SSD diska izvēle

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) SSD diska izvēle

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156779
    Anonīms
    Neaktīvs

    Tātad vēlos iegādāties kādu SSD disku priekš portatīvā(vecajam jau bad block un sirdsklapes metas klāt). Skatījos ka cenas/izmēra kategorijā patīkamais izmērs varētu būt 120-128gigi, paliek tik jautājums par firmas/modeļa izvēli. Dators pārsvarā tiek izmantots netam/filmām un pa kādam vecam gāmim, zinu ka varētu arī mierīgi iztikt ar parasto diskdzini, bet gribās jau ievērtēt to ūber padarīšanu ar ssd.

    Tātad kura firma/modelis tagad skaitās “topā” ar superduper piedāvājumu/fīčām tirpiri, protams samērā pieklājīgā cenā?

    #287361
    m_janis
    Participant

    Viennozīmīgi Intel. Tikai obligāti visam tiešām svarīgajam regulāri veido rezerves kopijas. Atšķirībā no HDD, SSD mirst bez brīdinājuma un datu atgūšana ir maz ticama. Vispār jau SSD jēga lietot tikai un vienīgi sistēmai, un datus glabāt uz normāla HDD, bet laptopam tas problemātiski.

    Jēga no SSD maza – kāda starpība, OS vai softs tev ielādēsies 10 sekundēs vai 1,5 minūtēs ? Cik dienas laikā iegūsi – 5 – 10 minūtes? Toties pirksi jaunu SSD vismaz reizi gadā :D.

    Jā, jā , tūlīņte saradīsies SSD fanāti :D. Puisīši, parunāsim par šo tēmu, nu teiksim, pēc gada, kad būsiet pārliecinājušies ka man 100% taisnība un savus SSD 3 x nomainījuši, OK ?

    #287362
    girts
    Participant

    Pag. g. martā nopirku Crucial M4 256 GB – tobrīd bija labākā cena/kvalitāte/veiktspēja attiecība. OS un programmu ielādes laika atšķirība mērāma sekundēs, bet to ļoti JŠªT. Ne brīdi neesmu pirkumu nožēlojis, tāpat kā visi man pazīstamie, kas iegādājušies/strādājuši ar SSD.

    Negatīvs viedoklis parasti ir paranoiskiem ļautiņiem, kas nav lietojuši SSD vai nemaz nav īsti painteresējušies par tehnoloģijas attīstību.

    Iesaku palasīt https://www.anandtech.com/tag/storage

    #287363
    akms47
    Participant

    Man datora sys griežas uz Kingston Hyper X serijas 120 Gb SSD (paldies Datex reklāmai Notepadā), pagaidām nav ko sūdzēties.

    Starp citu, draugam bija taisnība (notestēju) – viens pīpis vai sata2 vai sata3, griežas vienlīdz ātri.

    Reāli sata3 atpērkas, ja vairāk par vienu ssd iegrūž raidā.

    P.s. Starp citu Kingston SSDNow V200+, 120GB Datex’ā tagad ir 2x lētāks par to Hyper X (dāvanu iepakojumā), ko es pirku.

    #287364
    Wuu
    Participant

    [img]https://www.kasjauns.lv/lv/bildes/Latvija/29.04.2010/cirvis.jpg[/img]

    3 gadi garantija, jebkuram Latvijā pirktam SSD. Jebkurš kas ir palietojis SSD, pie pilna prāta nekad nelietos datoru ar standarta cieto disku. Es būtu gatavs kaut katru gadu jaunu pirkt, pat nedomājot.

    p.s. Visiem heiteriem, man pat SWAPS ir uz SSD, not a single fuck whas given 😀

    #287365
    Willis
    Participant

    Man tāds nav, bet gribu !

    #287366
    piwchix
    Participant

    Intel, OCZ, Corsair būtu mans ieteikums.

    Bet skaties nenopērc par lēnu, ja tev ir SATA III(līdz 600MBps, ja pareiz atceros) vai par ātru ja tev ir SATA II(līdz 300MBps). Un ņem ar lielāko IOPS.

    #287367
    ruukjis
    Participant

    Mana izvēle Patriot Wildfire. Uz to brīdi, kad pirku, skaitījās vieni modernākajiem (toggle NAND flash), šobrīd daudzi izmanto šo Flash atmiņas tipu.

    =>m_janis

    Lien atpakaļ alā, no kuras izlīdi, šī pasaule iet pārāk atri uz priekšu, tu tai acīmredzami netiec līdzi. Š ādi komentāri bija aktuāli pirms pieciem gadiem.

    =>piwchix

    Nekas slikts nenotiks, ja nopirks “par ātru”. SATA 2 un SATA 3 un pat SATA 1 ir turp atpakaļ savietojami bez problēmām.

    #287368
    piwchix
    Participant

    Taisnība, bet es biju vairāk domājis par naudu/performanci. Ja ir SII tad bezjēdzīgi likt SIII 600MBps disku (lai gan šobrīd cenas atšķirības praktiski nav, kādreiz bija diezgan). Vai arī ja ir SIII grēks nepiemest dažus latus un paņemt ātrāku.

    Edit: Un pievērst pietiekamu uzmanību IOPS – tas izsaka ļoti daudz.

    #287369
    Jaunzems
    Participant

    Uzmanība jāpievērš kontrolierim. Lētie Sandforce ir krāmi (OCZ, Kingston, stuff), jāņem Marvell (Crucial, Samsung) vai Intel (Intel, obviously)…

    Atšķiras ilgmūžība, ātrums, kvalitāte un MTBF.

    #287370
    aoma
    Participant

    Pašlaik 3 manas sistēmas griežas uz raidā saliktiem melnajiem ikriem ar SATA III, bet, tā kā ikdienā biežāk tiek lietots w7, kurš pēc 2 gadu lietošanas ir pamazām apaudzis ar lieku drazu, tomēr darbojas joprojām žirgti, apsveru ideju paņemt 120GB SSD tikai priekš seven.

    Ir kādam bijusi pieredze pārkraut no HDD uz SSD, nepārinstalējot? Bootlouderis ir pie kājas, to sakārtot ir sīkums, klonēt ar ir gadījies, bet kādas izredzes šādam variantam?

    #287371
    E-500
    Participant

    Vēl esot kaut kāda Intel Smart Response tehnologija, kas ar jaunākajām 77 platēm nāk, tad tur SSD piesledz starp cietni un tas pilda kādu Cache funkciju un tu saņem SSD āttrumu ar HDD ietilpību, ja kāds šito ir mēģinājis tad pakomentējiet..

    #287372
    ruukjis
    Participant

    Klonēt var bez problēmām, ja kontrolieri tie paši (abi HDD SATA vai abi IDE) un ja dati nepārsniedz mērķa HDD izmērus, citu ierobežojumu nav. Ir mēģināts dabā Norton Ghost – strādā lieliski.

    #287373
    Mahmuds
    Participant

    Man jau 1/2 gadu w7 griežas uz Corsair Force 3 60 Gb caur SATA II kontrolieri. Ä€truma starpība starp Cawiar Black ir manāma. Ä€trāk ielādējas win, kā arī ātrāk palaižas lielās progas – Photoshop un AutoCAD. Ir arī testu bildīte

    https://www.bildites.lv/images/m2qa11j8llhkhs52ceo.jpg

    #287374
    aoma
    Participant

    Ar Norton arī es parasti ņemos. Izmēri laimīgā kārtā ir tieši tādi kā vajag, baidījos par kontrolieriem, paldies.

    #287375
    bumbulis
    Participant

    3 gadus pēc diskusijas aizsākšanās, kā sokas ar jūsu ssd’siem? m_janis teiktais piepildijies vai cienītais tikai pārgudri plātijis muti?

    #287376
    MeistarsUnVergs
    Participant

    No tās garantijas maza jēga, ja garantijā nav iekļauta bezmaksas datu atgūšana no mirušiem SSD.

    Starp citu datus atgūt no pilnībā miruša SSD ir pat lielāka iespēja nekā no HDD. Nepieciešams atlodēt flash čipus un uz tiem esošo informāciju restaurēt. Bet jāzin detalizēta tehniskā informācija par izmantoto ECC, adresāciju utt.

    #287377
    Crow
    Participant

    Viš tak vēl tagad katru reizi to pašu plati spēlē, mhh.

    Kompis bez SSD ir kartupelis, nevis kompis; FAKTS!

    #287378
    izluks
    Participant

    Man ir sandisk, garantija 10 gadi 🙂 kā arī apdrošināts pret datu zudumiem, apdrošinātāji apdrošina tikai sandisk extreme pro vai intel kaut kādu tur… neatceros, izvēlējos jo sandisk dod 10 gadu garantiju 🙂 apdrošinātāji apdrošina datus gan tikai uz max 2 gadiem pie tam 2 gads ir 2x dārgāks kā pirmais.

    #287379
    shadow118
    Participant

    Savējo nopirku 2012. gada decembrī, joprojām godam kalpo, ar visu to, ka tas ir Kingston lētais gals (V300). HD tune rāda, ka šis darbojies 517 dienas (number of hours in power-on state) un ka ir vēl 93% remaining life left.

    Un piekrītu Wuu teiktajam, pēc SSD pārsēsties atpakaļ uz HDD diez vai kāds gribēs 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā