Vai Latvijā vēl ir kāds patriots?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Vai Latvijā vēl ir kāds patriots?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157486
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_latvija_1.png[/imgl] Lai arī Latvijas dzimšanas diena bija vairākas dienas atpakaļ, tomēr šur tur vēl pavīd pa kādam patriotiskāk noskaņotam indivīdam vai arī vienkārši aizmāršai, kurš vēl joprojām turpina staigāt ar, pie krūts lepni piespraustu, sarkanbaltsarkanu lentīti. Ar katru dienu šādus cilvēkus var redzēt aizvien retāk, līdz tie atkal atgriežas pēc gada, bet daži uzpeld arī uz 4.maiju. Man jau brīžiem liekas, ka tā ir vairāk modes lieta, bet dažu jauniešu vidū pat sava veida pretprovokācija. Personīgi es labāk paklusēšu par valsts iekārtu, jo tā manu patriotismu cenšas izdzēst no apziņas, bet, pabraukājot pa Latviju, saprotu, ka šo zemi nemīlēt nav iespējams. Bet kāda ir jūsu attieksme pret Latviju, un vai variet sevi nosaukt par šīs zemes patriotu?

    #292277
    Nelabojams
    Participant

    Pilnīgi nešaubīgi mani arī var pie tiem pieskaitīt. Gan vārdos, gan darbos. Nepatriotiem – valdības lamātājiem (diemžēl, pārāk bieži ir par ko lamāt 🙁 ) reizēm derētu pārlasīt veco labo “Kapteiņa Blada odiseju”. Pārfrazējot viņa izteicienu par Angliju un Anglijas karali, mēdzu teikt, ka valdības nāk un iet, bet Latvija paliek.

    #292278
    Evers
    Participant

    Neesmu patriots, ne tikai valdības un ekonomiskās situācijas dēļ, bet arī tīri vienkārši klimata dēļ.

    Man Latvija kaut kā vieta, patīk labi ja 4 mēnešus gadā. Labāk vairāk pacepos kā drebinos un sēžu istabā. 🙂

    #292279
    piwchix
    Participant

    Man neder neviena atbilde, neesmu ne pastalās, ne valdību lamāju (šobrīd labākais iespējamais variants pie stūres, manuprāt, dzīve iet uz augšu). Svētkos godam nēsāju lentīti, esmu par brīvu LV un par eiro ieviešanu, pieņemu un priecājos, ka esam EU sastāvā, patīk LV daba un mainīgais klimats.

    #292280
    Garinsh
    Participant

    Lai gan aktīvi piedalos visos referendumos un vēlēšanās, patriots neesmu sekojošu iemeslu dēļ:

    Bērnu pabalsti ir vienkārši smieklīgi, par tiem 8Ls pat nedēļu sīci nepaēdināsi. Skolās bez vai katru gadu (vismaz manā laikā bija) jaunas “eksperimentālas” grāmatas jāpērk.

    Pie valsts nodrošinātiem ārstiem jāstāv mēnešiem rindās, kas spiež iet pie privātiem speciālistiem, kur viena vizīte 20-30Ls, protams, ar vienu nekad nepietiek un uz Latvijas vidējās algas fona, pardon par izteicienu, tas ir abosolūtā pakaļā.

    Augstākās izglītības programmas uz pasaules fona ir atkritumos metamas.

    Un tā tālāk, un tā joprojām…..

    Nevainoju tos, kas aizbraukuši prom un tur arī paliek, vismaz viņiem normālas sociālās un veselības garantijas.

    Kā zeme, kur dzīvot, Latvija nebūt nav slikta, jo te nav pārbāzts ar cilvēkiem. Ja gribi notīties no civilizācijas uz nedēļu, tad te tas ir reāls variants. Kaut ievelc laivu upē un airē uz jūru, vai pie meža telti uzslien, vai ar velo, kur acis rāda! Š is te, protams, rūdītiem pilsētniekiem, kam derdzas viss zaļais, nebūs aktuāls.

    Arī uzņēmējiem ne tā sliktākā vide, darbspēks lēts uz attīstītās pasaules fona, tāpat ar īri kādam zemes gabalam vai ofisam. Problēmas gan rodas ar speciālistu atrašanu, visi vai nu izbraukuši vai jau strādā.

    #292281
    nabadanga
    Participant

    Pilnīgi līka aptauja vaimanu garā. Man tāpat, kā daudziem citiem, neatbilst neviens no izvēles punktiem …

    #292282
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    piekrītu!

    #292283
    Crow
    Participant

    Esmu globālists. Valsts ir nejēdzīgs izgudrojums.

    #292284
    Willis
    Participant

    Aptaujā nav visi atbilžu varianti . Nebalsoju un bez komentāriem .

    #292285
    shady
    Participant

    Pielaboju aptauju – iekļāvu “cits variants”.

    #292286
    Evers
    Participant

    Piebalsoju. Tas ir nejēdzīgs izgudrojums, tāpat kā reliģija.

    Nebūtu pasaule dalīta valstīs un reliģijās, nebūtu robežu, būtu vienota sistēma, vienāda visiem. Nebūtu karu, politisku konfliktu, reliģisku kašķu.

    Viens no visādu mūsdienu problēmu cēloņiem ir visas šīs robežas. Cilvēku migrācijai būtu jānotiek dabiskā ceļā … bez likumiem, kas to ierobežo.

    Utopiska ideja protams… ir pārāk daudz sliktu cilvēku, lai šāda ideja spētu darboties.

    Ja pieņemsim, ka Dievs ir un Bībele nav pasaka, tad sanāk, ka viņš ir ļauns – Bābeles torņa celtniecības notikumi saskan ar teicienu “Skaldi un valdi!”, un ne tikai – cilvēku šķelšana nozīmē naida radīšanu! Tātad Dievam patīk, ka cilvēki naidojas. :>

    #292287
    Kon
    Participant

    mehhh … man jau laikam labāk neizteikties, ne? 😀

    ā jā, nah šodien cilvēki pulcējās pie Mildas?

    #292288
    aoma
    Participant

    Uz patriotismu skatos ar dalītām jūtām, katrā ziņā ar karodziņiem un lentītēm nedižojos arī svētkos. Jebkurā gadījumā noteiktās dienās gadā ar to pompoties ir viens liels farss.

    No vienas puses, esmu audzināts ļoti patriotiskā garā – laikā, kad par to nedrīkstēja pat sačukstēties, tāpat mani senči ir nolikuši savas galvas par Latvijas brīvību. Tā “brīviba”, kas ir tagad, ir tāda pat parodija, kā dzīvošana lielajā tautu savienībā, arī toreiz tikai retais atskārta, kāda ir rūgtā realitāte.

    No otras puses, labi saprotu, ka sīku un sadrumstalotu valstiņu pasaule nevar pastāvēt bez savstarpējiem ķīviņiem un deķa vilkšanu katram uz savu pusi, globalizācija, jeb viena milzīga valsts ir tikai laika jautājums, ja pirms tam neuzspersim sevi pie visiem velniem.

    Pagaidām gan cilvēce nav uz to gatava, bet tas ir vienīgais saprātīgais risinājums izbēgt gan no lokāliem konfliktiem, gan izvairīties no globāla mēroga slaktiņiem.

    #292289
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    1. Kas tev liedz migrēt? Vai tiešām tev liekas, ka ja nebūtu valdību, tad pēkšņi neuzrastos kāds kadrs ar lielākajiem muskuļiem ciemā, kam tad tu arī varētu maksāt nodokļus?

    2. Ja nezini par Bābeli un Bībeli, tad labāk neizsakies, jo nostādi sevi muļķa lomā.

    #292290
    Anonīms
    Neaktīvs

    es esmu Latvijas patriots un man patik mana pilseta Ventspils un visi svētki un visas govis un visas puķes un struklakas un ta uz priekšu vai ir vai nav svētki. un ari aivars patik.

    #292291
    Evers
    Participant

    Kas liedz migrēt? – Tas tā kā būtu jāsaprot, ka valoda mūsdienās nav vienīgais šķērslis. 🙂

    Un es teicu, ka tā ir utopiska ideja, kura nespētu darboties tāpēc, ka pasaulē ir pārāk daudz sliktu cilvēku.

    Un kurā vietā es kautko aplamu pateicu par Bībeli un Bābeli phe? :>

    #292292
    akms47
    Participant

    Nav noskaņojuma būt patriotam.

    #292293
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pievienojos Crow`am par “Esmu globālists. Valsts ir nejēdzīgs izgudrojums.”. Žēl, ka būs ilgi jāgaida kamēr tiksim vaļā no baltajiem/melnajiem, reliģijām un visiem pārejiem “labumiem”.

    #292294
    KristoZ
    Participant

    Quote:

    Un kurā vietā es kautko aplamu pateicu par Bībeli un Bābeli phe?

    Lūdzu, tikai nesāc kārtējo reliģisko (lai arī kādu tu pārstāvētu) tēmu fleimu (latviski – “ķengatu” 😕 ), tik uzkrītoši izceļot savu ignoranci.

    Par tēmu – domāju, ka būtu interesantāk, ja vēl katrs pie sava komentāra pierakstītu ar saviem vārdiem – ko nu kurš saprot ar jēdzienu “patriotisms”.

    P.S.

    Retorisks jautājums Everam – kas bija pirmais: “Robežas” vai “sliktie cilvēki”(?)

    #292295
    E-500
    Participant

    Quote:

    Valsts ir nejēdzīgs izgudrojums


    Viena valsts diez vai kaut kad būs, jo cilvēki vienmēr dalīsies, jeb kurā gadījumā, zem lielās pārvaldes kādos mazākos pārvaldes apgabalos, piemēram, kā USA ar štatiem, kuriem ir sava pārvalde un likumi. Spānijā tagad katalonija grib atšķelties, anglijā skoti, tuaregi no mali, serbijā kosova, gruzijā osetija utt. Valstis tik rodas vairāk. Neredzu, ka kaut kas apvienotos, ja nu ES federācijā pārformēsies. Bet federācija jau ar nav viena valsts, tu arī ir savas zemes, štata, pilsētas, rajona utt., patrioti.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā