Pasaules ekonomikas krīze Tavās mājās

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Pasaules ekonomikas krīze Tavās mājās

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #185127
    Foxsk8
    Participant

    Man ar web lauciņā visi grib, lai strādāju par kapeikām. Reāli nauda sanāk ko rēķinus samaksāt un ēšana līdz ar nagiem.

    #185128
    Foxsk8
    Participant

    downloader wrote:

    Un kā lai ieskaidro cilvēkiem to?

    Viens piemērs: džeks, pabeidzis 12kl atnāk pieteikties uz augstskolu, kopā ar savu mammīti un mammīte jautā (nevis viņš): “Kur manam dēliņam studēt?” :duno:

    manuprtāt tā ir debīlisma augstākā pilotāža..

    rezultāts – vēl viena pelēkās masas vienība kura čīkst par sūdīgo dzīvi, valdību (tas tik piemērs, man viņi nekad nav patikuši) un bezdarbu nesaprotot, ka pats vien ir vainīgs..

    Man vismaz pazīstami 10 cilvēki gribēja iestāties augstskolā un visi cerēja uz budžeta vietām, netika budžetā, loģiski, ka naudas jau tādas nav, lai varētu par skolu samaksāt, bankas jau kredītus ar nedod. Līdz ar šo te visu rodas pelēkā masa, kura dodas prom uz ārzemēm, vai strādā kāda veikalā, etc, vai sēž mājas kādam uz kakla.

    #185129
    Sid
    Participant

    fox, a tas, cik Tu vari atļauties noplēst, jau ir tā kā atkarīgs no tā, ko Tu vari piedāvāt un vari parādīt kā padarītu, ne?

    #185130
    marr
    Participant

    Krīze dod iespējas attīstīt inovatīvas lietas, ko citos apstākļos cilvēki neizdomātu, jo nebūtu tik liela nepieciešamība.

    Par algu runājot – nupat (pāris mēnešus atpakaļ, tiesa) situācija jau bija aizgājusi tik tālu, ka tikko absolvējis/drīz absolvēs augstskolu students jau grib ~ 1000 Ls, lai nopietni skatītos uz kādu piedāvājumu. Nemaz nav svarīgi, ka tāda paša amata cilvēks, kas strādā attiecīgajā pozīcijā saņem ne vairāk kā 500 Ls, kas optimistiski skatoties uz darba saturu arī varētu būt labs atalgojums. Tā jaunietim šķiet pārāk maza alga pat priekš pirmās darba vietas. Tas lūk jau ir par traku, tāpēc šai krīzei algas vajadzētu pastumt uz leju ne tikai jaunajiem darbiniekiem, bet arī dažam labam esošajam, kas attiecībā pret savu padarīto darbu (produktivitāti) saņem pārāk daudz.

    #185131
    Foxsk8
    Participant

    Man nekas nebūtu pretī uz ķepas saņemt no 400 – 500 Ls, tākā ar savu mēneša darbu firmai nopelnu daudz vairāk, tad uzskatu to par godīgu samaksu.

    Agrāk strādāju PC salonā, vot tur gan, stundā tev 1 Ls atmet, bet pa stundas laiku tu jau veikalam esi nopelnijis 60 Ls, atkarībā, cik ātri tu strādā un kas jādara, bet tev 1 Ls atmet, vot stulbums.

    TB, varbūt ne pa tēmu, bet reāli tagad, es varētu izveidot savu tā teikt firmas lapu, kur piedāvāju savus pakalpojumus un salikt sludinājumu portālos, zvejojot klientus. Kāds tur baigi ietu un pārbaudītu, vai man ir papīri, vai man ir sertifikāts, etc. Ja vidēji man pelņa mēnesī būtu ap 500 Ls, no kuriem skaitās nost izdevumi, piem tādā pašā apjomā. 😀

    #185132
    marr
    Participant

    foxsk8, algai ir jābūt samērojamai ar darāmo darbu, ne jau Tu ar savu sēdēšanu un naudas iekasēšanu tajā PC salonā taisīji viņiem lielo piķi.

    Padomā, cik tai firmai izmaksā telpas, datori, programatūra, elektrības rēķini, ir jāalgo apkopēja, nepieciešams grāmatvedis, arī viņiem visiem ir jāsaņem alga par padarīto. Tu kā strādājošais ar klientiem reāli pieskaries naudai, kas nāk no klientiem, taču arī bez grāmatveža firma neiztiktu. Katrā firmā katram darbiniekam ir vērtība, viņš ir daļa no mehānisma, kas to peļņu ģenerē.

    Ja Tu vēlies būt tas, kura kabatā nonāk katrs santīms, ko klients samaksā, tad tieši Tev ir pašam sava firma jādibina, kā jau pats minēji, izdevumi visi pašam arī būs jāsedz. Neveiksmes gadījumā tieši Tu tad būsi tas, kam pirmajam būs zaudējumi, grūti laiki.

    Domāju, ka par nereģistrētu uzņēmējdarbību, kas ir reklamēta (pieejama internetā), Tu ātri nonāktu līdz VID…

    #185133
    samurajs
    Participant

    marr: pareizi, jo arī VID sava alga jānopelna 🙂 Ja neko nedarīs – viņus izgaiņās…

Tiek skatīts 7 ierakstu – 21 līdz 27 (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā