Ubuntu pēc mēneša lietošanas sāk raustīties

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Ubuntu pēc mēneša lietošanas sāk raustīties

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155161
    krisbuk
    Participant

    Sveiki! Jau sen sapņoju par to, ka reiz varētu sākt lietot Ubuntu. Divas reizes esmu mēģinājis, bet abas atdūros pret vienu problēmu. Kad esmu to lietojis apmēram mēnesi, tad dators paliek šausmīgi lēns, raustās visas kustības un vēl citas problēmas. Domāju, ka datora vaina nevarētu būt, jo mēģināts uz 2 dažādiem datoriem – simptomi identiski. Ir kāds loģisks izskaidrojums?

    #277063
    APOC
    Participant

    Savulaik ņemoties ar serveriem saskāros ar šo -> https://www.scottklarr.com/topic/134/linux-how-to-clear-the-cache-from-memory/

    Protams, tas attiecās uz serveri, kurš n-tās dienas ir online.

    Katrā ziņā, iesaku uzmest aci, kas notiek ar RAM un tā patēriņu, Cache un SWAP space.

    #277064
    Imhoteps
    Participant

    sudo apt-get install bleachbit.

    Iztīri tempus un kešu. APT kešu neaiztiec.

    #277065
    usins
    Participant

    emz, man liekas ka lietotājs vainīgs. Manuprāt esi kaut kādu softu kombināciju salicis+tvīkojis utt. Tas tā- vienīgais kopsaucējs diviem datoriem, kas nedarbojas ar ubuntu. es pēc pus gada lietoju un ir tāds pats kā pirms 5 mēnešiem.

    #277066
    jonjs
    Participant

    Manim uz viena datora arī Ubuntu 10.04, ja nemaldos, tad kopš 2010. gada maija ir uzinstalēts un mocīts tas arī ir nopietni, bet ātrdarbības zudumu nez kā nemana.

    Derētu datora parametrus studijā un vel arī vai iekš Firefox ir uzlikt ADBLOCK. VIsmaz man tā bija (pašā lietošanas sākumā tālajā 2009. gada sākumā), kad piefiksēju, ka tas FLASH norij lielāko daļu vienkodola CPU resursa.

    #277067
    krisbuk
    Participant

    Dators:

    CPU: AMD Sepron 1.6 GHz

    RAM: 512 Mb

    VGA: NVidia GeForce 128 Mb (modeli nepateikšu, nav nekāds jaunais)

    + vēl viens jautājums, iespējams stulbs, bet kā jau minēju esmu pilnīgs iesācējs linux vidē.

    Tātad, kā atarhivēt .rar failu kopumu? Kādas programmas speciālas vajag vai kaut kā tā? Gaidu risinājumus. Izgooglējies esmu no visas sirds, bet angliski atrastie materiāli nepalīdzēja. Paldies jau iepriekš!

    #277068
    WordPad
    Participant

    1. Tāds pašvaks dators, ieteiktu apsvērt Xubuntu vai pat Lubuntu lietošanu.

    2. Tev ir jāuzinstalē unrar, un tad ar labo peles klikšķi uz faila varēsi atarhivēt:

    Code:

    sudo apt-get install unrar


    Vai ieej iekš pakotņu pārvaldnieka, ieķeksē un uzinstalē.

    #277069
    Foxsk8
    Participant

    Topika autoram ieteiktu uzlikt Linux mint, ubuntu vietā, ar to mazo grafisko vidi, aizmirsu tik kā saucās, ar neesmu baigais linux users, paralēli tikai pamazām pārēju, 50 – 50 – 5 mājas datori ir Win7 vs Linux Mint.

    #277070
    jonjs
    Participant

    Njā dators tiešām pavājš. Manam sencītim uz Semprona ar 1.4 GHz Ubuntu griežas nav nemaz tik traki it īpaši ņemot, ka video kartei vajadzētu būt pietiekošai priekš Ubuntu. Tomēr Xubuntu būtu labākā iespēja.

    Tātad tu ražotāja draiveri uzliki video kartei vai nē iekš (to var izdarīt elementāri atrodot vienā no izvēlnēm Hardware Drivers, vai latviskotajā versijā Aparatūras Draiveri) ubuntu, Xubuntu un Lubuntu tos draiverus atradīs automātiski pēc šīs izvēlnes uzspiešanas ?

    Par WinRAR arhivēšanu atarhivēšanu. Lai nebūtu jāčakarējas atsevišķi ar tiem restricted pribambasies priekš ubuntu ir speciāla pakotne un priekš Xubuntu arī. Tur būs gan Flah, gan RAR, gan Windows fonti, gan Video un Audio kodeki un vēl sazin.

    Caur Synaptic (ja tāds ir) vai arī caur komandrindu. Caur komandrindu vienkāršāk un ātrāk.

    Ubuntu

    sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

    Xubuntu

    sudo apt-get install xubuntu-restricted-extras

    par Lubuntu nezinu vai tā visa padarīšana jau ir salikta vienā komplektā, ja gribi vari pameklēties pa googli. “Restricted extras for lubuntu?”

    Ak jā manis augstāk pieminēto FireFox AddOnu uzliec saucas ADBLOCK (viņš bloķē flash reklāmas interneta vietnēs), tavs Sempron vienkodolu procesors to Adobe Flash drazu lapās nebūs spējīgs pavilkt.

    #277071
    krisbuk
    Participant

    Paldies! Reti kad cilvēki ir tik atsaucīgi. Ja vajadzēs vēl ko tad padošu ziņu šajā pašā topikā.

    + atkal papildus jautājums. Vai Linux Mint arī ir pieejams latviešu valodā?

    #277072
    jonjs
    Participant

    Cik atceros, tad jā. Tomēr arī Linux MINT ir tikai un vienīgi Ubuntu vai Debian atrauga (Ubuntu ir pilnībā bāzēts uz Debian Linux distribūcijas tikai tur koderiem vairāk maksā par kompilēšanu, labi labi ubuntu koderi arī programmē, bet tomēr). Linux Mint arī ir vairākas variācijas iekš “google.com” ir vērts pameklēt kādu tu gribi. Klasiskais ir ar xfce, maz resursu rijīgs u.t.t. un daudziem šķiet draudzīgāks pat par ubuntu saimi.

    #277073
    Imhoteps
    Participant

    Klasiskais ir ar xfce…

    Tā nu gan nav. “Klasiskais” ir Linux Mint Main (gnome 2). Xfce, KDE un LMDE ir “variācijas par tēmu”. Un nu jau apmēram gadu iznāk ar *buntu nesavietojamas versijas uz Debian bāzes – LMDE (32 un 64-bit). Vēl jo vairāk – devi paziņoja, ka Xfce, KDE un Fluxbox edišeni turmāk būs tikai Debian-based. Faktiski Mints jau ir migrējis uz Debian, Ubuntu based palikšot tikai vienā versijā (šobrīd tiek spriests – Gnome 3 Shell vai Mate) starp pārējām debianized edīcijām. Autoram ļoti derēs Katja (pēdējā stabilā Main versija): https://www.linuxmint.com/edition.php?id=81

    P.S> Un jā – Mints ir tas, kam vajadzēja būt Ubuntu. Mintu izlaiž un attiecīgi “pievīlē” vienmēr pēc attiecīgiem Ubuntu laidieniem, parasti kādus 1,5-2 mēnešus pēc.

    #277074
    jonjs
    Participant

    Oj sajaucu man domāt, ka LXDE ir klasiskā tēma, lai gan kā rāda tevis aprakstītais, tad par mintu es šoto esmu nokavējis savā izglītībā. 🙂

    #277075
    Evol
    Participant

    Neveidošu jaunu topiku,bet!

    Jau labu laiku par to tik vien domāju kā sākt lietot Ubuntu Linux,jo mans dators ir diezgan neatbilstošs mūsdienām,kā arī XP drīz,kā lai to pasaka,nomirs.

    Daudzi te ir vairākkārt nolikuši jauno Ubuntu ar Unity,jo redz tas esot kautkas vārdos neminams(pārāk rupji).Kapēc?ir kādas alternatīvas Ubuntam(man kā vienkāršam lietotājam)?

    Un jā-vajadzētu nelielu softu sarakstu,lai parasts mirstīgais varētu darīt to pašu ko ome uz XP-browsot netā,kačāt muziku,torentus,skatīt filmas,un klausīties mūziku nu tā-triviālas darbības(spēles netiks dzenātas).Paldies jau iepriekšs

    #277076
    krisbuk
    Participant

    Iekš Ubuntu atrodams viss softs kas tev vajadzīgs, spriežot pēc tevis nosauktajām vajadzībām. Savādāk gan ir ar Xubuntu, tur es neatradu OpenOffice.org. Kā ir ar citām distibutīvām? Iekš Lubuntu vai Kubuntu ir OpenOffice.org?

    Un vispār kā, jūs tie kas no Linux vairāk saprot, domājat, kādu distributīvu man lietot ar manu švako kompi? Kompja parametrus nosaucu pāris postus uz augšu.

    #277077
    jonjs
    Participant

    Ja dators nav jaudīgs, tad iesaku

    LINUX MINT ar LXDE

    https://www.youtube.com/watch?v=0z_IIq2su2w

    Xubuntu

    https://www.youtube.com/watch?v=h9MiHeWge4g

    Failu kačāšanai (no torrentiem ) parasti jau pēc noklusējuma ir uzlikts kāds soft, DC ++ Linux versiju var mierīgi uzlikt.

    Cik atceros iekš linux mint visi kodeki jau ir sainstalēit pēc noklusējuma. VLC Linux versija arī ir u.t.t. un tā joprojām visu aprakstīt nevar mazbiku pašam jāpaguglē tev arī ir.

    #277078
    Imhoteps
    Participant

    Ja gribi, lai lido, tad:

    https://www.linuxmint.com/edition.php?id=65 (Flux)

    vai

    https://www.linuxmint.com/edition.php?id=87 (LXDE)

    vai

    https://peppermintos.com/download/ (LXDE).

    No uzskaitītiem “visvieglākais” ir Mint Fluxbox. Visas ir savietojamas ar *buntu un tās repozīcijām, tātad over30000 aplikāciju.

    P.S. Xfce jau labu-labu laiku nu nekādi nav uzskatāms par “vieglu” vidi. Bloated ziņā tik mazliet nedavelk līdz gnomam. Pavecākiem datoriem Xfce nu nekādi nav tā VISpiemērotākā. Likt, protams, var, bet nu…

    #277079
    jonjs
    Participant

    Iekš Lubuntu un Xubuntu nav Open Office, jo tas ir smags (datora resursus rijīgs), ja gribi var elementāri pieinstalēt. Uzspied iekš google.com “How to install OpenOffice in Xubuntu” piemēram.

    Open office vietā iekš Lubuntu ier AbiWord, kurā arī var vērt vaļā MS Word dokumentus un saglabāt tādā formātā, lai arī uz MS Office pēc tam varētu atvērt. Kaut kāds Microsoft Excel aizvietotājs arī ir. Tikai tie ir vieglāki par OpenOffice.

    #277080
    Imhoteps
    Participant

    JeeeZZZ! Kāds vēl OO? OO ir teju miris projekts kopš brīža, kad Larijs uzmeta lūpu, sad1rsās ar koderiem, kuri pārmukuši uz Document Foundation. Defoltā lielās distras jau labu laiku preinstalē LibreOffice. Un Libra nu nebūt nav “smaga” pakotne, nestāsti.

    Piedošan`, bet Linux + OO ir stripri outdated kombinācija. Ja Linux, tad LO.

    #277081
    jonjs
    Participant

    Tā viš i, tā viš i, pie vainas mana sēdēšana uz LTS relīzēm iekš 10.04 ir OpenOffice. Un notebuka ir 11.10, bet tur es kaut kā LibreUzrakstu noignorēju, jo viss ir stipri līdzīgs:)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā