Firefox 57: revolūcija ir notikusi!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Firefox 57: revolūcija ir notikusi!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163163
    samurajs
    Participant

    Izskatās, ka Mozilla nav pārspīlējis ar solījumu uztaisīt Firefox pārlūku tādu, lai tas spētu atkarot zaudētās pozīcijas. Un tā 57. laidiens ir klāt ar visu jauno Quantum dzini, un pārlūkā par jaunu pārrakstīts 75% koda. Pirmais iespaids – mazliet jocīgs un neparasts, bet pie tā ātri pierod. Pats galvenais: Firefox nu ir kļuvis patiešām ātrs; izstrādātāji min skaitli “divas reizes ātrāks”. 57. laidiens izstrādāts tiem, kuriem ikdienā nepieciešams turēt daudzas atvērtas cilnes. “Visa uzmanība” tiek pievērsta aktīvajai cilnei, bet fona cilnes tiek turētas minimālās prioritātes līmenī. Rezultātā izdevies panākt par 30% mazāku RAM patēriņu nekā Google Chrome.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ff57_test_1.jpg[/img]

    Nomainījies arī Firefox dizains, kam dots nosaukums Photon. Tas optimizēts mūsdienu displejiem ar augstu izšķirtspēju, kā arī skārienekrāniem. Raksturīgā iezīme – kvadrātveida grāmatzīmju laukumi un pārstrādāti iestatījumi, kā arī kombinētā URL/meklēšanas josla.

    Spēcīgi uzlabota ir privātuma aizsardzība. Ja ieslēdzam šo režīmu, Firefox nesaglabās ne vēsturi, ne sīkfailus. Aizsardzība pret okšķerējošām web lapām ieslēgta pēc noklusējuma.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_ff57_1.jpg[/img]

    Ja sākumā radās šaubas par veco paplašinājumu (add-ons) saderību ar Quantum dzini, tad izrādījies, ka viss nepieciešamais strādā, t.sk. uBlock Origin, Evernote, LastPass un daudz kas cits. Turēt paplašinājumu ekrānšāviņu uzņemšanai vairs nav vajadzīgs jo rīks Take A Screenshot tagad atrodas zem peles labās pogas. Iespējams fotografēt visu ekrānu, gan tā daļu, un bildes uzreiz var aizsūtīt vai ievietot internetā. Tā kā Firefox 57 atbalsta WASM un WebVR tehnoloģijas, nebūs problēmu ar jaunākās paaudzes spēlēm.

    Notepad iesaka Firefox!

    Ja esi Chrome piekritējs, tad vispirms uzinstalē Firefox 57, notestē, un tikai pēc tam vērtē!

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_not_3.jpg[/img]

    #332060
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Nu nav manam Pentium 4 datoram ar 1024×768 CRT monitoru tačskrīns un nebūs! Neesmu idiots kas tur atvērtus vairāk par pāris tabiem. Skrīnšotus joprojām taisu ar PrintScreen pogu. Atā Firefox peģiku pielaistais AIDS tevi ir beidzami nokāvis, sveiks Palemoon!

    #332061
    garaisezis
    Participant

    šis drīzāk ir, sad*rsam 56 versiju un downgraudijām uz 55, bet lai izskatītos kad ir kaut kas darīts, nedaudz pamainījām dizainu. nē, paldies, pārgāju uz Waterfox. Jau trīs mēnešus testēju, neredzu nekādu aizturi un ramu tērē nieka 300mb, kur FF 3GB.

    #332062
    ruukjis
    Participant

    Nez, man patīk. Baigo ātruma lēcioenu gan nejūtu (nevarētu teikt, ka vecais man bremzēja).

    =>ezis

    Ja tev FF rij 3GB, tad tur ir problēma ar roku leņķi… vai drīzāk kāju… vai drīzāk vari doties uz kādu “America got talent” un nodemonstrēt savas spējas, pasaulē noteikti nav daudz cilvēku, kas prot FF (vai vispār kompi) sa3,14st tik ļoti.

    #332063
    Barons
    Participant

    Kāpēc nevar pārslēgties uz latviešu valodu? https://www.bildites.lv/a/xzxzjc92#vw9bfrnd

    #332064
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Tādēļ ka palaistuve nevar atrast vajadzīgo datni. Sistēma Windows tiks beidzēta.

    Ja nopietni, tad tu ne tur skaties. Tā ie vieta kurā var izvēlēties kādā valodā tiks dota priekšroka lapām kurām ir vairākas valodas. Iesaku atstāt defaulto eng.

    #332065
    GuntOn
    Participant

    Par to 30% mazāku RAM patēriņu attiecībā pret Chrome negribu piekrist. Nezinu kādu metodiku izmantojot viņi pie tā nonākuši, bet man Task Manager rāda pretējo.

    https://failiem.lv/u/6gzgpgk8#_

    Abos pārlūkos atvērts tikai delfi.lv

    Būtu vēl interesanti patestēt vai FF joprojām mēdz aprīt pilnīgi visu RAM un nokrešot, ja lapā ir kaut kāda flash draza. Tas bija vien no iemesliem, kāpēc FF pārtraucu lietot. Vēl mega besīga ir apdeitošanās pie FF palaišanas, jo tas parasti notiek tad, kad to vismazāk vajadzētu. 😀

    #332066
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Vēl viens stulbais stulbenis. Flash man nekad nav avarējis kopš 2010 gada. Ne uz Windows XP, ne Win7. Viss strādā korekti. Auto apdeitus var atslēgt. Š is ir tas gadījums kad sistēmā ieviesies curvehands.dll

    #332067
    GuntOn
    Participant

    Drīzāk jau pārlūkā kaut kas ir ieviesies, jo ar Chrome tāda situācija tām pašām lapām nekad nav bijusi.

    Par automātisko apdeitu atslēgšanu, protams, ka zinu, bet to var darīt priekš sevis. Ja ir jāapkalpo daudz lietotāji, tad tas neies krastā.

    #332068
    Raivix
    Participant

    Aci uzmetu, bet neko dižu neredzēju. Firefox mirst tāpat kā Skaips. Š im pat reklāmas bloķētājs nav iebūvēts. Opera for me. 🙂

    #332069
    E-500
    Participant

    Lielākā sāpe ir par paplašinājumiem – no 11 gabaliem 6 nav saderīgi un arī vairs nekad nebūs dēļ ierobežā paplašinājumu API,

    #332070
    E-500
    Participant

    Flash var atslēgt vai uzlikt, click-to-play. Reti kurai lapai tas vairs ir nepieciešams.

    #332071
    GuntOn
    Participant

    Skaidra lieta, ka var, bet pirms 6 gadiem, kad vēl lietoju FF, tad webs bija pilns ar flash drazu. Personīgi man vairs nav nepieciešamība mēģināt atsākt lietot FF.

    #332072
    romajo
    Participant

    Liekas, ka galvenais un vismaz pagaidām vienīgais ieguvums ff ir tas, ka vismaz pagaidām un vismaz man nav uzmeties tas yobanijs “firefox not responding” un darbojas diezgan gludi, bet tā rij vienalga, varbūt ne tik kā vecais, bet manā gadījumā par chrome gan. Ar paplašinājumiem ar pagaidām ķeza. Sāku, jau pamazām pierast pie chrome, ērti ir tas, ka sinhronizējas ar tālruni, kgan tālrunī izmantoju Free Adblocker Brouser, bet blakus ir arī chroms, ja vajag.

    #332073
    E-500
    Participant

    Tikko pabeidzu Chromē importēt grāmatzīmes un instalēt paplašinājumus, pagaidām uzkavēšos, kamēr svarīgākie paplašinājumi uz Firefox atjaunināsies. Bet, palikt uz Chromes gan netaisos – pieradumam liels spēks un daudzas sīkas lietas uz Firefox šķiet ērtākas un vairāk pielāgojamas.

    #332074
    Nelabojams
    Participant

    Tikko apdeitojos. Par ātrumu neko nevaru pateikt, jo reti turu vaļā vairāk par 4 – 5 tabiem un visā visumā nekad nekas nav bremzējis. Vismaz, tā nav bijusi pārlūka vaina. Viena lieta gan jau paspēja uzkrist uz nerva – ja es atveru jaunu tabu, gribu, lai tas būtu TUKŠ S, nevis māktos virsū ar saviem stulbajiem top sites un highlights piedāvājumiem, kas būtībā dublē grāmatzīmju joslas. Un es pats zināšu, ko man vajag sameklēt un atvērt! Citas lietas – nu, īpašas pārmaiņas ar aci nemanu. Viss strādā. Dizains palicis mazliet stūraināks, bet tas kaukā ne#is.

    Parakņājoties dziļāk, konstatēju, ka nav tik slikti – kādam varbūt tādas lietas, ko tikko nokritizēju, patīk, bet tās ir iespējams novākt. Kaut gan ne acīmredzamā veidā, bet drusciņcaur pakaļu. Visām tādām lietām būtu jābūt tieši zem options.

    #332075
    shady
    Participant

    Izlasīju visu rakstu un sapratu, ka turpinu lietot Chrome.

    Un, jā, man ikdienā ir atvērti 50-100 tabi, bet man ir 24GB RAM un arī viss pārējais atbilstošā līmenī… Tā kā būtībā pie irsas 😀

    Uz pārējām iekārtām ar lietoju Chrome, bet tur man nevajag 50+ tabus, tā kā arī tas ir pie irsas 😀

    P.S. – nu nav jau tā, ka FF ir sūds. Agrāk bija labākais pārlūks manā izpratnē. Arī šobrīd lietoju FF uz galvenās mašīnas, jo dažreiz uz tās Chrome ar 50+ tabiem sanāk baigais bardaks, tad atveru papildus arī FF un sakrauju arī tur tabus, kurus man vajag specifiskām vajadzībām, lai neputrojas viss kopā…

    #332076
    romajo
    Participant

    Njā, un pēc ikonas ar var redzēt, ka komandē (gej) parādi! 😀 Lapsa ar dzeltenu asti, ahrenjetj!

    #332077
    Raivix
    Participant

    Da kas tev pa profesiju, ka 50 tabus vajag? Vai arī nemāki organizēt savu darbu datorā?

    #332078
    garaisezis
    Participant

    tu nu gan ļoti labi zini kāds man dators un ko un kā es uz viņa lietoju. Būtu paklusējis par lietām par kurām neko nezini, nevis ja nav ko teikt, tikai kaut ko iedi*st.

    neaiznēsātais sprīdītis atradies.

    Attēls

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā