Tests: Nokia 700 – Symbian atdzimšana?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Nokia 700 – Symbian atdzimšana?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155894
    shady
    Participant

    Nesen uz testu paņēmu tālruni Nokia 700, jo gribēju papētīt jaunāko Symbian Belle sistēmu, par kuru biju dzirdējis visnotaļ radikālus viedokļus. Vieni teic, ka beidzot Nokia ir laidusi klajā ko labu, citi nopeļ par špikošanu no citām mobilajām sistēmām un nosauc to par izgāšanos. Atceros savulaik, kad topā bija tādi slaveni modeļi kā Nokia 5110 vai mazliet vēlāk – Nokia 3310, valdīja uzskats, ka nekā labāka par Nokia nav, tie bija zelta laiki šai firmai, vismaz Latvijā jau nu noteikti. Neiedziļināšos šobrīd Nokia tālruņa sistēmas attīstībā, kas noved pie mūsdienām, jeb pareizāk sakot – viedtālruņu attīstībā, kur dominēja Symbian sistēma (un, ja neskaita Windows phone ienākšanu, tad dominē vēl šobrīd, jo Maemo un MeeGo šobrīd nav vērts piesaukt). Stāsts ir vairāk par to, ka konkurencei augot, Nokia saprata, ka ir kas jābīda uz priekšu, jo mazie zaļie ir visu laiku soli priekšā – Android straujā popularitāte, kura, daudzu ražotāju tālruņos, izplatās lielos tempos, dara savu. Tas, protams, ir mans tīri subjektīvais viedoklis, bet pēc Symbian 3.versijas iznākšanas, situācija nemainījās. Diezgan ātri tika izlaista Symbian Anna, kura bija ar savu knifiņu un iekaroja savas simpātijas, bet es neteiktu, ka tas būtu devis lielu atrāvienu. Tāpēc, jau no paša sākuma, tīri skeptiski skatījos uz Symbian Belle, tomēr vīlos savā nojautā, bet nevēlos arī celt šo sistēmu debesīs. Tāpēc izklāstīšu savu viedokli sīkāk:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__desktop_1.png[/img]

    Tālrunim ir 4 darba virsmas jeb dekstop`i, un katra no tām ir atsevišķi modificējama pēc saviem ieskatiem – gan iznesto īsceļu, gan logrīku, pat ekrānbildi katrai darba virsmai var iestatīt savādāku. Pozitīvi, ka pa šīm 4 virsmām var pārvietoties uz abām pusēm un tās iet uz riņķi.

    Paturot pirkstu uz ekrāna, tiek piedāvāta konteksta izvēlne, kur tiek piedāvāts modificēt konkrēto darba virsmu:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__patur_ar_pirkstu_uz_desktop_1.png[/img]

    Darbvirsmas apakšā ir josla, kurā atrodas skārienpogas darbam, šajā gadījumā ir 3 skārienpogas: izvēlne, zvanīšanas opcija un papildfunkciju izsaukšana:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__skarienpogas_1.png[/img]

    Uz šīs joslas skārienpogu skaits un funkcijas mainās, atkarībā no konkrētās situācijas un vajadzības. Paši gan neko nodefinēt nevaram:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__skarienpogas_mainas_1.png[/img]

    Starp citu, iznest programmas varam ne tikai paturot pirkstu uz darbvirsmas, bet arī no izvēlnes skata. Nospiežam un vajadzīgo programmu ar pirkstu un mazliet paturam – izleks:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__opcijas_no_izvelnes_skata_1.png[/img]

    Bez skārienpogām, tālrunis ir vēl apveltīts arī ar fiziskajām pogām. Zem ekrāna atrodas galvenās navigācijas pogas: atbildēt uz zvanu, izvēlne un pārtraukt zvanu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__fiziskas_pogas__prieksa_1.jpg[/img]

    Lai arī viss dublējas ar skārieniespējām, tomēr praktiskais risinājums, no manas puses, tiek novērtēts ar lielu plusu!

    Paturot nospiestu vidējo pogu (izvēlni), atveras atvērto procesu saraksts, kurus varam pa vienam vai visus uzreiz aizvērt ciet:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__procesu_parvaldnieks_1.png[/img]

    Nevajag aizmirst, ka uz Symbian sistēma visus procesus nemēdz atstāt karājoties gaisā, un no visām programmām varam manuāli iziet laukā, aizverot to. Bet ja nu kāda programma nav aizvērta, tad ar šo procesu pārvaldnieku varam to veiksmīgi izdarīt.

    Bez priekšējām fiziski nospiežamajām pogām, vēl ir labajā sānā ierastās pogas: skaļuma regulatori, zem tiem atrodas bloķēšanas poga un pašā apakšā – kameras aktivizācija.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__labais_sans_1.jpg[/img]

    Jāpiebilst, ka pogas ir ļoti smalkas (gareniskas un šauras), un pie tā mazliet ir jāpierod. Ir skaidrs, ka kārtējo reizi dizaina vārdā tiek upurēts ērtums.

    Bet to nevar pārmest, jo kad izsaiņoju tālruni, dizains man tīri labi iepatikās. Lai arī (9,7 mm) biezums jau vairs nav nekas sevišķs, kopskats rada par sevi diezgan plānu iespaidu. Jāuzsver būtiska dizaina un konstrukcijas tehnoloģija šim modelim – tam apakšā ir speciāls izvirzījums, kur pašā priekšā atrodas skaļrunītis. Negribas teikt, ka tas būtu uzlabojis skaņas kvalitāti, tomēr dizainiski interesanti, kā arī noliekot tālruni uz galda – skaņa neslāpējas nost. Tā izvirzījuma kopskats arī rada ilūzijas sajūtu, ka tālrunis ir atbīdāms.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__apaksejais_izvirzijums_1.jpg[/img]

    Aizmugures vāciņš ir darināts no metāla, kas dod savu zināmu drošību un liecina par kvalitāti no ražotāja puses.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_nokia_700__aizmugure_1.jpg[/img]

    Augšā atrodas gan micro USB, gan 3,5 mm austiņas izeja un uzlādes ligzda. Pozitīvi, ka uzlāde notiek abos variantos – gan ar micro USB, gan uzlādes portu, tas mums ļauj izvēles brīvību – vai nu izmantot veco lādetāja tipu, vai lietot jauno standartu, kāds jau ir ieviesies lielāko daļu ražotāju – microUSB lādētāja standarts.

    Aizmugurē ir arī 5 mpx kamera un neskatoties uz to, ka ir LED zibspuldze, attēla kvalitāte ir zema mūsdienu prasībām. Protams, labvēlīgos gaismas apstākļos, tālrunis izlīdzēs, lai ieliktu kādu bilžu savā foto galerijā vai iečivinātu kādu amizantu foto, bet foto mīļiem šis tālrunis noteikti neies pie sirds. Jāpiebilst arī tas, ka kamerai nav auto fokusa, kas attēla kvalitāti mēdz vēl vairāk sadrūmot.

    Š eit dažas testa bildes no šī tālruņa:

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_abols_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_parks_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_iekstelpas_1.jpg[/img]

    šeit[/url])

    Nokia 700 tehniskie parametri:

    Izmēri: 110 x 50 x 9,7 mm

    Svars: 96 grami

    Ekrāns: 360 x 640 px; 3,2 collas; ClearBlack AMOLED; kapacitatīvā tehnoloģija

    Iekšējā atmiņa: 2 GB

    ROM: 1 GB

    RAM: 512 MB

    CPU:: 1 Ghz (ARM tehnoloģija)

    GPU: 2D/3D grafiskais paātrinātājs ar OpenVG1.1 un OpenGL ES 2.0

    Bezvadu savienojumi: Wi-Fi (802.11 b/g/n); Bluetooth (3.0); NFC; 3G

    Sīkāku specifikāciju skatīt šeit: Nokia 700 – Nokia.lv

    Secinājums:

    Patiesi, sistēma Belle ir pacēlusi Symbian aprūsējušo kopskatu. Lai uztvertu manu domu, izteikšu šādu salīdzinājuma piemēru: vecam onkulim ir novilktas nost “opīša” drēbes un to ietērpj jaunās džinsās, kurpēs un tiek piemeklēti stila aksesuāri, kā arī tam atņem spieķi. Ja ar šo iekārtu strādā cilvēks, kurš katru darbību apdomā un akurāti izdara – viss notiek ideāli, bet ja steidzās un sāk lēkāt pa aplikācijām un funkcijām, tad itin bieži atduras pret kļūdas paziņojumu. To pašu var teikt arī par jaunievedumiem – smuki un skaisti izskatās, bet viss līdz galam tomēr nav pārdomāts. Dzirdēju viedokļus, ka Symbian Belle špiko no Android, bet es tam nepiekrītu – katra sistēma ir pelnījusi attīstību, ja kāds ko ievieš, tad tas nenozīmē, ka citiem tas ir aizliegts, tas ir normāls progress. Bet, ja man jāsaka ar sava kolēģa vārdiem – ja špiko, tad špiko līdz galam, nevis apraujies pusceļā!

    Symbian fani noteikti būs sajūsmā, bet es no ~ 170 Ls (cena datēta ar 2012.gada janvāri) vērta tālruņa vēlos sagaidīt mazliet ko vairāk.

    Plusi / Mīnusi:

    + Vizuāli kompakts

    + Interesants un praktisks izvirzījums skaļrunim

    + Pa darbvirsmām var pārvietoties uz apli, katru modificēt atsevišķi

    + Uzlāde gan no parastā lādētāja, gan micro USB

    + Krietni uzlabota Symbian sistēma (Symbian Belle)

    + Metālisks aizmugures vāciņš

    + Bez skārienpogām ir arī fiziskās pogas

    + Iekļauta bezmaksas navigācija kājāmgājējiem un autobraucējiem

    – Labā sāna pogas ir pārāk mazas un šauras

    – Slikta kamera, nav arī auto fokusa

    – Neatbilstoša cena tirgus konkurencei

    #281926
    usins
    Participant

    Pie mīnusiem vajadzētu pieminēt neērto ovi veikalu un aplikāciju trūkums, nav manāma konkurence

    #281927
    depo
    Participant

    Man patika,ka var uz darba virsmas īsceļus uzlikt pa vienam,nevis kā uz Nokia Anna-četrus rindā.Var ātrāk piekļūt savienojumu pārvaldei,ja pavelk uz leju augšējo joslu.Pie mīnusiem-nedarbojas Skype un problēmas ar dažām navigācijas programmām(Garmin,CityGuide).

    #281928
    barkley128
    Participant

    Symbian zaudee un vienmeer zaudees android no pashiem pamatiem. Kaut piemeeram to pashu programmu aizveershanu, androiidiem nevajag aizveert katru atveerto aplikaaciju, tas ir paredzeets taa, lai taas menedzheetu os, nevis lietotaajs, rams taapat pateeree vienaadi, neskatoties uz to, vai tas satur datus, vai nee un ieguvums ir aatraaka sisteema.. un nezin kapeec symbianiem ir slimiiba ar laiku palikt leeniem un gljukot, kad tie netiek biezhi paarstarteeti, veelaak jau ir jaataisa reinstall, lai lietotu pusliidz normaalu sisteemu..

    dziivoju kaadu laiku ar nokia c5-03, nesen nospljaavos un samainiiju pret galaxy mini, pat praataa nenaak mainiit to telefonu atpakalj, pilniigi vienalga tas, ka displejs nokiai bija labaaks un kamera kvalitatiivaaka..

    Kaa jau biezhi mineets, nokiaam dzelzhi ir labi, bet OS sabojaa visu..

    #281929
    Jaunzems
    Participant

    Veiksmi, lādējot savu Android katru dienu. Enerģijas menedžments un jaudas patēriņš ir vienkārši nesaprātīgs!

    #281930
    iKey
    Participant

    Tu vēl esi mazs bērns. nekas tur speciāli nav jāvirina ciet, izej no spēles, progas tā jau ir aizvērta, nevis karājas gaisā un ņammā baču. piebāz savu gejisko android pilnu līdz lūpai ar visādu personīgo drazu, jamais arī raustīsies.

    Un android bez rootošanas un interneta ir nelietojams.

    #281931
    barkley128
    Participant

    Ja iztaisnosi rocinjas iemaaciisies nonjemt grafiskos skaistinaajumus un nomainiisi cpu governor uz kaadu, kas taupa bateriju, nevis dod aaraa max jaudu pie jebkuras iespeejas, tad taa nerunaasi 😉 Man telefons tur mieriigi 2 dienas, bet man pat tik daudz nav vajadziigs, ja ir darbs ar datoriem, usb vads par to ljauj vispaar nedomaat..

    #281932
    barkley128
    Participant

    Tu mums esi iipashs gadiijums, es ieprieksheejaa postaa paskaidroju, kapeec no programmu aizveershanas nav nekaadas jeegas, tev varbuut arii win7 ir gejisks, jo glabaa operatiivajaa atminjaa visbiezhaak izmantojamaas lietas? kaa jau teicu ramiem ir vienalga vai tur ir kaadi dati vai nee, bateriju vinji teerees vienaadi..

    Un visvieglaakais veids ir vnk uzmest kaadu CFW, kuraa ir izmests bloatware un optimizeeta sisteema, cyanogen, piemeeram. Uzstaadiishanas sarezgjiitiiba ir smiekliiga, ar dazhaam kombinaacijaam nomainiit recovery un uzstaadiit pa taisno no atminjas kartes pilniigi citu sisteemu manupraat nav nekas neizdaraams cilveekam, kursh prot vismaz lasiit.

    Kaa jau teicu android saplosa symbian iespeeju un riiciibas briiviibas zinjaa, tas pat nav diskuteejami, tas ir fakts.

    Un jaunaa belle izskataas peec nozheelojama pakaljdarinaajuma, shaubos vai ar to apriikotie telefoni turees nedeeljaam bateriju, njemot veeraa eyecandy..

    #281933
    Jaunzems
    Participant

    Vai tu esi tas, kurš stāsta par roku taisnumu? Oh, the irony…

    Visu laiku lietoju ondemand.

    #281934
    iKey
    Participant

    phē, plika gaisa cienīgs pamatojums.

    Uzgrūdu uz sava N8 Belle, un bača ilgāk stāv nekā ar Anna (2 dienas, un lielāko dienas daļu austiņās rībinot muzonu).

    Ir dažas lietas, ar ko android ir pāraks par Simbu, bet ir kaudze ar lietām, kuras noliek Android zaudētāju soliņā.

    #281935
    depo
    Participant

    Ja vajag aiztaisīt aplikācijas,tad var uzlikt šo https://store.ovi.com/content/92945 ,kaut gan jāpiebilst,ka visas neaizver,piem.,kartes.Uz C7,N8 laba lieta ir FM transmitters.Androidam ir?Lai arī kā man patīk Symbian,es ar nepacietību gaidu Galaxy S3,jo lumiaveidīgie mani galīgi nevaldzina…

    #281936
    Mednieks
    Participant

    Kā saprast, androīdam nav FM transmitters???

    Un lietojot andrīti tev ir labākas izredzes tikt pie sexa pirmajā randiņā https://www.tomsguide.com/us/Android-Sex-on-first-date-sex-match.com-dating,news-14060.html

    #281937
    depo
    Participant

    Es par Android neko nezinu un tādēļ arī jautājums-ir transmitters jeb nav?kas tur ko nesaprast…

    #281938
    Mednieks
    Participant
    #281939
    depo
    Participant
    #281940
    iKey
    Participant

    tiešām palasīju, un tas ir ar ko Nokia hi-end telefoni iezāģē pārējo ražotaju lolojumiem

    #281941
    iKey
    Participant

    starp citu, ir parādījies skaips, kurš darbojas uz Belles – meklejiet iekšNokia Store

    #281942
    barkley128
    Participant

    Prieks, ka tevi apmierina.

    Tad varbuut pastaasti, kuraa vietaa symbian ir paaraaks par android, pagaidaam neesmu dzirdeejis nevienu jeedziigu argumentu? Pameegjinaasim izvairiities no fleima, kas ir labaaks pi*pis vai pirksts, bet padalies, kas tev vinjaa taa patiik. Esmu lietas kursaa, ka konkreetais nokia c5-03 ko lietoju ir viens no neveiksmiigaakajiem vinju produktiem, varbuut tas pastiprinaaja to nepatiku.

    Starp citu veel viens akmens symbian daarzinjaa, kapeec ir jaasarezgjii programu instaleeshana ar saviem sertifikaatiem?? Protams to var apiet, bet tas nav elementaari izdaraams, vieniigais veids kaa es dabuuju to telefonu pusliidz izmantojamu ir flashojot to caur phoenix ar custom firmwarem, tur vismaz telefons saak straadaat pusliidz kaa tam butu jabut un iznjemti tie kaitinoshie sertifikaatu pieprasiijumi, kas starp citu ir katrai instalaacijai tikai uz noteiktu laiku deriigi..

    Kaads te kko mineeja par fm transmitteri, lai tas buutu ir vajadziiga attieciiga hardware kas vai nu ir, vai nu nav iebuuveeta telefonaa, to atbalsta gan simba, gan droiidi..

    #281943
    iKey
    Participant

    Viens no lielākajiem ar ko Simba ir pārāka – nav jāmeklē kādas progas, kuras vajadzīgas, lai izmantotu telefona pamata funkcijas. Respektīvi Simba – Š veices armijas nazītis

    otrais: interfeiss ir lieliski un saprotami iztulkots, nevis caur google translate

    trešais: nav tik prasīgs pret dzelžiem

    ceturtais: sertifikātiem ir gaišā puse – Simbai vīrusu praktiski NAV, un to var uzhakot daudz vienkāršāk – lasi šeit

    5: Android aihileja papēdis ir lielā fragmentācija – telefoni ir dažādi un dzelži arī (telefonam divi kodoli un 1GB ram, tas žagojas). Android arī jārūto ar CFW un kļūdas gadījumā Android foni vari miskastē izmest

    Nu jā, tavējais C5-03 griežas uz S60 9.4. un tā versija bija neveiksme

    Tā kā daudzi Android ķipa plusi ir PR armijas izdomātas pasaciņas

    #281944
    barkley128
    Participant

    Tavu pirmo un fragmentaacijas lietu, lieliski atrisina cfw, kuru simbai, teiksim godiigi, taadaa liimenii vienkaarshi nav, jo taa ir closed source, kas taas mainiishanu stipri limitee. vai tas ir labi vai slikti, domaa katrs pats. Man patiik pashrociigi paskatiities jaunumus, kas ir iznaakushi un paeksperimenteet ar telefonu, lieta ir taada, ka ar simbu to vienkaarshi nevar izdariit, var paskatiities kkaadus minimaali izmainiitus ui, bet ir speeciigi juutams, ka taas izmainjas vienmeer ir limiteetas.

    Droidi dod man pashu galveno – riiciibas briiviibu, taa iemesla peec arii Linux man buus paaraaks par windows, es neesmu lietotaajs – teejkanna un gribu iespeejas mainiit sisteemaa lietas ko gribu, nevis tikai taas, kuras razhotaajs ir paredzeejis un atljaavis..

    Un veel viena lieta vai uz taa pasha nokia c5-03 varees uzlikt symbian belle? Protams, pat anna nav pieejama, razhotaajs briivi nosaka, kas kuram telefonam buus un kas ne, eertaak piznesu krukjiit, nedosim tak tikai jaunu softu, piemetiisim veel telefonu klaat 😉

    Bet pat lowend pusknapajam androiidam galaxy mini jau tagad ir iespeejams uzlikt jauno android 4.0, ir atskjiriiba?

    Nezinu par jaunaakajaam symbian versijaam, bet sisteemas atminja konkreetajam modelim peec kaada laika tika vienkaarshi pie*irsta ar nevajadziigaam lietaam, biezhi vien atinstaleejot programmas dati palika kkur sisteemas partiicijaa.. rezultaats, leena sisteemas darbiiba ar uzsvaru uz leena. Tas palika pat smiekliigi vienu briidi, peec meenesha aktiivas izmantoshanas man prasa pusminuuti kameer es varu apskatiities vienkaarshu sms. Restarts arii bija obligaats nosaciijums, lai telefons paliktu lietojams.

    Lai normaali lietotu to telefonu man naacaas, limiteet programmu instaleeshanu, mainiishanu. To regulaari restarteet.. Taada programmele kaa opera mini bljaava, ka tai truukstot rama, nu c’mon kkaadu menedzhementu tajaa zinjaa arii ta kaa vajadzeetu..

    Par viirusiem man nekaadu nav bijis un shaubos, ka buus, es neinstaleeju katru meslu ko netaa atrodu un rootoshana arii tiek limiteeta, tiek noteikts kurai programmai buus kaadas tiesiibas kam piekljuut un ja konkreetaa programma censhas mainiit ko sisteemaa par to tiek skalji bljauts un prasiits vai taa jaabuut.

    Taapaat es to visu uzskatu par maarketingu un neprasmiigu lietotaaju slimiibu, ja ir veelme var kaads paranoikjis uzlikt to pashu kaspersky.

    Ja tu kachaasi savas progas tikai no marketa arii nekaadu viirusu nebuus, atskjiriiba ir taada, ka android to neuzspiezh saviem lietotaajiem..

    Es tikpat droshi varu teikt, ka tikpat daudz Symbian kjipa plusi nav nekas vairaak kaa fanboyu pasacinjas 😉

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 24 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā