Sakārtojam boot menu Windows/Ubuntu PC sistēmā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Sakārtojam boot menu Windows/Ubuntu PC sistēmā

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #167993
    osh
    Participant

    Manuprāt, iekš Ubuntu defaultā root partīcijai nevajadzētu būt read-only.

    Nez, vai viņš to būtu mainījis, jo to pareizi izdarīt nemaz nav tik vienkārši.

    #167994
    preddetor
    Participant

    wnk biju iegaajis kaa pasasts juuzeris un taapeec newareeju saglabaat, bet tad iegaaju kaa root un wiss sanaaca! bet weel aizwien ir read only… bet tas taa… ie4ekoju ubuntu un sapratu, ka sittaa os buutu populaaraaka, tad arii wareetu lietot, bet wisaa wisumaa ir norm.

    #167995
    shady
    Participant

    Quote:

    ie4ekoju ubuntu un sapratu, ka sittaa os buutu populaaraaka, tad arii wareetu lietot, bet wisaa wisumaa ir norm.


    Hms…ubuntu nav populāra?:)

    Man šķiet, ka tā ir viena no vispopulārākajām “user” OS…

    #167996
    azazul
    Participant

    preddetor wrote:

    wnk biju iegaajis kaa pasasts juuzeris un taapeec newareeju saglabaat, bet tad iegaaju kaa root un wiss sanaaca! bet weel aizwien ir read only… bet tas taa… ie4ekoju ubuntu un sapratu, ka sittaa os buutu populaaraaka, tad arii wareetu lietot, bet wisaa wisumaa ir norm.


    Es tā īsti nesapratu, vai tu ņ irgājies par valodu, kurā es runāju, vai vienkārši esi debīls (šoreiz, kā par slimību).

    #167997
    preddetor
    Participant

    nu taa… taa ir taisniiba, ka peec wisa shitaa dabuut war tikai nestarteejamu ubuntu, es neesmu debiils, wnk neklausos citos pirms nepaarbaudu pac… p.s. mana galvenaa probleema bija taada, ka me newareeja reseivot menu.lst failu, un nekas wairaak! un ja kas, es reaali zinu tikai 1 cilveeku, kursh ie4ekoja ubuntu un paargaaja atpakalj uz windu… nu labi… ubuntu ir populaara, bet ne PIETIEKAMI! to tachu warat atziit?!

    #167998
    osh
    Participant

    preddetor wrote:

    nu taa… taa ir taisniiba, ka peec wisa shitaa dabuut war tikai nestarteejamu ubuntu, es neesmu debiils, wnk neklausos citos pirms nepaarbaudu pac… p.s. mana galvenaa probleema bija taada, ka me newareeja reseivot menu.lst failu, un nekas wairaak! un ja kas, es reaali zinu tikai 1 cilveeku, kursh ie4ekoja ubuntu un paargaaja atpakalj uz windu… nu labi… ubuntu ir populaara, bet ne PIETIEKAMI! to tachu warat atziit?!

    Paklau, manuprāt, Mefisto komentārs bija galvenorkārt akcentēts uz tavu idiotisko burta “w” lietošanu latviešu valodā, nevis tiek apspriesta Ubuntu popularitāte, kas ir nepamatoti augsta.

    #167999
    samurajs
    Participant

    Preddetor, ja tu saki, ka ir “nestartējams ubuntu”, samuraja onkulis šodien ir labs un pārstrādāja “menu.lst” latviski, resp. ar karotīti iebāž tev mutē! Š āds “menu.lst” tagad ir uz mana PC un teicami darbojas. Izpēti katru rindiņu!

    Code:

    # Š eit nosakām, kura OS startēsies ka noklusētā: default reaģē uz rindiņām
    # “title” zemāk, numerācija sākas ar “0”.
    # Tātad šajā gadījumā noklusēti startēsies otrā OS jeb Windows.
    # Ja vajag, lai noklusēti startējas Ubuntu – uzliekam default vērtību 0.
    #
    default 1

    # Š eit nosakām, cik sekundes tiks parādīts boot menu.
    #
    timeout 3

    # Š eit nosakām boot menu krāsu. Ja nodzēšam/aizkomentējam: būs melnbalts.
    #
    color cyan/blue white/blue

    # Š eit mums ir pats galvenais, ja neesam pārliecināti, labāk neko nemainām.
    # Nedzēšam neko, bet aizkomentējam lieko, ka parādīts.
    # Tev šis bloks var izskatīties mazliet citādi.
    # Nākamajā rindiņā ierakstītais teksts pretī “title” ir tas, ko redzēsim uz ekrāna.
    # Varam Ubuntu Linux 7.04 vietā rakstīt kaut vai, piemēram, – “Pingvīns TUX”:)

    title Ubuntu Linux 7.04
    root (hd1,5)
    kernel /boot/vmlinuz-2.6.20-16-generic root=UUID=29b3fdd4-264a-4d9c-83a8-a0f562fd839a ro quiet splash locale=lv_LV
    initrd /boot/initrd.img-2.6.20-16-generic
    quiet
    savedefault

    # Š ito un nākamos blokus varam mierīgi aizkomentēt, saliekot # katras rindiņas sākumā.
    #
    #title Ubuntu, kernel 2.6.20-16-generic (recovery mode)
    #root (hd1,5)
    #kernel /boot/vmlinuz-2.6.20-16-generic root=UUID=29b3fdd4-264a-4d9c-83a8-a0f562fd839a ro single
    #initrd /boot/initrd.img-2.6.20-16-generic

    #title Ubuntu, kernel 2.6.20-15-generic
    #root (hd1,5)
    #kernel /boot/vmlinuz-2.6.20-15-generic root=UUID=29b3fdd4-264a-4d9c-83a8-a0f562fd839a ro quiet splash locale=lv_LV
    #initrd /boot/initrd.img-2.6.20-15-generic
    #quiet
    #savedefault

    #title Ubuntu, kernel 2.6.20-15-generic (recovery mode)
    #root (hd1,5)
    #kernel /boot/vmlinuz-2.6.20-15-generic root=UUID=29b3fdd4-264a-4d9c-83a8-a0f562fd839a ro single
    #initrd /boot/initrd.img-2.6.20-15-generic

    #title Ubuntu, memtest86+
    #root (hd1,5)
    #kernel /boot/memtest86+.bin
    #quiet

    ### END DEBIAN AUTOMAGIC KERNELS LIST

    #title Other operating systems:
    #root

    # Š eit debian installers automātiski pievienojis neLinux OS.
    # Man tā atrodas uz /dev/hda1.
    # To, kas atrodas pretī “title” – mainam pēc patikas… piem. “Pretīgā Winda”:D!
    #
    title Windows XP Professional
    root (hd0,0)
    savedefault
    makeactive
    chainloader +1

    Protams, tu akli nekopē manu failu, bet salīdzini ar savējo un izdari izmaiņas!

    #168000
    preddetor
    Participant

    paldies par info! 😀

    #168001
    AmmO
    Participant

    Laba diena notepadiešiem! Ko es varu sadarīt šajā sarakstā, lai Windows sarakstā būtu pirmais, un startētos kā pirmā OS? :hmz:

    #168002
    shady
    Participant

    AmmO wrote:

    Laba diena notepadiešiem! Ko es varu sadarīt šajā sarakstā, lai Windows sarakstā būtu pirmais, un startētos kā pirmā OS? :hmz:


    Ar gedit vai kdedit, vai cito teksta rediģētāju rediģē no root tiesībām šo failu:

    gedit /boot/grub/menu.lst

    Pieškir augšā šo (tur kur os norādītas – kā pirmo uzliec, lai ir sarakstā)

    Quote:


    title Windows XP Professional

    root (hd0,0)

    savedefault

    makeactive

    chainloader +1

    Rinda “root”

    hd0 => pirmais disks

    hd1 => otrais disks

    cipars aiz komata => partīciju.

    Piemēram, ja tev winda ir uz otra diska trešās partīcijas (rēķinot no diska sākuma)

    tad => hd1,3

    #168003
    AmmO
    Participant

    Big thanks! :money:

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā