Ubuntu linux (GNOME) – izpl

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Ubuntu linux (GNOME) – izpl

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #145736
    samurajs
    Participant

    Pçc ubuntu instalâcijas uzreiz duras acîs burtu vizuâlâs nepilnîbas, fonti ir izplûduði, daþi ar zilu çnojumu utt.

    Darboðanâs ‘fontu’ izvçlnç daïçji atrisinâja problçmu, bet tik un tâ pagaidâm Windows XP ir tâlu priekðâ.

    Ko varçtu darît lietas labâ? nVidia draiveris itkâ uzlikts, varbût vajag LCD monitora draiveri kaut kâ iebarot (Kâ? Man ir oriìinâlais uz CD)

    Varbût ðitais ir efektîvs? https://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty#How_to_improve_sub-pixel_font_rendering_for_Feisty

    Kaut kas lîdzîgs jau izvçlnç ‘Fonti’ ir, bet maz ko dod.

    Varbût tâ tikai GNOME vaina?

    #167718
    fatduude
    Participant

    hmm, diezgan interesanti, nekad neesu dzirdçjis un lasîjis par ko ðâdu,bet nu varbût tev varçtu lîdzçt ðis topiks, varbût ne gluþi tas ko vajag, bet ðo to izmantot jau var: https://www.howtoforge.com/sharp_fonts_gnome

    #167719
    samurajs
    Participant

    Paskatîðu to linku, bet lielâ mçrâ atrisinâju probzu ar Operas palîdzîbu. Ðim pârlûkam fonti ideâli attçlojas atðíirîbâ no FF. Moð to Lapsu òemt pârinstalçt???

    #167720
    Valodja
    Participant

    Tikko Linux lietotâjs bçdâ, palîdzîba ðeit pati atskrien!!!!!

    How to improve sub-pixel font rendering for Feisty

    This will dramatically improve the appearance of fonts with respect to the default Ubuntu install. The patched libraries are built against Freetype 2.3.x (not currently in feisty) and include David Turner’s sub-pixel rendering patches.

    * For i386 add the following to /etc/apt/sources.list

    deb https://www.telemail.fi/mlind/ubuntu feisty fonts

    deb-src https://www.telemail.fi/mlind/ubuntu feisty fonts

    * Add the key

    gpg –keyserver subkeys.pgp.net –recv-keys 937215FF

    gpg –export –armor 937215FF | sudo apt-key add –

    * Packages you’re about to upgrade are libfreetype6, libcairo2 and libxft2

    sudo aptitude update

    sudo aptitude install libfreetype6 libcairo2 libxft2

    * After the install, you may want reconfigure font settings. The following settings work well: Native, Automatic, No bitmapped fonts.

    sudo dpkg-reconfigure fontconfig-config

    sudo dpkg-reconfigure fontconfig

    #167721
    samurajs
    Participant

    Valodja paldies – ðito es jau pçtîju… manuprât tas ir tas pats, kas iekð 7.04 jau ir iekðâ… vismaz saucas 1:1 vienâdi!

    Kâ tâ var bût, ka atverot Notepad (u.c.) ar Operu – viss prîmâ, bet ar FF – izplûdis??? Dzçris neesmu! :party:

    #167722
    usins
    Participant

    samuraj, tew laikam perfekta redze… bet ja nopetni- ir nedaudz izpludis un lasiit garus tekstus ir diezgan neçrti

    #167723
    Valodja
    Participant

    samurajs wrote:

    Valodja paldies – ðito es jau pçtîju… manuprât tas ir tas pats, kas iekð 7.04 jau ir iekðâ… vismaz saucas 1:1 vienâdi!

    Kâ tâ var bût, ka atverot Notepad (u.c.) ar Operu – viss prîmâ, bet ar FF – izplûdis??? Dzçris neesmu! :party:


    Nç, tas nav 7.04 iekðâ – savâdâk neviens nepiedâvâtu pievienot repozitorus un apgreidot. Uzinstalç, tad runâ. Es uzliku, man fonti vçl asâki palika.

    https://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty#How_to_improve_sub-pixel_font_rendering_for_Feisty” class=”bbcode_url”>https://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feisty#How_to_improve_sub-pixel_font_rendering_for_Feisty[/list]

    #167724
    samurajs
    Participant

    Uzliku tos fontu apgreidus, rezultâts= 0. Gandrîz tâdi pat burti man ir arî no windas Live CD, acîmredzot suns aprakts LCD monitora draiverî. Jâdomâ tagad, kâ viòu iebarot linuksim…

    #167725
    Tvinky
    Participant

    Linux’am neiebarosi windas draiveru 😀 (vismaz tik viegli tas ðíiet nebûð). Pameklç sava LCD draiveri internetâ kâdâ .deb vai binârâjâ pakâ un uzliec.

    P.S Mç pa defaultam Samsung SyncMaster 931bf normâli râda!

    #167726
    Valodja
    Participant

    Mans LG flatron L1952s ar labi râda tos fontus. Samuraj, laikam tavs monitors bija izstraddâts speciâla windai…. 😀 Neòem pierç, gan jau sameklçsim izeju. Tev tikai fonti izplûduði? Vai arî logu malas, apaïâð formas? Kâds tev modelis? LCD monitori râda neizplûduðu bildi, ja tie strâdâ uz optimâlas izðíirtspçjas, piemçram manam 19 collu LG tâ ir 1028×1024. Ja uzlieku mazâku izðíirspçju, fonti un citi grafiskie elementi liekas izplûduði.

    #167727
    fatduude
    Participant

    -kâ ar citâm grafiskajâm vidçm?? kde, xfce? arî tâds pats rezultâts?

    -negribi iepostos skrînðotus, kâ izskatâs tev tie fonti, un kas tavuprât bûtu ideâli? varbût vienkârði tev kaut kâda hiperredze, un tu saskati to kâ nemaz nav..

    -hmm, kâds tev vispâr monitors? itkâ jau mûsdienu linukðiem vajadzçtu suportot visus bilþrâþus

    #167728
    samurajs
    Participant

    Suns vinju zin par citaam graf.videem, bet lieta attiecas tikai uz fontiem. Lapu malas, grafika viss OK.

    Screenshots noteikti buus, bet riit. Man uz darbeli shonakt.

    Monis – parastais LG Flatron L1717s.

    Un kaa piedabuut leeto populaaro printeriiti Canon Pixma IP1000 darboties??? Nav iemonteeta draivera prieksh shitaa, citus pretii nenejem!

    #167729
    Tvinky
    Participant

    Ja ar standarta iemontçtajiem draiveriem nekas nesanâk. Tad pameklç atbildi ubuntuforums.org. Jeb arî citur googlç. Iespçjams vispâr nepiedabûsi klât – tâdi tie printeru raþotâji, tikai vindaj pârsvarâ raþo. HP labs atbalsts, cik esmu manîjis, bet savçjo Lexmark nçsmu piedabûjis strâdât, bet arî centies stipri nçsmu 🙂

    #167730
    usins
    Participant

    epson ir labs atbalsts, bet vienîgi skeneri gan nevaru pie dzîvîbas dabût eoson DX 3800 modelim

    #167731
    Valodja
    Participant

    samurajs wrote:

    Suns vinju zin par citaam graf.videem, bet lieta attiecas tikai uz fontiem.

    Monis – parastais LG Flatron L1717s.


    A uz kâdas izðíirtspçjas tu to darbini? Uz rekomendçtâs 1280×1024?

    Citâts no wikipçdijas:

    Quote:

    Ðíidro kristâlu displeji attçlu râda perfekti tikai to normâlajâ izðíirtspçjâ (tavâ gadîjumâ 1280×1024). Mçìinot lietot zemâku izðíirtspçju attçls parasti kïûst izplûdis vai stûrains.

    Un nav vajadzîgi tur nekâdi draiveri – uz windas uzliku savçjâ LG draiverus, tad atðíirîbu necik nepamanîju….

    #167732
    Valodja
    Participant
    #167733
    samurajs
    Participant

    Paldies par linku, mçìinâsim îstenot!

    Vismaz uz Operas tiku centrâ ar fonta kvalitâti, man pat raksts no tâ visa sanâca;) Uz FF jautâjums atklâts…

    #167734
    brivprac
    Participant

    ja godîgi tad manam firefoxim uz ubunta ar kkas ar fontiem ar nau kârtîbâ, baigi bieþi naina izmçru pie refresh, kaut arî pie ff iestatîjumiem uzliku min font size 11 :hmz:

    ðajâ paðâ forumâ pirms ielogojas râda kâdu 8 font size.. :duno:

    #167735
    Mr.Death
    Participant

    ar to nolâpîto linuxu paðu kaut kas nav kârtîbâ :wtf: :duno: :die: :win:

    #167736
    Valodja
    Participant

    Kâpçc jums viss nestrâdâ????? :duno: Man uz Kubuntu (Ubuntu ar KDE grafisko vidi) viss iet brîniðíîìi! Neesmu pret gnome, bet iesaku pamçìinât KDE. 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 23 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā