parakstamies celt minimalo algu

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība parakstamies celt minimalo algu

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 45 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #324617
    richijs
    Participant

    Tur jau tā problēma, ceļot algas vienīgā doma o pacelsim cenas… Lai gan jāceļ produktivitāte un ne jau darbiniekam jālauza galva, kā ātrāk safasēt “ziedus”!

    #324618
    Participant

    Produktivitāti var pacelt arī ar mašīnām un tehniku. Jau labu laiku Rīgā McDonalds ēstuvē pasūtu ēdienu ar milzu glāstekrāna palīdzību, bet pārtiku RIMI pats noskenēju un pats samaksāju ar self checkout kases aparātu palīdzību. ^^

    #324619
    dolārzīme
    Participant

    Varbūt pa daudz teikšu kkādā šādā forumā, bet hell… dažreiz žults jaizliek –

    Nesaku ka tur ir slikti, bet nu nav tur TÄ€DA zelta bedre, kā klārē…

    Protams ir visvisādi stāsti un visvisādas situācijas, protams māju cenas, īre un dzīvošana atšķirās arī no pašas lokācijas un tieši cilvēku vajadzības.

    Sencis savu zelta stāstu arī sāka ‘koju tipā’ kur 4 istabu rindu mājā dzīvoja 8 strādnieki no Latvijas un Lietuvas vienā kokapstrādes firmā. Gadu tā padzīvoja un tad izlēma aiziet no ‘koju tipa’ un īrēt paši ar 3 cilvēkiem vienu feinā Bongalow tipa mājiņā nelielā miestā, pašā jūras krastā.

    Tā mājiņa bija, sava māja, 7 gadus īrēja, ar saimnieci bija ļoti labas attiecības, 7 gadu laikā īres maksu pacēla tikai vienu reizi, demokrātiski pa 50eur. Kaut vai mazais miestiņš pie jūras to gadu laikā bij uzcēlies uz kūrortpilsētas statusu, tādējādi reāli tā māja jūras krastā īrēt maksāja 3x dārgāk… No virtuves loga varēji skatīties, kā viļņi skalojas jūrā.

    Gari nerakstot bija mums plāns visai ģimenei pārcelties uz Īriju, strādāt, mācīties un tur dzīvot, tapēc sencis nu jau meklēja savu māju kuru nopirkt nevis īrēt, kaut vēl bija ‘treknie gadi’ noskaldīt no kabatas par māju nevarēja, paņēma kredītu, nopirka divstāvīgu māju. Pāris gadus tur padzīvojām… Sākumā protams saņemot lielu piķi, bij zibis, makā mazāk par 100eur nekad nebija, bet man gribējas, ko savu nevis torkāt pie vecākiem, māsai tāpat un tā Īrijas plāns beidzās. Mamma arī kopš 2009 gada strādāja īrijā jo LV bij krīze un nebij ko darīt, tapēc aizbrauca pie vīra. Arī no angļu valodas māceja tikai ‘yes’ un ‘no’ pateikt… Tikko atbrauca atpakaļ jo lai arī strādāja stabilā darbā par tīrītāju lielveikalā min algas ietvaros, Parsvarā bija viena majā, darīt nebij ko, kamēr mēs- ģimene šeit augām un darījāmies…

    Tagad sencis tur viens pa to māju perās, arī izīrē saviem/pazīstamiem cilvēkiem jo ir brīvas istabas un kapēc gan neatsist kādu naudu. Strādā un dzīvo tur joprojām.

    PROTAMS 2400eur/mēn(pirms nod), galdnieks Latvijā nemūžam nedabūs, tapēc joprojām tur pašī, bet viņam arī jau sāk reāli piegriezties tur vienam torkāt, kāda jēga tai naudai(kuras tāpat NAV tik daduz, tik tā vien pietiek parastai dzīvošanai) ja tikai rubī un rubī, bet savu ģimeni satiec 1x gadā, kad atbrauc atvaļinājumā uz LV. Bet parējo laiku tik sazvanās skaipā….

    Vot tāds ir manas ģimenes ‘veiksmes stāsts’ Īrijā. Tā kā cieši zinu šo visu, esmu izgājis cauri un pliki nemaļu miltus.

    Un nē neesmu kaut kāds tikko absolvējis puņķu tapa, šobrīd man ir 28 gadi, ir 4 gadīga meita, nu jau sava mazā ģimenīte par ko rūpēties un cīnos dzīvē ar 650eur/mēn uz papīra algu. 😉

    #324620
    nevertell
    Participant

    Netirs puis.

    Pa minimālo Lielbritistānā var ļoti labi dzīvot.

    Es kā students strādāju 24h nedēļā, īrēju dzīvokli ar draudzeni, un kautkā pamanos izdzīvot ar pārpalikumu mēneša beigās.

    #324621
    shady
    Participant

    Nu, saprotama situācija, jo kā jau minēju – arī mēs pārvācāmies ne visi vienā reizē. Bet, tavs stāsts jau neiet pretrunā ar manis teikto. Sanāk, ka visa problēma ir tieši psiholoģiskajā faktorā, ka tavs tēvs dzīvo atsevišķi no savas ģimenes un radiniekiem. nevis materiālajā aspektā. Kā jau pats minēji – tavs tēvs ir galdnieks un, ja būtu LV, dzīvotu daudz sliktāk, vai ne?

    Tātad, par ko cepiens? Mans teiktais bija tieši par to pašu, ka pat ar sūdīgāku darbu un minimālo algu cilvēks Īrijā var dzīvot ar lielāku dzīves lījmeni, nekā tas ir iespējams LV. Man te viens draugs ar sēž uz pabalstiem un sieva strādā puslodzes darbu par trauku mazgātāju (ir vēl 2 bērni un suns). Viņi var atļauties dzīvot 3istabu mājā (3 gulamistabas+1 viesistaba). Un nedzīvo nabagodami. Pēk veikalā ko vajag un neskaita centus. Jā, nav, protams, bagāti, bet kamoooon! Tā ir nereāla situācija Latvijai! Padomā pats – ģimene ar 2 bērniem un strādā tikai viens cilvēks uz puslodzi, pie tam darbs nav tas labākais… Un var atļauties māju nevis dzīvokli? Un mašīna arī ir. Tas ir Latvijai saprotami? Nē, nav. Un tamlīdzīgi varianti te ir kaudzēm.

    Man ir savādāk – tagad visa ģimene esam kopā un LV nekādi radi nepalika. Jā, ir daži draugi, bet tāpēc jau nav jāupurē sava dzīve… Protams, katram ir savi apstākļi un apsvērumi, es nesaku, ka visiem tāpēc ir jābrauc prom. Tēma vispār nebija par to, bet gan par to, ka uzcēlāt traci, ka nu būs sūdi – cenas paliks tādās kā ārzemēs un būs irsā. Tieši jau par to ir cepiens, ka nekādā irsā nevajadzētu būt. Vienīgi Latvijā māk sa**ist visu ko vien var – un nebrīnos, ka pēc kāda laika, LV algas pacels un visi produkti maksās 10x dārgāk – lai gan tā nevajadzētu nemaz būt. Kapēc tad Īrijā tā nav?

    P.S. – tikko atbraucu no veikala. Nopirku normālu tostermaizes kukuli pa 0,65€ un uz akciju 2x “baby potatoes” pakas pa 0,3€ (tas ir – 2kg pa 60 centiem. Un baby potatoes nav tie lētākie kartupeļi. Var pirkt arī parastos, man tikai nav laika tos mizot. Man šitie garšo un multikatlā ļoti labi pagatavojas. Bez akcijas tie maksā nevis 0,3 bet 0.99) + gaļiņa jau no vakardienas ir iemarinēta – 6 vistas kājiņas un 6 šķinķīši – kopā maksāja 4,20€ (vietējā gaļas veikaliņā. Pie tam svaigas – bez nekādas akcijas. Nav te maximas variants, ka nez ko nopirksi). + piedevas. Lūk, tādas ir cenas, kur alga ir vairākas reizes lielāka. Un kā redzi, te pat sanāk lētāk, nekā stundas likme sētniekam. Par to arī ir šis cepiens…

    #324622
    Participant

    Jocīgi, jo manu paziņu lokā visi tie, kuri īrē māju UK vai Īrijā raujas vaiga sviedros. Un brauc ar vecām Š kodām un Fiatiem. Un nav mani draugi nodzērušies imigranti.

    #324623
    shady
    Participant

    Domāju, ka problēma slēpjas tajā, ka tie, kuri nenodzeras, bet dzīvo normāli (nu tie, kuri jau ir iedzīvojušies n-tos gadus) pamazām sāk pārangliskoties vai pārīriskoties… Pērk visu ko pirmo ierauga un nedomā līdzi. Es jau vienreiz tādam draugam/pažiņam pateicu acīs – jopcik, tev ģimenes budžets ir lielāks nekā man un bērnu skaits mazāks, bet tu vēl te īdi, ka naudas nav…

    Tā jau ir, pie ērtībām pierod un jo lielāka nauda, jo sāk pazust vēlme kaut ko ietaupīt. Es ar vairs netaupu tik drudzaini kā to darīju, kad uzreiz te atbraucu. Bet nu ir jāskatās līdzi. Veikalos cenas atšķiras, pārtikai tas nav tik traki, bet tomēr…

    Es vienmēr iegūglēju cenas un apskatos, kur un kas ir lētāk. Padomā pats, katram skolniekam ir aifons (nu nemelošu, ja teikšu ka 95%). Ja sabojājas, tad tie izlutinātie knēveļi met tos pret sienu, lai sašķīst, jo rīt vecāki nopirks jaunu. Tā tas ir, bez pārspīlējuma. Pirms kāda laika vecākais puika atnāk mājās ar škrobīgu seju, prasu – kas ir? Saka, ka klasesbiedram stikls ieplaisājis 5 aifonam, bet viss strādā. Esot gribējis atpirkt pa lētu naudu, jo viņš zina, ka es varu sataisīt. Bet klasesbiedrs tomēr izdomāja, ka izšķaidīt pret sienu ar draugiem būs lielāks ekšens….

    Otrs reālais piemērs: puikam nopirku pēc izskata krutu pulksteni pa 20€ Aliexpresā – izksatījās tīri interesants un jaunietim atbilstošs. Klasesbiedri pat teica, ka grib sev un prasīja kur nopirka. Puika teica, ka tētis internetā pasūtīja un naivi gribēja pateikt kur…viņus tas pat neinteresēja. Teica, ka negrib nekur reģistrēties – teica, ka samaksās, cik vajadzēs, lai tik nopērk viņu vietā. Un tādi viņi visi ir…. Un iebraucēji, kuri te ir jau 10 gadus – domā viņu bērni ir labāki? Arī paši pamazām sāk pieņemt šo domāšanu…

    Un ja vēl īrē māju lielpilsētā, kur mājas cena ir x2 vai pat vairāk, tad ar nav brīnums, kur pazūd ienākumi. Es šobrīd mazpilsētā īrēju pa 600€ mēnesī, bet tuvākajā lielpislētā ir x2 cena (galvaspilsētā pat nezinu – neesmu skatījies). Es jau sāku skatīties uz mājām, kas ir ārpus pilsētas. Siekala jau tikko notecēja – 850€ ar 4 dubultām guļamistabām un 3 vieistabām un dzakuzi. Fakin laba – kā filmās rāda – tipiska bagātnieku māja. Bļin, es pat būtu ar mieru maksāt tos 850, bet lokācija nepatīk…. Bet lielpislsētā gan es nedzīvošu – mājas dārgas un lielpislētās kā tādas nepatīk. Bet cilvēki dzīvo – maksā savus 1200 vai pat 1500 par kaut kādu štrunta māju. Es tad tiešām, kad bērni paugsies, paņemšu ārpus pilsētas māju par lētāku cenu un dzīvošu kā kungs 😀

    Tā kā, ja paziņas sūdzas, ka sūri grūti strādā un nav lieka nauda – neticu! Nu neticu… Nav man kristāla bumba, lai pateiktu, kas tavos domātajos gadījumos ir par šaizi, bet kaut kas tur nav kā vajag.

    #324624
    dolārzīme
    Participant

    😀 Salīdzinot maize Īrijā ir neēdama tosteršvamme. Kura var stāvēt nedēļu uz galda istabas temperatūrā neparādoties pelējumam.

    Labi.. noliekam malā visus bagātos un nebagātos individuālos veiksmes stāstus u.t.t. Padomāsim dziļāk –

    Kapēc Īrijā JAU KOPŠ  2007 GADA(9gadi) min. alga ir 365eur/ned, bet mūsu valsts prātiņi domā, ka katru gadu jāceļ praktiski dubultā min. alga lai būtu ēdiens ko likt galdā un tapēc ja cels, tad būšot ‘laimīgi’… kapēc??!?

    – Jo valstī pareizi ko dara, nevis tikai zog un domā par savām kabatām!

    Nemaz dziļi nerunājot, ka Īrija ir pirmā un pagaidām vienīgā valsts kura ir nomaksājusi visus savus parādus kurus aizņēmās krīzes laikā. Un ir viena no labklājības TOP valstīm.

    Plika min. algas celšana nu galīgi nav risinājums, tāpēc, ka automātiski biznesi/privātais sektors sāks celt arī preču/pakalpojuma cenas, jo redz cilvēki saņem vairāk naudu tapēc jāceļ cenu lai vairak nopelnītu(visi grib pelnīt pēc iespējas vairāk), protams tas nenotiek vienas dienas laikā, bet paceļot min. algu, stabili pēc gada/pusotra tapat būs jāčīkst, ka ar 500eur/mēn ir par maz, vajag 800eur!

    Runājot par preču cenām, jā uz ‘atlaidēm’ var noķert labas cenas, bet bez atlaidēm sorry, viss ir daudz dārgāks gaļa Latvijā ir vismaz 2x lētāka – ja skatās kāda Lidla piedāvājumu kur tā kvalitāte ir kā supernetto. Teiksim mēs ar lidlā vistiņas(šķiņķīši,spārni vai kājiņas) uz atlaidi, nopērk kādas 6 vai 8 pakas pa cik tur 500g vai 600g, 2, 3 pakas liek lietā uzreiz, pārējās saldētavā… Aizejot uz jebkuru pilsētas vietējo gaļas veikalu, cenas tādas, ka acis var izbolīt. Mamma parasti taisot kotletes pirka 700g tīro lielopu malto gaļu vietējā ‘gaļas veikalā’ jo nekur citur nedabūt tādu fīču pa 700g maksāja ap 8eur…

    Bet atkal zivis tur hmm…. Otrdienās pilsētā bij zivs busiņš kur svaigas pārdeva pa ļoti labām cenām. Teiksim ko parasti tur ņēmām tīros Laša steikus(~5x8cm izmērā) pa 3eur/gab, ņem 3 gab maksā 8eur. Un jūt ka svaigs, nesen nozvejots un dabīgs nevis mākslīgi audzētavā audzēts ar bālu gaļu.

    Izklaide tur ar darga, aiziet uz normālu vakaru klubā vismaz 100eur kabatā jābūt, LV pietiek ar 50. 🙂

    Elektrība mums 0.05-0.08Eur/kwh

    īrijā 0.13-0.18Eur/kwh

    atkarībā no enerģiju pakām u.t.t.

    Saņemot min. algu individuāli

    Īrijā -1460eur/mēn

    Latvijā – 360eur/mēn

    Grozies, kā gribi tā ir MIN alga, saņemsi, nomaksāsi reiķinus, apmierināsi primitīvās vajadzības un pāri makā paliks labi ja 1/10 daļa! Vai ir vērts dēļ tiem 100-150eur/mēn makā vairāk skriet uz citu valsti, tas jau ir uz katra individuāli. Protams dzīvojot ģimenē, pelnot kopbudžetu un dzīvojot no ‘viena zupas katla,’ dzīvošana finansiāli atvieglojas, nerunājot par valstisko nākšanu pretī, Īrijā pabalsti ir dāsni.

    Un jā, Sencis brauc ar pieticīgu 1.9TDI 2004 gada Seat Toledo, gadā maksā 800eur(ceļu nodoklis + apdrošināšana) tapēc beidziet Latvijā čīkstēt, ka pa saviem ‘Quattro’ bendzavosiem un džipiem 250/300eirikus jāmaksā nodoklī! 😀 Pameiģiniet tur kādu 2.5L vai 3.0L džipu uzturēt, ta redzesiet kas ir īsts nodoklis! Pat pelnot 3000eur/mēn, tur tas būs īsts izaicinājums! 😀 Un nē, ceļi tur nav perfekti, šosejas jā(lielās ir pa maksu), bet līdz ko nobrauc….

    Vienīgais kas man ļoti pietrūkst ir Chinese takeaway. Latvijā/Rīgā neko pat līdzīgu nedabūt, tik kaut kādus bull sushi, vai ķīniešu pelmeņi ir viss kas no tās virtuves. 😀

    #324625
    romajo
    Participant

    Te jau pietiek degvielas cenām nosvārstīties un cenas veikalos jau salecās, kas būs, ja minimālo pacels… Ir jāmaina nodokļu politika, ar diferencēto neapliekamo iesākot. Cenas Latvijā jau sen vairs daudz neatpaliek no ārzemēs esošajām citas pat sit pušu ārzemju, tik ko nozīmē pirkums kaut aptuveni līdzīgās cenās te, strādājot pa minimālo vai ārzemēs.

    #324626
    shady
    Participant

    dolārzīme – Nesapratu, kas tieši ir dārgāks? Vienīgais, kas tikko atbraukušam cilvēkam, var šķist dārgi ir 2 lietas – alkohols un gaļa. Viss pārējais ir LV cenā (+/- kā kurai precei). Un, ja ieslēgsim smadzenes, tad sapratīsi vienu interesantu lietu… Cik maksā līdzvērtīga gaļa LV? Nu cik? Atgādini man lūdzu. Jā, Irijā gaļa maksā 1-2 minimālās stundas apmērā. Man gan šķiet, ka beigās sanāks tas pats rezultāts…..vai ne, manu mazo draudziņ?:)

    Jā, un tā otra lieta – alkohols. Cik LV maksā šņabis? Vienu vai divas min h algas? Un tas nav tas labākais, ko dzert… Es labāk noziedoju 3-4 Īrijas minimālās stundas likmes un paņemu īru viskija pudeli. Un, ņemot vērā, ka dzeru ļoti reti – man tas nesagādā raizes.

    Tātad no šī visa varam secināt, ka Īrijā produkti maksā vai nu LV cenu līmenī (kas ir daudz lētāk, jo īrijas stundas likme ir pavisam cita), vai arī proporcionāli atbilstoši stundas likmei kā tas ir latvijā.

    UN arī šeit ir izņēmumi – tā pati vistas gaļa no vietējā bučera, man šķiet, ka LV tik lēti nedabūs…. + Es zinu, ka nopirkšu normālu produktu, nevis maximā iefasēto, kas garšo pavisam savādāk, nemaz nerunājot par LV brīnumiem – desa ar “10%” gaļas saturu 😀 Vai samaltu gaļu (nu patiesībā jau soja ar piedevām…).

    Par akcijām un speciālajiem piedāvājumiem nemaz nerunāsim. Tie parasti ir zem jebkuras cenu kritikas. Piemēram, 10 aktimeli pa eiro vai visādi jogurtiņi pa 30 centiem.

    Un nemaz nerunājot par džām delikatesēm, ko īri met laukā, jo tādus paši nelieto. Piemēram, mēlītes vai sirsniņas. LV pa retam tik tādas lietas nopirku. Viens čoms, kurš te dzīvo jau ļoti ilgi teica, ka agrāk to bučers meta laukā, kad iebraucēji parādījās vairumā, tad sāka arī tirgot pa kapeikām. Protams, ir lietas, kas pietrūkst no LV, bet daudz ko var atrast arī leišu un poļu veikalos.

    #324627
    albertino
    Participant

    ko tu tur fleetee mums LV ari elektriba ap 0,15eur/ kwh

    #324628
    Crow
    Participant

    Varēt var (izmest). A kur pēc tam? Viņi tak nav kvalificēti nevienam reālam darbam; tie būs tie lielākie brēcēji un pabalstu sistēmas izsūcēji. Vienīgi vienoties ar SpaceX sasēdināt jamos “B” Arkā, iestāstīt, ka Latviju apēdīs milzīga kaza no kosmosa…

    #324629
    richijs
    Participant

    Ne jau visiem tik rožaini iet, parasti braukšana uz ārzemēm notiek caur darba aģentūrām un tad jau ir laimes spēle apčakarēs vai nē. Par Īriju nezinu, bet UK lielākā daļa mazkvalificēto darbu caur aģentūrām, caur kurām arī strādājot, kā paveicās… Ja nepaveicās pēc 2 nedēļām esi bez darba un uz ielas, jo nav par ko samaksāt īri… Cita lieta, ja ārzemēs jau radi, draugi pie kā palikt pirmo laiku.

    #324630
    Draxo
    Participant

    Ir cilvēki, kuri vienkārši nemāk dzīvot savu līdzekļu robežās (kā dolārzīme, cik izskatās), tāpēc tādiem nebūs gana ne ar 500, ne 1000, ne arī 2000 EUR minimālo algu, jo vienmēr to naudu kaut kur notrieks un čīkstēs.

    #324631
    samurajs
    Participant

    Es tev oponēšu konkrēti par gaļām un šņabjiem, jo to tēmu pārzinu 😀 Es pērku Liepājas tirgū pie zināma pārdevēja klasisko karbonādi par 2,85 EUR/kg. Tur nekad pēc zivīm smirdošo cūku gaļu no poļu Hilton Foods neieglaudīs. Un cena ir salīdzināma ar LV minimālo stundas likmi. Maximā cūkas plecu daļas fileja bez kauliem maksā 2.45, šķinķis 2.85, kakla karbonāde 2.99. Protams, tās ir akcijas cenas, bet akcijas šīm 3 precēm cirkulē pa riņķi 🙂 Vot RIMI es nepērku, jo tur pārsvarā ir Hilton Foods prece.

    Žāvētā gaļa pie privātiem sākas ar 5 EUR/kg, bet tad tā ir 100% gaļa nevis mērcētie un špricētie veikalu draņķi.

    Š ņabji – ja gribi viskiju, pēc kura aknas neizkritīs tualetes podā, to jāpērk par 20+ EUR/0.7L. Latvijas stipro alkoholu nelietoju jau sen, vienīgi Krievijas šņabjus no Alfa un Lukss klases spirta, kuru cena sākas ar 7 EUR/0.7L. Tad galva nesāp.

    #324632
    msh
    Participant

    Nejokojies – tiešām latvijā beidzot ir tādi aparāti? Blakus droši vien visu laiku apsargs stāv? 😀

    #324633
    ruukjis
    Participant

    Īss rezumē:

    IT portāls, kurā klauns iemetis vienu teikumu ar linku par minimālajām algām Latvijā, kurš pāris komentus zemāk ir pārtapis par sacerējumu konkursu: “Cik maksā cūka Īrijā”…

    Es varu derēt pašam Albertino uz šo brīdi ir piepampusi delna un uz plaukstas vairs nav āda no dročīšanas, lasot šo balagānu.

    #324634
    samurajs
    Participant

    Bet jāpiekrīt, ka klaunam izdevies atvērt visai interesantu tēmu [img]https://notepad.lv/userpix/28_trollface_7.jpg[/img]

    #324635
    msh
    Participant

    Dolārzīme vienkārši domā loģiski. Š eidijam tikmēr ir šaurs redzesloks. Kāpēc latvijā 500 eiras neesot nekas, mašīnu nevarot atļauties un kas vēl? Jo latvijā obligāti vajag dzīvot rīgā, panelenes dzīvoklī – tā pēc šeidija sanāk. – un tad nu īrija vai apvienotā kraliste uzreiz sanāk uzlabojums. Viens no iemesliem, kāpēc es atvācos atpakaļ no anglijas ir tas elementārais fakts ka latvijā ar 200-300 latu aldziņu var atļauties braukt ar normālu mašīnu [es normālumu mēru aprīkojumā un stāvoklī, nevis pēc izlaiduma gada] , kamēr tur bez muhļāžas vajadzētu kādu trīs mēnešu ienākumus nolocīt tīri par nodokli un apdrošināšanu kaut kam sliktākam – un te var arī atļauties dzīvot vienītī dzīvoklī vai mājā – kādam tuviniekam piederošā, protams. Vēl, protams, ir viens aspekts, kas šeidijam, kā redzam, ir svešs – kā pusgadsimtu atpakaļ mans vectētiņš teica vienai sievietei, kura filosofēja ka uz rietumeiropu aizbēgušajiem latviešiem ir stipri labāks dzīves līmenis – “es esmu laimīgs ka varu dzīvot savu tēvu zemē”.

    #324636
    Participant

    Blakus apsargs stāv un skatās uz pirkstiem. Jau labu laiku tādi verķi Latvijā ir, sola vēl vairāk. Bet man patīk, sanāk ātrāk, nekā rindā stāvēt.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 45 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā