Pamainīsimies ar uzskatiem filozofijā.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Pamainīsimies ar uzskatiem filozofijā.

Tiek skatīts 101 ieraksts (no 126 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #208932
    Evers
    Participant

    Bībele, tāpat kā visas pasakas , laika gaitā ir pārtaisīta, izpušķota, pielabota. Pirmajā Bībelē nebija nekādas runas ne par Ä€damu un Ievu, ne paradīzi un elli, ne arī Jēzu. Saglābtais no oriģinālās bībeles atrodams te – https://www.codexsinaiticus.org/en/manuscript.aspx . Kārtējais apliecinājums ka reliģija ir tikai rīks, kura ir radīta un pielabota lai gūtu varu un pašlabumu. Tie milzīgie līdzekļi kas tikuši un tiek ieguldīti baznīcu būvēs utml ir izsūkti no cilvēkiem un manās acīs izšķērdēti. Un tagad labāk būtu vērsti lietderīgākiem mērķiem, piemēram, palīdzībai dažādos pasaules krīzes punktos Ä€frikā un citur. 🙂

    P.S. Loading, tev tiešām ir ļoti spēcīga ticība un pārliecība. 🙂 Savā ziņā apsveicami, savā ziņā tevis žēl. 😀

    #208933
    RicoPico
    Participant

    Loading wrote:


    Katolis un pareizticīgais taču tic vienam un tam pašam Dievam… Tas tā informācijai.

    Nu tam es piekrītu. Neesmu teologs, tādēļ nespēšu nosaukt visu ticību un apakšticību skaitu, bet to taču ir vesels lērums. Starpcitu mani visu laiku urda jautājums- ja jau pareizticīgie un katoļi tic vienam Dievam, kapēc ir tāda laika nobīde Kristus dzimšanai? Kā Ä€dams un Ieva varēja uzražot tagadējos 3 miljardus cilvēku? Ož pēc bībelē nosodītā asinsgrēka. Tālāk- Ä€damam un Ievai bija divi dēli- Kains un Ä€bels. Un kā zināms- vīrietis nevar palikt stāvoklī. Loģiskais jautājums- vai bībele smagi nepinas pati savos melos?

    #208934
    Loading
    Participant

    Evers. Tād jautājums rodās, ko tu saproti ar vārdu Bībele? Bībele ir grāmatu apkopojums zem viena nosaukuma. Kristus nāca uz šo pasauli, sākās jaunā derība.

    RicoPico, laika nobīde (tu domā tās 2 nedēļas?) tas ir saistīts ar to, ka kaut kādā gadsimtā pāvests mainīja kalendāru, sīkāk neko nezinu.

    Un jautājums par Kainu un Ä€belu man tik ļoti interise cik tev 😉

    #208935
    Evers
    Participant

    Manuskripts ir 1600 gadu vecs

    https://www.datuve.lv/raksts/2814/Pasaule_vecaka_Bibele_pieejama_tiessaiste/

    Par gadiem runājot, senatnē arī gadus skaitīja savādāk, dažādās vietās dažādas vietās, piemēram senie Maiji, arī senajā Japānā, visur! Laika gaitā gadu skaitīšana tika pielīdzināta kristiešiem. Varētu oponēt, ka Kristus pie viņiem nedzima un negāja. – Bet tad jau Kristus diskriminēja daudzās tālās pasaules tautas apdalot tās neaplaimojot viņus ar savu svētību un apgaismību, diskriminācija, kā zināms ir slikta lieta.

    #208936
    Loading
    Participant

    Kristum nebija uzdevums katram pieiet klāt un aprunāties. Tāds uzdevums ir katram kristietim. Jēzum bija cits uzdevums.

    #208937
    Evers
    Participant

    Nu paši kristieši jau arī gāja runāties – ar zobenu runājās 😀 Mūsu senlatviešu dievi arī tika ar zobenu un krustu aizgaiņāti

    #208938
    Loading
    Participant

    Tie bija katoļu krustneši, visi kristieši nav katoļi.

    #208939
    Mr.Death
    Participant

    Quote:

    Dvēseli (garu) cilvēkiem Dievs ir devis.

    Un tagad tu mani gudriniek vareetu apgaismot, kas tavaa izpratnee ir Dievs? tu reaali man vareetu sakariigi pamatot, un paskaidrot/pieraadiit ka taads eksistee?

    #208940
    Loading
    Participant

    Bet lūdzu…. Dievs ir mīlestība. Ja tev nepietiek ar Bībeli, ja tev nepietiek ar cilvēku liecībam, varbūt lūdz Dievam, lai Viņš iepazīstina ar sevi.

    #208941
    azazul
    Participant

    Ok .. tīri tehnisks jautājums, Loading :

    Cilvēkiem un mērkaķiem ir kopīgs priekštecis. Pareizi vai nē ?

    #208942
    Loading
    Participant

    Kā tavs jautājums ir domāts? 🙂 Jā, abus radījis Dievs.

    #208943
    Evers
    Participant

    Un Dievs tad teica: Tev nebūs strīdēties ar Loading par manu eksistenci 😀

    Vispār nesaskatu jēgu turpināt šo tematu par dievu, visi liek visādus faktus, pamatojumus, loģiskus secinājumus un teorijas, bet fanātiskais Loading visus apgāž ar dažiem vārdiem – Dievs ir, Dievs tevi mīl, Dievs tevi radīja, kautkas neskaidrs – palūdz Dievu 😀 . Kāpēc es saku “fanātisks” , tādēļ , ka tu acīmredzami noliedz pat pārējās reliģijas – islāmu, budismu, hinduismu un vēl daudzas. Gandrīz katrai ir sava pasaka un savi svētie. Labs ir, par šo vairāk nestrīdēšos 🙂

    #208944
    E.J.
    Participant

    ko tur teikt… esmu ilumināts… vai vismaz vēltos tāds būt…

    #208945
    Evers
    Participant

    neliela humora novirze. Ilumināts = cilvēks iluminatorā?

    [spoil][img]https://www.usmm.org/p/porthole.jpg[/img][/spoil] 😀

    #208946
    E.J.
    Participant

    nedēļas smieklu deva 🙂

    #208947
    dead_emo
    Participant

    Evers wrote:

    Bībele, tāpat kā visas pasakas , laika gaitā ir pārtaisīta, izpušķota, pielabota. Pirmajā Bībelē nebija nekādas runas ne par Ä€damu un Ievu, ne paradīzi un elli, ne arī Jēzu. Saglābtais no oriģinālās bībeles atrodams te – https://www.codexsinaiticus.org/en/manuscript.aspx . Kārtējais apliecinājums ka reliģija ir tikai rīks, kura ir radīta un pielabota lai gūtu varu un pašlabumu. Tie milzīgie līdzekļi kas tikuši un tiek ieguldīti baznīcu būvēs utml ir izsūkti no cilvēkiem un manās acīs izšķērdēti. Un tagad labāk būtu vērsti lietderīgākiem mērķiem, piemēram, palīdzībai dažādos pasaules krīzes punktos Ä€frikā un citur. 🙂

    P.S. Loading, tev tiešām ir ļoti spēcīga ticība un pārliecība. 🙂 Savā ziņā apsveicami, savā ziņā tevis žēl. 😀

    Paradoks ir tas, ka codex sinaiticus runā par labu bībeles autoritātei, jo būtībā ne ar ko neatšķiras no tās Bībeles versijām kuras lieto šodien, kaut ir ap 1600 g. vecs manuskripts. Turklāt par Adamu un Ievu tur nav, jo iztrūkst pirmās nodaļas kurās par viņiem tiek rakstīts (nav saglabājušās šai manuskriptā 😉 ). Par elli un Jēzu tur ir cik uziet, tici man, jo esmu daudzus gadus studējis gierķu val. un šo to zinu. Tādēļ man izskatās, ka tu Evers te mēģini izskatīties zinošāks nekā patiesībā esi un bīdi kaut kādu sev tīkamu ideoloģiju, vai es pat teiktu reliģiju….

    P.S. Un par to tavu mīlestību uz āfrikāņiem, aizkustinoši protams, tas ka tu jūti līdzi nēģeru bērniem, bet man šķiet, ka vispirms ir jāsāk ar tiem kas tev doti tavā dzīvē…

    #208948
    Mr.Death
    Participant

    Quote:

    Dievs ir mīlestība.

    Tad na*uj vinju saukt divos vaardos? Ja taa ir peec tavaam domaam miilestiiba, tad to arii ir jaasauc par miilestiibu, nevis katrs vaards jaaizstaaj ar otru.

    p.s. Es personiigi vaardu Dievs defineetu, kaa ar augstaaku speeku, tacju meegjinot to dariit, diezgan biezji nonaaku visaadaas pretrunaas.

    #208949
    Evers
    Participant

    dead_emo, par to kas bībelē bijis vai nebijis pieļauju ka kādos no tiem faktiem kļūdos, jo par to biju lasījis sen atpakaļ par to ka gan Aleksandrs Lielais viņu bij labojis, gan vēl visādi un pašu veco bībeli neesmu studējis. Par tiem āfrikāņiem, tas bij tikai tāds globāla mēroga piemērs. Ir daudzas lietas kur tos līdzekļus būtu lietderīgāk izlietot, arī tepat. Kā jau vēl augstāk minēju, reliģiju nekādu nebīdu, ir man uzskati, bet tie nav reliģiski. 🙂

    #208950
    jazzer
    Participant

    Cilvēki ir jocīgi radījumi.Viņi gatavi ticēt jebkam-ārpuszemes civilizācijam, Darvina murgainajai,neloģiskajai teorija(filma pārdomām: https://intv.ru/v/ogSYFc2uJ&playNow=1 )Lielajam sprādzienam (iespēja,ka tā rezultātā radusies dzīvība ir tāda pati,kā izjaukt Š veices pulksteni,uzpert to gaisā un cerēt,ka tas pēc tam sabirs kopā iepriekšējā izskatā) u.t.t.

    Gatavi ticēt vienalga kādai fantastikai un pasakām,tikai ne Dievam,jo tās,lūk esot pasakas.Paradokss? Protams !

    Ticība tāpēc jau ir ticība un ne vienmēr ar karotīti mutē ieliekama. Strīds ar ateistiem par reliģiju parasti ir bezjēdzīgs..Bieži vien tikai tad,kad dzīve tos ar seju iegrūž dubļos ,vai iedzen pilnīgā bezizejā,viņi sāk Dievu lūgt un bieži vien tā palīdzība nāk.

    Aktīvajiem ateistiem tomēr iesaku izlasīt Bībeli.Vismaz Jauno Derību,lai būtu sajēga par apspriežamo tematu.

    Ne ar vienu nestrīdēšos un komentāru vairs nebūs,jo tēma ir bezgalīga un tai vajadzīgs atsevišķs portāls.

    #208951
    RicoPico
    Participant

    Es aptuveni iedomājos, kāpēc cilvēks vairāk tic sprādzieniem, nevis Dievam. Jo sprādzienu cilvēks ir redzējis, Dievu nē. Respektīvi es labprātāk tizu fizikālām parādībām nekā garīgajām, par kurām tikai tiek stāstīts. 🙂

Tiek skatīts 101 ieraksts (no 126 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā