Paralēlās cenas LVL un €

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Paralēlās cenas LVL un €

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158816
    samurajs
    Participant

    Kopš vakardienas visur cenas paralēli sarakstītas latos un eiro. Pat tirgū pie kartupeļu un ābolu tantēm to izdevās novērot. Dažviet Ls no € bija labi atšķirami – dažādas krāsas un izmēra cipari, bet citur galīga putra. Nereti pie atlaižu precēm varēja novērot pat 4 cenu zīmes.

    Novērtēsim šī pārejas perioda nozīmīgumu: vai iepirkties kļuvis vieglāk, un ir skaidrība par to, kas mūs sagaida pēc Jaunā gada?

    #302011
    Quagmire
    Participant

    Kā tur tagad ir? Es jau varu maksāt ar eiro?

    #302012
    Hakis
    Participant

    #302013
    grisha
    Participant

    HAkis, daljeeji kljuudies. IR jau vietas kur var maksaat ar eiro.

    Visumaa jau pareizi, lai var saliidzinaat vai ir cenas peec pareizaa kursa un cik tad maksaas alinjsh pirmajaa Janvaarii 🙂

    Tomeer, kaa jau visi, nu labi, daudzi, pamaniijushi, visi jau celj cenas tagad augshaa pakalpojumiem.

    #302014
    RicoPico
    Participant
    #302015
    Foxsk8
    Participant

    Man ir gadijies tā, ka maksājot naudu, iedevis naudu esmu tik cik uzrādīts eiro un beigās brīnos, ka man atdod atlikumu baigi lielo 🙂

    #302016
    Y
    Participant

    Man ir gadījies tā, ka pārdevēja nočiep latiņu. Piedzīvoju to “TOP” veikaliņos, vienā dienā divos veikalos 😀 Trešo veikalu ciema otrā galā neapciemoju, zaudēju svaru un vējš neturēja kājās.

    Ak jā, par tēmu.. nu zīmulis nolūza, jāmeklē asinātājs.

    Runājot tintē, man vienalga. Nav naudiņas, lai tagad bikšu jostās investētu. Varbūt ar solīto pēdējo simts gadu laikā bargāko ziemu viņi patiesībā domāju eiro migrācijas periodu?

    #302017
    BERILS
    Participant

    Es vispār nesaprotu kahuj visi fano par to sūdaino valūtu ? Es dodu maksimums 3 gadus šīs valūtas eksistencei , paskatieties kas notiek ar eiro galvasvalstīm : Vācija,Francija,Grieķija visi parādos kā avs , bet kohuj fano un rekomendē citiem.

    Ir dīvaini skatīties cik cilvēki latijā ir izmisuši par dzīves apstākļiem, ka pat par eiro ieviešanu neko īpaši acis nenācās smērēt latiešiem ciet.

    Latam BIJA 2. vai 3. lielākā vērtība visā pasaulē , bet mēs tik urrā beidzot eiropas eiras, ciiik labi, slīksim kopā ! :D:D

    Labāk būtu kopā apvienojušies un aizgājuši uz kādu kārtīgu protestiņu, kā jebkurā citā normālā zemē, un apstādinājuši visu, nevis cerētu uz “glābejvalūtas” oiro . Vismaz brīvdiena 😀

    #302018
    Aldis
    Participant

    Protams, tas būtu pareizi, iet un protestēt… 😀 Bet pirmkārt, neviens neies, otrkārt ja arī tie pāris 10 aizies un vēl 10 žurnālisti visu to filmēt, tad tā pat tie 100 galvenie neņems pierē.. 😀

    Godīgi sakot, īstenībā vienalga ar ko maksāt, ar latiem, eiro, dolāriem… galvenais būtu tas ka dzīve nepadārdzinātos…

    Varēja nepieņemt eiro kā primāro valūtu, bet darīt kā piemēram Dānijā – dzīvot uz divām valūtām reizē… Ja eiro ies pa burbuli, tad šamiem vismaz sava nauda…

    Tagad jau arī visas mūsu bankas zelta rezerves ir atdotas, utt… ai sviests ja tā dziļāk iedziļinās.

    #302019
    Aldis
    Participant

    Jēga tām divām cenām maza, tiešām kā foxis teica, var pat sajaukt, un tā man arī ir gadījies.

    Jēga maza, ka tagad mēs redzam abu cenu atspoguļojumu, nevis cenu kāpumu kāds mūs sagaidīs līdz janvārim.. Tas kas tagad maksā pārrēķinot 1 eiro, tad janvārī šā vai tā maksās 1 eiro un 50 centus 😀

    #302020
    ruukjis
    Participant

    Ej izguli dzērumu.

    1. Grieķija ne tuvu nav eiro “galvasvalsts”

    2. Neskatoties uz to, ka Vācijai un Francijai ir parādi, dzīves līmenis pat attāli nav pielīdzināms Latvijai… turklāt Latvijai arī ir parādi.

    Tīri personisku iemeslu dēļ esmu par Eiro. Visādi citādi man ir pilnīgi pie dirsaas, kas ir uzzīmēts uz papīrīša vai kāds apzīmējums konta cipara beigās/preikšā.

    #302021
    samurajs
    Participant

    Nu par to cenu celšanu – viens otrs nedomā, ka tautai maciņos nauda ir tikai tik cik ir. Būs augstākas cenas – pamatīgi kritīsies preču apgrozījums un beigu beigās atkal būs spiesti cenas nolaist. Un ja nē – sāksies “svētceļojumi” uz Lietuvu pēc lētām precēm, kas jau ir iemīta taciņa.

    #302022
    garaisezis
    Participant

    uz Krieviju, reizi nedeelaa pec makaroniem, sviesta, cukura, kafijas un cigareteem, benziins pilna baaka atpakal celaa.

    #302023
    samurajs
    Participant

    Ja tu tā raksti, tad dzīvo mucā… Jā, šņabis un cigaretes Krievijā šobrīd vēl ir lētāk, bet ne makaroni u.c. pārtika. Un kā tu ievedīsi to preci bez jumta? Krievu robežsargi nav kapeikp*sēji, bet vietējie muitas bāleliņi tevi bez apenēm atstās!

    #302024
    Participant

    Tiešām, izguli dzērumu.

    #302025
    dexsters
    Participant

    Manuprāt pilnīgi bezjēdzīga ,,izklaide,,tā cenu norādīšana abejādi,drīzāk traucē,jaskatās kura tad ir latu zīme.Arī tad kad būs 00 00 01.01.14 būs tieši tas pats,tikai vairs nebūs jālūr kur ,,zīmēti,, lati bet eiro.

    Vai tas palīdz?Noteikti nē.Kad pārgāja no krievu rubļiem uz Repšes rubļiem un tālāk uz latiem nevienam šādas ,,gudrības,, nenāca pat prātā,tas liecina par intelekta attīstību vai pilnīgi pretēji???Varbūt ,,pasākums,, aktuāls jo uz šā rēķina var apmaksāt pētijumus un exspertu ordas?Kāds atkal uzvārās?Kā izpaužas gatavība eiro ieviešanai?gatavi esot tikai43 procenti.Kas jādara lai sagatavotos?Jāapgriež nagi?Jāiegādājas baltās čībiņas?Jāietaro ,,eiro sākuma komplekts,,? https://vimeo.com/75293759#at=0

    Arī tas ka pēc jaunā gada iestāšanās precīzi 24ros jābūt bankomātos pieejamam eiro un veikalos jāizdod atlikums tikai eiro ir marazms.Tehniski apgrūtinoši būtu to darīt pirms jaunā gada bet nav nekādu problēmu darīt pakāpeniski pēc,varētu arī apmainīt naudu tikai bankā.Rezultātā noteikti kāds tāpat šmauksies izdodot atlikumu latos ar pircēja piekrišanu jo alternatīva būtu pircējam vai pārdevējam doties uz banku kas nereti pieejama pēc 40-50km.Turēt lielus eiro uzkrājumus maiņai?Kriminālie elementi būtu sajūsmā.

    #302026
    SFiX
    Participant

    Ja skatāmies no valsts parādu skatupunkta, ASV parādsaistības atstāj Eiropas valstis ēnā. Dolāram tu arī nedod vairāk par piecgadi?

    #302027
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    Arī tas ka pēc jaunā gada iestāšanās precīzi 24ros jābūt bankomātos pieejamam eiro un veikalos jāizdod atlikums tikai eiro


    Kur tu to izraki? Cik man zināms būs 2 nedēļu pārejas periods.

    #302028
    msh
    Participant

    Beril, tu pa savu pāli esi aizmirsis ka tā mūsu vērtīgā valūta ir piesaistīta tam pašam eiro, ko tu te noniecini – un jau diezgan sen. Ja kādam no ārvalstu dižajiem būtu bijusi interese paspekulēt uz latu, lats jau sen būtu nogrimis. Ja pēc dažiem gadiem atgādīsies kāda tik nikna kataklizma ka eiro nogrims – un tad visdrīzāk arī eiropas savienība pie viena juks ārā, tad tas arī notiks – šāda vāvuļošana ar pudeli rokā situāciju nekādīgi neuzlabo. Un ja jau reiz eiro ir sūdains, kas nav – krievijas rubulis? Vai varbūt renminbi aka ķīnas juaņa? Par dolāru mēs jau noskaidrojām – sterliņu mārciņas pozīcija arī nekāda diži stabilā nav – lai arī paši briti 2-3 gadus atpakaļ kaifoja par to, ka viņiem joprojām ir mārciņa, mētājot tamlīdzīgus tekstus kā tu te, tikai bez vārda “sūdains” un “nakuj”.

    #302029
    dexsters
    Participant

    Visu laiku tak stāsta ka divas nedēļas varēs norēķināties gan latos gan eiro bet izdot atlikumu un naudu no bankomātiem varēs tikai eiro.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā