Ardievas kvēlspuldzēm

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Ardievas kvēlspuldzēm

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #193486
    Aldis
    Participant

    Man nekas iepriecinosh… piemeram manaa istabas kupolž ekonomiskajai spuldzei gals regojas laukaa.. 😀 😀 Notesteju, nepatika.. un.. taga vecaa labaa – laikam 90W spudzle! 🙂

    #193487
    Mr.Death
    Participant

    Pašol na*uj visu ES ar savām ekospuldzēm. Tā vien šķiet ka tiem pauriem, kas sēž tur tai parlamentā vispār smadzenes nav. Neviena spuldze nebūs drošāka un labāka par kvēlspuldzi. Tās ekonomiskās ko tagad ražo, kā jau te iepriekš daži minēja – viņās ir dzīvsudrabs. Iedomājieties, tagad visa Eiropa pāries uz eko-spuldzēm. Tie ir 705 000 000 iedzīvotāji. Tas nozīmē, ka vidēji rēķinot uz rupjo tagad 400 000 000 mājās visur degs tās ekospuldzes. Vienā mājā kā minimums 6-7. Labi, kas notiks tagad, kad vēl pēc gadiem 2, 3 vai 5ciem viss šis kvantums nonāks izgāztuvēs? Kvēlspuldzēm tad pofig, tur tikai stikls un drāts pa vidu, bet šajās visās ir dzīvsudrabs. Ļoti ekoloģisks pasākums, ES tā turpināt! :duno:

    #193488
    Evers
    Participant

    Edgars +1

    #193489
    samurajs
    Participant

    Es gan Edgaram nepiekrītu. Ja spuldze ir kvalitatīva – tā kalpo ļoti ilgi. Man ir viena no pirmajām Osram Dulux, jau gadus 10 diendienā spīd. Protams, no taivānas garāžā ražotā lētuča to nevar prasīt.

    Par piesārņojumu ar dzīvsudrabu – var tak organizēt savākšanu: aiznes beigto spuldzi uz veikalu un pretī saņem 1 Ls. Tālāk pārstrādāt tās nav problēmu.

    Kas pozitīvs – uz katru mājsaimniecību atbrīvosies 100-200 W patērējamās enerģijas. Cik elektrostaciju jaudas tad neatbrīvosies visā Eiropā? Galu galā kurināmā resursi nav bezgalīgi!

    #193490
    mildaa
    Participant

    Biju kādreiz nomainījis parastās uz ekonomiskajām, bet pēc kāda laika atgriezos pie parastajām. Nu nepatīk man tā gaisma, un atdeve arī nav solītā… Būs savlaicīgi jāiepērk parastās. kamēr vēl ir 😀

    #193491
    Mr.Death
    Participant

    Samurajs: tas ir tikai viens no retajiem plusiem, ko tu minēji – enerģijas ietaupīšana. taču enerģiju neiegūst tikai no kurināmā, un kokus var ataudzēt. priekš tam taču ir HESi un citi alternatīvie en. iegūšanas veidi. Cik atceros dzīvsudrabs dabā nekur neizzūd. Tas nozīmē to, ka tas nonāks, kā jau teicu – izgāztuvēs un pēc tam augsnē. Nepietiek mums vēl ar dienasgaismas lampām, ko 90tajos sīči dauzīja uz ielām, un tiem termometriem.

    Labi par diožu lampām es parakstos. Vajag tikai izdomāt, lai šīs lampas ilgāk kalpotu. Taču tām te ekolampām, paskat te jau pat citi mīnusi atklājās – ka tās mirgojot. Turklāt 1 ls neviens nemaksās par to nodošanu specpunktos + vēl arī cik daudziem vispār interesē nodot tās pašas alus pudeles vai izlietotās baterijas? Visu izmet parastākajā miskastē kopā ar pārējo drazu.

    #193492
    Loading
    Participant

    Edgar, lielākoties elektrību iegūst no dzīvībai bistamām atomelektrostacijām. Nepietiek ar černobiļu? Vēl elektrības patēriņu vajag palielināt? Ražojot mātes plati, paliek pāri 20x smagāki (salīdzinot ar mātes plati) atkritumi, kurus otru reizi vairs nevar izmantot. Cik tev mātes plates mājas?

    #193493
    Recy
    Participant

    incanti: dziivsudraba termometrus aizliedza tirgot, bet shiim te eko-spuldzeem zaljaa gaisma? neredzu logjiku…

    #193494
    izredzētais
    Participant

    Rency, visiem nekad nebūs labi. atbalstu pāriešanu uz CFL spuldzēm.

    Par mirgošanu: daži minēja, ka ekanomiskās spuldzes mirgojot.. Maximā biju iepircis 6400k spektra spuldzes pa ~11sant gabalā.. jā, tās mirgoja gan..

    par tiem, kuriem krāsa nepatika: jūs izmēģinājāt 2700k; 5200k, jeb 6400k spektra spuldzes? loģiski, ka 6400k un 5200k spektrs nav īpaši acij tīkams 😀

    bik palaboju spektrus, biju visua sajaucis kājām gaisā..

    #193495
    tiger3
    Participant

    iedomājieties situāciju: Visur ir EKOspuldzes,pat kāpņutelpās, tualetēs, uz ielām, utt… Un tās var samainīt pret 1Ls… eiropa ieslīgs tumsā… :D:D:D Tas nozīmē, ka telefonus vairs nezags, zags spuldzītes… 😀

    #193496
    m_janis
    Participant

    Tādi dīvaini tie spektri. Pilnīgi pietiktu ar diviem un ne jau šādiem. Katram, bet tiem, kas darbojas foto/kino/TV sfērā, īpaši labi zināms, ka dabīgajai dienasgaismai gaišajā saulainajā dienas daļā ir 6500K, mākslīgajai (kvēlspuldzēm, ar tām paredzēto, nedimmētu barošanas spriegumu) – 3200K. Ar to pilnīgi pietiek normālam apgaismojumam – specgaismas – visādas krāsainas reklāmas, noformējumi u.t.t. izvirtības jau ir cita tēma.

    #193497
    samurajs
    Participant

    Nu tad aizgāju uz “Palasu”, specializēto apgaismes tehnikas veikalu, lai uzzinātu, ko tad mums jaunu gatavo ES lēmumu gaismā.

    Tur teica, ka kvēlspuldžu mīļotājiem rekomendētas jaunās halogēnu spuldzes. Nu nav nemaz tik superekonomiskas, 40 W halogēnu ekvivalents aprij 28 W. Bet nu gaismas spektrs patīkamāks, baltāks. nav tā stulbā dzeltenīgā nokrāsa.

    #193498
    izredzētais
    Participant

    stulbā, dzeltenā nokrāsa? godīgi sakot man nepatīk parasto kvēlspuldžu nokrāsa..

    ja patīk balta gaisma, varu ieteikt 6400k CFL’us, taāu šādā apgaismojumā var zaudēt pēdējās prāta paliekas 😀

    #193499
    Mr.Death
    Participant

    man gan tomēr labāk patīk romantika = kvēlspuldžu dzeltenīgā gaisma 😀

    #193500
    samurajs
    Participant

    Edgars wrote:

    man gan tomēr labāk patīk romantika = kvēlspuldžu dzeltenīgā gaisma 😀

    Pie reizes var pakaļkājas pasildīt :D:D:D

    #193501
    marr
    Participant

    Edgars wrote:

    Neviena spuldze nebūs drošāka un labāka par kvēlspuldzi. Tās ekonomiskās ko tagad ražo, kā jau te iepriekš daži minēja – viņās ir dzīvsudrabs.

    Un kā ir ar volframu, kas tiek izmantots kvēlspuldzēs? Zinātniski pierādīts, ka dabai draudzīgs un nekaitīgs? – domāju, ka tieši pretēji. Ja jāizmanto kaitīgas vielas, tad droši vien labāk tās, kas ģenerē mazāk atkritumus, tātad izmantot ekonomisko spuldzi, nevis parasto.

    samurajs wrote:


    Tur teica, ka kvēlspuldžu mīļotājiem rekomendētas jaunās halogēnu spuldzes. Nu nav nemaz tik superekonomiskas, 40 W halogēnu ekvivalents aprij 28 W.


    Reiz atceros meklējam ekonomisko spuldzi ar vismazāko spožumu. rezultāts bija 7W, kas (pēc norādītā) bija ekvivalents 35W parastajai. Neticu, ka 28 W ekonomiskā rada tikai 40 W kvēlspuldzes.

    ieskatam, ātri sameklēts LINKS

    #193502
    samurajs
    Participant

    marr: nejauksim, lūdzu krānu ar pirkstu!

    Ar vārdu “ekonomiskā spuldze” šā vārda plašākā izpratnē saprot luminiscences spuldzes ar iebūvētu elektronisko palaidēju. Tām atbilst Tava tabula. Re, bildē viens veids. vēl ir visādas spirālē savītas utml.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_energysavingbulbxlcfl001_1.jpg[/img]

    Halogēnu spuldzes ir pavisam citādas pēc konstrukcijas un parametriem. Tās ir mazāka izmēra, un dod vairāk gaismas pie tās pat jaudas kā kvēlspuldzes, bet tāpat spēcīgi sakarst. Uz tām īpaši daudz enerģijas neieekonomēsi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_mr16gu53ws_1.jpg[/img]

    #193503
    marr
    Participant

    obviously halogēnā != luminiscentā. Miskūzī manu nezināšanu ;.

    #193504
    vēer
    Participant

    Paldies, bet es atturēšos no “eko”nomisko spuldžu lietošanas, jo:

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_energysavingbulbxlcfl001_1.jpg[/img]

    =dzīvsudrabs, lielāki soodi cilvēkam un dabai, nekā no parastajām kvēlspuldzēm 😉

    Tobiš, vai nu LED, vai arī palieku pie sentēvu metodēm 🙂

    #193505
    nevertell
    Participant

    Bļin, domājat eiropu vada bars ar idiotiem ? Tas jau tikai latvijā tā būs, ka nepratīs nomenedžēt Hg. Un te jau tik ātri arī nepazudīs kvēlspuldzes. Eiropa jau arī mēģinās tikt vaļā no hg termometriem, tā kā varēsiet sēdēt mierīgi. Un tur kur te daži izteicās par atomelektrostaciju drošību- tās piesārņo mazāk vidi nekā HES’i un tās ir diezgan drošas. ÄŒernobilā vienkārši kaut kāds černis tika pielaists pie ruļiem, un visi viņam klausīja. Nedomāju, ka eiropā tā notiks. Tikai atceraties, ka latvija :/= eiropa.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 41 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā