Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 91 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #208753
    izredzētais
    Participant

    daGrevis, nesprēgā, ja kāds sola pa muti – apsoli banu … notepadiešiem paliks stīvas kājas 😀

    #208754
    Maris77
    Participant

    TokRa wrote:

    Manis pēc, lai zūd. Kā tik dzīve un sadzīve laba.

    Lielāku murgu es neesmu dzirdējis. :lala: Tādu cilvēku dēl arī nekāda labklājība mūsu valstī nebūs.

    PSRS laikus drusku atceros, protams man toreiz bija citas vērtības. Dzīvoju mazpilsētā saldējumu mums veda divreiz gadā, iebiezināto pienu ar cukuru varēja dabūt tikai pa blatu. Pēc košlenēm bija jābrauc uz Igauniju. Senči pēc desas brauca uz Igauniju vai Rīgu. Banānu nebija kā tādu, arbūzu arī laikam nebija, veda no Rīgas (kas atrodas 200km attālumā) Kečupu redzēju tikai vienreiz, to mamma no Maskavas atveda. Lai nopirktu man mopēdu Delta ( Latvijas ražojums) senčiem visu nakti nācās stāvēt dzīvajā rindā. Plusi tā kā dzīvojām pie Igaunijas robežas, ēdnīcā gandrīz vienmēr bija Pepsi. Protams senčiem bija vairāk naudas kā man tagad, bet tas viss ir relatīvi, nebija jau kur tērēt. Vispār grūti salīdzināt tos un šos laikus, tagad ir pavisam citi dzīves standarti.

    #208755
    linx
    Participant

    Ķirzaks laikam pie paša Stradiņa par 250 rubļiem sevi ļāvis operēt.. 😀 par tiem “labajiem laikiem”, kuros nju bija tik labi un jauki – labi un jauki bija tikai tiem, kuri bija kolhozu un pagastu deputāti, pārējie pat kafiju tikai svētku reizēs uz galda varēja uzlikt, kamēr citi varēja pustukšu bundželi izmest ārā un par to nepārdzīvot. Tagadējos laikos īstu desu nevarot dabūt? Protams, ka būs reizes divas dārgāka par parasto, bet tikai nevajag te sākt teikt, ka nevarot dabūt – var un kā vēl var! Par krievu valodas ieviešanu kā oficiālo – ko vēlējāt, to dabūjāt un tagad nesūdzaties, ka ir slikti. Kaut reizi pirms vēlēšanām nepaklausiet reklāmai, bet savai sirdij – nevēliet to, kurš skaistāk runā, bet gan to, kurš vairāk dara! Tas ir tāpat kā pirms eirovīzijas – atgādina 100 reizes, lai domā par ko balsot, bet kā skries ar pieri sienā, tā skries…

    #208756
    Andress
    Participant

    Atļaušos teikt – pensionāriem apgriežam pensijas, valstij strādājošiem apgriežam algas (reālā situācija šajā jomā ir mazliet skarbāka kā plašsaziņas līdzekļi informē, -40-60% teikto 20% vietā), slēdzam slimnīcas, likvidējam skolas, likvidējam visas lielās, valstij vitālās ražotnes, t.sk. cukura fabriku un daudzas citas, cilvēki drīz uz ielām sāks masveidā izmirt un tad jau vienkārši visiem būs pajāt uz to, kādas etniskās vai tautības pārstāvis esi. Man? No manis šī valsts, kura manis pēc varētu kļūt kaut vai par zemūdens pasauli, ir tikai ņēmusi bezgalīgos nodokļu un maksu kalnos, dzenājusi mani caur neskaitāmiem birokrātijas un likumdošanas nesakārtotības gaiteņiem, kas manu unikālo un konkurēt spējīgo nodarbi iedzina bankrotā un iznīcināja līdz ar sakni, liegusi vitāli svarīgu ārstēšanu maniem vecākiem, šajā gadiumā, LR cienijamo ārstu nekompetences dēļ cilvēks uz mūžu padarīts smagi slims un narkomāns, atkarīgs no zālēm, pie tam, bez pensijas iztikas līmenī un jebkādām jēl sociālām garantijām, kaut vai nepieciešamo zāļu iegādei. Kas vēl? Eiropas līmenis? BL@#$#@$#$#@ JŠªS @$%#$^$%^$% AUNI! Kāds vēl Eiropas līmenis valstī ar tādu IKP un ražošanas apjomiem? Mūsu valsts nav spējīga pabarot pati savus pilsoņu, un kā vaina tā ir? Mūsu pašu, cienijamie kungi un dāmas, mūsu pašu! Paši vien katrās vēlešānās ievēlam mūsu mīļotajā un gādigajā valdībā vienus un tos pašus vēžus citās kulītēs. Mēs taču esam labākā valsts pasaulē, jo algas apgriež pilnīgi visiem, izņemot mūsu valsts pārvaldi, t.sk. mēra kungam, kuram nu patiešām vajadzētu šo to atgriezt, par mūsu neskaitāmajiem ministriem nemaz nerunājot. Jau tagad cilvēki no ārzemēm, jebkādi saistīti ar LR brīnās, kā mēs kā valsts neesam bankrotējuši. Ziniet kas mēs esam ? 3. pasaules valsts, pārbāzta ar parazītiem, mobilajiem geju čatiem, pedorastiem (rupji rēkinot pa 5 uz 1000 bērniem, cietušie mums acim redzami, mūsu trio visiem zināms), 60% mūsu valsts iedzīvotāju ir galvā tērēti auni, un tikai pie mums darbojas tādi ekonomiski triki uz kuriem jēlkādas citas kaut daudz maz attīstītas valsts iedzīvotāji uzliek miksto. Ko es vēl gribēju teikt. Ä€, tas ka mūsu DNS jau ierakstīts ka kā indivīdi esam jampampiņi? Bezdarbs jūs man sakāt? Dibenā jums bezdarbs, sliņķi un muļķi, un paši vainīgi, ja visu to pašu naudu ko valsts tagad maksā bezdarbnieku pabalstos maksātu kā darba algas, dibinātu lielus, konkurētspējīgus uzņēmumus, eksportētu un grūztu visu ko vien iespējams milzīgos apjomos uz dies zin kurieni, to pašu krieviju, visi būtu apmierināti un nebūtu sūdos līdz ausīm. Bet par ko jūs te satraucaties? Valodu, mljin! Nebūs taču kas to valodu runā, ja visi tagad pakārsimies ledusskapī! Tieš piemērs par attieksmi, tā vietā lai te kautko gudri dirstu sen bija laiks darīt. Kapēc es nedaru? Tapēc ka nu jau pat man ir po#$%#$ kādā valodā runāt, man uz doto momentu svarīgāk ir nopelnīt to, ko vakarā uz galda likt un lai būtu kam un kur likt. Gudri dirst nav malku cirst, ne gvelzuši te, labāk gājuši un šito visu pateikuši susljikovam sejā, aizgājuši iedevuši pāris ministriem bietē, iztīrijuši šamējo banku kontus no pāris miljardiem (!!!) tautai izzagtās naudas (jaatzīst, neba bez mūsu pašu ziņas) un varbūt kautko noderīgāku darijuši, kā uztraukušies par to, ko galīgi nav jauztraucas. LPSR jums bija slikti? Es kautkā neatminu, ka tad kādam nebūtu darbs bijis, valsts mirtu bada nāvē, un būtu priecājušies, ka caur mūsu ostām transportē resursus KARA ATBALSTAM!

    P.S Ikdienā strādāju krievvalodīgo kolektīvā, jaatzīst, lielisku cilvēku, gan kā darbinieki, gan kā priekšnieki. Un ja man jaizvēlas, es labāk strādāju krievam, kā latvietim, vismaz zinu ka mēneša beigās nepalikšu pie sasistas siles. Piedrāzt man jūsu nacionālās jūtas. Arī es kā džedajs, pasutu visus pie velna un pasludinu ka man vairs nav ne valts, ne nacionalitātes, bet atšķirībā no Kenobi, man ir priekšrocība, manās dzīslās rit gan krievu, gan latviešu un vēl dazu citu tautu asinis, laikam tāpēc neraudu, ja mani apbižo kaimiņu meitene, un neizrādu pilnīgi nekādu satraukumu, par lietām , par kuram nav jauztraucas, brīvi pārvaldu 4 valodas, rakstu, runāju un pat domaju visās, mani neinteresē kādā valodā sazināties ar labu cilveku, mani nepiš arī viņa matu, nagu, ausu un ānusa krāsa , mani vairak interesē vai viņš ir vai nav aptaurēts idiots, spēj domāt un vai ar viņu ir iespējams racionāli komunicēt. Un ja godīgi, man drīzak sāk nepatikt latvieši, nekā krievi. Lai gan katrā tautā ir savi idioti, bet pareizāk, idiots vari būt neatkarīgi no tā esi tu krievs, latvietis vai ebrejs. Tā kā beidzot būtu laiks beigt dirst un sākt domāt par citam, mazliet nopietnākām problēmām.

    #208757
    rajah
    Participant

    Andress wrote:

    LPSR jums bija slikti? Es kautkā neatminu, ka tad kādam nebūtu darbs bijis, valsts mirtu bada nāvē, un būtu priecājušies, ka caur mūsu ostām transportē resursus KARA ATBALSTAM!


    jā bija jau labi, tikai dažreiz vienu otru uz tālām vietām pie lāčiem aizsūtīja – nepelnīti. to tu aizmirsi.

    esmu gan vienmēr ar teicis ka bija gan šis tas labs tad un tagad, kā arī sliktais.

    es protams daudz ko foršu no tā laika atceros….

    #208758
    Andress
    Participant

    rajah wrote:


    jā bija jau labi, tikai dažreiz vienu otru uz tālām vietām pie lāčiem aizsūtīja – nepelnīti. to tu aizmirsi.

    Kad tas bija? 45. gadā? Cmoon 🙂

    #208759
    drunk_lizard
    Participant

    Andress wrote:

    … šī valsts, kas manu unikālo un konkurēt spējīgo nodarbi iedzina bankrotā un iznīcināja līdz ar sakni… LR cienijamo ārstu nekompetences dēļ cilvēks uz mūžu padarīts smagi slims un narkomāns… Ziniet kas mēs esam ? 3. pasaules valsts, pārbāzta ar parazītiem, mobilajiem geju čatiem, pedorastiem (rupji rēkinot pa 5 uz 1000 bērniem, cietušie mums acim redzami, mūsu trio visiem zināms), 60% mūsu valsts iedzīvotāju ir galvā tērēti auni… mūsu DNS jau ierakstīts ka kā indivīdi esam jampampiņi? … dibinātu lielus, konkurētspējīgus uzņēmumus, eksportētu un grūztu visu ko vien iespējams milzīgos apjomos uz dies zin kurieni…Kapēc es nedaru? Tapēc ka nu jau pat man ir po#$%#$ kādā valodā runāt…labāk gājuši un šito visu pateikuši susljikovam sejā, aizgājuši iedevuši pāris ministriem bietē…LPSR jums bija slikti? Es kautkā neatminu, ka tad kādam nebūtu darbs bijis, valsts mirtu bada nāvē, un būtu priecājušies, ka caur mūsu ostām transportē resursus KARA ATBALSTAM!…ja man jaizvēlas, es labāk strādāju krievam, kā latvietim… mani nepiš arī viņa matu, nagu, ausu un ānusa krāsa…Tā kā beidzot būtu laiks beigt dirst un sākt domāt par citam, mazliet nopietnākām problēmām.


    iiss konspekts tiem, kam slinkums visu persju lasiit :>

    ps. tikai viens jautaajums. vai abi divi kosmopoliiti zina etniskaa sastaava procentuaalaas attieciibas LR ieslodziijuma vietaas? :>

    #208760
    Maris77
    Participant

    drunk_lizard Ieslodzijuma vietās ir 50% uz 50% varbūt 55% krievu. 😀 Protams latvieši vairākums tur ir neizglītoti no lauku rajoniem ar 2-5 klašu izglītību un sēž gaiļu kamerās. (Piemēram Repšes brālēns)

    #208761
    Andress
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    ps. tikai viens jautaajums. vai abi divi kosmopoliiti zina etniskaa sastaava procentuaalaas attieciibas LR ieslodziijuma vietaas? :>

    Vai Lizarda kungs zin etniskā sastāva procentuālās attiecības bezdarbnieku tirgū? 🙂

    #208762
    E.J.
    Participant

    Vai Andresa kungs zin etniskā sastāva procentuālās attiecības Notepadā?

    #208763
    Andress
    Participant

    E.J. wrote:

    Vai Andresa kungs zin etniskā sastāva procentuālās attiecības Notepadā?

    Vai E.J kungs vispār saprot par ko ir runa? 🙂

    #208764
    WerNeo
    Participant

    Š ī tēma nav tik vienkārša, ka visu varētu izskaidrot ar “melns un balts”. Daudz ko ietekmē mēdiji un grāmatas. Uzskatiem jāveidojas no pieredzes, nevis no tā, ko mums “iepotē”.

    Un ir interesanti, ka čaļi, kuri par PSRS dzirdējuši tikai vēstures stundās vai Streipa raidījumos (kurš pats par PSRS zināja tikai no malas), tagad gudri oponē cilvēkiem, kas paši ir dzīvojuši iekš tās sistēmas. 🙂

    PSRS laikos “potēja” vienu patiesību, tagad “potē” citu.. un viss. Un nav te jāmeklē vainīgie, ka viss tā izvērties.

    #208765
    Maris77
    Participant

    Daudzi slavinātāji aizmirst, ka tā sistēma varbūt arī nebija slikta, bet viņa sabruka , jo nebija spējīga dzīvot. Darba ražīgums bija nekāds, kaut vai ar tuberkolozi slimu govju turēšana, tas nav absurds? Tā govs ēd tāpat izslaukums ir daudz mazāks, pienu nevārītu dzert nevar, bet viņas tur nevis audzē jaunu ganāmpulku. Graudi bija jāiepērk no Kanādas. Zinot cik ražīga ir Ukraina, tas nav absurds? Par ukraiņu mērdēšanu badā pat nav vērts runāt. Toreiz vajadzēja iznīcināt nacionālo pretošanās kustību un tā darīja visās valstīs. Tas bija tāds laiks.

    Tālāk privātās saimniecības, toreiz pārtikas cenas bija subsidētas, tātad maize nemaksāja tik cik ir viņas pašizmaksa, bet daudz lētāk. Cilvēki pirka šo lēto maizi un baroja cūkas, vistas, govis, teļus un gaļu jau pārdeva par tirgus cenām. Protams vēl kam bija iespēja tas zaga kombikormu fermās, tādas tās gaļas un piena pašizmaksa ir tuva 0 , Nu savu darbu tikai var rēķināt. Protams tāda leiputrija bija laba, kas nekaitēja biznesu kruķīt. Tāpēc arī tagad ir jāčīkst, ka visi vainīgi pie izputēšanas , jo viss maksā tik cik maksā, ir jābūt talantam un zināšanām lai šajos laikos veidotu uzņēmumus.

    #208766
    rajah
    Participant

    Andress wrote:

    rajah wrote:


    jā bija jau labi, tikai dažreiz vienu otru uz tālām vietām pie lāčiem aizsūtīja – nepelnīti. to tu aizmirsi.

    Kad tas bija? 45. gadā? Cmoon 🙂


    kāpēc tikai 45. gadā, tu ko?

    vakar pa TV tieši par šo te veci https://www.atena.lv/index.php?zoomid=173

    rādīja kā viņa laikā cilvēkus slepkavoja.

    #208767
    krisis32
    Participant

    Da jamauc prom no sejienes :lala: !

    #208768
    izredzētais
    Participant

    Quote:

    Da jamauc prom no sejienes !


    kādēļ? aizbraucot savu valodu un valsti nenosargāsim..

    #208769
    linx
    Participant

    Da nekur viņš nebrauks, kamēr mamma viņam to neatļaus :p

    #208770
    Wuu
    Participant

    Katru mīļu dienu domāju kā tik prom, viens lielāks iemesls un manis te vairs nebūs! Kaut arī darbs nav slikts, alga arī ap ~450. Bet kas ir dzīvojis ārzemēs vismaz gadu, tas zinās ka mūsu kultūras līmenis ir salīdzināms ar aborigēniem. Dzīvoju ārzemēs vispār bez stresa, nezināju ko lai nopērk, mīlēju pa veikaliem staigāt stumdām ilgi 😀 Esmu bijis Skotijā, Anglijā, biki Vācijā! Tagad uz Ameriku tik!

    Kāds nav domājis ielikt LAPASPUSES ?

    Lapa 1 no 1 <-- Cik vajag lai pārlektu otrā :D

    #208771
    TokRa
    Participant

    Maris77 wrote:

    TokRa wrote:

    Manis pēc, lai zūd. Kā tik dzīve un sadzīve laba.


    Lielāku murgu es neesmu dzirdējis. :lala: Tādu cilvēku dēl arī nekāda labklājība mūsu valstī nebūs.

    Paskaidro, lūdzu, kāds sakars labklājībai ir ar valodu? Dažādas valodas tikai šķeļ cilvēci. Esmu kosmopolīte pēc pārliecības.

    #208772
    Foxsk8
    Participant

    Wuu: Sakarā ar SEO modifikācijām, ir aizgājis ciet lapas numerācija

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 91 kopumā)
  • Tēma ‘Nākotnes Latvija: Latviešu valoda varētu izzust?’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā