I Liepājā programmētāj, va nau?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība I Liepājā programmētāj, va nau?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160915
    Andron MacBeton
    Participant

    ÄŒoms vakar pa dienu iemeta php.lv vakanci. vel uz šo vakaru nav ne1 pieteicies.

    Skaidrs ka kautkādā sūda liepajniekiem.lv nav jēgas likt sludinājumu. Bet KUR tad meklēt?

    Tai pašā php.lv uzreiz sākās kautkāda diršana par algu. Esot pa mazu. 750€ mēnesī par parastajām 160 stundām ir maz? Bljin, kur rodas šitās mistiskās algas par ko visi ļurina? 1500€, 2000€…. KUR ir tādas algas? Un KUR tie potenciālie programmētāji skatās?

    #317326
    Foxsk8
    Participant

    Eu, es taču esmu no Liepājas 🙂 Kas tieši vajadzīgs? Varu aizbraukt un parunāt klātnienē. Un jā, es pelnu 1500 – 2000 eiro, strādājot pašam uz sevi, pašnodarbinātais, veidojot risinājumus citiem, klientiem, utt.. Tā arī to naudu jau var sapelnīt, ne jau tev kaut kāda firmas lapa, vai kāda lieta jāuztaisa un prasa tev 2000, tas ir viena mēneša ietvaros, strādājot veiksmīgi pie vairākiem projektiem paralēli.

    Un jā, ja es prasu 15 eiro stundā, tad mans darba devējs paņem 25 – 40 stundā, un viss ir godīgi. Ja tu pelni, pelnam arī mēs. Neviens tev pa 5 eiro stundā nekodēs, aizmirsti.

    #317327
    Foxsk8
    Participant

    Ha Medzē? Man 4 KM no mājām, pats esmu Plocē. 😀

    #317328
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu… mēģināšu apskaidrot.

    Ir tā ka vajag ražošanas vadības progu, webisku. ERP, vai kā to nosaukt. Mans čoms, enkrs, būs tas kas pieskatīs un pamācīs, palīdzēs, lai neierauj auzās, jo viņš jau AEpartneriem ir uztaisijis. Tie kas nau tādu jau taisijuši, nevar tikt palaisti brīvsolī, lai neizrādās ka pēc gada nekas nau uztaisīts, tikai stundas rakstītas.

    Uz vietas ir jāsēd sākumā un beigās, jo ir jāsaprot metālapstrādes uzņēmuma ražošanas vajadzības.

    Ja tu esi tik kruts un to vari uztaisīt mēneša laikā, vari dabūt arī 5k€. Bet nevajag uzpūst krutā kodera tēlu un izgāzties.

    Ja tev Medzes Components ir 4km no mājām (Vērgale vai hvz kur tu tur esi), tad tev šis projekts pat derētu. Bet kamēr tu neesi vismaz mēnesi parādijis cik teu naski iet, nekādas 2k€ netiek pat apspriestas.

    Ja teu jau ir ko darīt, tad dari to un nepretendē. Ja tev ir brīvs laiks tad piesakies.

    #317329
    Foxsk8
    Participant

    Medzes komponentē strādā puse mans ciems un draugi, radi. 700 eiro labā mēnesī nopelna tur vietējie melnie strādnieki, ja paveicās ar virsstundām, un viņi nav ne programmētāji, ne ar labu izglītūbu. Par komponenti vari nestāstīt, es zinu visu kas tur notiek, kā notiek, utt.. 🙂

    Zinu, ka nauda Dāņiem, brāļiem ir. Zinu visu kas un kā, pat nestrādājot tur.

    Nav tieši mana specialitāte par Zend, utt.. bet gribās izprast, kam tieši tas viss viņiem ir vajadzīgs. Varbūt tavs čoms ir izdomājis vienu, bet biznesam tas varbūt nemaz neder, vai arī der, bet nedod rezultātu. Iekšējās uzņēmumu sistēmas var veidot 101 veidā, 101 tehnoloģijā.

    Es strādāju pēc cita principa, no sākuma uzzinu vajadzību, uzzinu specifikāciju, uzzinu esošos risinājumus un tad piedāvāju savu skatījumu uz to visu, kā to realizēt, utt.. jo pats zini, uzrakstīt kodu ir tik daudz, cik uzsist pa klavieri, bet izdomāt, izplānot, izstrādāt ilgtermiņa plānus, attīstību, projektu vadīšana, git sinhronizēšanas, utt.. dokumentācijas izstrāde, API, utt..

    Reāli, jā Liepājā nav programmētāju, kā php.lv forumā pats tavs draugs izteicās, ir džeki kas strādā mazāk, lētāk, man ir savādāk, es strādāju pie visiem un ne pie viena, neesmu atkarīgs no viena darba devēja un nezinu kas notiks rītdien.

    Runājot par uzņēmumu sistēmu tuvāk un sīkāk, tu vispār reāli zini, cik tāda maksā? Ja tu ņem pie aģentūras corporate web, tie jau būs savi 3000 – 5000 eiro, nerunājot par iekšējo CRM, un ko sarežgītāku. Strādāju pie lielākām web aģentūrām Latvijā kā uzņēmums, kurš ņem visus outsource darbus no viņiem, tāpēc es labi zinu, gan cenas, gan procesus, gan vajadzības, A-Z variantu.

    Tāpēc, es neko nesolu, utt.. bet man būtu interesanti ar tavu čomu satikties, aprunāties, kas un kā.

    #317330
    Andron MacBeton
    Participant

    Nekur ne1 nesaka ka tu 750€ ir griesti un ka obligāti ZENDā! Izlasi to sludinājumu kārtīgi! Vari rakstīt kā gribi, bet lai kāds cits var arī turpināt, ja tevi sabrauc tramvajs, vai tu izdomā aizbraukt trimdā.

    Rīt vari tur aizbraukt un apskatīties, iesākumā saprast cik laiku kas aizņems. Enkrs var parādīt teu AEpartner uztaisīto, un ja enkrs rīt nevar, tad Medzē uz vietas arī Norbis (doomed) var parādīt no ražošanas puses kas ir vajadzīgs, un to primitīvo webu ko viņi jau lieto, to 8 gadus veco.

    #317331
    Foxsk8
    Participant

    Tas taču saprotams. Tāpēc ir GIT, tāpēc ir dokumentācija.

    #317332
    Foxsk8
    Participant

    Jebkurā gadījumā, ja viņam ieinteresēja, arī php.lv iepostēju jau ātrāk, lai raksta uz mailu, zvana, sazinās. Man to visu godīgi teikšu nevajag, nauda netrukst, dzīvoju ok, bet būtu interesanti. Tas ir tā, ka nevis man būtu kaut kur jāraujas, utt.. bet klientam vajag risinājumu, vismaz iespējas atļauj tā darīt.

    #317333
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu ja teu pietiek tad varbūt tu paliec kā pēdējais variants? Un tad, ja/kad citus neatradīs, nu tad tu varēsi pavilkt uz augšu cena latiņu.

    Es pēc taviem darbiem redzu ka tu neko tādu neesi taisijis. Tas teu nau kaukāds portāls. Tur ir jāizprot kādas detaļas kurā cehā sagatovas, cik materiālu vajag, jāsarēķina laiki uz detaļu, uz paleti, nu karoč tas nau tā ka mājas vien sēdot uzkodēsi.

    #317334
    Foxsk8
    Participant

    Es saku vēlreiz, es esmu vairāk uz web, nevis soft, bet būtu interesanti uzklausīt ko viņiem vajag, jo liekas, ka to visu vajag kā lielu CRM, līdz ar to tur ir daudz dažādi varianti. Man to visu nevajag, man nekur nav jābrauc, saku vēlreiz, ja džekiem ieinteresēja, lai dod ziņu, sarunās, kuru dienu varu aizbraukt, aprunāties. Man darbu šobrīd netrūkst, līdz Jūlijam toč neko nedaru, laikam beidzot esmu ticis tajās aprindās, kas sēž siltās vietās, ir labs, bet grūti dabot, viegi tas nenāca. Un vēlreiz saku, ka uz tādiem visādiem CRM, soft esmu tā patālāk, bet man arī ir komanda, tāpēc tas viss ir jāpaskata nevis fox vs betons viedokļa, bet gan fox vs tam kam to vajag.

    #317335
    Foxsk8
    Participant

    Domā es ar savām aģentūrām webā varu likt visus lielos projektu iekšā, līgumi to neļauj darīt. Esam veidojuši dažādas sistēmas, un kā jau es tev teicu, tas ir viens liels CRM, ja tev pašam vispār ir izpratne kas ir CRM 🙂

    Kā jau teicu, ja jau Rīgas cilvēki nevar dabot, kas ko dara, kur nu vēl Liepājā 😀

    A kāpēc Dāņi neņem no Dānijas? Tāds labs jautājums uz kuru es zinu pat atbildi 🙂

    Un kādas detaļas kurā cehā dēļ luņiem ir uztaisītas brāķi, vajadzētu arī brāķu procentu aprēķināt, bonusa naudas atvilkumus un visu pārējo. Es tev jau teicu, es zinu tur 80% kā notiek ražošana pat nestrādājot tur.

    #317336
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu, pag CRM ir kaukāds client relations management?

    Te tiek prasīts ražošanas softs.

    Jā, tu iespējams zini pareizi par to Navision/C5 ieviešanu. Bet tā ģeniāla doma nebija brāļiem, tā bija 51% īpašniekam, un es jau pagājušā augustā teicu ka nav vērts, kad vel nebija vel papildus summa izmesta kautkādiem programmētājiem kas nesaprot kas ir keyboard layout.

    Tā nu ir, bet beidzot ir saprasts ka vajag darīt tā kā ES teicu. Un to tagad arī virzam.

    Vai nu tu varbūt piedāvā to C5 sakonfigurēt? 🙂

    #317337
    Foxsk8
    Participant

    Nu redz, CRM varbūt kopīgs, var būt atsevišķs tikai ražošanai, katram CRM var izstrādāt savus moduļus, sistēmas, utt… Ja grib foršu softu, nopietni, tad tas nav viena cilvēka darbs. Tur jāņem spēcīgs CRM, Soft kantoris, kas veido visas šādas sistēmas vidiem, valstij, pašvaldībām, utt.. bet vai Komponents spēs pavilkt tādu firmu un viņu tāmes? as būtu vispareizākais ceļs ko iet.

    No sākuma vajadzētu pilnīgas specenes izstrādāšanu, visu sīki smalki aprakstīt, vajadzības, kam kas domāts, kam ko vajag, pēc tam izsecinot visu, tiek izvēlēta platforma, iespējas, veikta priekšizpēte, iekšējā izpēte, izstrādājot šādu softu, jāapjautā arī useri, kas viņiem ir ērti, kas nav ērti, kas viņiem besī esošā softa, ko vajadzētu jaunā, nevis to visu atstāt koderu ziņā, ķipa kā uztaisīs tā būs, nepatīk, nelieto. Te var ļoti daudz un plaši runāt. Un ja tu pats saki, ka tas viss vajadzīgs ražošanai, tad nu sorry man, pat ar 5k par izstrādi te nevar būt ne runas. Drīzāk no šī visa atteikšos, jo man toč nebūs pa spēkam vienam to visu izdarīt, neredzot, ne speceni, neko citu un redzot nostāju, ka vajag cilvēku uz vietas, nevis lielu soft kantori.

    #317338
    Andron MacBeton
    Participant

    Izlasi ko es rakstu.

    enkrs 1 pats jau ir uztaisijis tādu ERPu citai firmai (AEpartneriem). Tas strādā un tas ir fakts. Nekādas firms nah nevajag. Vajag kādu studentu kurš prot jau kodēt UN grib mācīties tālāk! Un viņam par to vel maksās!

    Ja jau tu uzskati ka esi tik kruts, un zini tās firmas ražošanu, nu tad piedāvā viņiem savu variantu! Tikai ņem vērā ka ja tu piedāvā kā firma, tad tiks slēgts līgums. Par summu, termiņu, dažādiem nosacijumiem UN soda procentiem.

    Cēeremmists ļur ļur ļur 🙂

    #317339
    Foxsk8
    Participant

    Nu tad lai meklē kādu uz vietas 🙂

    #317340
    3Dklucis
    Participant

    kodētaji bļin….omegas kodu vaig…,tad mekbeton varēs atkodēt:D!

    #317341
    Stormbird
    Participant

    Kas pa h**ņu? pats nemāki? Tu tak esi datoru ģēnijs, gudrākais no visiem te… Un tiešām pēc tādas izgāšanās vēl kontaktējies ar Medzes components?

    #317342
    Andron MacBeton
    Participant

    Tu pat nespēj formulēt ko gribēji pateikt, un pārmet kautko man?

    Pamēģini velreiz.

    #317343
    Stormbird
    Participant

    😀 Tu esi nepārspējams, es necenšos ar tevi sacensies…

    #317344
    3Dklucis
    Participant

    Iekodē sev spirāli dirsaa…mazāk gribēsies…un nedapisteni nedzims:D!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā