Nepieciešama palīdzība ar cietā diska pieslēgšanu

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Nepieciešama palīdzība ar cietā diska pieslēgšanu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159324
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pavecam datoram gribēju pieslēgt vēl vienu cieto disku, tāpēc iegādājos 1TB toshiba. Pirms tam datoram bija 80gb. internetveikalā redzēju, ka tur par pāris eur dārgāk var nopirkt veselu Tb. Bet tam, ko es nopirku, kaut kādi stulbi kontakti.

    Vecajam diskam ir plakans, pelēks un plats vads un tāds vidējs ar 4 krāsainiem vadiņiem. ÄŒoms teica, ka platais ir datiem un krāsainais elektrībai. bet uz jaunā kaut kādi kontakti kurus es nesaprotu 😀 Arī viens tāds platāks un otrs šaurāks, tikai viņi ir daudz mazāki.

    Es varētu no disku mašīnas izņemt elektrības un plato datu vadu, lai pievienotu pie tā jauno cieto disku, tikai es nezinu, kā lai salodē pareizi tos vadus ar tiem dīvainajiem kontaktiem, varbūt jūs varat pateikt?

    #305900
    garaisezis
    Participant

    par dolāru nopērc pāreju jebkurā daudz maz sakarīga dator veikalā priekš elektrības kabeļa, bet ja tev ir SATA tagad IDE vietā, tad vienkārši meklē McBetonu rokā, gan jau viņš tev ieteiks datorspeciālistu

    #305901
    samurajs
    Participant

    Par MOLEX-SATA barošanas vada pāreju garaisezis jau teica. Tā nav problēma.

    Tagad nopēti savu mātesplati. Vai tiešām nav nevienas SATA ligzdas? Pat uz 10 g.vecām kāds pārītis ir. SATA vads 1€ maksā.

    Un netaisies kaut ko te lodēt.

    #305902
    dexsters
    Participant

    Mates plates modelis ir?

    Ja nav mātesplatei SATA tad vienīgais vari darbināt šamo kā otro HDD izmantojot ko līdzīgu šim: https://www.ebay.com/bhp/sata-3-pci-card

    #305903
    garaisezis
    Participant

    jeb nopirkt apvalku un turet uz usb kā ārējo hdd

    #305904
    Nelabojams
    Participant

    Teikšu šoreiz kā MakBetons – tikai bez rupjībām – samaksā labāk desmitnieku kādam, kas vismaz kaut ko sajēdz. Vai arī palasi, ko nozīmē IDE un ko nozīmē SATA un vēl šādas tādas pamatlietas.

    #305905
    LooNeY
    Participant

    Teikšu bez rupjībām – ja nemāki, tad nelien!

    Ja nezin tik vienkāršas lietas kā IDE vai SATA savienojums, ta ha*ren jābāž savu degunu? Būtu pakonsultējies kaut vai šeit forumā…. BEZMAKSAS ja nevēlies nevienam maksāt!

    No pārveidotājiem šeit jega maza, ja tomēr saslēgsi IDE kontrolieris tāpat vilksies, kamēr cietais rūks kā traktors…

    Trīs varianti:

    1. Slēdz teiksim caur šādu pārveidotaju <- jēga maza! 2. Noliec trofejas vietā savu ūber 1TB cieto, kamēr nopirksi jaunu kompi ar jaunu māteni kurai ir SATA savienojumi un tad slēdz kopā! 3. Nopērc sata paplašinājuma karti kuru bāz PCI slotā(ja tev tāda ir) un spraud cietni caur to karti

    #305906
    Anonīms
    Neaktīvs

    Kāpēc nevar? Lūk es bez maksas tagad vēlos pakonsultēties. Man ir krievu laiku tv, kuram ir antenas ieeja un apaļā video ieeja ar tiem 5 kontaktiņiem. Tam es tālajā 2010.gadā pats uzlodēju vadu, lai var dekoderi pieslēgt. No tā plakanā, kontakta kam ir 21 vads es mācēju savienot tā, lai signāls televizorā ieietu pa (laikam) 4 vadiem, tiesa, ar nelielu apskaidrošanu no čoma puses. Tagad es jums jautāju, kā pieslēgt cieto disku un jūs man te par kaut kādām satām un ide sākat gudroties.

    P.S. Pateicos tiem, kuri bija saprotoši pret mani. Ja ir iespējams kaut kā varbūt bez kkādas pirkšanas un maksāšanas, pasakiet 🙂

    #305907
    ruukjis
    Participant

    Ieraksti mātes plates modeli. Pilnīgi neko nepērkot tāpat nesanāks.

    #305908
    Anonīms
    Neaktīvs

    Der tas nosaukums, kurš uzrakstīts uz pašas plates? Vai kkur citur jāskatās?

    #305909
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tur rakstīts FURY DDR P4TDP

    #305910
    ruukjis
    Participant

    Skumji, tā plate ir antīka, tev nāksies piepirkt klāt PCI uz SATA karti un kabeļus:

    https://datori.dataleks.lv/lv/item/addon-cards-paplasinajumu-kartes:16313

    https://online.prompt.lv/product.php?id_product=618800

    https://www.1a.lv/datortehnika/cables_kabeli_vadi/logilink_sata_power_cable_015_m

    Vari izmantot arī Lūnija ieteikto adapteri, protams, kabeļi tāpat būs vajadzīgi. Es gan rekomendētu PCI karti.

    Citu variantu baidos, ka nebūs, ja vien negrasies pirkt jaunu kompi.

    #305911
    Anonīms
    Neaktīvs

    Žēl gan… paldies par informāciju.

    Kas tas par stulbumu vispār? Kaut kādas satas un pci, neko saprast nevar. Vēl saka, ka dators liekas kopā tā kā lego. Varēja būt tie vecie platie vadi un viss, visi laimīgi būtu

    #305912
    ruukjis
    Participant

    Nu diemžēl (vai drīzāk par laimi) viss iet uz priekšu, tai platei ir 11 gadi, nevar gaidīt, ka viņa atbalstīs modernākos dzelžus.

    #305913
    garaisezis
    Participant

    Teorētiski IDE vajadzētu iet ātrāk nekā SATA, ja uz to skatās, kā USB 2 ir tikai četri vadi, bet USB 3 jau veseli deviņi. Tomēr reāli tā nav, visu izsaka kontrolieris.

    #305914
    Aldis
    Participant

    Beidz ākstīties, ja jau varēji 1TB cieto iegādāties, paķer hotj pa 40€ kādu lietotu pīsli, ar SATA atbalstu (Varēsi pievienot kā otru cieto disku). Strādās krietni raitāk viss Tev, un nebūs problēmas…

    https://tl.teh.lv/index.php?Language=2&cat_id=3

    Vislabāk – skaties tur uz datoriem pa 100€. Ja neesi geimeris, lieto internetam, mūzikai, filmām – pietiks atliektiem galiem.

    #305915
    LooNeY
    Participant

    Š eit vietā šāds padoms – Neko nepērkot, bendzīnmotora auto nepārtaisīsi tā lai lietu iekšā un brauktu ar dīzeli! Tas vienkārši NAV iespējams!

    Kaut ko vēlies uztaisīt no divām pilnīgi atšķirīgām lietām, kuras neiet kopā un nav savienojamas! Ir vainu jāpērk adapteri vai konvertieri vai jauna mātene ja vēlies saslēgt!

    Tā, kā minēji par TV spraudņu izejām, tur viss bija analogo ‘sniedziņu’ ēra!

    Teiksim, ja no SCART(tāfeles) kas ir analogs signāls NEKAD nesavienosi ar makgaivereni pa vidu vadus lai otrā galā būtu HDMI, kas ir digitāls signāls. Pa vidu vajag kontrolieri, kas signālu pārkonvertē un tālāk sūta! Jo šīs ir divas DAŽADAS lietas!

    #305916
    m_janis
    Participant

    Nu sāksim ar to, ka IDE ir pagātnes tehnoloģija – reti kāds (ja vispār) vēl tādus ražo. Neatceros vairs, bet šķiet lielākā ietilpība bija 320 (vai 500 GB).

    SATA ir ātrāki, ja ir MB ar SATA atbalstu, bet tavā gadījumā drīzāk sanāks lēnāk.

    SATA vari pieslēgt caur jau minēto pāreju, bet lietot tikai datu glabāšanai – caur pāreju pieslēgtam, ja arī kaut kā izdosies sistēmu uzinstalēt, tad problēmas būs kaudzēm.

    #305917
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tiešām ļoti sviestaini tas viss. Varēja būt viens kontakts un viss, nevis 100 dažādi, ka neko saprast nevar. Ja nebūtu žēl jaunais pirkums un kompītis, pamēģinātu pats dažādās kombinācijās vienot, kamēr sanāktu 😀 Bet tam plakanajam kādi 100 mazi vadiņi un mazajam kādi 7 kontaktiņi, bezgalīgi daudz kombinācijas. Ä€trāk kkas uzsprāgtu lkm 😀 Ja es būtu pircis par pāris eur lētāku 80gb, tad būtu gājis?

    #305918
    Nelabojams
    Participant

    Ja “neko saprast nevar”, tā drīzāk ir tevis paša vaina. Ir laiks saprast, ka nepieciešams arī nedaudz pamācīties, nevis bez sajēgas mēģināt lodēt kaut kādas kombinācijas. Vari mēģināt kādas gribi, bet te bij ļoti laba analoģija ar dīzeli un benzīnnieku – tās lietas strādā atšķirīgos!!! principos un kaut ko kombinējot, tu pie rezultāta netiksi. Pielēca vienreiz?

    + es, piemēram, nesūkstos, ka nevaru pie sava datora pielikt 5 1/4″ diskešu iekārtu – kaut gan reiz tāda vajadzība bija, kad kārtoju vecos arhīvus. Vienkārši, jāņem atbilstoši pārējie dzelži – bet tas prasa vismaz elementāru sajēgu par to, kas ir kas. Izglītojies, puis…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā