Notepad un pirātisms

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Notepad un pirātisms

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146225
    samurajs
    Participant

    Te mēs varam paspamot par programmatūras pirātisma apkarošanu vai atbalstīšanu, pie tam pie mums par to nebano (ceru, ka nesāksiet publicēt CD-key utml., kas ir aizliegts Noteikumos?).

    #172404
    drunk_lizard
    Participant

    iespamoju 😀

    vieniigaa nelegaalaa programma uz manas kastes ir winrar

    tikai taapeec, ka zem bezdes ir gruutiibas ar paroleetiem arhiiviem.

    atbalstu opensourci un gnu/gpl softus 😀

    #172405
    Mr.Death
    Participant

    Nu ja es pirātiskos Tildes Biroja, Offisa un WinXP seriāļus zinu no galvas + man drīz mājās siena būs nolīmēta ar beigtajiem “rakstītajiem” diskiem, tad paši variet spriest cik “es esmu nelegāls” 😀

    #172406
    Foxsk8
    Participant

    Š odien ap 100 diskiem atdevu vienai meičai, priekš kaut kāda šova dekorācijām. Bija jau žēl, bet tā pat jau viss bija novecojis. Bet pirātisms baigais.

    #172407
    Mr.Death
    Participant

    Viss Fox! Gaidam ciemos BSA vīreļus melnajos uzvalkos un saulesbrillēs ar melniem GMC džipiem 😀

    #172408
    deivs001
    Participant

    Edgar tev avatarā jau nav vīrelis no BSA?

    #172409
    usins
    Participant

    Mana attieksme ir nu kā lai pasaka. Jau no bērnības visu lietoju nelegāi, ja neskaita opensource un freeware. Nu esmu pirāts 🙂 Vienkārši man nav līdzekļu lai iegādātos visas progas legāli. Un ne vienmēr ir tik daudz laika, lai iegādātos progu, vnk vajag vienai lietai uz 20 min un vsjo.

    deivs001- ta ir edgara ista bilde, laikam vinjsh sācis pie BSA strādāt 😀

    #172410
    deivs001
    Participant

    Tad jau pie foxs8 ieradīsies edgars pats!

    #172411
    drunk_lizard
    Participant

    nozjeelojama diskusija…..

    #172412
    Mr.Death
    Participant

    Edgars wrote:

    Viss Fox! Gaidam ciemos BSA vīreļus melnajos uzvalkos un saulesbrillēs ar melniem GMC džipiem.

    deivs001 wrote:

    Edgar tev avatarā jau nav vīrelis no BSA?

    usins wrote:

    deivs001- ta ir edgara ista bilde, laikam vinjsh sācis pie BSA strādāt

    Tas nudien sanāca oriģināli :rofl: :rofl: :rofl:

    #172413
    marr
    Participant

    Principā tēma cik gara tik plata: var skatīties no dažādiem viedokļiem, aspektiem.

    Kāpēc es uzskatu, ka izglītības mērķiem, manuprāt, pirātisms nav tik melns kā viņu mālē? Tāpēc, ka ja apgūstot kaut ko, ko visdrīzāk dzīvē vēl kādu reizi izmantos, tad, ja tas tiešām būs biznesa vajadzībām, tad attiecīgo programmu es tiešām arī iegādāšos, tas savukārt dos peļņu attiecīgajam izstrādātājam. Taču, ja es to pašu būšu darījis ar roku, vai kādu bezmaksas alternatīvu, tad šim pašam uzņēmumam būs krietni jānopūlas (mārketings and stuff), lai pārliecinātu mani šo programmu izmantot, kad es to vēlēšos darīt biznesa vajadzībām, jo ar roku visdrīzāk ka nav ātrākais veids, kā nonākt pie risinājuma. Svarīgi pieminēt, ka šeit es nerunāju par fotošopa izmantošanu, lai samazinātu bildes izmēru un ievietotu to draugiem.lv, bet gan par šīs programmas padziļinātu izpēti, lai vēlāk attiecīgās zināšanas varētu pielietot profesionāli. Programmas nelegāla turēšana tikai tāpēc, lai viņa būtu un reizi mēnesī izmantotu vienu funkciju, kas bez jebkādām problēmām ir pieejama simts citos bezmaksas risinājumos nav atbalstāma un tā ir pirātisma negatīvā puse. Taču arī šeit var atrasties cilvēki, kas pamato visu to, ka arī šāds pirātisms popularizē programmu un tāpēc cilvēki, kam darbā nepieciešama kāda (piemēram) foto apstrāde sadomās nopirkt fotošopu, jo viņš būs dzirdējis, ka visi to izmanto. Tā teikt, nevar visu sadalīt “melns un balts”

    No otras puses – legāli tas nav, taču likumi ir rakstīti visiem, tie ir jāievēro – tas, ka kāds var/zin kā nozagt nenozīmē, ka viņš to dara un atbalsta! (katrs taču zin, ka ieejot veikalā un paņemot alus pudeli un nesamaksājot mēs zogam un arī fiziski praktiski ikviens (teorētiski) to var izdarīt). Internetā tieši tāpat!

    Ja reiz runā par šo tēmu, tad varu izteikt savu viedokli par augstāk minēto izglītības – pirātisma jomu. Man, personīgi, nav īsti skaidrs, kāpēc izglītības iestādēm pašām būtu jāpērk programmu licences (piemēram, specifiskai programmatūrai kā stata vai spss), ja pašām kompānijām pēc būtības ir izdevīgi, ka studenti mācoties apgūst tieši viņu programmas. Tieši atdeve pēc tam kompānijai lielāka ir tad, ja darbinieks jau prot apieties ar attiecīgo programmatūru, nevis jāsāk apgūt specifikācija no jauna. Piekrītu, ka tas nav nekas neizdarāms, taču kur paliek efektivitāte?

    #172414
    samurajs
    Participant

    Kaut kas jau tiek darīts, lai padarītu maksas programmatūru pievilcīgāku legālai lietošanai, piem. M$ Office Student 2007 patlaban maksā tikai Ls 25 ar licenci priekš 3 datoriem. Tā kā ja OpenOffice nepatīk tad var samesties pa trijiem uz “Bila ofisu” par tikai ~8.50 no purna… 😀

    #172415
    marr
    Participant

    tas ir ļoti atbalstāmi, zinu vienu kursa biedru, kurš nopirka (ja nemaldos NOD) antivīrusu uz 2iem gadiem par 18 Ls – tīri šī paša iemesla dēļ. Man, personīgi šī studenta versija neliekas laba (sākot ar pašu man ne īpaši tīkamo 2007 offisa interfeisu), jo studenta versijā, cik man zināms, piemēram, solver nav iekļauts, kas reizēm man ir nepieciešams. Risinājums ir augstskolā ir 20 datori, kuros tas ir pieejams, taču atkal jautājums par efektivitāti un ērtībām to izmantot.

    #172416
    rajah
    Participant

    jā samuraj, bet tikai šitajā studentu versijā nav Access iekšā, kuru skolās arī māca, tā ka kas tā sūds par studentu versiju?

    manis pēc tas onenote varēja nebūt.

    #172417
    samurajs
    Participant

    rajah: nu galvenās progas kā Word, Excel tomēr tur ir… Es neesu cietpauris un pat 1 Ls pat to nemaksātu! Kas vainas OpenOffice 2.3?

    #172418
    Mr.Death
    Participant

    Ha! Mūsu Valmieras “Liesmiņā” bija iekšā baigākā reklāma, par to ka “JÄ€PĒRK Š ĪOFFICE 2007 VERSIJA, BŠªSIET LEGÄ€LI, UN JŠªSU DATORS BŠªS Ä€TRÄ€KS UN NEKÄ€RSIES NO NELEGÄ€LÄ€M PROGRAMMÄ€M, JO BŠªS TĪRS!”. Viens darba klients bija uzlicis un sanāca tieši otrādāk – neielādējās vairāk “explorer.exe” un līdz ar to vispār ne ikonas ne taskbar, nekas vairs nebija redzams 😀 Vot tjebe Legality 😀

    #172419
    samurajs
    Participant

    Edgars: A ko tas klients nesūdz tiesā Bilu? Varētu pāris ļimonus nokāst sāpju naudas… :rofl:

    Es notestēju MS Office 2007 Blue Edition, nekāda vaina no instalācijas viedokļa. Pēc tam gan ātri nahrenizēju jo galīgi nepatika.

    #172420
    rajah
    Participant

    samurajs wrote:

    rajah: nu galvenās progas kā Word, Excel tomēr tur ir… Es neesu cietpauris un pat 1 Ls pat to nemaksātu! Kas vainas OpenOffice 2.3?


    a to varētu Tu pateikt izglītības ministrijai – kādēļ netiek plānā ietverta iepazīstināšana ar programmām, kas var aizvietot Ofisu?

    tur nav nekas minēts. sīkiem jau pats Offiss nepielec, kur nu vēl papildus kādas programmas.

    tā kā vairs par učuku jau 3 gadus vairs nerukāju, var jau būt gan ka kaut kas ir tagad mainījies.

    P.S. Vai 2007.ofisam ir iespēja pārslēgt izskatu, bez izvarošanas – citām programmām, pārslēgt uz iepriekšējo, 2003. izskatu?

    #172421
    samurajs
    Participant

    rajah: domāju, ka nē – tur dizains un install Vistas stilā, viss pavisam citādi arī izskatās. Lai arī darbojas viss apmēram tāpat. Jau bijusi liela brēkšana – kas pieradis pie 2003.- esot grūti pārslēgties uz jauno. Tad jau OpenOffice līdzīgāks tam 2003.

    #172422
    marr
    Participant

    tur gan varu tikai piekrist, office 2007 ir sataistīts tik ļoti ar GUI, ka vienkāršī neparocīgi. Nevar tur normāls cilvēks neko atrast, dažādām izvēnes iespējām novietojums pilnīgi neloģisks. Bet vispār, ne jau par office šeit topiks 😛

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā