IT jomaa darba nav!

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais IT jomaa darba nav!

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #329917
    albertino
    Participant

    kur ta tu taadus nedapistenus izroc… muusdienas googlee var samekleet gandriiz jebkurai IT probleemai risinajuum… taa kaa kam galva stradaa un maak lietot google jebkurs var but IT speecs

    #329918
    shady
    Participant

    ruukjis – Jā, man ir bijis LV alga virs 1k (tiesa, ne visa oficiāli). Bet atšķirībā no tevis man jāuztur bija ģimene, kura nav maza. Es pat nerunāju šeit konkrēti par sevi, lai arī man pašam situācija ar ir krietni labāka, es runāju vispārīgi – salīdzinot divu valstu minimālās algas kā izejas punktu, lai spriestu par preču un pakalpojumu dārdzības līmeni. Ir atškirība, vai tev jānostrādā piemēram 3-4 stundas lai nopirktu kādu preci X vai jānostrādā tikai 1 vai mazāk.

    usins – Ko es te pļurkstu par cenām? Tu nesaproti to ko saku… Ok, neesmu bijis tavā minētajā Dānijā, bet tu saki, ka tur pudele ūdens maksā 2,5 eiro. Ok, cik ir Dānijas minimālā alga? Kaut kādi 16 eiro pa stundu? Nu tātad, lai nopirktu to sasodīto ūdens pudeli pa 2,5 eiro, tev rupji sakot jāstrādā zem 10minūtēm… pareizi? Un tagad cik LV maksā ūdens pudele? Kaut kādi 50 centi? Ok, LV pa stundu ir 2,4 eiro (tas arī uz papīra). Tad sanāk, ka LV lai nopirktu to pudeli tev jastrādā apmēram tas pats. Rezultātā, sanāk, ka Dānijā sētniekam tā ūdemns pudele maksā tik pat cik LV. Pielec? proporcionāli līdzvērtīgu naudiņu. Bet es par Dāniju neko komentēt nevaru…

    Arī UK es nedzīvoju, un īstenībā nemaz tur negribētu būt…

    Toties es ūdeni pērku 2litri par 50 centiem (gāzētu) – un arī LIDL veikalā. Tos pašus makaronus pērku pa 50 centiem (laikam identiksi LV), maizi pa 70 centiem, sieru pa 5-6 eiro kg, pienu pa 70 centiem litrā utt utt – pārtikai prakstiksi ir LV cenas. Vajag tak domāt, kur un ko pērc – arī LV centrā kaut kādā Narcesena kioskā ūdens maksās pārspīlēti dārgi… + ja domā līdzi ir pilns ar citām iespējām. Es pērku, piemēram, 30 olas no laucinieka pa 3,5 eiro (veikalā ir bik dārgāk, bet ne pārspīlēti), pilns ar leišu un poļu veikaliem, kur cenas konkurē ar vietējiem veikaliem. Nu c’manon – te tu vari pabarot visu savu ģimeni ar cepeti un visu pārējo kā pieklājas (salāti, kartupeļi/makaroni/rīsi) pa vienu minimālās algas stundas likmi uz rokas! Latvijā tas būtu neiespējami! Un man ir liela ģimene!

    Jā, ir lietas, kas ir dārgākas, piemēram, cigaretes, alko, bet nu un? tava izvēle dzer vai pīpēt (es personīgi nedaru ne vienu ne otru, un ne jau tāpēc, ka nebūtu naudas), bet pat tas viss ir proporcionāls algai.

    Es ar sievu skatījos nesen LV ēstuves cenas, jo plānojam drīzumā atbraukt ciemos. WTF! nu WTF!!! Te viss ir pat dārgāks, nemaz nerunājot par to, ka LV algas ir nesalīdzināmi mazākas…. Nafig es te varu pielikt kunģi līdz vēmienam par pusstundas līdz stundas minimālās algas likmi (es nerunāju par restorāniem – bet ēstuvēm, takeway utml). bet šeit LV pa minimālo stundas likmi tu pat caurumu nevari normāli aizbāzt!

    Njerkshkjis & macbeton – Piekrītu, cilvēki ir stulbi! Ir! Es pat teiktu, ka šeit viņi ir vēl stulbāki! Es šeit arī esmu redzējis kadrus, kas nemāk salodēt divus vadus un cenšas kompim powr jack salīmēt ar šķidro līmi kopā {oficiālā servisā!!!!}! Bet arī LV ir redzēti visādi brīnumi 😀 Diemžēl zināšanu līmenis ir zems, visur!

    P.S. – Es šeit atbraucu ar rozā brillēm. Jā, bet sorry – atpakaļ nebraukšu. Man pat pāris mēnešus atpakaļ piedāvāja darbu – strādāt arī ar biznesa klientiem un labā uzņēmumā. Noup! paldies, nē! Man vēl jānostrādā pāris gadi un varēšu nokārtot pilsonību, lai mani neuztrauktu citi ārēji apstākļi (jo nekad jau nevar zināt, kad vēl kāda valsts izstājas, piemēram no ES).

    Man viens radinieks jautāja – vai vēlos braukt atpakaļ – es atbildēju, ka neesmu tik bagāts lai dzīvotu LV. Ta stāpat kā vienam draugam (no slovākijas) – ar teica, ka alga slīdzīgas kā LV , bet cenas fakin dārgas! Pat maize maksājot 2 eiro kukulis. Nu vo – tāpēc arī esot šeit. Dzīvot ir lētāk un algas lielākas.

    #329919
    ruukjis
    Participant

    Shady, nu gan tu veikli azilavījies no tēmas. Nē, nē, nē – es nekur, neko nesaku par proporcijām, neko nezinu par citu valstu līmeni un mēs runājam par viena cilvēka algu, nevis ģimenes uzturēšanu. Es palikšu pie tā, ko jau teicu pašā sākumā – 1400€ mēnesī Latvijā ir ļoti OK alga.

    #329920
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Nu tā, pastāstīšu nedaudz par savu situāciju.

    Strādāju Kijevā vienā firmā. Saņemu pasūtījumus, braucu pie kliena uz mājām vai firmas gadījumā uz ofisu. Dienā vidēji 30 eiro sanāk, kas ir pat ļoti OK alga šejienei. Mēnesī vidēji 500 eiro uz rokas. Divistabu dzīvokļa īre 125 eiro mēnesī, komunālie vidēji 25 eiro mēnesī. Internets 4 eiro. Viens brauciens metro 13 eirocenti. Brauciens tramvajā vai trolejbusā 7 eirocenti. Brauciens maršrutniekā no 13 līdz 20 eirocentiem. Dzīvot var kā laimīgs cilvēks! Meitenes arī šeit ļoti skaistas.

    Ir jābūt sevišķi galvā drātētam vergam, lai uzskatītu ka Latvijā strādāt par algu kura ir zem 1000 eiro uz rokas ir normāli un vēl tādu vergošanu aizstāvētu. Sadomazohistiem ir savi specializētie klubi, tur arī iesaku izvērsties! Bet nelienat darba tirgū ar savām kroplībām!


    @ruukjis
    Es vairs nebaidos no DP. Īstenībā nekad neesmu baidījies, tikai veicis atbilstošus piesardzības pasākumus. Tagad savā CV varu bez bailēm rakstīt visu ko esmu darījis, tai skaitā dienestu Ukrainas bataljonos.

    #329921
    albertino
    Participant

    neizgliitots paliigstraadnieks pa minimaalo algu….taads buus visur gan LV , gan UK, IRE, GER, SWE, tikai tajaas valstiis vins var justies kaa cilveeks, buut drosss ka vina darba tiesiibas ir aizsargaatas, valsts pensija buus taada ka var dziivot nevis izdziivot un nevajadzees nemt krediitu lai apcelotu eiropu atvalinajumaaa

    #329922
    albertino
    Participant

    a cik pa paiku teeree?

    #329923
    ruukjis
    Participant

    Vienīgais šeit galvā drātētais esi tu. Tu lepojies ar 500€ kaut kur citur, bet 1000€ Latvijā ir vergošana? Tev izdzīvošana sanāk lētāk, BET tehnika visur maksā +/- vienādi. Un tagad elemtāra matemātika, pieņemsim, ka tev 50% algas aiziet dzīvošanai, pieņemsim, ka arī Latvidžā keksam, kurš pelna 1000€, dzīvošanai aiziet 50% algas, kurš no Jums ātrāk nopirks GTX 1080 Ti? Kurš tagad ir stulbs vergs?

    #329924
    usins
    Participant

    Visskumjāk ir tas, ka aizbraucēji liek seviaugstāk par palicējiem un uzskata mūs par ne visai gudru tautu. Bet reāli, aizbraucējs ir tas bezmugurkaulnieks,kurš uzskata,k a valsts ir tie 100 purni + viņu administrācija. Vienkārši iespļauj valstij sejā (saviem senčiem, draugiem utt) un dodas svešumā. Ja aizbrauc, tad nedirs par palikušajiem. Kaut kā tā. Var nākties atgriezties, un tad tā debīli ‘bus dziedāt valsts himnu un teikt, ka lepojies būt Latvietis, bet reāli ššis zemes labā (nav domāti nodokļi) nefiga neesi darījis. Esi cēlis citus augstāk par sevi. Š is ir jāmācās no muslīšiem, savējos viņi nefiga, viņi nafig izēdīs citus no viņu mājām un aizstāvēs savu kultūru, nāciju utt. Skumji ir, kad jauni cilvēki pazūd celt augšā svešu zemi. diemžēl.

    #329925
    shady
    Participant

    Laikam es nemāku izteikties 😀 Bet tu, rūķi, tikko piekriti visam, ko es saku/domāju:

    ruukjis wrote:

    Tu lepojies ar 500€ kaut kur citur, bet 1000€ Latvijā ir vergošana? Tev izdzīvošana sanāk lētāk, BET tehnika visur maksā +/- vienādi. Un tagad elemtāra matemātika, pieņemsim, ka tev 50% algas aiziet dzīvošanai, pieņemsim, ka arī Latvidžā keksam, kurš pelna 1000€, dzīvošanai aiziet 50% algas, kurš no Jums ātrāk nopirks GTX 1080 Ti? Kurš tagad ir stulbs vergs?

    Tu saki, ka 1400 eiro LV ir OK alga. Jā, protams, ka, ja salīdzina ar nabadzīgo un vidējo slāni – ir jūtama krietna atšķirība! Bet ko tu brauc augumā MeistarsUnvergs? Viņš izvēlējās vēl nabadzīgāku valsti, bet atrada tur tip labi apmaksātu darbu (lokālajā mērogā). Bet kā jau tu , rūķi, teici – viss maksā tik, cik tas maksā. Ja pieņemam, ka esat līdzvērtīgi (tikai piemērs), tad abi strādājat labi apmaksātu algu. Viss ok, bet viņam naudas pārpalikums mēneša beigās uz kopējā fona ir mazāks nekā tev, bet ja trešais cilvēks (tāds pats kā jūs) strādātu labi attīstītā valstī un saņemtu nedēļā to paš ko tu mēnesī, tad arī viņam naudas pārpalikums mēneša beigās būtu lielāks nekā tev. Vai ne? Mana doma skaidra?

    —-

    usins – Es neceļu sevi augstāk par citiem (tevi vai kādu citu). Saku, ka biju idiots, kurš domāja līdzīgi kā tu visus savus dzīves iepriekšējos gadus. Biju naivs, jo domāju, ka tas ir OK! Nē, nav tas OK un nebūs…. Ja tu aizbrauktu prom un dzīvotu 5x labāk, nekā pēc tavām domām būtu jāvergo un jāuzdienējas līdz mūža galam (iespējams pat to nemaz nesasniedzot) – tas nepadara tevi par labāku vai sliktāku cilvēku. Tas padara tikai mūsu ierēdņus resnākus un tautas pakaļas caurumu plašāku…

    Diemžēl tauta ir stulba (pilnīgi piekritīšu betona iepriekšējiem topikiem). Visi balso un vaimanā, neviens neko nedara. Viss reāli grimst! Tas ir normāli, ka LV pensionārs ir bomzis? Bet citā valstī pensionārs var braukāt pat ar 17tā gada auto un domāt par saviem mazbērniem un savu labklājību, nevis domāt ko jopcik ēdīs un kā sagrabināt kapeikas roltonu paciņai, ko?m?

    #329926
    msh
    Participant

    Patreizējajā virzienā lietām turpinot virzīties par tām pensijām mūsdienu 30-40 gadus vecais emigrants savā pensijas vecumā varēs tikai sapņot, gan tur gan te…

    #329927
    msh
    Participant

    Š eidij, tu te pieminēji mašīnas… Pastāstīsi cik izmaksā apdrošināt mašīnu uz gadu, un cik sanāk atstāt servisā, ja jāizveic kāds vidēji sarežģīts remonts? 🙂 Man kā ilggadējam classic-audi.co.uk lietotājam ir zināma nojausma, vēlos tikai lai tu, haļavas sludinātājs, to uzraksti publiski… 😀

    Bet ar dzīvi latvijā ir ļoti vienkārši – latvijā ir jāmāk izdzīvot un jāprot atteikties no nevajadzīgajiem vipendroniem. Cilvēkam, kuram nav galvas uz pleciem vai gribas visādus sūdus, protams, zemu atalgots darbs rietumeiropā liekas zelta bedre. Esmu tur padzīvojis un tāpēc saprotu šo loģiku – protams ka TUR ir labāk – TE nākas knapināties, a TUR var pirkt plakanos telefonus un reizi nedēļā piedzerties ar krutām ninnām…

    #329928
    meatball
    Participant

    Es ar gribu padalītirs ar savu pieredzi strādājot ārzemēs un Latvjā. Jau pāris gadus dzīvoju un stradaju UK. Strādāju IT nozarē. Uzsāku te darbu IT supportā. Darbs bija jāveic gan attālināti, gan arī bija izbraukumi. Darbi diezgan dažādi sākot ar printeru konfigurēšanu un beidzot ar MS Exchange, Xen serveru uzstādīšanu un uzturēšanu. Saņēmu £ 29k gadā.

    Š obrīd strādāju lielā online retail uzņēmumā. IT nodaļā ir ap 600 darbinieku. Uzņēmumā ir DevOps kultūra un ir ap 50 komandām kas strādā pie weblapas vai dažādu backend servisu izstrādes. Pats strādāju ar divām komandām un esmu atbildīgs par CI un CD procesiem no izstrādes līdz produkcijas vidēm. Lielākā daļa visu resursu atrodas Azure cloud un viss tiek automatizets gan servisu uzstadīšana, gan infrastruktūras uztadīšana. Saņemu £ 47k + bonuss gadā.

    Domāju rudenī atgriezties LV. Pāris posti ko te augstāk lasu man izbrīnu. Kādus 4 gadus atpakaļ kad vēl strādāju lv uz rokas es saņēmu ap 900 Ls. Man nekad nav bijušas problēmas atrast darbu ne LV ne UK. Man jāsaka, ka ir jāmāk prasīt lielākā alga, bet tāpat jau neviens to naudu tev pakaļ nemet, protams, ir jāmāk arī sevi pierādīt.

    #329929
    shady
    Participant

    msh – Varu droši pateikt savas izmaksas, jo man tieši uz jaungadu noplīsa mašīna.

    Tātad, es par mašīnu maksāju ap 1200 eiro gadā (apdrošināšana) + 670 vai 680 eiro gadā ceļa nodoklis. Benzīnas cenas laikam ir tādas pašas kā LV.

    Kā jau teicu, man noplīsa mašīna. Dabuju nomainīt visu apkašu – spara ratu, ķegas utt. Te man paprasīja par remontu vitrs 1k. Domāju, pag neesmu tak stulbs – sazvanīju meistaru no LV un pakonsultējos par cenām. Beigās nonācām pie secinājuma, ka tas ir normāli, jo neko baigi es neietaupīšu, ja sūtīšu detaļas no LV + pisaks un garantija pats saproti…

    rezultātā sarunāju vienu latviešu meistaru tepat uz vietas + detaļas nopirkām paši kopā pēc džeka ieteikuma zināmā vietā. rezultātā par remontu ar visām detaļām nolocīju 900 eiro.

    Tajā pat liakā, msh, ja es būtu LV un strādātu piemēram rūķa minēto darbu pa 1400 eiro mēnesī – man vienkārši nebūtu 900 eiro, ko uz sitiena nolikt galdā. Seit vienkārši nošpļāvos un samaksāju, jo mašīnu te vajag – sabiedriskie te nav nopietna padarīšana un tev to vajadzētu zināt (domāju, ka UK tava pieredze noteikti ir līdzīga, ja vien nedzīvo lielpilsētā un uz darbu nečāpoji ar kājām)

    Jā, apdrošināšana ir paliela, bet nu un? Tas pats kas ar to nelaimīgo ūdens pudeli (usina piemēras par Dāniju) – tā ir proporcionāla algai un jebkurš strādājošias to var atļauties samaksāt. Pat pensionārs to var izdarīt! Man viena latviešu tante kļuva te par penionāri – zini, ko viņa izdarīja? Nopirka sev mašīnu un teica, ka beidzot jāsāk mācīties braukt, kad tad nu vairs ilgāk gaidīt 😀 Toties latvijā pensionāram tas liktos – WTF?

    Bez tam – man jau tā vēl ir liela, jo es te esmu tikai 2gadus. Tiek, kam te ir nobraukums jau 10 gadus – nesūdzas! Tikai nevajag vārīt ziepes uz ceļa…

    Un ko tu ,msh, gribēji pateikt? Es uz tavu jautājumu atbildēju? Un? Tālāk?

    #329930
    3Dklucis
    Participant

    Visi baigie reiķinātaji!!!Par siltumu es nemaksaju ne centu…malku dabuju par velti nu ja ciknu pašu darbs..,bet ja prekš sevis tad nereiķinam…elektriba man aiziet turpat30Ero….pareizak reiķinos ap 170 eiro …iekš tiem ir alimenti un līzingi -vot tā bļeeed vaig macēt dzīvot …elektrības ir ūdens iekša ir,vienīgais ateja vēl pagaidām arpusē…. pisti mūzīg dabūjis parlieku -vēlēt neeeju lai turpmākājā dzive nebūtu pārmetumu!!! Vis zajebis…neredzu preoblēmu sai jaukajā valsti!

    ja gribat dzivot noramli jums jaiet dzivot Aļaskas vai Sibīrijas mežos….Seit un citur dzivojot pec izdomātas sistēmas nekad nebusi pats sev saimnieks…tas ir pieradīts….

    #329931
    shady
    Participant

    Es jau nesaku, ka LV nevar atrast darbu. Var! Un var arī uzkalpoties (kā jau te usins minēja līdz high level). Bet ne jau par to stāsts. Stāsts ir par to, ka LV algas ir šausmīgi mazas uz labi attīstītu valsts fona, turpretī dzīvošanas cenas LV ir nesamērīgi augstas attiecībā pret algu! To es saku! Neko citu….c’mon…

    #329932
    shady
    Participant

    garaisezis – Man atkal te viens pazīstams kungs, kurš savu “darba dienestu” nokalpojis – taisās pavadīt savas vecumdienas Portugālē. Teica, ka esot bijis tur vairākas reizes un viss vēl lētāk nekā te – Īrijā! Saņemšot savu Īrijas pensiju un dzīvošot kā kungs.

    Iespējams, bet ne priekš manis.

    Mexika? Tu pārzini to valodu? man baigi kaitinātu, ja es varētu runāt tur, piemēram, tikai angliski, bet katrs otrais cilvēks kaut ko murmulētu man nesaprotamā valodā..:D

    #329933
    shady
    Participant

    Visi, kas te bik aizsvilās – bik nomet tvaiku;)

    Dzenot offtopiku, šovakar noskatījos video, kuru iepriekš nebiju redzējis:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UF8uR6Z6KLc[/youtube]

    Jāsaka, ka idejai varu piekrist par visiem 100%. Tā ir, man pašam un arī manai sievai dzīvē ir bijušas neveiksmes, bet katru reizi uz to atskatoties pēc laika – saproti, ka viss bija pareizi. Nevajag apstāties, nevajag iesīkstēt un padoties. Izolēties no dzīves un dzīvot alā ar 3310 nokiju nav risinājums (domāju, ka senbiedri joku saprata) 😀

    => for fun 😉

    #329934
    garaisezis
    Participant

    Nē, valodu vēl lāgā nesmu iemācijies, bet nu kaut kā jau saprotos no pusvārda. Darbā pašam kā freelanceram ir klienti pārsvarā no Kanādas un ASV, dažreiz patrāpās kāds jaunbagātnieks krievs, bet reti.

    Tieši tā, te jau daudz pensionāru no štatiem, jo tur ar minimālu jau nemaz nevarētu iztikt. Te pat Latvijas pensionārs varētu atļauties cilvēka cienīgu dzīvi. Galvenais , kad auksti jau nav. Un pārtika ir normāla ne kā pēc eirožopas standartiem un neloģiskajiem likumiem.

    Tā kā brauc ciemos atpūsties, no Īrijas gan nezinu kā ir, bet no UK, Manchesteras lidostas 3x nedēļā lidojumi ar Thompson ir kādi £250 par lidojumu abos virzienos kopā. nieka 12h… 😀

    #329935
    shady
    Participant

    garaisezis – Hm, ja atcerēšos tavu aicinājumu un tu būsi kur “atrodams” es labprāt pieņemtu tavu uzaicinājumu atbraukt ciemos uz Meksiku! Bet diemžēl ne ātrāk kā pēc 3/4 gadiem, jo man jāsagada kad vecākais dēls būs pilngadīgs 🙂 Tad arī šo pierunāšu un samaksāšu par auklītes darbu, ne pirmo reizi un ne pēdējo būs izpalīdzējis. Pat tagad varu teikt, ka ir malacis, bet sveču cilvēku mājā saimniekot nevēlos laist un ceļot bez sievas nav jēgas, jo esmu tipisks datoriķis – aizbraukšu gala mērķī, atvēršu laptopu un ar to arī ceļojums beigsies 😀

    bet, jā, es labprāt iečekotu Meksiku + esmu gardēdis un patīk asi ēdieni.

    + ceļot ar bērniem vairs nav atpūta

    #329936
    viesic
    Participant

    Es domāju, ka tāds datorspec, kas nopietnu sū.. gadījumā, it sevišķi ja šefs ar lielām acīm skatītos uz pirkstiem, un gaidītu tūlītēju risinājumu, lepni atvērtu google.lv un saktu rakstīt: how to … dabūtu ar slapju grīdas lupatu pa ausi un pēc 5 minūtēm jau būtu atlaists. 😀

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 108 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā