Pār(ap)domas par Eiropu

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Pār(ap)domas par Eiropu

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #323287
    Leichttraktor
    Participant

    Vāci, krievi, žīdi, musulmaņi. Priekā.

    #323288
    Andron MacBeton
    Participant

    Pag, a nafig tādam kā teu maksāt vairāk?

    #323289
    albertino
    Participant

    kaa vinjam tak ir 3 beerni a tev neviena nav 😀

    #323290
    LAN
    Participant

    Ar to dīzeli tagad vispār ir cirks. Iepriekš bezakcīzes DD bija limitēta un ar to reāli nepietika priekš lauksaimniecības darbiem, kur nu vēl tirgošanas. Tagad tā pat nepietiks, jo ieviesa tās iekrāsošanu. Piemēram. lai veiktu kaut ko kas nav saistīts ar lauksaimniecības produkcijas ražošanu, lauksaimniecības zemes apstrādi (malkas vešana, sniega šķūrēšana utt.) ir kārtīgi jāattīra degvielas sistēma, pretējā gadījumā akcīzes likums ir pārkāpts + uzraugošajām instancēm būs jāveic iepirkums lai iegādātu rīkus ar ko noteikt vai atgāzēs ir krāsvielas paliekas vai nē un jāveic pārbaudes šoferīšiem.

    Un likumā noteiktā “lauksaimniecības produkcijas ražošana” arī tāds ļoti stiepjams jēdziens. Ja es ar pikapu, vedīšu uz kūti siena ruļļus ar ko barot govis tā būs vai nebūs lauksaimnieciskā ražošana?

    Kam tas cirks bija vajadzīgs?

    #323291
    SWC
    Participant
    #323292
    SWC
    Participant

    @albertino, viņam ir nevis jamaksā vairāk bet gan jauzdāvina bezmaksas ķīmiskā kastrācija lai idioti nevairojas

    #323293
    Mini3D
    Participant

    Tu cirvis,neiet runa par mani iet runa par jauniem nepilngadigiem stradat gribošiem,redz sādu algu saņemot višns sak apdomat vai verts strādā….

    Kas man,poxuj,dzivoju pie māte un strādāju pie tēva…Votkā paajjol!:)

    #323294
    Mini3D
    Participant

    Quote:

    @albertino, viņam ir nevis jamaksā vairāk bet gan jauzdāvina bezmaksas ķīmiskā kastrācija lai idioti nevairojas

    Ja neizdosies tad toč kropli dzims ka jau

    Code:

    SWC

    #323295
    romajo
    Participant

    Es ar tād šork izpirk pagāšgad maija sākumā, bačas nosprāga šogad janvāra vidū, savus 8 mēnešus izvilka. Arī biju patīkami pārsteigts.

    #323296
    msh
    Participant

    Š eidij, kur tad ir tas “te”? Kur esi aizmucis?

    Man ir pazīstama šitentā emigrantu – cilvēku, kas visbiežāk nav mācējuši dzīvot – plātīšanās pa tēmu “paskatieties kādā sūdu bedrē jūs tur dzīvojat, es gan te dzīvoju kā cilvēks!” Atceries ka tu esi nācis no šīs sūdu bedres, un tā rietumvalstu vēl pagaidām esošā leiputrija ir radusies dēļ tā, ka pāris paaudzes atpakaļ tur cilvēki smagi strādāja ilgas stundas lai to nopelnītu – kaut ko tādu, uz ko visi aizmukušie brēcēji nav gatavi.

    Bet krāsas, brēcējiem, protams, sabiezināt vajag, un tu neesi izņēmums ar saviem subjektīvajiem, vienpusīgajiem piemēriem. Esmu pusotru gadu padzīvojis ačgārnajā salā, uz turieni aizmukušie arī mēdz šādus tekstus bīdīt, bet es aplūkoju medaļas otru pusi. Paika veikalos ir lētāka? Jā, protams, ja pērk maksimas optima līnijas ekvivalentus – Tesco Value, ASDA Smart Price, Morrisons Value līniju preces. Nevar gan noliegt ka tur tie lētuči ir kvalitatīvāki, bet nu fakts kā tāds – ubagu līnijas preces. Un brendu vai dārgo sēriju preces jūtami dārgākas.

    Cik ilgi latvijā vajag krāt mašīnai? Ja cilvēks to mašīnu var atļauties – kādus pāris mēnešus. Pa 300-500 eirām var paņemt normālu divdesmitgadīgu VAGmobīli, kura galvenie mīnusi būs vai nu nepopulārs spēka agegāts, trūcīgs aprīkojums vai nepieciešamība pielikt roku. Tikmēr TUR par tām 300-500 eirām tā ārā nejūkošā mašīna visdrīzāk arī būs ar nepieciešamību pēc rokas pielikšanas [tik lēti normālas mašīnas rietumos nemaksā, sevišķi vēl gan jau tu tēmē uz ko jaunāku], tik vien ka servisa pakalpojumi izmaksās N reizes dārgāk. Tie daži piemēri kas galvā sēž – kaut kāda B3/B4/B5 audī salona apsildes radiatora maiņa ačgārnajā salā vismaz uz kādām 200 mārciņām pavelk darbs – te varbūt kādas 60-80 eiras, vai atkal cits prātā iespiedies piemērs – bija vienam britam C4 S4, normālā stāvoklī esoša pieklājīga, divdesmitgadīga mašīna – 2.2 20v turbo motors ar 230 zs/350 nm, pastāvīgā pilnpiedziņa utt – un caura bāka – servisā nosauca 1k mārciņu, otru mašīnas vērtību, cilvēks prasa, ko darīt, kaut ko samudrīt un pārdot vai atdot detaļās, beigās nolēma pats mainīt. Te tas varētu izmaksāt kādas 100 eiras servisā + detaļas. Par apdrošināšanu nerunāsim – man savu A90q ar sesto bonus malus klasi apdrošināt izmaksāja kādus 60 latus gadā – tur – es šaubos vai vispār kāds apdrošinātājs uzņemtos apdrošināt uz mana vārda mašīnu ar 2,3 litru motoru – paņemot vienā salīdzināšanu lapā no saraksta kaut kādu B3 A80 ar 1.6 TD, nemotoru, un savadot patiesos datus, bez jebkādām muhļāžām, izleca 2k mārciņu gadā. Bonusam vēl pieskaitām ceļa nodokli, kurš tur arī tādai mašīnai pavelkas uz 500 mārciņām gadā. Tā kā es tagad braucu ar mk2 golfu, esmu purnagrāmatā pievienojies grupai “mk2 society”, kur pārsvarā ir briti – žēl skatīties ka jaunieši, kas grib mk2, ir spiesti speciāli izvēlēties 1.3, jo neko jēdzīgāku nespēj apdrošināt… Vai tu JŠªTI ATŠ ĶIRĪBU?!

    Tu vēl runāji par džinseņu kvalitāti – latvijā uz tirgus pa 8 lati pirktas Bugjo džinsenes nogāja skotijā kādus 3 mēnešus, kamēr asdā pa 6 mārciņām pirktas George džinsenes gāja vienu mēnesi, konstanti – labi, es tur dienā nogāju vairākus desmitus kilometru, bet nu līdz ar to piemērs ir uzskatāmāks – bonusā vēl kad sāka plīst, tad saplīsa ātri – vienreiz no rīta aizgājis uz darbu, nokonstatēju kājstarpē caurumiņu – todien bija īsā maiņa, 5 stundas, kamēr tiku līdz mājām, bikses aizmugurē bija pārplīsušas līdz jostas vietai…

    Un vēl par to tekstu, ko var nopirkt un atļauties pelnot 3 eiras stundā – tu kā rīdzenieks būtu pēdējais kas kaut ko par to varētu bilst – cilvēks, kas bezsakarā grib dzīvot visdārgākajā latvijas vietā – jā, rīgā tā alga nekas nav, bet baidos ka londonā ar minimālo arī nevarēs pacelt pat dzīvokļa īri.

    Latvijas lielākā problēma patlaban ir vaļējās robežas. Tie, kam kaut kas nepatīk, var viegli aizmukt, un pēc tam ņaudēt, tā vietā lai cīnītos lai kaut kas uzlabotos. Tā tiešām nekas neuzlabosies.

    #323297
    msh
    Participant

    Un jā, es pusotru gadu padzīvoju ačgārnajā salā un atgriezos mājās, ne jau tikai tāpēc, ka sveša valsts, bet arī tāpēc, ka TE man nav jādzīvo vienā “mājā” kopā ar 5-7 purniem, kuru dzeršanas paradumi uzskatāmi parādīja kāpēc viņi aizbraukuši no latvijas [visnožēlojamākais ka man tolaik bija 24 gadi, un es biju viens no vecākajiem mājā], un TE es varu atļauties nopirkt un uzturēt mašīnu – tur bija jāiet ar kājām.

    #323298
    Andron MacBeton
    Participant

    Cik aceros tu tur bez darba dzīvoji. Tā ir grūti jebkurā valstī, pat Kanādā.

    Bet ne par to bija runa. Tu to savu slimību varētu neizrādīt tik daudz teikumos.

    #323299
    shady
    Participant

    Tev kaut kāda nelāga pieredze, msh…..

    Iespējams, ka migrēji prom viens, tāpēc arī grūtāk bija iesākt. Bet es saskatu dažas greizas lietas tavā žultī, ko varbūt izdarīji nepareizi.

    Pirmkārt, nafig jādzīvo bija Londonā? Tur cenas ir overpraisotas. Es dzīvoju piemīlīgā mazpilsētā, kura jau ir tik ļoti iepatikusies, ka nevēlos nemaz to mainīt. Š obrīd īrēju māju par 600 eiro mēnesī (4 istabas, 3 WC + vanna + duškabīne, 1 liela viesistaba + paliela virtuve). Dublinā / Londonā par šo naudu varētu paņemt labi, ja vienu istabiņu….

    Un, tā kā tu saki, ka biji viens, tad kur bija problēma mazpilsētā paņemt istabiņu par 70 eiro nedēļā? Un nav jau tā, ka mazpilsētās nav darba + nopērkot mašīnu, tev atmaksājas izbrauktāt uz lielpilsētu.

    Mašīnu nopirku pēc 7 mēnešiem Īrijā, ņemot vērā faktu, ka man ir liela ģimene, kuru jāuztur. Un ne jau 20 gadīgu mašīnu ar mazu 1.1 motoru. Paņēmu normālu 4.gada mašīnu zem tūkstoša. Pa gadu vēl pakrāšu un nākošgad visticamāk pirkšu ne vecāku par 10 gadiem.

    Nepiekrītu, ka lēti ir tikai ubagu preces. Kas tās pa muļķībām? Iespējams, ka nemāki gatavot un pērc visādus pusgatavos/gatavos mēslus. Es ar sievu ļoti labi mākam gatavot un nopērkot gaļinu (lielveikalā vai mazpilsētas bučerī) varam uztaisīt gardas vakariņas. Un, kā jau teicu – man ir liela ģimene (mēs ar sievu + 6 bērni). Un piedod man, bet kārtīgas vakariņas izmaksā apmēram 10€, kas īstenībā ir minimālā algas stundu likme šajā valstī. Analoģiski – LV par 3 eiro nepaēdīsi normāli – ne jau tik daudz cilvēki….

    Apģērbs ar. + nav jau viss jāpērk veikalos ar. Es pērku tikai labas firmas apavus sportsdirektā – tur ir kvalitāte un cena tāda, kādu LV plauktos neatradīsi.

    Tā kā es nesaprotu, ko tu tur runā…. Un, nemot vērā faktu, ka esmu te pats zem gada, nav sagādājis problēmas palaist bērnus gan koledžā, gan skolā. Atrodas nauda gan izklaidei, gan lieliem pirkumiem mājas/dzīves uzlabošanai. Tajā pašā laikā – es neesmu saņēmis nevienu soc pabalstu, tikai bērnu naudu, kas ir pašsaprotami visiem. Tā kā uzskatu, ka eju ātri uz priekšu un man ir vēl kur iet…. 100% zinu, ka pēc 5+ gadiem uzbūvēšu/nopirkšu arī savu māju, jo patiesībā tas nemaz nav dārgāk kā īrēt (tikai vajadzēs iekrāt pirmajai iemaksai) + nostabilizēšu savu dzīvi. Turpretī, ja paskatās apkārt, tad te ir pilns ar latviešiem, kas sēž mājās jau 10 gadus un kunkst, ka nav naudas…..Sorry, bet tāda dzīve nav priekš manis (sēdēt uz pabalsta un dzert līdz nākošajai izmaksai) – es zinu sevi. Darīt vajag nevis kunkstēt! Esmu no tiem, kas sastāda sev sarakstu un iet uz to – pagaidām viss ok. Tev tur kaut kāds feils sanāca…

    #323300
    albertino
    Participant

    tu tak nepipejot jau 15 gadus

    #323301
    dexsters
    Participant

    Latvijā visu grauj ne jau kaut kas viens bet viss kopumā.

    Pircēji neizvēlas vietējā ražotāja preci un veikalos tādu nevar arī nopirkt.

    Ar vietējo es domāju tādu kas nav ražota tālāk kā 30km no veikala.Rīga ir atsevišķs stāsts un slikts stāsts jo atņēmusi pārtikas pārstrādi laukiem iepērkot pa lēto izejvielas no lauciniekiem un uzvāroties dubultā uz abstrādi un iepakošanu.

    Lauksaimnieki nespēj ne par ko vienoties idejas bīdīšanai,valda totāla nekompetence.

    Valsts grūž naudu tur kur tā nekādu labumu nevar nest un neaizstāv vietējo tirgu.

    Lielajam biznesam ar tādiem sīkumiem kā Latvija nestāv nodarboties bet maziem nav līdzekļu,zināšanu un pareizā domu gājiena.

    ES sastāvā Latvijai nekādas izaugsme nevar būt jo ekonomiski visi procesi ir vērsti uz centru.Ja dzīvo Zilupē tad tu esi un būsi čuhņā attiecībā pret Rīgu bet ja dzivo Rīgā tad tu esi un būsi vienmēr čuhņā atiecībā pret Eiropas attīstītākajiem reģioniem.Tāda ir ši sojuza uzbūve.

    #323302
    dexsters
    Participant

    Nevajag dot piķi bet uzreiz uzbūvēt un nopirkt nepieciešamo konkrētās saimniecības attīstībai.

    Tas izskatītos tā,pieceļ Rīgas kantoru muļļas savu pakaļu no siltā ķebļa un aizbrauc pie konkrētiem uzņēmējiem ar jautājumu ,,ko jums vajag,,.Tad kad zināms ko vajag izsludina konkursu un uzbūvē vai nopērk vajadzīgo.

    Ar tādu pieeju kā tagad kad pašam jāuzraksta projekts,par savu naudu jāuzbūvē un tad beigās varbūt kādu daļu nosegs eiropas finansējums nekādas attīstības nevar būt jo kāpēc gan uzņēmējam riskēt visu pazaudēt ja jau tagad viņš ir labi paēdis?

    Tāpēc arī nav jābrīnās ka nevar apgūt Eiropas naudas jo riski ir lielāki nekā ieguvumi.Idiāls piemērs ir cukurbiešu audzētāju liktenis.Pats vainīgs ka neveiksmīgs pisnesmenis.Tas nekas ka valsts bija tā iznīcināja nozari ar savu bezdarbību.

    #323303
    msh
    Participant

    Nezinu par kādu slimību tu te murgo, es redzu vienu tavu slimību – sviesta dzīšanu. Bez darba es pusotra gada laikā biju varbūt trīs nedēļas – momentā kad es no skotijas aizbraucu uz angliju. Manā dabā nav sēdēt mājās bez darba kā dažam labam. Tikko pēc vairāk kā trīs gadu ilguma nomainīju darbavietu – sestdienas vakarā pabeidzu vienā, pirmdienas rītā sāku jaunajā… 😀

    #323304
    msh
    Participant

    A kur tu londonu izrāvi? Es vienkārši pieliku salīdzinājumam, par cik bijušais rīdzenieks brēc ka par 500 eirām neko nevar atļauties – jā, nevar – rīgā.

    Ja jau esi īrijā, jūtu līdz, zinot viņu ceļa nodokļus, viņiem minos ka bija ļoti populāras mašīnas ar rijīgiem nemotoriem, un vēl tur kaut kas bija vēl kosmiskākos apmēros nekā apvienotajā karalistē. Jā, protams, pa tevis nosauktu ciparu var ieķert kaut kādu nevienam nevajadzīgu mizu – 20 gadi un uz augšu jau ir klasika, pietiek paskatīties ka normālus otros golfus briti tirgo pa 1,5k mārciņu un uz augšu – kamēr tās desmitgadīgās tur vairs īsti nevienam nevajag, un pa 1k diez vai pat sanāk vācietis. Tā kā es zinu apmēram kā mašīnas ir uztaisītas – es pirktu audī līdz deviņdesmit piektajam gadam, un fofāgenu, kur modelis ir izlaists ne vēlāk par deviņdesmito otro pusi – savādāk visi tie jaunie sūdi – tur vajag smadzenes un prasmes, vai arī ļoti dziļas kabatas – pirmie man tā kā būtu, bet priekš kam bez vajadzības jāties 🙂

    Lai vai kā, tas nemaina faktu ka lai arī mašīnas ir lētas, bet apdrošināšana, ceļa nodoklis un remonti ir dārgi. Es arī anglijā būtu varējis ieķert pa kādām 500 mārciņām kādu B3 A80 kam vajadzētu pielikt roku [vai ja kā tu, vērtētu mašīnas labumu pēc izlaiduma gada – tad arī kādu 10-15 gadus vecu mizu ar defektiem], bet atkal – vispirms vēl vajadzētu iekrāt kādu štuku visiem pārējiem izdevumiem… 😀

    Jā, gatavot es pārāk labi nemāku, tāpēc es skatos uz to lietu, ko es pērku abās vietās, cenas – griķi, rīsi, citas lietas [uz sitienu prātā nenāk]. Miesniekus es neapmeklēju ne te, ne tur 😀

    Apģērbi protams – latvijā uz tādiem kā tu, kas grib plātīties ka staigā krutu firmu apģērbos, normāli vārās, tas ir fakts. Tāpēc vajag nolaist galvā sakāpušās čuras un pirkt nepārcenotus apģērbus.

    Feils? Nu varbūt. Bet ne jau es sēžu īrijā un filosofēju ka latvijā ar 500 eirām nevarot izdzīvot.

    #323305
    Draxo
    Participant

    Tas ir kaut kāds latviešu sindroms – kvalitāti vērtēt pēc preces cenu klases – “nevar pirkt lētas preces (kaut kvalitatīvākas kā LV dārgā gala), jo tas tak būtu ubagu līmenis”?

    #323306
    dexsters
    Participant

    Kartupeļus priekš sevis arī stādīt neatmaksājas,galīgi lēti.Pērku maisu pa 12Euro.Manuprāt galīga bezcena bet ir vēl tādi krūmu zemnieki kas tirgo arī stipri lētāk

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā