Skārienjutīgie ekrāni – izsaki savas domas!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Skārienjutīgie ekrāni – izsaki savas domas!

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #217307
    rajah
    Participant

    Videokamerai esmu spaidījis – man patika, bet ja man lielajam ekrānam pastāvīgi jāspaida būtu, uzskatu ka tā būtu laba tikai kā papildinājums, nevis kā pastāvīgai izmantošanai. pamatā to pašu peli izmantotu ar tastatūru, bet spaidīšanu dažām vajadzībām, neērti tak – ekrāns pretī un bakstos metra attālumā lielajā ekrānā

    #217308
    Loading
    Participant

    Tikai, kā papildinājumu esošai sistemai (klaviatūra + pele), bet nekādā gadījumā kā galvenā ievades ierīce.

    #217309
    aoma
    Participant

    Katram savs pielietojums. Putnus pieņemts ēst ar rokām, arī plovu tā dzimtenē, bet zupai labāk izvēlos karoti 🙂

    Lielisks piemērs ir Latvijas Pasts – ja operatoram pāris reizes jāiebaksta monitorā, lai paveiktu kādu operāciju, tas izskatās ērtāk, nekā meklēt taustiņus pagaldē, bet ja visu laiku tā būtu jāstrādā un ekrāns milzīgs, nu paldies, rokas ļoti ātri nogurtu.

    #217310
    Athlons
    Participant

    Nothing beats quality mouse…. 😀

    nevaru iedomāties rasēt kautko autocad bakstoties ekrānā…

    visādi citādi tādām iekārtām, kā mobilie telefoni, GPS, planšetdatori utt., pieskārienekrāni ir baigi ok…

    telefoniem, piemēram, tas ir vienīgais variants, kā nodrošināt ērtu lietošanu un lielu ekrānu vienlaicīgi… klasiskās komplektācijas telefoniem ar lielu ekrānu, kā likums, ir ļoti miniatūras podziņas…

    visādi publiski pieejami informācijas displeji, manuprāt, visērtākie ir tieši skārienjutīgie…

    OK… pietiks spamot… 🙂

    #217311
    tastins
    Participant

    Nāk ziema, būs jānovelk cimdiņ i pirms pacelt klausuli, bet tā ir OK..

    #217312
    mazais_zilonis
    Participant

    Kādēļ jānovelk cimdi?

    Spaidīt tak šo var ar visu, ar pirkstu, ar pildsplavu, ar degunu, arī ar cimdu. Ar mēli un citām ķermeņa daļām gan nav mēģināts, bet gan jau ar krūtsgalu arī var :).

    #217313
    Creep
    Participant

    ziloni: iphone un tamlīdzīgos nevar…

    #217314
    iKey
    Participant

    galda datoram skārienjūtīgos risinājumus var uztaisīt kā planšeti klavieres vietā. Kkur lasīju par to tēmu.

    Bet pamatenes informātikas kabūža vēstures stūrītī bija CCCP laiku kompis, kura klavierei pogu vieta bija sensori, ja nemaldos to sauca “Eļektroņika”

    #217315
    rasty
    Participant

    Ar mēli var! (lg cepumam mēģināju)

    es piekrītu daudziem, touchscreen ir nākotne, bet stacionārajam pc jāpaliek bez.. Roka nogurtu.. 🙂

    #217316
    ri.ga
    Participant

    Kādu laiku lietoju trubu ar touchscreen, pilnīgs sviests.Kabatā visu laiku atbloķējās,bieži nospiežas blakus taustiņi,visu laiku pats zvana kādam.Vispār brīžiem dzīvo savu dzīvi.

    #217317
    RicoPico
    Participant

    rasty wrote:

    Ar mēli var!

    Ar cinci nemēģināji pabakstīt? 😀

    https://computer.howstuffworks.com/question716.htm

    #217318
    Athlons
    Participant

    ri.ga wrote:

    Kādu laiku lietoju trubu ar touchscreen, pilnīgs sviests.Kabatā visu laiku atbloķējās,bieži nospiežas blakus taustiņi,visu laiku pats zvana kādam.Vispār brīžiem dzīvo savu dzīvi.


    atzīsties, kādu mē$lu esi iepircis?… 😀

    #217319
    Nelabojams
    Participant

    Tradicionālais monitors tradicionāliem lietojumiem ar touch-screen IMHO ir bullshits – neērta roku pozīcija un ātra pārvēršanās par speķa gabalu.

    Ļoti patika ideja par touch-screen ērti konfigurējamu pogdēli, kas varētu būt saintegrēts ar horizontāli vai viegli ieslīpi novietotu monitoru. Nekādā gadījumā ne vertikālu! Ja kaut kur jāvazājas, kaut ko jāapskata, jāpārvieto, jāsakārto – touch’s būtu ļoti ērti.

    Pilnīgi neder tekstu rakstīšanai, jo nav skaidri sajūtamā pogas fiksēšanās brīža. Te slikts pats skārienjutīguma princips; savulaik pārbaudīts uz paštaisītas klavieres. Kapacitatīvie devēji strādāja nevainojami, bet uzrakstīt vairāk par 3 vārdiem jau bija apgrūtinoši tieši fiksēšanās sajūtas trūkuma dēļ. Reiz speciāli tās sajūtas dēļ iegādājos tādu Pro klavieri (precīzu marku neatceros), kurai pat bija softiski ģenerējams klikšķis! “Gājienam”, kaut īsam, bet ir jābūt! Patlaban lietoju Logitech plakano notebook-style klavierīti, brīnišķīga. Arī darbam ar CAD/Ä¢IS sistēmām, kur jābūt apvienotai precizitātei ar perfektu darba vides pārskatāmību, pirkstu vandīšanās pa ekrānu nebūs tas labākais; bez peles, pie tam ļoti kvalitatīvas, tur neiztikt.

    Pārējā tehnika. Par telefonu nezinu; patīk vienkāršas lietas, tāpēc par tādu trubu pat nedomāju, jo tās ar viskauko man nevajadzīgu pārbāztas. Visādai saimniecības lietām domātajai sadzīves tehnikai gan varētu būt OK, jo viegli tīrāma un nav spraugu, kur salīst $ūdiem.

    #217320
    Jaunzems
    Participant

    1. jautājiens – a)… vēlos iegādāties hTc Hero…:)

    2. jautājiens – Mobilos telefonus, GPS nafigatorus, interaktīvās tāfeles

    #217321
    aviators
    Participant

    man lietošanā nonācis nokia 5530 ar skārienekrānu, no kura šobrīd rakstu šo komentu. Un varu ar pārliecību teikt, ka bakstāmais ekrāns ir lieliska lieta, taču ļoti pietrūkst arī parasto pogu, kuras var spiest neskatoties, uz tausti. Parastā ciparnīca, ne qwertijs. Ideāls variants būtu attiecīgas variācijas slaideris, bet ražotāji uz qwertijiem krituši, ir tikai daži tādi modeļi, pie tam apdalīti funkcijās.

    #217322
    Mad182
    Participant

    Pašam vienīgais skārienjūtīgais ekrāns ir navigācijas iekārtai, un tur tas šķiet neaizstājams, īpaši braucot mašīnā.

    Mobilajos telefonos, cik esmu lietojis, kaut kā ne visai patīk, bet varbūt ja palietotu ilgstošu laiku, pierastu. Katrā ziņā man tā nešķiet nepieciešamība telefonā.

    Izmantošanai personālajiem datoriem, vismaz strādāšanai, šobrīd neredzu praktisku labumu, bet nu pieļauju domu, ka kaut kad nākotnē tas varētu kļūt populāri, bet diez vai klasiskajā izpratnē par monitoru, kā vertikāli novietotu dēli, kurā baksta pogas.

    #217323
    Nettwerk
    Participant

    Lietoju jau vairaakus gadus skaarienjuutiigos ekraana telefonus. Lai kaa bet nu uz parasto tel ar fizisko klavu vai ciparniicu neveelos atgriezties. Kaa taa? Loti vienkaarsi. Diendienaa rakstot email, sms, vai citaadi sarakstoties loti eerti ir lietot touch klavu. Nesen lietoju Palm Pre, bet rakstiishana nebija diez ko eerta jo tauatinji ir mazinji. Visiem telefoniem qwerty fiziskas klavas ir mazinjas kas padara neerti rakstiit. Virtualo touch klavu var pieskanjot taa, kaa veelas. Ja programmiski ir iespejams labot. Fizisko nekaadi. Otrs loti svariigs moments virtualajaam klavaam un touch telefoniem ir juutiigums uz pieskarieniem un programmatuuras taisnums. Nu piedodiet man LG fani bet tas telefons ir tik drausmiigs ka labaak panjemt ir letaako WM telefonu kaut lietotu nekaa ar to bakstiities. Jo juutiigums tam telefonam ir pakaljaa, i softiski nelietojams. Tas arii rada loti nepatiikamu priekshtatu par touch tel. Ieteiktu razotaqjiem vairaak piedomaat pie taas lietas. Pashlaik labaakie telefoni ir ar preciizu un labu uztvershanu, iPhone, Palm Pre, BlackBerry Storm, Google. Peec tam jau naak ar daleeju un labu uztvershanu WM Telefoni(HTC), Nokia, SE. Un tad Samsung, LG utml tel. Skumji bet taa ir.

    #217324
    reGative
    Participant

    esmu pieradis pie mīļās klaviatūras un peles. Ja es strādātu ar skārienjūtīgu, tas būtu nepierasti, jo sniegtos līdz pelei un klaviatūrai.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 38 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā