles

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #223249
    Evers
    Participant

    WerNeo wrote:

    Daba nav personificēta?

    tēlaini izteicos par to tīrīšanu runājot, tā es domāju par slēptu spēku, enerģiju, kas automātiski bīda lietas pa vietām.

    Lietot vārdu “mežoņi” nebij adekvāti. Vienkārši tā es gribēju parādīt, to, ka domāju par cilvēkiem, kas dzīvo vairāk vai mazāk brīvā dabā, saskaņā ar to. utt. Kā piemēram amerikas pamatiedzīvotāji, pirms baltie tur ieradās.

    #223250
    WerNeo
    Participant

    Un vai Tu patiesi domā, ka cilvēki valda pār dabu? Pats taču runā par dabu kā par kosmiskajām enerģijām. Un ko Tu esi nolēmis darīt, lai nepienāktu 2012?

    #223251
    Crow
    Participant

    Evers, kurš ir tavs ārstējošais ārsts? Un vai dārgi prasa? No offence, tas man personīgai uzskaitei 😀

    Nenotika, nenotiek, nenotiks kā filmās un pasakās. Salīdzinoši ar “dabu” tie ir ļoti vienkārši un idealizēti gadījumi. Labajam (katram savs labums, mhh) nav obligāti jāuzvar (jo nav arī definēts uzvaras nosacījums, mhh). Bet ja kaut kas ir tāds, kas neliekas pieņemams šajā pašā pasaulē, tad ir jāturās tam pretī vai tas jāpieņem par pašsaprotamu. Nevis jāsapņo par to, kā nav, bet varētu būt 🙂

    Esmu paranoiķis. Abet negribu dzīvot zaru & lapu būdā 🙂

    #223252
    Evers
    Participant

    Cilvēki iedomājas, ka valda, ka ir stiprāki.

    Ko darīšu? Izritināšu sarkanu paklāju priekš 2012 un sagaidīšu ar atplestām rokām. 😀

    P.S Tu nu gan esi piekasīgs pratinātājs 😀

    #223253
    WerNeo
    Participant

    Evers. Es neesmu pratinātājs. 🙂 Vienkārši gribu saprast, ko tu domā par dažādām lietām… 🙂 Gribu saprast, kur sākas Tavs true un kur beidzas false. Gribu saprast, vai patiesi Tev viss ir vai nu 1 vai 0. 🙂

    P.S. Uz ielas mēs viens otram paiesim garām, paskatīsiemies viens uz otru un varbūt abi nodomāsim: “pelēkā masa.” Kuram taisnība? “Taisnība būs mana,” domās kāds foruma lasītājs, kurš abus mūs uzskata par “pelēko masu”… 😉

    Ar labu nakti. 🙂

    #223254
    samurajs
    Participant

    Nu nezinu. Ja kādi stulbi miltāristi pēkšņi neuzsāks kodolkaru, tad pasaule stagnēs un lēni pūs daudz ilgāk par 2012. gadu.

    Un nekas nemainīsies, jo tāds civilizācijas pīlārs kā amerikāņi šito te uzskata “par ritīgi pareizo optimālo amerikānisko dzīvesveidu”, un nedod Dievs kaut ko tanī mainīt!

    Ja kādam rodas pavisam dullas idejas, atgādinu, ka http://www.psihs.lv , lai gan pamests, bet joprojām darbojas. Tur dod pīpāt kapronu un citas labas lietas… 😉

    #223255
    Evers
    Participant

    Nessen izlasīju labu teicienu:

    “Pūlis smejas par ākstu,jo tas ir savādāks,

    āksts smejas par pūli,jo tie visi ir vienādi!”

    Labu rītu 🙂

    #223256
    ob1
    Participant

    Evers, par to mežoņu būšanu teorijā izskatās ok, bet praksē būtu mazliet savādāk:

    1) Savainoji kāju – medībās iet nevari… a sieva un bērni prasa ēst – ko tad? Š amanim arī jāmaksā, lai izdzen ļaunos garus no kājas…

    2) Jebkurā primitīvā kopienā būs stiprāki un mazāk stipri. Un stiprie mēģinās pakļaut pārējos. Tāda ir cilvēku/dzīvnieku daba.

    #223257
    marr
    Participant

    Mazliet komentāri no manas puses 🙂

    evers: vai Tu dzīvo mājā/dzīvoklī un vai Tu pārvietojies ar dajebkāda veida transportu, drēbes valkā? Ja tā (un esmu 99.99% pārliecināts ka tā), tad atļaušos teikt, ka pat Tu “dabu” neuzskati par vissvarīgāko, jo pakļaujies tomēr šim pakļāvēju pulkam. Īsti pārliecināta persona par kaut ko nepārkāpj to, par ko iestājas, kam tic. Līdz ar to, sanāk, ka šī ideja Tev patīk, taču tik un tā Tavs paša komforts/ērtums Tev ir svarīgāks.

    Lai cilvēce ilgāk dzīvotu = t.i. vairotos straujākā tempā ar īsāku dzīves ilgumu indivīdam? Vai Tu būtu ar mieru dzīvot līdz 30 gadu vecumam jo tā pasaulei būtu labāk? Vai arī tomēr Tev gribētos būt tam “retajam”, kas var piedzīvot arī cienījamāku vecumu? Š eit vietā atzīmēt par ob1 otro punktu, kam noteikti piekrītu.

    Papīrs ir cilvēku organizācijas līdzeklis, kas jo vairāk ir nepieciešams sabiedrībā, kura dzīvo koncentrēti. Es nepiekrītu, ka senajās kopienās nebija noziedzība – bija, vien, iespējams, mazāk. Taču jo lielāka kopiena, jo lielāka varbūtība, ka kāds kaut ko sliktu nodarīs. Un tieši tāpēc tiek uztaisīts šāds papīrs, priekšraksts, ja tā labāk tīk, kur atrunā kāds ir sods par pāridarījumiem un citām darbībām, kas sabiedrībai varētu šķist nepieņemamas.

    Ja jau daba cilvēkam ir devusi prātu, tad kāpēc viņš to nedrīkst izmantot, darīt to kas patīk (ceļot, peldēt baseinos, ēst to, kas garšo neatkarīgi no tā, kur atrodas utml). Kāpēc galvenais kāda dzīves veiksmes/neveiksmes cēlonis ir jāpadara ģeogrāfiskais novietojums? Pastāsti, lūdzu, kāpēc būtu labi/pareizi/taisnīgi, ja tikai ierobežotā platībā kur klimats ir samērā nemainīgs dzīvība var tikai pastāvēt (ā un vēl arī platībā, kur dabiski izveidojušies geizeri, kuri vienmēr ir silti, piemēram, Islande)?

    Visbeidzot: Kā atšķiras nogāzt koku lai pasargātu sevi no vēja no klinšakmens padrupināšanas šī paša iemesla dēļ? Es pieņemu, ka abas šīs darbības Tev šķiet pieņemama dabas izmainīšana/pakļaušana (labo, ja kļūdos), taču pļavas vidū baļķu sanešana, lai uzslietu sev guļbūvi nē?

    Globālā sasilšana – manuprāt, karsts kartupelis daudziem. Es, personīgi, neesmu pārliecināts, ka tā ir tik mežonīga problēma kā viņu mālē, jo man šķiet neuzticamas visādas oglekļa nogulšņu sastāva analīzes, lai izkalkulētu, cik CO2 bija atmosfērā tad un tad. Līdz ar to uzstādījums, ka vidējās temperatūras pieaugums pasaulē ir TIKAI un VIENĪGI CO2 vaina man liekas pārspīlēts. Es nenoliedzu, ka vidējā gaisa temperatūra pēdējā desmitgadē ir augstāka kā pirms tam kādu laiciņu, taču statistiski ticami to pierādīt nevar, jo gaisa temperatūras mērījumi ar uzticamām metodēm nav veikti senāk kā 200 gadus atpakaļ. Pie tam, nedrīkst aizmirst, ka arī pirms cilvēks sāka aktīvāk “pakļaut dabu” lielas izmaiņas notika pašas par sevi – kur palika ledus laikmets? Cilvēks vainīgs? Nedomāju vis 🙂 Līdz ar to, kur ir šī starpība (novirze, paātrinājums) no ilgtermiņa dabiskās globālās sasilšanas, kas notiek jau kopš leduslaikmeta? Es nezinu, ja kāds no Jums zina, lūdzu padalieties zināšanās ;).

    Protams, es pats arī zinu labu argumentu pretī, kāpēc kaut ko pret globālo sasilšanu, iespējams, vajadzētu darīt, taču tā norādīšanu es atstāšu nākamo komentētāju ziņā 😛

    #223258
    ob1
    Participant

    A kāpēm kaut kas jādara ar globālo sasilšanu? Mums tā ir izdevīga – mazāki apkures izdevumi… lai jeņķi domā, viņiem tak problēmas ar taifūnieniem, ne mums.

    #223259
    Crow
    Participant

    Tāpēc, ka būs nevis sasilšana, bet jauns ledus laikmets.

    #223260
    WerNeo
    Participant

    Par to vēl zinātnieki strīdās (notepadā). :)))

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā