Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 91 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #208713
    richX
    Participant

    ja tā padomā, ar latviešiem, ja tie tiek pie reālas varas, arī ir līdzīgi…

    #208714
    Evers
    Participant

    ar krieviem ir tā, ka daudzu Latvijas krievu senči ir zemas kultūras cilvēki kas sabrauca Latvijā uz sasolītajiem labajiem darbiem un dzīvokļiem, tā ka, bērni daudz neatpaliek. Protams pazīstu arī ne vienu vien sakarīgu krievu tautības cilvēku, par kuru var teikt tikai to labāko.

    Krieviski nerunāju nekur un nekad (ja nu vienīgi kādreiz kāds lamuvārds) , ja krievs kautko prasa – atbildu latviski, nesaprot? — viņa paša problēma, lai iet skrien sienā. Nekaunos, ka slikti saprotu krieviski, vēl sliktāk runāju, un rakstīt vispār neprotu – nav man tā krievu valoda vajadzīga. Nenožēloju arī ka tādēļ nedabūju vienu darbu – pirms gada izgāzos 1188 intervijā, jo nepratu krieviski, bet viņiem vajag konkurētspēju lai varētu gūt ienākumus spējot apkalpot lielo procentu Latvijas krievu. Domās nospļāvos un aizgāju, tagad esot bezdarbnieks, nenožēloju ka tādeļ tur netiku.

    Par filmām u.c. runājot, tikai un vienīgi angliski vai latviski 🙂

    #208715
    izredzētais
    Participant

    Tas jau bija paredzams tam mērglim tiekot pie varas. izdomājis te Latvijā radīt mājas krieviem. un visiem latviešiem kas par tiem okupantiem balsoja – ejiet nošaujieties. nopietni. sūdi jūs esat.

    #208716
    richX
    Participant

    Izredzētais: Ušakovs tika pie varas, jo atkal nostrādāja vidēja latvieša raksturīga īpašība – vispirms dara, tikai pēc tam domā, vai arī domā, bet nedara neko…

    #208717
    richijs
    Participant

    okey saprotu diskriminē u.c tos krivvalodīgos, bet paskatīsimies no otras puses…

    Rekā kā jau biedrs “Evers” teica ka viņam darbs gar degunu tikai tāpēc, ka nezināja krievu valodu tā tak ar ir diskriminācija tikai valodas zināšanu trūkuma dēļ nepieņēma. Kad par valsts valodas nezināšanu “klaigā” kāds no krievvalodīgajiem tad uzreiz atrod dzirdīgas ausis kādā no tām saucajamām krievvalodīgo partijām un sākas auzas par to kā mēs latvieši viņu Krievu tā diskriminējam un radam sociālo diskonfortu.

    Pasē un citos dokumentos neraksta kirlicā, nesniedzam info krievu val (Cik atceros pasaulē ir arī tādā profesija kā tulks) 😀

    Bez valsts valodas zināšanu trūkumu neredzu nevienu iemeslu, kāpēc cilvēks nevarētu naturalizēties un baudīt visas pilsoņa priekšrocības (vēlēt, ceļot u.c) lai gan tagad nepilsoņiem pat dzīve saldāka pat uz Krieviju vīzas nevajag 😀

    Tākā neredzu nekādu pamatojumu ieviest krievu valodu par valsts valodu…

    P.S Nju realitātē ļoti daudzi jaunieši tagad nezin krievu valodu un domāju ka viņiem nebūtu pienākuma zināt.

    Realitātē tas nozīmēs ka latvietim būs nereāli bez krievu valodas zināšanām tikt pieņemtam darbā. Krievvalodīgajam būs visas durvis vaļā, jo tā tak valsts valoda arī bez latviešu valodas zināšanām. Vismaz tā es spriežu pēc pašreizējām darba tirgus tendencēm un diezi vai darba devēji mainīs savu attieksmi…

    Nju un tad pienākam pie skumjākās nākotnes “realitātes” daudzi vienkārši pametīs Latviju. (kā jau te izteicās daži biedri)

    Piedodied par garo penteri pašam jau apnika 😀

    #208718
    Kon
    Participant

    Cik jauki , ka es pateicoties saviem pagalma pacaniem , zinu abas Latvijā topā esošās valodas un man nav jāčīkst , ka sliktais darbadevējs nepaņēma mani darbā 🙂

    #208719
    Maris77
    Participant

    Latvieši jau paši dara visu lai latviešu valoda izzustu, runā krieviski, skatās filmas angliski krieviski un neprasa lai tās tiktu tulkotas latviešu valodā, spēlē datorspēles angļu-krievu valodā un arī nepieprasa lai būtu iztulkotas latviski, lieto datorprogrammas angliski-krieviski arī nepieprasa lai tās tiktu iztulkotas dzimtajā valodā, ir ļoti daudz tādu indivīdu kas pasaka, ka viņš angliski-krieiviski saprotot labāk kā dzimtajā valodā. Jūs tādus murgus esat dzirdējuši, ka krievi saka, es nē un arī nedomāju ka dzirdēšu. Te nevajag vainot SC un Ušakovu bet ir jāskatās pašiem uz sevi. Tāpat arī par krīzi, vajag skatīties ko mēs dodam valstij, nevis ko valsts dod mums.

    Tagad jau ir pieņemts saņemt bezmaksas izglītību Latvijā un pēc tam aizbraukt uz ārzemēm. Ko šis jaunais cilvēks ir devis savai valstij? Neko tikai zaudējumi.

    #208720
    Foxsk8
    Participant

    Maris77: Runājot par izglītību. Atšķirībā no Latvijas, citās valstīs arī tālākā izglītība tiek piedāvāta bez maksas, kur pretēji, Latvijā tiek čardžots money.

    Kādu laiku atpakāļ, kad mani draugi, vienaudži beidza vidusskolu, gribēja iet mācīties tālāk, kaut vai atdotu visu, lai tiktu augstskolā, bet figu, gribi – maksā, nu ko tad vidējām cilvēku slānim darīt? Š…emt no bankām kredīt, tas ir savā ziņā no pašas valsts. Un tad padomā, vai tiešām mēs esam vēl kaut ko parādā. 🙂 Nav naudas, nav izglītibas, nav izglītības, nav darbs, nav darbs – Ä€RZEMES. Ķēde ir pavisam vienkārša.

    #208721
    aoma
    Participant

    Lielākā daļa šeit postētāju ir stulbeņi, ar to es domāju mazgadīgos “patriotus”, kas iedomājas, ka krievu valoda varētu kaitēt viņu neesošajām smadzenēm, bet angļu valoda ir nākotne, lai gan pārsvarā tās “angļu” valodas zināšanas beidzas ar dažiem populārākajiem mātes vārdiņiem.

    Tak mācieties, puikas, dzīvē noderēs!

    #208722
    Maris77
    Participant

    foxsk8 mēs vienmēr meklējām vainu citos, tā ir mūsu nelaime. Tiem pašiem taviem draugiem noteikti vecāki vai paziņas nemaksāja nodokļus krāpa valsti , lūk arī rezultāts valstij nav naudas izglītībai. Ļoti labi un ērti ir visās problēmas vainot valdību, bet vainīgi jau mēs esam tikai paši. Diemžēl.

    #208723
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:

    Mani vecāki bija latvieši. Ä¢imenē runājām latviešu valodā. Mācījos latviešu skolā. Augstskolā gāju latviešu plūsmā (padomju laikos).

    Bet es sevi par latvieti neuzskatu. Patiesībā man vispār nav tautības. Tautības ir izdomājuši politiķi, lai varētu piemērot principu “skaldi un valdi”. Latvieši pret krieviem. Palestīnieši pret žīdiem. Arābi pret amerikāņiem (hmm, tagad jau amerikānis arī ir tautība). A šie nacismu sludinošie politiķi tik berzē rokas un “saņem dividendes”. Zagļu banda saeimā izlaupa Latviju un kā attaisnojumu savām darbībām sludina “krievi nāk!”.

    Tautība ir vajadzīga vājiem cilvēkiem, kas jūtas nedroši. Spēlējas divi sīkie smilšu kastē un sastrīdas – viens saka – mans brālis var piekaut tavu brāli. Tas pats ar tautībām – cilvēks asociē sevi ar kādu tautību, lai justos drošāks, jo tad būs bara sastāvdaļa. Politiķi to izmanto – uzkurina, lai tiktu pie naudas dalīšanas.


    taa

    valoda nemirst, kameer tajaa runaa kaut viens cilveeks.

    augstaak mineetajaa citaataa kosmopoliits aldis slaidi uzcjuraa nacionaalajaam juutaam(nejaukt ar nacionaalismu) un pasludina savas identitaates truukumu, mhhhhh

    par cik aldis nejuutas drosjs dzimtajaa ganaampulkaa, tad kaa sjakaalis meklee vareno tiigjeru aizstaaviibu (kiplinga maugli lasaam :> )

    daargum, liidz sjim postam muusu domas skjiiraas, krustojaas, daliijaas un refrakteejaas, bet peec tava sjii posta taa vairs nebuus.

    jebkursj psihoterapeits pastaastiis, ka identitaates truukums graujosji ietekmee psihi, mhhhh

    es to nojautu no pirmaas tavas paraadiisjanaas latvijas interneta dobiitee :>

    zini ko? man tiesjaam tevis zjeel… pat utains urla sevi asociee ar krievu tautu. nedaudzie atlikusjie grenlandes vai lapzemes iedziivotaaji lepojas ar savu izcelsjanos un to, ka naakusji no senaam tautaam. vikingu peectecji kaut vai tajaa pasjaa islandee manto no teevuteeviem iesaukas uzvaardu formaa.

    dajebkuraa nacionaalaa valstii taas iedziivotaaji savu NACIONAALO identitaati uzskata par pamatveertiibu!

    tiesji deelj taadiem miizaliem, kaa tu, mees esam tur, kur mees esam!!!

    aamen!

    un veel, ja liidz sjim postam mana attieksme pret tevi bija saliidzinosji neitraala, tad tagad tu man riebies.

    tu esi kaa ceerme, kurai vienalga vai dziivot karpas vai peertikja zarnaa, ka tik ir ko riit…

    nozjeelojami…

    #208724
    Maris77
    Participant

    Nekad nedomāju, ka piekritīšu drunk_lizard un vēl to publiski atzīšu. Bet šoreiz, ķirzaka, Tev ir 100% taisnība, pilnīgi piekrītu tavam viedoklim.

    Latviet’s biju, latviet’s būšu, latviet’s mūžam palikšu un par savu Tēvuzemi savu galvu nolikšu.

    #208725
    Mr.Death
    Participant

    SJO ZA NA*UJ? lai tik krievu preteklis pameegjina sjeit ieviest krievu par dzimto valodu! es goda vaards buusju viens no tiem cilveekiem, kas organizees, lai vinju nosjauj! latvijaa ir jaarunaa latviesju valodaa – taapeec ka mees esam tauta – latviesji! Ja tie auni pasludinaas krievu val. par dzimto, te visu paarnjems krievi, un nevienam vairs nebuus intereses runaat muusu valodaa – buusim kaa cjigaani, kas maldiisies pa pasauli, un kuriem nebuus savas vietas. Taadas veertiibas kaa Cjikaagas pieciisju ieraksti, latviesju slavenaas maakslas filmas, meetaasies vairs tikai “izbijusjajiem latviesjiem” beeninjos, iecepti kaut kaadaa noputeejusjaa matricaa, un atstaati tikai deelj taa, ka reiz bija taada tauta. man personiigi gibaas dziivot ar domu, ka dziivoju tik tiesjaam savaa valstii. man ir prieks par to, ka mums ir kas savs. tos, kas aizbraukusji uz aarzemeem straadaat, joprojaam silda doma, ka mums ir sava valsts, un vinji ar lielaako prieku straadaatu un paliktu sjeit, ja politika nebuutu novedusi valsti liidz taadam pagrimumam, ka sjeit dazjs labs suutot 50 cv ar augstaako izgliitiibu uz visaam puseem, nedabuu darbu, un veel saak iedziivoties paraados. labi, par politiku, veel var pieciest – cilveeki izkjepurosies pa to laiku, kameer valdiibaa izniidees paraziitus, bet vajag tikai dariit! protams, es ar sjo komentu, nedomaaju, ka krievi ir par ko sliktaaki, vai censjos izvairiities no krievu valodas apguusjanas. katras valodas zinaasjanas ir veertiiba, un arii vairums krievu ir ljoti kulturaali un cieniijami cilveeki, bet tas, ka dazjs no vinjiem saak liist citu iipasjumaa un pasludinaat to par savu, jau ir augstaakaa bezkauniiba.

    #208726
    samurajs
    Participant

    Es te lasīju tādu interesantu domu: iegūst LV bezmaksas izglītību un mūk dzīvot uz ārzemēm. Kur tad ir tā atdeve no izglītības, ja jamie UK galvenokārt lasa shit-aki sēnes un šrubī viesnīcu istabas? Nav dzirdēts, ka kāds no mūsu izcilajiem programmētājiem būtu pieņemts darbā kaut pie mazmīkstā 😀

    Protams, ka tā būs, jo bezvārda ateju mazgātājs ārzemēs nopelna vairāk nekā diplomēts speciālists LV (izņēmums varētu būt nedaudzi ar vareniem jumtiem).

    Protams, brutāli latviešu valodu neviens izskaust te netaisās. Tā lēnām atmirs pati, jaunajām paaudzēm pārangļojoties un pārkrievojoties. Bija viens periods, kad nacionāli noskaņotām partijām bija reāla teikšana. Tad darbojās valsts valodas komisijas, nelatvieši bija spiesti mācīties valsts valodu. Bet kā vilku baro – tas uz mežu vien skatās. Rezultātā sadzīvē latviski runā vien neliels procents nelatviešu (un es cienu šos cilvēkus).

    Tagad atkal ir pilnīga bezkontrole. Ir darba kolektīvi, kuros krievu valodas nepratējs vienkārši nevar normāli strādāt, jo priekšnieks neprot latviski. Un ja arī kaut kā prot – tad nemaz netaisās latviski runāt.

    Iespējamais nākotnes scenārijs: Saeimas vēlēšanās tāpat kā Rīgā uzvar SC. Maskava tūlīt kopā ar Rīgu svinīgi ieviesīs vispārējo bezvīzu režīmu. Un tad kā prusaki sāks plūst straumēm vien pār robežu labākas dzīves meklējumos. Starp citu – Jūrmalas kūrorti viņus joprojām kā magnēts pievelk. Un tad būs Rīga nevis 50% krieviska, bet 70-80%. Un tad būs pipec, latviski runās tikai attālos pagastos…

    To, ko Mr.Death te pauda: nošaut, pakārt – to latviešu valodā sauc par urrāpatriotismu 😀

    #208727
    Maris77
    Participant

    Staļins wrote:

    E!? I nevaig! Aizbrauc uz Jūrmalu un apskaties, kur ir tā nauda, kura pietrūkst izglītībai!

    Ne tikai , es strādāju valsts iestādē, tur vismaz 90% domā par to kā neko nedarīt un kā kaut ko nozagt. Un kā kāpj pa karjeras kāpnēm tā turpina zagt vairāk jo pēc amata tā pienākas. 🙂 Strādāju privātfirmā tur ir tas pats , viesiem interesē tikai slinkot un kaut ko nozagt, kaut vai tualetes papīra rulli, bet tomēr nahaļavu. Un to dara visi no apakšas līdz augšai. Tāda ir mūsu morāle. Tāpēc arī nav brīnums, ka daži var atļauties pateikt ka viņš nav latvietis un viņam latviešu valoda nav vajadzīga.

    #208728
    Mr.Death
    Participant

    Samurajs, es neteiktu, ka esmu baigaakais patriots Latvijai kaa taadai, un ka meemi fanotu, meeli izkaaris, par visiem hokejiem, saciiksteem u.t.t., kaa arii sjausmiigi iesaistiitos politikaa, bet visam ir robezjas.

    #208729
    Professor35
    Participant

    Un man 2/3 vai pat vairāk no darba dienas nākas runāt krieviski, jo lielākā daļa no kolēģiem un klientiem ir krievalodīgie, jo klienti citādi nesaprot, bet kolēģi saprot

    un runā tik lēni ka nesanāk normāla saruna. Datorā man viss rusificēts, filmas skatos krieviski jo plašāka izvēle, grāmatas arī lasu krieviski. Nu vismaz domāju latviski.

    #208730
    rajah
    Participant

    Maris77 wrote:

    Latvieši jau paši dara visu lai latviešu valoda izzustu, runā krieviski, skatās filmas angliski krieviski un neprasa lai tās tiktu tulkotas latviešu valodā, spēlē datorspēles angļu-krievu valodā un arī nepieprasa lai būtu iztulkotas latviski, lieto datorprogrammas angliski-krieviski arī nepieprasa lai tās tiktu iztulkotas dzimtajā valodā,


    Tā ar tas ir. Š iem brēcējiem, lai paši kaut ko iztulkotu, ir par švaku valodas zināšanas. Lai gan viņi lielās, ka angliski labi prot, bet dzimtās valodas zināšanas viņiem ir gaužām maz.

    #208731
    izredzētais
    Participant

    https://www.diena.lv/lat/politics/riga/usakovs-krievvalodigos-dome-var-apkalpot-cilveks-kam-ta-ir-dzimta-valoda

    diez kas tam okupantam divu mēnešu laikā ir licis mainīt domas par latviešu valodu kā tādu un tās apdraudēšanu?

    #208732
    richijs
    Participant

    Dažas lietas bija labas piem bezmaksas medicīna, bezmaksas izglītība (pat ēdināja par brīvu), sakārtota infrastruktūra un visiem darbs, Lauksaimniecība plauka (kolhozi). Bezdarbniekus, bomžus un dzērājus trenkāja miliči 😀 un sūtīja ārstēties 😀

    Nebija miljonāru 🙂

    A kas tagad ira maksas medicīna, maksas izglītība, novecojusi infrastruktūra (berdres ceļiem) un bezdarbs visiem, lauksaimniecība sagrauta, bomži, dzērāji visur un nevienam nerausta 😀

    Lab neviens neapvainojas tas tāds pozitīvā un negatīvā galejības abās sistēmās 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 91 kopumā)
  • Tēma ‘Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā