Windows XP "iefrīzo" pie ieslēgšanās

Sākumlapa Forumi Software Windows Windows XP "iefrīzo" pie ieslēgšanās

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160654
    reGative
    Participant

    Sveiki!

    Lieta tāda, ka man ir dualboot – Windows 7 un Windows XP. Pārsvarā izmantoju Windows XP, jo tas ir vairāk piemērots manam kompim. Lieta tāda, ka pēdējā laikā Windows XP pie ieslēgšanās (tad, kad ir melns fons, xp logo un kustās tie trīs “punktiņi”) “iefrīzo”. Palīdz vienīgi ieslēgšanas pogas paturēšana un datora izslēgšana, pēc kā viss notiek normāli. (Respektīvi Reset metode). Ko man iesākt? Esmu instalējis arī Windows Updates, jo Windows XP, diemžēl, ir par vecu mūsdienu internetam.

    Ceru, ka visu daudz maz sakarīgi paskaidroju. Chkdisk jau palaists, viss ok, vīrusu nav (skenēts ar Malwarebytes Anti-Malware). Device Manager paskatīts, tur viss ok (bija gan kkāds skaņas draiveris Apowersoft_Audiodevice, ok, noinstalēju, bet nekas nemainījās).

    #314737
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Spywarebytes Fake-AntiMalware darbināšana NAV pilnvērtīga datora diagnostika. Ir aizdomas uz HDD bad bloku parādīšanos, bet to spēs pateikt tikai kārtīgs datormeistars. Tūlīt sekos šarlatānu un zīlnieku ieteikumi.

    #314738
    Afrohead
    Participant

    Uztaisi chkdsk, varbūt tad aizies normāli.

    #314739
    3Dklucis
    Participant

    A ja tev tam kompim ir diskdzinis -tā vieta lai izslegtu piespiedas kārtā PC paprove iztumt diskdzini….Nezin man reiz ta bija -palīdzeja šīs nejauši uzietais vareants,bet Tads gļuks bija uz pavecas matenes pievienots diskdzinis ar SATA kabeli-uz veco IDE slēgum tipa taa nebija….Tas ta nevis atrisinajums bet testa pēc…

    XP jā padla paliek nelietojams musdienu internetam ,crome nikojas un citi sūdi

    #314740
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Vienīgais kas šeit ir nelietojams ir tavas smadzenes. Sajēga par datoriem gļuko un citi sūdi.

    Tagad lietoju WinXP jo laptops neko citu nevelk un nekad nevilks. Viss strādā perfekti ja māk. Win7 protams labs, Debian ar KDE arī, bet nabags dara kā sanāk.

    #314741
    reGative
    Participant

    [img]https://notepad.lv/userpix/2076_hdtune_1.jpg[/img]

    Skrīns no HD Tune diagnostikas. Viss ideāli, izņemot, ka uz testēšanas beigām ātrums no 60MB/s krita uz 38MB/s. Un šeit pat nekādi zīlnieki nav vajadzīgi. Ja interesē, kas par kompi… Vakarā pārbaudīšu uz vīrusiem. Ar Panda Free AV izskenēju vakar “kritiskās zonas”, atrada vienu kūkiju “Doublecookie”, bet pie kompja ieslēgšanas nekas nemainās.

    #314742
    MeistarsUnVergs
    Participant

    HDTune nav tas labākais. Es testēju ar Victoria 3.51 DOS disku. Read-only tests ne vienmēr atklāj visas problēmas, tā ka ja ir aizdomas par diska bojājumu, nākas lietot destruktīvo write testu.

    Ä€trums uz beigām samazinās kad galviņa tuvojas diska iekšmalai. Tā jābūt visiem.

    Vīruss parasti neizraisa sistēmas darbības problēmas. Vīrusu rakstītajiem tavs kompis ir vajadzīgs strādājošs! Pie vainas ir dzelži vai sap1sts windows, to datormeistars pec diagnostikas darbnīcā tev pateiks! Pašam tev sajēgas nav un pārējiem zīlniekiem šeit arī viņas nav īpaši vairāk.

    #314743
    ruukjis
    Participant

    Bojāts disks uzkārsies katrreiz, nevis katru otro reizi. Cits stāsts ir gļukojošs kontrolieris, bet to arī Victoria neatradīs.

    Nē, es arī neesmu zīlnieks un man nav ne jausmas, kas tur varētu būt – iemesli ir neskaitāmi. Varu tik ieteikt Safe Mode un Boot logging, pēc tam urbties cauri ntbtlog.txt un skatīties pie kā tad kompis “iestrēgst”.

    #314744
    msh
    Participant

    Kā tas ir – “par vecu mūsdienu internetam”? 😀

    #314745
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Nav gluži taisnība. Reizēm pie lasīšanas sektors nolasās, bet viņā ierakstīt ir problēmas. CHKDSK ar /R parametru bad blokus meklē tikai ar lasīšanu, tādēļ viņus var arī neatrast. Tas pats ar HDTune, pie tam lasot vairākus sektorus uzreiz, bad blocks var netikt pamanīts, bet lasot katru sektoru atsevišķi kā to dara Victoria, var atklāties kāds defekts. Vai arī lasot visu pēc kārtas viss ir OK, bet izmantojot Butterfly lasīšanu, atklājas defekts mehānikā.

    Protams, Victoria nav nekāds brīnumlīdzeklis un viss atkarīgs no tā cik zinošs un pieredzējis ir meistars kas ar viņu rīkojas.

    Š inī gadījumā gan iemesli var būt ļoti daudz un dažādi, un ir redzams ka lietotajs pats netiks galā. Tāpēc jau uzreiz iesaku meklēt meistaru jo 3D kaksnis un viņam līdzīgie nu nebūs tie kas palīdzēs atrisināt problēmu.

    #314746
    ruukjis
    Participant

    Es neapšaubu tuļķu saknēšanas metodes, es apšaubu, ka minētajā gadījumā tā ir HDD problēma, ja lasīšanas režīmā badblocku nav un kompis metodiski karās tikai katru otro reizi pie Windas ielādes, es neticu, ka tas ir disks – diski tā nedara. Ja būtu kaut kāda latenta diska problēma, tad startēšanās būtu pilnīgs randoms – 3 uztartētos un tad vienreiz nē, pēc tam 10x ustartētos un tad atkal problēma, bet secīgi restarts un tad kompis aiziet… esmu gandrīz par 100% pārliecināts, ka tas nav disks.

    #314747
    3Dklucis
    Participant

    kadus IT parlūkus tad tu uz savu XP lieto-ja crome jaunako vai mozilla tad nemaz tas tavs laptops tik vecs nav…-uz veciem PC va ilaptopiem jaunakos it parlukus neuzlikt…

    #314748
    Quagmire
    Participant

    Arī sasmējos un aizdomājos, kas ar to domāts. 😀

    #314749
    MeistarsUnVergs
    Participant

    ruukjis – no taa cik var izlobiit no rakstiitaa tad jaa, iespeejams ka vaina ir kur citur. Bet nekad nenoveertee par zemu cilveeku speejas nepareizi aprakstiit probleemas buutiibu vai saskatiit likumsakariibas.

    #314750
    reGative
    Participant

    Š orīt pamēģināju intereses pēc ieslēgt Windows 7. Tā pati problēma. Iefrīzo. Un galvenais, ka iefrīzo parasti, kad uz nakti izslēdz datoru un tad no rīta ieslēdz. Pa dienu, ja izslēdz un tad ieslēdz, neiefrīzo, bet pēc tam atkal var iefrīzot. Nezinu, vairs ko domāt, vainu kaut kas ar mātesplati, vai tiešām disku. RAM arī notestēts ar memtest, nekādu erroru nebija. Vai tiešām ir bojāts HDD, vai arī varbūt mātesplate iet pie dieviem?

    #314751
    ruukjis
    Participant

    Ja cietnis, tad kontrolieris – badblocki tie nav.

    Pamēģini pēc tādas kārtīgas dīkstāves (pēc kuras parasti uzkaras Windulis) uzstartēt kaut kādu Live CD, ja simptomi tie paši, tad visticamāk platei dienvidu tilts iet pie tēviem.

    #314752
    reGative
    Participant

    No USB Flash darbināms Live CD taču der? A to man diskdzinis diskus jau kādu labu laiku nelasa diskus.

    #314753
    Quagmire
    Participant

    Protams, ka der. Bet ja tev ir tas pats PC, kas kādreiz, silti iesaku skatīties uz jaunu.

    #314754
    msh
    Participant

    Vispār jau parasti tam vajag nevis pērties ar kaut kā palaišanu, bet vienkārši uzliekot pirkstu tai mikrenei 🙂

    #314755
    ruukjis
    Participant

    Vai nu tu esi mutants, kas ar pirkstu palīdzību spēj diagnosticēt mikreņu gļukus (lieki pie bilst, ka tad man skauž) vai esi iedomājies, ka tas kaut kā ir saistīts ar temperatūru (lieki piebilst, ka šajā gadījumā esi izgāzies).

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā