Tests: Nokia E52 & E55

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Nokia E52 & E55

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150078
    shady
    Participant

    Pēdējā laikā Notepad.lv jau ir apskatīti dažādi Nokia modeļi, bet šoreiz piedāvāju divu diezgan līdzīgu modeļu apskatu. Man bija tā iespēja dzīvē izbaudīt Nokia E52 un E55 plusus un mīnusus. Jau pašā sākumā informēju, ka izsaku savu tīri subjektīvo viedokli, jo citam defekts var būt efekts.

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115498028/kakis1q2w3e/Raksti/Nr2-v2.jpg[/img]

    Dizains un ērtums

    Dizains ir diezgan elegants un atbilstošs savam biznesa klases stilam. Telefona korpusi ir viegli un veidoti no metāla & plastmasas sajaukuma (vietām plastmasa, vietām metāls), tas padara arī telefonu izturīgāku. Korpuss viegli ieguļas rokā un taustiņi ir vienā līmenī ar to (izņemot definētos taustiņus un kursorsviru). Taustiņi spiežas viegli, un to izmērs nerada problēmas ērti darboties pat vīrietim (cilvēkam ar “masīvākiem” pirkstiem iespējams rastos problēmas nospiest „izvēlnes” (lai gan šis taustiņš dublējas definētajos taustiņos) un „kontaktu” taustiņu, jo ir mazliet par mazu un daļēji traucē definēto taustiņu izvirzījums).

    No jau definētajiem taustiņiem ārā iznests ir kalendārs (plānotājs) un e-mail, kas lieti noder šīs klases telefona lietotājiem. Sānos, kā jau Nokia modeļiem pierasts, arī kameras poga un skaļuma regulējums, balss komandas.

    Par lielu mīnusu uzskatu telefonu lādēšanas portu – tas ir iemontēts kreisā sāna apakšā. Kāpēc mīnuss? Kad telefons ir pieslēgts lādēšanai, tad ir diezgan neērti ar to strādāt, jo traucē vads kreisajā pusē un telefons neieguļas rokā ērti, bet kreiļiem vispār būtu bezcerīgi pastrādāt.

    Internets

    Tā kā internets ir svarīgs saziņas veids, tad šīs klases telefonam internetam ir jāstrādā teicami un bez nekādas aizķeršanās.

    Vislielākais pluss ir iebūvētais WLAN 802.11 b/g adapteris, kas sniedz iespēju pilnvērtīgi lietot internetu izmantojot bezvada internetu. Pieejamie wireless ir mierīgi sameklējami un tiem var piekonektēties dažās sekundēs (ar vai bez paroles, atkarībā no piekļuves punkta uzstādījumiem). Priecē, ka šī iespēja nekur nav jāmeklē – jau no rūpnīcas ir iznesta uz telefona darbvirsmas. Tādā veidā varam saudzēt savu telefona rēķinu un nejusties iegrožoti no sakaru tīkla operatora interneta ātrumiem.

    Iepricināja arī jau iebūvētais pārlūks – BrowserNG, kas radīja par sevi diezgan labu iespaidu. Pārlūks ritinot lapu uz augšu/leju, pa labi/kreisi izdala rāmīti saspiestajā lapā ar palielinājumu, lai pārskatāmāk būtu operēt pa plašu web lapu. Arī vēsture ir elementāri apskatāma, jo katrs vēstures apmeklējuma logs ir iznests laukā un apmeklētā lapa ir preview režīmā, caurskatot apmeklēto lapu vēsturi rodas 3D iespaids, kas arī veiksmīgi ir panākts.

    Tomēr lietojot internetu prasās pēc ierastajiem tabiem un varbūt ierastāka pārlūka, tāpēc ieteicams instalēt Opera Mobile, kas korekti tiek galā ar visu, kas vajadzīgs. MiniOperu gan neiesaku instalēt, jo liela jēga no tās nav (tad jau var lietot kaut vai iebūvēto pārlūku vai tomēr smartphoniem atbilstošo – Opera Mobile). Uz E55 MiniOpera vispār korekti negribēja strādāt, jo qwerty izkārtojums klaviatūrai radīja nesaprašanu MiniOperai. Programma pieņēma tikai pirmo burtu uz taustiņa, bet otru adreses laukā uzrakstīt nebija iespējams, dzēšanas taustiņš arī nestrādāja. Vienīgais kā ievadīt adresi caur MiniOpera uz E55 bija caur google meklētāju. Opera Mobile strādāja, protams, korekti un nekādas neprecizitātes nebija.

    Par bonusu uzskatu to, ka interneta piekļuves punktus (Sakaru operators, WLAN) var norādīt un strādāt pat bez SIM kartes. Tā teikt – bez sakariem nepaliksiet pat tad, kad nebūs kredīts. Varēsiet izmantot internetu, email, skype un visus saziņas līdzekļus, kur nevajag sakaru operatoru.

    Izklaide

    Kā jau saprotams, tad spēles palaist uz šiem telefoniem nav nekādu problēmu. Tā kā neorientējos mūsdienu spēļu pasaulē, tad palaižot dažas spēlītes redzēju, ka viss gāja bez aizķeršanās. Intereses pēc notestēju Web Browser Game – Ikariam – viss gāja korekti. Viss pilnībā attēlojas un nerodas aizķeršanās pat ar flash.

    Izklaidei varam baudīt video straumēšanu no interneta – ieejam Youtube.com un skatāmies bez aizķeršanās video klipus, protams, internetam jābūt atbilstošam (te piemērots ir mājas/darba rūtera wireless). Ja ir vēlme, un varbūt pat nepieciešamība, tad ar šiem telefoniem ir iespējams noskatīties arī MP4 video failus, kas mūsdienās kļūst par diezgan aktuālu vēlmi.

    Š os telefonus var izmantot arī kā pārnēsājamu MP3 atskaņotājus. (Atpazīst ne tikai MP3, bet arī: AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, WMA.) Skaņas kvalitāte ir diezgan pieņemama un skaļums tāpat. Dziesmas var nolaist fonā (background). Ja tajā laikā kāds iezvanas, tad mūzika korekti apklust un pēc zvana atsāk skanēt. Ja zvanītājs vēlas nodemonstrēt savam sarunu biedram savu iemīļoto mūziku, tad to var ieslēgt. Ir arī iebūvēts FM Radio ar RDS atbalstu, kas tieši tāpat izklaidē kā mūzikas atskaņotājs.

    Telefonu atpazīst populārākos attēlu formātus: PNG, JPG; JPEG, GIF, BMP, tā kā droši var izmantot savu atmiņas karti, lai parādītu draugiem daž ne dažādas bildes un foto kolekcijas.

    Iebūvēta kamera, kurai ir 3,2 mpx, ļauj saglabāt visai pieņemamu attēlu, ko papildina zibspuldze un programmatūras sniegtās iespējas – sarkano acu korekcija, automātiskais režīms, portrets, ainava, sports, nakts, nakts portrets, panorāmas režīms, taimers, sērijas režīms un to visu lieliski papildina zibspuldze. Kā redzam, tad iespēju klāsts ir diezgan liels, ja ņem vērā, ka tas ir telefons nevis foto kamera. Fotogrāfijas tiek uzņemtas izmantojot JPEG kompresiju.

    Tomēr telefons ir telefons un nevar gribēt, lai attēli iznāk līdzvērtīgi foto kamerai, tāpēc ieliku dažādus attēlus, lai pašiem rastos iespaids:

    E52 (panorāmas režīms):

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115498032/kakis1q2w3e/Raksti/Nr3-E52.jpg[/img]

    E52 (automātiskais)

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115498037/kakis1q2w3e/Raksti/Nr4-E52.jpg[/img]

    E52 (naktī)

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115498042/kakis1q2w3e/Raksti/Nr5-E52.jpg[/img]

    E55 (panorāmas režīms)

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115498045/kakis1q2w3e/Raksti/Nr6-E55.jpg[/img]

    E55 (Automātiskais)

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115498050/kakis1q2w3e/Raksti/Nr7-E55.jpg[/img]

    E55 (naktī)

    [img]https://content5-foto.inbox.lv/albums115498055/kakis1q2w3e/Raksti/Nr8-E55.jpg[/img]

    Telefonā ir iebūvēta arī video kamera, kas nodrošina ierakstu ar 15 kadriem sekundē un 640×480 izšķirtspēju. Par kvalitāti varat spriest paši:

    E52 uzņemtais video:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jfdaLziCigo[/youtube]

    E55 uzņemtais video:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zgG_5StUSXQ[/youtube]

    Sarunas kvalitāte un skaļums

    Beidzot nonākam pie pašas telefonu pamatfunkcijas – zvanīt un atbildēt uz zvaniem.

    Dzirdamība ir diezgan laba un kvalitatīva (abpusēji), bet izmantojot brīvroku režīmu – iebūvēto skaļruni, tad kvalitāte krasi mainās – manuprāt, pat tā ir diezgan slikta (slikta dzirdamība, kaut kas čarkst utt).

    Zvana signālam skaņa arī ir savā līmenī, protams kā jau mūsdienīgam telefonam var uzstādīt kādu jauku video kā zvana signālu.

    Programmas

    Kā pozitīvu faktoru varu pieminēt jau uzinstalētas programmas: Quickoffice, kas paredzēts dokumentu rakstīšanai un lasīšanai: DOC, XLS, PPT failu tipu atpazīšana ar šo programmiņu.

    Zip failu pārvaldnieks (Zip Manager), kas paredzēts arhīvu darbiem.

    Adobe Reader, kas palīdzēs strādāt ar PDF dokumentiem, gan arī MOT vārdnīca, kurai var lejuplādēt valodu datubāzi.

    Secinājumi

    Visā visumā par šiem “E” sērijas modeļiem varu teikt tikai pozitīvas atsauksmes, jo par stabilitāti un kvalitāti man nebija jādomā. Abus telefonus lietoju 2 nedēļas un neviens mani nepievīla ar uzkāršanos.

    Liels pluss ir lielais baterijas darbības laiks, kas nokia.lv norādīts virs 20 dienām (maksimālais). Tā kā lietoju šos telefonus diezgan intensīvi, tad pa šo testa laiku reāli uzlādēju tik dažas reizes.

    Iebūvētā GPS uztveršana un nokia karšu programma arī lieti noder pat tiem, kas domā, ka tā ir nevajadzīga funkcija telefonā (arī man testa laikā noderēja). Galvenais ir iepazīt visas piedāvātās iespējas.

    Pats galvenais – sarunu kvalitāte ar bija diezgan skaidra un labi dzirdama pat trokšņainos apstākļos.

    Latvijas interneta tirgū šie modeļi ir zem Ls 200 un uzskatu, ka šie modeļi ir šo cenu vērti. Tomēr ja man būtu jāizvēlas no šiem diviem modeļiem, tad es paliktu pie E52, jo nespēju pierast pie E55 nepilnās qwerty klaviatūras.

    Sīkāku informāciju par parametriem var atrast Nokia web lapā.

    => https://www.nokia.lv/meklet-izstradajumus/visi-talruni/nokia-e52/pamatdati

    => https://www.nokia.lv/meklet-izstradajumus/visi-talruni/nokia-e55/pamatdati

    Notepad.lv pateicas Hillandknowlton (http://www.hillandknowlton.lv) par iespēju notestēt šos telefonus.

    #219479
    Andress
    Participant

    Biznesa klase. Mhh? :> Lai tik pajautā man kapēc lietoju tikai LG or/and Sagem.

    #219480
    iKey
    Participant

    Shady, panorāmas režīms ir kudi savādāks, bet raksts ir tīri tā neko

    #219481
    jauneklis
    Participant

    E serijas modeļiem + 1 . par beteriju piekrītu kad ne tikai šiem modeļiem ir laba batereja bet arī citiem piem : E 71

    #219482
    usins
    Participant

    Labs salīdzinājums. Tikai viens ieteikums- bildes vajadzēja likt divās kolonās blakus, lai labāk sanāk salīdzināt. Bet, ja man būtu cepure, novilkto to tavā priekšā 🙂

    #219483
    Jaunzems
    Participant

    jā… pirkšu e52 kā būs navda

    #219484
    Snorx
    Participant

    Es arī pirkšu Satio, kad būs nauda… Kamēr viņas nav- klusēsim, jo siekaloties gar leti arī nav smuki 😀 Bet nu raxts padevies- tā turpināt.

    #219485
    Maris77
    Participant

    jo nespeju pie E55 nepilnās qwerty klaviatūras

    Kas viņam ir ar klaviatūru?

    #219486
    shady
    Participant

    ZuliXP – Tā, kā sanāca ar šo telefonu, arī ieliku.

    —-

    Maris77 – Jā, bijua ieviesusies neuzmanības kļūda (izlabots).

    Domāts, ka nevarēju pierast pie E55 nepilnās qwerty klaviatūras. Nepilnā tāpēc, ka uz viena taustiņa ir 2 burti. Tas diezgan jauca galvu, jo ne tu vari parakstīt pēc pieradumā pie 3 burtu izkārtojuma uz taustiņa, ne kā pie PC.

    #219487
    msh
    Participant

    Kas tad tas par jaunumu – E sērija? Klucijai izbeicās četrciparu skaitļi un šie par bembja faniem palika? 😀

    #219488
    marr
    Participant

    msh, šķiet kādus pāris gadus nebūsi sekojis līdzi notikumiem – E sērija nokiai vairs nav nekas jauns :p

    citādi, šķiet, ka personīgi mana nākamā izvēle arī būs par labu e52, jo šībrīža aparāts e51 sāk prasīties pēc remonta, kas nezin vai ir ekonomiski pamatojams – maksā vairāk nekā nauda, ko samaksāju pērkot to aparātu.

    #219489
    msh
    Participant

    Protams ka neesmu sekojis – darīt man nav ko? Di[r]skonekting pīpl no laba prāta kļūt negribēju, bet kad nejauši sanāca, tad man zato vismaz ir uzticama un droša klucija – pusķieģelis 3310 kas droši un bez jebkādām problēmām kalpo jau devīto gadu, nevis kā tev – pāris gadus vecs gļukains E51, bet tu tā vietā, lai mācītos no kļūdām un pirktu ko uzticamāku, pirksi vēl vienu gļuku.

    😀

    #219490
    reGative
    Participant

    Nekas nav labāks salīdzīnājumā ar īstu fotokameru! Nu nekas! Nevajag mobilos telefonus pārvērst par fotokamerām! 😀

    #219491
    Jaunzems
    Participant

    reGative wrote:

    Nekas nav labāks salīdzīnājumā ar īstu fotokameru! Nu nekas! Nevajag mobilos telefonus pārvērst par fotokamerām! 😀


    tas te nu galīgi kontextā neiederējās – e52 ir biznesa telifāns, ne fototelis

    priekš tam SE satio un no6ka n86

    #219492
    WerNeo
    Participant

    Galma ākstam paskaidrošu.. Ne nu SE ir foto, ne N86. Mēsli vien ir abi, ja salīdzinām ar normālām foto kamerām.

    #219493
    Jaunzems
    Participant

    WerNeo wrote:

    Galma ākstam paskaidrošu.. Ne nu SE ir foto, ne N86. Mēsli vien ir abi, ja salīdzinām ar normālām foto kamerām.


    njā…

    es tam tur ar varavīksnes karogu jautāju, nafig te spamot par kameru kvalitātēm topikā par biznesa telifānu… tas pats, kas topikā par kompaktauto apspriest turbīnas

    #219494
    marr
    Participant

    Vai Tev darīt ir ko, msh, protams nezinu 😀

    bet atbildot tieši uz Tavu viedokli par nokia un gļukiem – nepiekrītu, jo ne jau dēļ programmatūras gļukiem mainīšu šo telefonu – ieslēgšanas/izslēgšanas poga vairs nav, pie kā pats vien esmu vainīgs. Runa ir par to, ka nomainīt detaļu, kas ir iebūvētā daļa no citas telefona daļas varētu maksāt vairāk nekā sākotnējā telefona vērtība un tāpēc ir iemesls pāriet uz jaunāku, labāku un modernāku modeli.

    Attiecībā uz to, ka 3310 nokia ir vislabākais, kas jebkad ir ražots – absolūti nepiekrītu (nav tā, ka es nekad nebūtu ar Tevi diskutējis par līdzīgu ideju jautājumiem). Retoriski vien varu uzprasīt, vai Tu joprojām izmanto msdos kā vienīgo īsto OS, vai tomēr esi pārgājis uz kaut ko jaunāku un modernāku? DOS taču joprojām ir funkcionāls – kāpēc barot kapitālismu un izmantot kaut to pašu XP?

    Un ja jau Tu lieto to pašu telefonu ko pirms 9iem gadiem, tad vai arī bateriju joprojām to pašu izmanto?

    #219495
    msh
    Participant

    Aķis tika pirms kādiem trīs vai četriem gadiem nomainīts uz litija joniem. Vispār man tas mobis ir mazāk par gadu, pirms tam to lietoja mutere. Un es nebūt nedomāju ka šitentais pusķieģelis ir labākais mobis – klucijas dizaineri tai lietai piegāja ļoti pavirši, kā rezultātā pusķieģeļa lietotājs atbilst klucijas sauklim “disconnecting people” – zona šitentajiem modeļiem ir sūdīga. Zato vienkāršs un pietiekami kvalitatīvs.

    Tavs salīdzinājums ar dosu – ja tajā dosā izpildās kaut kāda noteikta dosa programma vai tikai tiek spēlētas dosa spēlītes un nekas vairāk nav vajadzīgs, kāpēc jāliek winxp lai darītu to pašu – aiz neko darīt? 😀 Aiz šada paša neko darīt čoms sev uzlika w7, nesen šo pielauzu uzspēlēt GTA2 un jamam tur sanāca FAIL & man ierēciens – viņa kaste to nevelk, lai arī min prasības pārsniedz vismaz 10x… 😀

    #219496
    Evers
    Participant

    Hmm, es vēl Win7 betas laikos uz pat diesgan pasūdīga agregāta ar Win7 gāzu ar čomu GTA 2 Lanā – vilka labi, tikai FAIL bij tad, kad gribēja nominimizēt – bij jāsāk no jauna.

    #219497
    marr
    Participant

    msh wrote:

    Aķis tika pirms kādiem trīs vai četriem gadiem nomainīts uz litija joniem. Vispār man tas mobis ir mazāk par gadu, pirms tam to lietoja mutere. Un es nebūt nedomāju ka šitentais pusķieģelis ir labākais mobis – klucijas dizaineri tai lietai piegāja ļoti pavirši, kā rezultātā pusķieģeļa lietotājs atbilst klucijas sauklim “disconnecting people” – zona šitentajiem modeļiem ir sūdīga. Zato vienkāršs un pietiekami kvalitatīvs.

    Tavs salīdzinājums ar dosu – ja tajā dosā izpildās kaut kāda noteikta dosa programma vai tikai tiek spēlētas dosa spēlītes un nekas vairāk nav vajadzīgs, kāpēc jāliek winxp lai darītu to pašu – aiz neko darīt? 😀 Aiz šada paša neko darīt čoms sev uzlika w7, nesen šo pielauzu uzspēlēt GTA2 un jamam tur sanāca FAIL & man ierēciens – viņa kaste to nevelk, lai arī min prasības pārsniedz vismaz 10x… 😀

    Es ceru, ka Tu, msh, pats rakstot šo saprati, ka esi ļoti nekonsekvents izteikumos.

    Tu apgalvoji, ka Tavs telefons esot uzticams un drošs, kā arī pietiekami kvalitatīvs, taču savienojums (zona) esot draņķīga un dizains paviršs. Tā rezultātā telefons nav labākais, kas pieejams.

    Tajā pašā laikā, vienīgais, ko redzu ir noniecinājums visiem citiem telefoniem un apgalvojumi, ka visi jaunie telefoni ir slikti (t.i. es nemācos no kļūdām, jo apsveru pirkt jaunu telefonu, kas ir kā nākamā paaudze jau esošajam, kurš it kā ir gļukains, kam es neesmu redzējis pamatojumu).

    Attiecībā uz DOS – arī šeit Tu esi nekonsekvents, jo es apzināti izvēlējos piemēru, kur funkcionalitāte netur līdzi. Ne viss, ko var tagad, varēja DOSā – tāpat ar telefoniem – Tu esi mainījis savam telefonam bateriju, tātad kaut kādā veidā to uzlabojis – kā tas ir atšķirīgs no jauna aparāta iegādes*? (arī ar sliktu bateriju var piezvanīt un saņemt sms, varbūt ne pārāk ilgi runāt, bet teorētiski funkcionalitāte nav mainījusies). Vai kaut tīri no izvēles viedokļa – es vēlos, lai manam telefonam būtu WLAN, kā rezultātā izvēles iespējas samazinās, jo nepārsteigšu Tevi, teikdams, ka tā pati 3310 pat nesapņoja par tādu opciju. Iespējams, nokia e52 ir vislabākā no izvēlēm, kas šobrīd man pieejama. Es saku, ka iespējams, jo es pieļauju, ka var atrast argumentus, kāpēc kāds cits modelis ir labāks, vien bez mežonīgas laika tērēšanas un izpētes es esmu ar mieru ņemt e52, jo e51 ir labs, kas man dod ticību, ka tāds būs arī e52. Turpretī, izvēloties kādas citas kompānijas ražojumu, iegūstot, iespējams, kaut kādā ziņā labāku aparātu, es nevarētu būt drošs, ka tāds tas telefons būs arī nākotnē, jo man nav bijusi pieredze ar šo ražotāju, kur nu vēl modeli. Un tieši tāpēc (sauc mani par nolādēto kapitālistu, ja vēlies) tas ir šī cita ražotāja mārketinga uzdevums pārliecināt mani, ka viņa ražojums ir labāks par e52.

    * jauna baterija telefonam maksā, manuprāt, robežās no 3 (neorģinālā, kreisā) līdz (gan jau ka arī dārgākas ir) 20 Ls – ņemot vērā to, ka mobilo telefonu jebkurā gadījumā lietosi, t.i. vispār bez tā nepaliksi, tad kaut izvēloties VISLĒTÄ€KO no mazcenas telefoniem, kas nāk ar 2u gadu piesaisti operatoram, Tu gribot/negribot iegūsti ne tikai jaunu bateriju, bet arī jaunu un funkcionāli uzlabotu telefonu. Jo funkcionāli labāks telefons, jo labāka baterija, jo kaut kam taču tās visas funkcijas jābaro (iPhone neskaitās) – līdz ar to, lai izvēlētos labāko bateriju, ja tā ir komponente, kuras darbaspēju vēlas uzlabot, ir jāizvēlas telefons ar samērā plašu funkciju klāstu. Rezultāts: kāpēc neiegūt vairāk par to pašu naudu? Tas, pēc jebkuras loģikas, ir ne tikai ekonomiski izdevīgi, bet arī racionāli un ērtību uzlabojošs lēmums.

    Pagaidām pietiks 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā