Programmatūras licences darba vietā

Sākumlapa Forumi Software Windows Programmatūras licences darba vietā

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #310250
    Anonīms
    Neaktīvs

    Un kā jus domājat vai pārējās ES valstīs ir tāpat ,vai atkal Latvija smagi parspīlē.(es nezinu ,es jautāju).

    #310251
    m_janis
    Participant

    Normālās Eiropas valstīs (bijušās socvalstis neskaitās) šāds jautājums nez vai pat rastos – kaut vai Vācijā mani paziņas (īsti vācieši, ne turki vai ieceļotāji) ir vairāk kā pārsteigti, ja apjautājos par nelegāliem softiem pat uz mājas datora. Par iestādēm vispār nerunājot.

    #310252
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Friči ir tik bagāti ka bez liekiem protestiem maksātu nodokli arī par gaisa elpošanu.

    Es uzskatu ka pilnīgi visai informācijai jābūt brīvi izmantojamai, kopējamai un izplatāmai. Es savos 30 gados tikai divas reizes esmu maksājis par softu. Pirmo reizi kad nopirku IrDA applikāciju priekš sava simbiāņa telefona, jo crackotā nebija jaunākā versija kuras fīču man vajadzēja. Otrreiz nopirku tanku un citus bonusiņus iekš World of Tanks. Latgalītē pirktie diski pa 2Ls kad vēl laukos nebija internets neskaitās.

    Ceru ka manu nostāju saprotiet.

    #310253
    m_janis
    Participant

    Žēl gan, ka esi jau sasniedzis 30 gadus, bet saprāts aizkavējies 13 gadnieka līmenī. Ļoti ceru, ka par jebkuru darbu, ko tu dari, nemēģini prasīt samaksu, jo visam taču jābūt par brīvu.

    #310254
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Viena lieta ir padarīts darbs, pavisam cita lieta ir copy-paste. Es datoru lietoju no 2000. gada kad bija pavisam cita attieksme. Un es tādu esmu saglabājis joprojām. Jums visiem pārējiem kas man nepiekrīt kopirasti ir izskalouši smadzenes.

    #310255
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu tad jau tu esi copy-pederasc!

    #310256
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Nē vecīt pederasc esi tu jo lieto Windows XP Homo edition. Un ļauj pārbagātniekiem tevi izmantot kā pasīvo. Redz tik dziļi ir iegrūduši ka pat smadzenes ir traumētas un pats sāc attaisnot to nejēdzību ko dēvē par autortiesībām.

    #310257
    ruukjis
    Participant

    Un kā, pēc tavas shēmas, programu izstrādātāji lai nopelna, oo, viedais ne-kopīrast?

    Tad jau tev nebūtu iebildumi, ja kāds pa naktīm vizinātos ar tavu auto, pa dienu vālētu tavu sievišķi un vēl saņemtu daļu tavas algas, skan godīgi, vai ne?

    #310258
    m_janis
    Participant

    Njā, senos laikos zagļi vismaz klusēja par savu nodarbošanos, bet tagad … Eh, laiki pienākuši – bet ko lai dara, ja mamma visu laiku devusi naudu un pašam nekas nav bijis jānopelna. Sāc varbūt strādāt, tikai neprasi algu, sarunāts ? Tā arī esi pieradis, ka no visiem viss tev par velti pienākas. Un tad brīnāmies, ka ar Latviju ir tā kā ir. No kurienes tad tie zaglīgie valdības pārstāvji rodas ? No pašu vidus, no tādiem kā tu jau arī nāk.

    Hmmm, kā būtu ar banu šitam tipam ?

    #310259
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Zaglis ir tas kurš kādam kaut ko atņem. Zagšanā slikti ir tas ka kāds paliek bez sava īpašuma nevis tas ka kāds kaut ko iegūst par velti. Pirātisms nevienam neizraisa CD diska pazušanu tā ka to nevar uzskatīt par zagšanu nekādā veidā, jo oriģināls joprojām ir pieejams un lietojams. Salīdzinājums ar fizisku mantu (auto, sievas, utt.) lietošanu ir galīgi nepareizs, jo to sveša lietošana izraisa nodilumu un piesārņojumu automašīnā vai sievas vāverē.

    Programmatūru izstrādātāji var labi nopelnīt izstrādājot programmas pēc pasūtījuma. Vai pārorientējoties par tehniķiem vai sisadminiem.

    Es strādāju IT jomā jau gandrīz 10 gadus. Es esmu tas kas palīdz mātei ar naudu. Un jā, es esmu pieradis ka softs vienmēr pienākas par velti kā tas vienmēr ir bijis. Tā ka visas šīs diskusijas ir galīgi garām. Mūsdienās noslēpt datus ir tādas iespējas kādas nebija agrāk. Diskusijas tēmai jābūt “Kā apčakarēt Latviju izpostījušo taukmūļu uzsūtītos VID BSA un EP”.

    Ja gribat banot par sava viedokļa izteikšanu lūdzu. Nākamreiz nobanojiet kādu kuram patīk Windows8. Tikai atstājiet betonu, kluci un albetino, jo bez tiem šis vai neizskatīsies pēc LV IT foruma.

    #310260
    APOC
    Participant

    Daļēji saprotu šī kunga ideju.

    Tipisks Oracle/Red Hat/… tipa pakalpojuma piekritējs. Par brīvu novelc “it kā” gatavu produktu no ražotāja. Uzstādi to. Secini, ka ne sūda nestrādā vai nenodrošina to kas solīts un sāc piķot $$$ par “pakalpojumu” rokoties pa viņu supportu, liekot bugfixus, patchus, hotfix, quickfix,… skaļi raudot supportā un gaidot ikmēneša pačus/konsultācijas.

    Manuprāt, pērkot jebkuru softu tu dari to pašu, bet ne tik atklātā veidā. Kad uzliec windows, patchi nāk? – nāk. Uzliec kādu citu daudz maz suportētu programmatūru, pači, ražotāja supports kam pasūdzēties ir? -ir.

    Tas ka tu to neizmanto pēc pilnas programmas un nemoci ražotāju ar savām problēmām, tas ir cits stāsts.

    Vismaz šādi to jebkurš programmatūras izstrādātājs var nodefinēt.

    Pretējā gadījumā sanāk, ka katram pašam jāraksta savs softs vai izstrādātājam jānodarbojas ar labdarību.

    Varbūt kaut ko ne līdz galam saprotu.

    #310261
    shady
    Participant

    Quote:

    Ja gribat banot par sava viedokļa izteikšanu lūdzu. Nākamreiz nobanojiet kādu kuram patīk Windows8. Tikai atstājiet betonu, kluci un albetino, jo bez tiem šis vai neizskatīsies pēc LV IT foruma.

    Te nekad neviens nav banots par viedokļa izteikšanu, ja vien tas nesatur apvainojumus, lai gan pēdējā laikā tas arī netiek ņemts galvā.

    #310262
    nevertell
    Participant

    Ko tad tu tādu esi sastrādājis, gudriniek ?

    Ja tu spēj smagi tirst, ka programmatūrai jābūt par brīvu, bet pats lieto wintofs, tad tu esi bezdievīgs kretīnelis. Gribētu redzēt, ko tu patiesi esi sastrādājis savas dzīves laikā.

    #310263
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Redzi, nav problēmu nopiķot supportam vai programmētājiem par to ka ja viņi uzraksta kaut ko man specifiski vajadzīgu. Piemēram CNC softu noportē uz modernāku OS vai uzraksta pielabotu draiveri. Bet maksāt 200Ls par Windows7 disku ja es varu novilkt MSDN ISO failu un iecept DVD+R matricā ir debīli. 200Ls tā ir jauna videokarte ko pielikt CrossfireX. Un debīli ir iet aktivizēt Windows caur internetu vai zvanīt pa telefonu ja vari uzmest DAZ loeader uz Win7 vai izmantot volume licence versijas uz XP.

    RedKaka ir kaka. Debian, Gentoo un Slackware ir vislabākie. Slackware nav īsti iesācējiem draudzīgs bet ja prot lasīt un IQ ir virs 100 tad var tikt galā.

    Maksas vai bezmaksas nenozīmē ka automātiski nāks līdzi labāks supports. Esmu pārliecinājies ka Debian ir daudz labāks atbalsts nekā Microsoft Windows. Esi samaksājis par Windows XP, microsoft viņu var atbalstīt vēl nākamos 200 gadus bet nē, mākslīgi tiek nogriezts nost atbalsts un sistēma netiek lāpīta. Lai tik pērk aitiņas nākamo mēslu uz kociņa, kurš pēc 5 gadiem atkal būs jāpērk jauns kopāar jaunu sistēmas bloku.

    Principā mani uzskati ir kaut kur pa vidu starp kriptogrāfijas-anarhistu, cypherpunk un parastu haktīvistu. Es uzskatu ka jebkura veida informācijai bez jebkādām atrunām ir jābūt brīvi pieejamai un tālāk izplatāmai. Un autortiesības kopā ar cenzūru un datorikas kriminalizēšanu ir viena no lielākajām problēmām kura ir jālikvidē pilnībā.

    #310264
    APOC
    Participant

    Skaidrs, tu runā par parasto mirstīgo. Ierindas lietotāju. Daudzi enterprise risinājumi negriežas uz tevis uzskaitītajiem Debian/Gentoo/Slackware, bet uz tevis nosaukto RedKaku vai tā klonu OEL u.t.t., jo ir specifiski libi, u.t.t. Un pats galvenais Supported System/System requirements, kuri strikti jāievēro ja gribi supportu.

    “Bet maksāt 200Ls par Windows7 disku ja es varu novilkt MSDN ISO failu un iecept DVD+R matricā ir debīli.”

    Neuztvēri manu domu. Par šiem 200Ls, tu automātiski samaksā arī par supportu (pakalpojumu) paču veidā attiecīgās OS dzīves garumā. Piekļuvi dažādiem resursiem kam tiesības piekļūt ir tikai klientam, kas par šo pakalpojumu nopērkot programmatūru ir samaksājis.

    Tas pats kas notiek ar Microsoft OneNote par kuru MS šķiet gadu atpakaļ skaļi izbļaustījās, ka viņš ir par brīvu. Man šis softs dikti patīk, bet par brīvu viņš īsti nav. ÄŒaulu (interfeisu) tev iedod par brīvu, bet par mākoni ir jāmaksā. Protams, sākuma par brīvu kamēr neesi pietaisījis mākoni, bet…

    Ideāls piemērs tevis nosauktajam -> Softs par brīvu/pakalpojums par maksu. Tevi šāds scenārijs labāk apmierina, kur tu netiec pie softa kamēr neesi samaksājis par pakalpojumu?

    Diemžēl uz to pēdējā laikā visi iet.

    #310265
    APOC
    Participant

    Protams, ir arī situācijas kad programmatūras ražotājs ir kretīns un tu nožēlo, ka esi samaksājis $$$ par viņa produktu.

    Piemēram, OS neatbalsta novecojušu programmatūru vai programmatūra neatbalsta jauno OS. Un, lai sekotu līdzi modei jāmpērk jauns, jo izstrādātājs nav paredzējis bezmaksas upgrade iespēju. Mūžīgā cīņa, bla bla bla par ko varētu uzrakstīt grāmatu.

    Beigšu nodarboties ar filosofiju. Over and out.

    #310266
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Jāsaka ka esmu diskusiju novedis beztēmā. Lai gan gribēju tikai norādīt uz to ka aklie mēģina vest kurlos. Katrā iestādē atsevišķi izlemj kā labāk rīkoties. Es zinu pat valsts iestādi kurai daļai no PC stāv piratēts Windows virsū, un tur es neesmu pie tā vainīgs.

    Daudzi iet konformisma ceļu un piekāpjas kopirastiem un mīļā miera labad nopērk visu legāli. Toties ir arī tādi kas netaisa goatse pozu un izdomā paņēmienus lai to visu apietu. Mana cīņa pret autortiesībām un cenzūru ir mans džihāds.

    #310267
    Crow
    Participant

    Vēl viens jobani debils jēldirsējs parādījies %_%

    #310268
    opengraybox
    Participant

    @MeistarsUnVergs – klasisks piemers sociopatam kads mums te jau viens ir – pie d ko par mani domas – man ir savs viedoklis – principa pats saproti ka tas ir reals blekjis un suds – bet vienalga izteikshos lai tipa visi redz kads b es bad-ass esmu. Normali cilveki 30 gados ir ar *3 smadzenju masu un izteiksmes lidzekli aridzen ir krietni nopietnaki un saturigaki neka te var lasit – mans secinajums no malas lasot – principa neveiksminieks ar ambicijam ka 12staviga maja 🙂 Nedod dievs vel pie mammas dzivo un vinja tev kotletes taisa …

    #310269
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Njā, tipisks LV forums. Ja paužu uzskatus kas ir savādāki nekā vietējiem troļļiem tad noteikti ka esmu neveiksminieks kas dzīvo kopā ar māti utt. Laikam vairs tik jāgaida kad atnāks betons un nosauks par debīlu pegiku un 3dklucis pārpīpējies ieliks video kur stāstīs cik viņš veiksmīgs un kruts

    Maksājiet, priecājaties ka jūs drāž visādi kantori un turpinat to sistēmu aizstāvēt. Tipiski latvieši – jo vairāk viņus drāž jo skaļāk dzied.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā