Dators pēc Debian instalācijas nestartējas

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Dators pēc Debian instalācijas nestartējas

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155895
    krampis
    Participant

    Mani piedzīvojumi turpinās… Izvēlējos tātad uzlikt tomēr Debian 6.0 ar Xfce, iepriekš uz datora tātad atradās WinXp, instalācijas gaitā tātad izveidoju jaunas partīcijas, jo Win Xp man nav nepieciešams.

    Pati instalācija norisinājās laikam jau gludi. Visticamāk negludumi sanākuši pašās beigās, kad sistēma prasīja vai es vēlos instalēt GRUB? Nepievērsu tam īpašu vērību un tā kā uz datora paredzēts lietot tikai Debian un sistēma piedāvāja šādu opciju uzlikt, to arī izdarīju…

    Tagad instalācija pilnībā pabeigta, prasīja pārstartēt datoru, ko arī apstiprināju, bet pēc restarta nekur tālāk par pirmo ”bildi” tālāk netieku. Nedz F2, nedz F12 spaidot nekas nenotiek, netieku iekšā pat Bios’ā.

    Ieliekot CD/DVD matricu arī nekas nenotiek… auzas.

    #281949
    root
    Participant

    Atvieno cieto disku, ieslēdz kasti un pamēģini atvērt bios konfigurāciju.

    Tiešām uzreiz pēc restarta tā vienkārši negāja? Kaut kā neticas, ka GRUBis vai kas cits instalācijā varētu novest pie šāda efekta.

    #281950
    krampis
    Participant

    Bet tas ir normāli, ka pat CD ieliekot tas vairs nebūtojas un neviena poga nereaģē?

    Š oreiz mans eksperimentu trusīts ir portatīvais Fujitsu-Siemens (Pentium M 725 1,59 ghz, 512 mb ram) un tālāk par “startup screenu”, kas parasti nomirgoja uz max 2sek un tālāk ielādēja Win Xp, nav iespējams tikt.

    Mēģināšu skrūvēt tad nu to korpusu vaļā un ņemt nost cieto… Google vismaz neko sakarīgu šajā sakarā līdz šim tā arī neizdevās atrast. Netieku pat gudrs vai man to GRUB vispār bija jēga likt un vai tur vispār tā problēma.

    #281951
    root
    Participant

    Tas nav normāli, bet diez vai pie vainas būs debian instalācija.

    GRUB savukārt ir bootloaders. Tā ir programmatūra, kas atrodas tavā cietajā diskā un ielādē operētājsistēmu. Arī XP ir bootloaders, cits gan, bet principu tas nemaina. Faktiski, ne Debian ne GRUB instalācija nekur citur, kā cietajā diskā nekādu informāciju nesaglabā un nemaina, tāpēc, ja kaste uzkaras pirms tā nonāk līdz bootloaderim, šajā gadījumā, GRUB, tā nu nekādi nevarētu būt problēma ne Debian ne GRUB instalācijā.

    #281952
    krampis
    Participant

    Ok, hdd noņēmu nost, biosā tagad tieku, CD ar debian arī tagad bootojas bez problēmām, bet ko tālāk ? Nevarētu taču būt tāda sakritība, ka cietais nomira uzreiz pēc linux uzlikšanas? + ja kad man cietais vienam citam lapsim bija nomiris vismaz biosā taču tikt es varēju…

    #281953
    root
    Participant

    Tagad problēma top jau skaidrāka-

    1: cietnis nomira. Sakritība.

    2: cietnis gatavojās mirt. Grub kaut kādu iemeslu dēļ tika ierakstīts bojātā cietā diska daļā, rezultātā Bios sastingst tieši pirms cietā diska piesaistes.

    3: neviens no minētajiem. (punkts, kurā manas zināšanas par problēmām dzelžu līmenī beidzas.)

    Tagad jāskatās tālāk- piekabini cieto disku pie kāda cita nouta vai arī caur USB adapteri, un apskaties, kas notiek.

    Pie reizes- portatīvā modelis un bios versija?

    #281954
    Imhoteps
    Participant

    Debians ir grands, bet nav tā VISvieglākā distra. Ja esi iesācējs, sāc ar ko citu. Debianam vajag zināmu skilu.

    #281955
    root
    Participant

    Visvieglākā nē, bet visskaidrākā un ar milzīgāko atbalstu gan. Praktiski katrai problēmai ir pilni interneti ar risinājumiem. Tas pretty much ļauj reizē risināt problēmas un mācīties, kas tas tāds ir. Manuprāt, lieliska vide iesācējiem ar vēlmi Linux apgūt, ne tikai lietot konstanti.

    #281956
    Imhoteps
    Participant

    Tieši opposite – ne jau ar Debian ir jāsāk Vindoff-migrantam. Atsitīs visu iekārienu. Mints kaut kāds vai suse, vai Bunta. ÄŒista!

    #281957
    root
    Participant

    Pats esmu Windofff migrants un pats sāku ar Debian. Neredzu nevienu iemeslu, kāpēc ne. It īpaši 5,6 versijās, kur butthurt ir nopietni samazinājies.

    #281958
    WordPad
    Participant

    +1, imhoteps

    Debian nebūt nav tas grūtākais, bet iesācējam vajadzēja labāk likt kādu Linux Mint Debian Edition ar XFCE, bet tādam datoram labāk Linux Mint LXDE.

    #281959
    Imhoteps
    Participant

    @ root

    Redz, problēma jau nav distrā, problēma ir apstāklī, ka vairumam mūsdienu lietotāju galvas smadzeņu garozas aktivitāte ir tik zema, ka rezultāta nav un nevar būt (mācīties negrib, citiem vārdiem). Apdalīti cilvēki.

    Bet ja lietotājs gana daudz lieto uzturā zivis un biezpienu, un arī vēl lasa grāmatas un manuāļus – viss čikiniekā! Tādam var dot ne vien Dibian-i, gentu ar` var ieskapēt. Tiks galā.

    #281960
    WordPad
    Participant

    Doh… ne jau visiem ir jāķimerējas zem kapota, dažiem vienkārši patīk braukt. 🙂

    #281961
    root
    Participant

    Pēdējā laikā par manu moto kļuvis “cilvēki nekad neizpilda visu, kas prasīts. Ja vēlies, lai kāds izpilda to, kas prasīts, prasi vairāk, kā nepieciešams”. Ļoti labi piemērojas arī šajā gadījumā.

    #281962
    krampis
    Participant

    Tēma, protams, par to, kas ir labāks iesācējam ir ļoti jauka…. Par sevi varu teikt, ka pirms instalēšanas es lasīju manuāli debian mājas lapā, kā arī šeit pat notepad.lv par manuālo partīciju sadalīšanu. Kā jau teicu, manā skatījumā instalācija noritēja pilnībā bez problēmām, restartēju lapsi uzreiz pēc instalācijas pabeigšanas un šobrīd tur esmu iesprūdis… Kā var būt šāda sakritība (1:1000000), tiešām neticās, ka cietais miris.

    skumjākais jau tas, ka diemžēl nav kur piespraust to un pārbaudīt….

    Modelis: Fujitsu Siemens Amilo M1450G

    Bios: 1.00C; 09/26/05

    #281963
    samurajs
    Participant

    Izskatās, ka šobrīd vienīgais variants ir HDD kaut kur pieslēgt un pilnībā noformatēt. Nedomāju, ka kaut kas ir nepareizi izdarīts instalējot. Bet kādreiz gadās…

    Un ja iebūtojas no Live CD un pieslēdz HDD kā Hotplug ierīci – kas notiek? [Itkā SATA 2 šo atbalsta daļēji… atkarīgs no kontrollera. Tā kā var pamēģināt. Vispirms slēdzam datu kabeli, tad barošanu. Atslēdzam otrādi. BIOS’ā nedrīkst būt uzlikts IDE COMPATIBLE MODE].

    #281964
    krampis
    Participant

    Kā hotplug ierīci es nezinu kā pieslēgt portatīvajam cieto, līdz ar to pat nemēģināju, BET intereses pēc šodien attaisīju vaļā savu pašreizējo Acer Aspire portatīvo. Izrādās aceram arī iekšā Seagate Momentus 5400.6 SATA cietais, tikai ar lielāku ietilpību. Piespraudu vecā lapša hdd acer datorā, ieslēdzu un uzreiz aizgāja GRUB ”izvelne”, pēc 5 sek. uzreiz arī Linux Debian/Xfce tika palaists pilnīgi bez nekādām problēmām.

    Bet nu ja, hdd dzīvs, ar OS arī nekādu problēmu, kas tad varētu būt par vainu, ka uz vecā Fujitsu-Siemens tālāk par splash screen netiek un kā jau minēju – nav iespējams pat Bios’ā ieiet ?

    #281965
    Holmss
    Participant

    Vienīgais, ko varu iedomāties, ir linux AHCI draiveris nesaprotas ar bios… ja biosā ir pieejams, pamaini iestatījumus no uz/no legacy mode, vai ide emulation vai ,nav ne jausmas, kā kurā biosā tas saucas!

    #281966
    akms47
    Participant

    Kāda šķirba, kāda distra, te tiešām pēc beigta cietuča ož.

    Un Debians ir kā pamats lielākai daļai distru. Mūsu pašu bālēliņi “Amber: uz Debiana salika. tik man liekās, tikpat ātri nonīka.

    Patestē savu HDD krampīt,.

    #281967
    root
    Participant

    Iedvesmai par Debian, pēdējo 2 dienu notikumi-

    Freshinstāls uz virtuālkastes (Debian 5.0), iestatījumu, softa un pretty much visa kā migrācija no reāla cietuča ar sliktu karmu, testi, testi, testi, upgreids uz Debian 6.0, testi, migrācija no VDI uz citu HDD, partīciju mērogošana, testi.

    And not a single error was given that day. ^^

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā