Kādi ir jūsu sapņi par i-neta attistību?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Kādi ir jūsu sapņi par i-neta attistību?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146306
    deivs001
    Participant

    Atminos, ka pirms gadiem 3 vai 4 i-nets mājās bija, kas kruts. Skolā bija dial-up un tas bija kas īpašs, ja varēja ieiet paskatīties uz ārpasauli. Tagad jau i-nets tiek uzskatīts par elementāru lietu, bet ja padomā cik gadus vispār tas ir pieejams visiem. Neta attīstība laikam milzonīgiem soļiem iet.

    Vienīgais ko nožēloju ir tas,ka pamatskolā informātikas stundās neieskaloja, ka nets ir viena liela enciklopēdija, bet tikai izklaides vieta. Tagad jau esmu drusku iemanījies, kas tas nets ir :ooo: .

    Kāda tad ir jūsu pirmā “tikšanas” ar internetu?

    #173181
    drunk_lizard
    Participant

    pat vairs neatminos, kad…..

    laamju tad internetaa nebija!

    #173182
    Foxsk8
    Participant

    Pašos pirmsākumos, nezināju nevienu adresi. Sāku ar jippii.lv, toreiz jau vēl biju jauns un nekas labāks iekš LV nebija. Pēc tam izveidoju savu epasta adresi uz delfi.lv mail servera. Tā kaut kā pa saloniem staigājot un googli šķirstīdams pienāca tas laiks, kad mājas ievilka netu. Tagad: Bez neta dzīvot nevaru.

    #173183
    deivs001
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    pat vairs neatminos, kad…..

    laamju tad internetaa nebija!


    Tam es ticu, jo tajos laikos i-nets gan jau ka bija privilēģija. Lai iegūtu un lietotu bija pārāk lielas izmaksas, lai tēlotu/būtu lame? Uzminēju?

    #173184
    drono
    Participant

    Atceros, ka 1 MB ielādēšana no ārzemēm maksāja 10 santīmus un pa vienu mēnesi, kad datoručuks bija saslimis, skolai salecās parāds par internetu 800 Ls apjomā 😀

    #173185
    drunk_lizard
    Participant

    deivs001 wrote:


    Tam es ticu, jo tajos laikos i-nets gan jau ka bija privilēģija. Lai iegūtu un lietotu bija pārāk lielas izmaksas, lai tēlotu/būtu lame? Uzminēju?


    es neteiktu, ka privileegjija

    internets bija domu un zinaasjanu apmainjas vieta

    maksaaja daargi, lai neteiktu – ljooti daargi….

    pirmaa truba starp latviju un eiropu bija 256 kbit, mhhhhh

    internetu izmantoja cilveeki, kuriem to tiesjaam vajadzeeja

    toreiz nebija NEKAADU speeliisju un citu huinju

    visas lapas bija ieksj html un satureeja veertiigu un patiesu info

    reizeem var sjo to no tiem laikiem atrast un aktualitaati tas nav zaudeejis….

    #173186
    usins
    Participant

    NJā ja tā paskatās.. pirmo reizi saskāros pirms gadiem 6 vai 7njiem. Pirmā adrese bija delfi.lv… lasiju ziņas. tad arī inbox… tā dzīvojos. sāku mācīties lietot google.com

    Nu ja nopietni nevar nemaz tā droši paredzēt kas būs pēc 2-3 gadiem.. viss samērā strauji attīstās… domāju, ka beigsies mānija uzdzīt ātrumu, tagad visticamāk piedāvās jaunus veidus kā tikt tam klāt, attīstīs bezvadu netu…

    #173187
    Loading
    Participant

    Internetu sāku apgūt pirms 8 gadiem.. Bet pirms 4 gadiem, kad ievilka mājās internetu, tad bija šoks. Nebija ko darīt pie datora :d

    #173188
    Sid
    Participant

    Internetu sāku lietot pirms… ~6 gadiem, pirmo datoru nopirka pirms 3 gadiem un visus 3 gadus ir arī nets. 😉 Kas notiks pēc vēl 3 gadiem – hz, domāju, ka neko PÄ€RÄ€K revolucionāru vairs pa tik īsu laiku neizdomās.

    #173189
    vieplsi
    Participant

    Sākās skolā, jo citur tajā laikā neta nebija, un tad patiesi pirmās saites bij Jippii, tvnet, īpāši vairs pat neatceros bet nu neko prātīugu nesapratu, tik kad pārgāju uz citu skolu un bija dzīvoklī nets tad ar sapratu kas īsti ir internets 😀

    P.S man kaut kā gribētos lai laukos varētu nākotnē dabūt netu, nu tādos patiesi dziļos laukos, kaut gan pašlaik ir patīkamāk aizbraukt uz turieni un iztikt bez tā, padzīvot jaukā svaigā gaisā 😀

    #173190
    deivs001
    Participant

    Tas, ka laukos nav nets, man rada dažādas sajutas. No vienas puses vari atslēgties no informācijas, kas nāk un nāk, bet tajā pašā laikā brīžam liekas, ka tiec izmest no pasaules ritma.

    Tas ir tā pat kā mobilais tālrunis, ja tas nav izslēgts un neatbildi, tad vienmēr kādam var justies jautājumi: Kur biji?, Ko darīji? Kapēc necēli? utt. Labāk ir izslēgt un miers. Tas pats ir ar netu, ja nevari to pilnībā izslēgt vienmēr atradīsies kāds, kurš tevi meklēja, bet tu nebiji atrodams, neatbildēji uz epastu utt.

    #173191
    samurajs
    Participant

    Nekas īpaši radikāls netā diez vai ir gaidāms. Turpināsies visa esošā pilnveidošana, ātruma palielināšana, lāmju un n00b’u skaita pieaugums portālos, kā arī kibernoziegumu sfēras attīstība.

    #173192
    Tvinky
    Participant

    Ganjau sāksies MS bērneļa SilverLight pieštopēšana saitos un līdz ar to arī mēģināšana to kaut kā salauzt. Tad jau redzēs, kas tur notiksies 😉

    #173193
    Mr.Death
    Participant

    Nedomāju ka Silverlight izdzīvos 😉 Lai arī viņš ir ātrāks par kaut kādu tur macromedia flash, bet tomēr tas atkal ir jauns plagins browserim un atkal ir jāinstalē un atkal lielai daļai tautas būs problēmas ar lapas apskatīšanu;. Turklāt tajā prezentācijā nebija nekas tāds kas mani īpaši ieinteresētu sākt apgūt to tehnoloģiju 😉

    Personīgi palieku pie HTML+CSS, labi izstrādāta dizaina un varbūt kāda flash elementa rozīnītei 😉

    P.s. Redzot kā microsoft lapas silverlight versija gļuko un ielādējās pat vēl lēnāk nekā parastās lapas, man vēl vairāk gribās atturēties no tā jaunizgudrotā mēsla 😀

    samurajs wrote:

    Nekas īpaši radikāls netā diez vai ir gaidāms. Turpināsies visa esošā pilnveidošana, ātruma palielināšana, lāmju un n00b’u skaita pieaugums portālos, kā arī kibernoziegumu sfēras attīstība.

    Nu nebūs tā! Es nākotni interneta ziņā saskatu ļoti nopietnu. Kad valsts vīrus ar lauksaimniecības kaut kādu iegūto augstāko izglītību beidzot nomainīs “jaunais laikmets”, sāksies tā stingra kontrole un noteikumi būs vēl stingrāki nekā uz ielas 🙂 Ķīnā jau piemēram pamēģini tik kādā interneta publiskā vietā palamāties, uzreiz menti būs pie durvīm 😀 A Latvijā jau kā Amerikā – vari darīt visu ko vēlies 😉 pagaidām, kamēr Saeimā auni salīduši 🙂

    #173194
    samurajs
    Participant

    Edgar: tur tu absolūti maldies! Latvijā nav vis kā Amerikā. Ja tu USA mēģināsi vilkt vai izplatīt savu pirātisko muzonu un softu – ātri vien atkodīs un tiesu izpildītāji uzreiz noģērbs bikses. Tieši Ķīnā un Krievijā internetā vislielākais bardaks, dari ko gribi.

    Protams, ja taisies lamāties valdības lapas viesugrāmatā, tad vienalga kāda valsts – glaudīt nekur neglaudīs.

    Netici? Pārbaudi – ieraksti teiksim policijas lapā savas domas par mentiem. Protams no savas IP nevis Tor vai Privoxy tīkla 😀

    #173195
    Mr.Death
    Participant

    Es jau par pirātismu nerunāju, bet par drošību un ētiku 😉 Loģiski Ķīnā un Krievijā ir pirāti ka biezs, bet vismaz pārējo viņi cenšās uzturēt kārtībā atšķirībā no Latvijas, kur ” par drošām uzskatītas ” valsts iestāžu mājas lapas ir izcaurumotas kā ar automātu, pavirši programmējot 😀 Es pat šamiem esmu aizsūtījis uz VITA vairākas vēstules, lai izlabo savas nolāpītās kļūdas, pat esmu norādījis uz tām un pat kā rast risinājumus, bet kur nu 😀 manī jau neviens neklausās, tikai paši pēc tam īdēs pa visiem TV kanāliem ka hakeri atkal viņus uzlauzuši 😀

    Quote:

    Netici? Pārbaudi – ieraksti teiksim policijas lapā savas domas par mentiem.

    Jau šie tā reaģētu kā Tu te domā, tad man jau sen jābūt būtu mūža ieslodzījumam 😀 Vairākas reizes esmu šiem braucis augumā 😀

    #173196
    memorex
    Participant

    Labāk pat nesapņot 😀 Jā pirms gadiem 6-8 bija pilnīgi savādāk, nevaru iedomāties kā būs pēc 7 gadiem.

    #173197
    osh
    Participant
    #173198
    azazul
    Participant

    sapņ i ibo .. es labāk pateikšu divas savas cerības : netsukuku un xhtml2

    un par pirmo saskari ar internetu : liekas pirmajā nedēļā man irādīja lapu kas saucās https://altavista.com .. un liekas pāris dienas velāk es netīšām trāpīju iekš https://astalavista.com . Tie arī bija mani pirmie infas avoti netā.

    #173199
    samurajs
    Participant

    Edgars wrote:

    Jau šie tā reaģētu kā Tu te domā, tad man jau sen jābūt būtu mūža ieslodzījumam 😀 Vairākas reizes esmu šiem braucis augumā 😀

    Hehe labs joks 😀 Bet viņi tak neprot tevi atrast, tikai skatās vai neesi gadījumā savu deklarēto adresi tur atstājis. Bet dēļ sīkumiem saukt ekspertus no ārzemēm priekšnieks neļauj, tā jau budžets plāns, par normālām algām nepietiek 😀

    Moš esi dzirdējis, ka Liepājas Ceļu policijas šefs M.Kleinbergs paņēmis bezmaksas atvaļinājumu un tagad Dānijā dīrā ūdeles? To pat TV rādīja! Protams, pārējie ceļu menti jau sen ir tur, šis pēdējais pamuka… :rofl:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā