Notepad sestdienas diskusija – "quo vadis, daiļdi*sēj?"

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Foruma Jaunumi un Lietošana Notepad sestdienas diskusija – "quo vadis, daiļdi*sēj?"

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 74 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154739
    samurajs
    Participant

    Š odien aizsāku jaunu tradīciju – weekenda diskusiju par aktuāliem tematiem. Protams, diskusijai jāsākas jau rīta pusē, kamēr interfeisi vēl nav aizlieti 😀

    Un šodienas tēmas varonis ir mūsu mūžīgais kritiķis msh ar vakardienas spalvaino tekstu, kuru citēju pilnībā:

    Quote:

    Un man ir patiess prieks ka noutpada administrācijai ir dažas idejas kā nākotnē sačakarēt noutpada situāciju vēl vairāk. Visa noutpada eksistence ir viena vienīga uz leju ejoša spirāle. Vispirms bija v1, viss bija baigi jauki, pozitīvs starts, tad foksim nebija ko darīt un izdomāja ka kaut ko vajag sačakarēt, uztaisīja v2, stāvēja kādu laiku, tad šis atčaknījās “apkārt visi smirdīgie pokemoniem domātie portāli ir uztaisīti galīgā dir*ā, mums arī tā vajag!”, radās v3. Lai nenolaistos apmeklētība, tika ieviesta ielogošanās ar pokemonu akauntu Un tagad izrādās ka dažs labs vēl domā par aktivitātes apkarošanu… Pats saproti ka tā ir latviska parādība, jo tu to atzīsti. Bet esi pārlieku atsēdējies ārzemju forumos, un tāpēc tev tāda slima ideja ir radusies. Es arī regulāri lietoju vienu britu forumu, un tiešām labāk patīk latvijas forumu tauta – piedrāzt par spamu, bet vismaz normālā latvijas forumā VAR izteikties, kamēr tur tajā britu forumiņā kaut ko rakstot es sev vienu laiku iestāstīju ka man ir darīšana ar bērniem – jo rakstot tādā stilā, kādā latvijas forumos ir normāli, tur uzreiz sāks visi pēc kārtas apvainoties… Man, personīgi, vislabāk patīk situācija iekš mūžvecā iauto.lv foruma – tur vienīgais mīnuss ka no īpašnieka vispār nav nekādas aktivitātes, tāpēc arī tas forums gliemeža ātrumā, bet tomēr mirst. Bet savādāk tas forums izskatās tieši tāpat, kā pirms desmit gadiem [nevis kā te, kur pāris gadus atpakaļ bija normāls forums, tagad šausmas], un kaut kādas moderatoru aktivitātes tur praktiski nav. Rezultātā tur ir tāda jauka atmosfēra, jo ir salasījies bariņš daiļdir*ēju , un ņaudētāji – lūpas uzmetēji diezgan fiksi atsijājas – dabiskā izlase – nespēj par sevi pastāvēt, pazūdi! Tātad, pāris vadošie noutpada nelatviski domājošie kadri atkal domā “everything that happens outside latvia is good and everything should be taken as example how it should be in latvia”?

    https://habrahabr.ru : tur jūs neatradīsiet ne kuj, ne bļ*ģ!

    Par to Latvijā daiļdiršana kļuvusi par dzīves normu; kurš vairāk apdirsīs savu tuvāko, tas arī lielāks varonis… Palasiet komentārus lielajos portālos delfi.lv, apollo.lv. tvnet.lv, un jums drīz vien slikti paliks…

    Man tāda visai pamatota nojauta, ka lielākie dirsēji ir tie, kuri kaut ko spēj vienīgi, paslēpušies ar anonimitātes plīvura. Š ādus cilvēciņus raksturo dažādi kompleksi, iespējams, bērnības traumas, varbūt, ka tie ir absolūti neveiksminieki, kas dzīvē neko nespēj sasniegt. Un tāpēc izgāž savu žulti uz citiem. Ja mēs vienu jauku dienu nomainītu lielāko dirsēju anonīmos profila datus pret īsto vārdu-uzvārdu, reālo foto, tālruņa numuru, un adresi, pēc kuras var iet ciemos ar beisbola nūju – kas tad sāktos? Drošvien līdz masveida asinsizliešanai nenonāktu, bet viens otrs iebāztu savu galvu ānusā kā strauss smiltīs, un ilgi vairs internetā nerādītos![/color] https://best.oo.lv. Varbūt tad tas ir msh sapņu forums? 😀 Diemžēl labāka bilde no tā laika man nav saglabājusies 🙁

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_bestoo_1.jpg[/img]

    Reklāma portālā, pārmēru socializācija man pašam nepavisam nepatīk; kad kādreiz lasīsiet Samuraja blogu – tur nebūs nekā tāda. Bet tur neko nevar darīt – Vislatvijas portāls nav blogs, lielas lapas uzturēšanai vajadzīgi līdzekļi. Un tā kā mūsu vidū nav oligarhu, jāpelnās vien ar reklāmu.

    Par patreizējo versiju V3: man personiski patīk tas, ka maksimāli daudz informācijas var iegūt no index lapas ar minimālu skrollēšanu. Agrāk tā nebija; nedomāju ka gara desa ir labākais variants. Jā, trūkumu te vēl ir milzīgi daudz – pazudusi atsevišķu tēmu lasījumu uzskaite; lai vienmēr zinātu, cik reģistrēto lietotāju mums šobrīd ir, un cik apmeklējuši forumu pēdējās 24h – man bija jāķeras pie hack metodēm 🙂 Tāpat ir milzīgi daudz bugu, tā kā darba netrūkst.

    Tagad – par iespējamo nākotni: Manuprāt, Notepad V4 nebūs vispār. Vismaz tādā formā kā patlaban. Ir vēl dažas LV neaizņemtas interneta nišas, kurās plānojam iefiltrēties. Bet par to varu pateikt tikai Windows 8 Milestone stilā: “…shhh, let’s not leak our hard work!” 🙂[/color]

    #274413
    grisha
    Participant

    Kameer tiks kontroleeti betonveidiigie, shis te, skjiet vakar, atkal izceelaas ar bezteemu, tikmeer veel ok. Pamataa jau pokemoni aizskrien uz datuvi, arii pluss draugiem.lv, tie nonjem kreejumu pokemonu videe.

    Tomeer, Samuraj, iesaaki njaudeetaaju teemu 🙂

    #274414
    shady
    Participant

    Ja nu kāds nesaprata par ko ir runa, tad piebildīšu no sevis vēlreiz:

    Atceros kā pirms kāda laika (gada? pusotra?) Notepad administrācija (NP) uzsāka nežēlīgu cīņu ar rupeklībām komentāros. Sākumā bija negatīva attieksme pret mūsu rīcību, jo daļa tautas bija pieradusi lasīt un pati rakstīt tekstus tā kā to dara citur LV portālos – jo rupjāk un dzēlīgāk, jo krutāk tak izskatās.

    Tomēr pagāja laiks un tauta saprata, ka var komunicēt arī neapvainojot citus. Rupeklības ir samazinājušās no tā laika ievērojami (tā uz aci, teiksim pa 90%).

    Š o tēmu pirms dažiem mēnešiem apspriedām adminu tēmā, ir jāķeras klāt nākošajam posmam – beztēmai.

    Protams, ir labi izteikties (to mēs nevēlamies apkarot), bet ir jāzina – kur un kad.

    Ideja ir tāda – tēmas autors ir primārais savā tēmā. Ja mēs vēlamies viņam palīdzēt, tad atbildam par tēmu, nevis cenšamies iegalvot kaut ko savu. Piemēram, ja kāds taujā pēc problēmas ar vīrusu, tad ir pavisam muļķīgi pateikt, lai uzliek linuxu. Vai tēmas autors prasa palīdzību par linux instalāciju un viņam pasaka, lai liek windows.

    Konkrētais gadījums, par ko runā samurajs, ir tas, ka cilvēks ielika sludinājumu, ka vēlas pirkt apples produktu, bet viņam bija jānoklausās morāles par apples negatīvo mārketingu, jādzird [aifona] & [gaifona] pielīdzinājumi, jāklausās par foxi un notepad versijām un vēl sazin ko – bet viņš tikai ielika sludinājumu. Vai tas ir normāli?

    Bet neviens neliedz izveidot tēmu “izsakam savas domas par produktu XXX” un tur salasīties visiem viedokļu paudējiem (objektīviem un sibjektīviem). Kur problēma? Bet nejau katrā tēmā paust savu viedokli, kur viņam to nemaz neprasa.

    Ja cilvēks vēlas pirkt produktu X, tad tev nav jāmēģina viņu no tā atrunāt vai pierunāt. Bet ja tēmas autors prasīs ieteikumus par izvēli – lūk, te var izpausties.

    Dotajā brīdī mēs tam visam izsekot līdzi nevaram, tad jau man visu dienu ir jāsēž un jālasa katrs komentārs – citiem darbiem laiks neatliks.

    Tāpēc lūgums mūsu lasītājiem, cienam tēmas autoru (ja ir kāds iemesls, lai necienītu – tad nerakstam labāk neko), citus lasītājus (kuri būs atvērusi tēmu, lai izlasītu par TĒMU nevis ko citu) un NP administrāciju (jo mazāk mums būs jāņem rokās slota, jo vairāk laika būs pievērsties kam citam).

    #274415
    nevertell
    Participant
    #274416
    Wuu
    Participant

    Kamēr Latvijā iedzīvotāju skaitā, 90% cilvēku būs neveiksminieku, nekas nemainīsies. Samierinaties ar to, daudz vieglāk tak ir kritizēt un ne sūda nedarīt. Nevar teikt ka man nepatīk kritizēt ( galvenokart sevi), bet esmu pāris lietas ieteicis blociņam un galīgi malā neesmu stāvējis (vismaz man tā škiet, ar tomātiem lūdzu nemetāties).

    p.s. pabakstiet ar koku foksi.

    Nezinu kāpēc es šito uzrakstīju, lai galīgi bez jēgas posts nebūtu, Ielikšu uoc.lv twwitera linku : https://twitter.com/#!/UocLV sociālās aktivitātes esot baigi modē, tā man sabiedrisko attiecību speciālists teica. Pfu ti…


    [Wuuhttps://twitter.com/#!/UocLV – sarkanā daļa nav vajadzīga. Adresi uz savu twitter kontu vari norādīt šādi: https://twitter.com/UocLV (vari ielikt kaut vai sev parakstā)

    /edit by shady/]

    #274417
    nevertell
    Participant

    Bet MSH jau nav no latvijas, viņš ir aizgājis laimi meklēt ārvalstīs. Vismaz viņš grib, lai mēs tā domājam.

    Man šķiet jūs visi pārāk daudz ņemiet pierē viņus, tas viņam ļoti patīk.

    #274418
    msh
    Participant

    Paldies samuraj 😀 😀

    Vispār, es gan neesmu lietojis [diezgan uzkrītošu iemeslu dēļ], bet es esmu vēl no šī viedokļa dzirdējis ļoti labus vārdus par bmwpower.lv – ka tur īpašnieka aktivitātes + foruma brīvības dēļ viss notiekot ļoti jauki un bez kaut kādu moderu iejaukšanās viss spams nostājas savās vietās. Audi stiliņu, kur viss ir savādāk, es gan esmu lietojis – tur īpašnieku interesē tikai sabāzt pēc iespējas vairāk reklāmas un sekot līdzi jaunākajām vizuālajām tendencēm [neizklausās nedaudz pazīstami? 🙂 ] + uz čomošanās pamata sadoti acc moderiem = lēnām mirstošs forums, kura tautas līmenis pazeminās. Kopš tur sākumlapa pārstāja darboties 😀 [jaunāko tofiku saraksts nemainās], esmu tur bijis tikai dažas reizes.

    #274419
    msh
    Participant

    Tu mazliet sajauci, es esmu no latvijas, tikai šobrīd, līdz 24. datumam neatrodos latvijā 🙂 Un ko tas maina?

    #274420
    Kon
    Participant

    Man besī, kad kropļi topikā par pārlūkprogrammu A, iedirš, ka labāk ir B vai C, līdzīgi par OS. Pats arī kādreiz tā darīju. Arī piekrītu, ka tajā 3G un 3GS topikā vairāk kā puse komentāru bija lieki. Sen neesmu taisījis jaunus pavedienus te, bet pārdošanas tofikiem laba funkcija būtu autora tiesības slēgt tofiku (tiešām neatceros vai te tādas nav)

    Jaunā troļļu paaudze izceļas ar disbalansu, msh dročī uz melnbaltu TV + RG 59, jonjs ar naivismu, lai gan būtu negodīgi viņu pievienot troļļiem dēļ postos mītošā pozitīvisma, sisadmins bija vnk dolboebs. Vecā skola ar nc, d_l,kūmiņu ir neaizsniedzami standarti jaunajiem censoņiem

    ā nu vēl makbetons, kurš tā arī nomirs nevainīgs

    #274421
    msh
    Participant

    Kojāni 😀 😀 😀 Kā es izrēcos gan par manis, gan betona aprakstu… 😀 Par pārējajiem neņemos spriest. Un uz veciem dzelžiem vari dročīt pats 😀

    Tofika slēgšanas funkcija, kuru pokemonos var novērot, ir diezgan debīla lieta. Piemēram, uzdod kāds jautājumu, daži citi muļķi ieraksta kaut kādas muļķības, tofika autors nonāk pie līka secinājuma un kā idiots to tofiku aizver un neko tur vairs pateikt nevar… Nu labi, tajā grupā, kur es esmu admins, es tādus tofikus šādos gadījumos atveru 😀 Pretējais variants – ja man ir kāda problēma un es te sameklēju kādu tofiku ar līdzīgu problēmu un to varu paturpināt, tā vietā lai ceptu jaunu tofiku, jo laikam te tomēr nav kojāniskā fīča aizslēgt tofiku bezjēgā.

    #274422
    Evol
    Participant

    Varbūt nav par tēmu,bet manuprāt Noutpads laikam ir vienīga vieta kurā ir inteliģenti cilvēki,un+/- uzdod/atbild par tēmu,nevis lieki troļļo par kautkādu sviestu,kā tas sastopams ”botā”,kur 70% ir jauniešu,kas ir neizglītoti.Pats esmu jaunietis,konkursa ietvaros iesūtiju divus rakstus,bet piedodiet atvainojiet-tur vienkārši tevi noliek.”O tur trollis iesūtīja rakstu,tas ir slikti,ai kā man tagad kājas nokritīs”.Varbūt vēl nēesmu tik attīstīts lai rakstītu rakstus par IT (pašam tūlīt būs 15,gribiet ticiet-gribiet neticiet),bet mani patiešām interesē tādi loriņi kā viedtālruņi,jaunākie procesori un citas lietas.Arī šeit,pāris mēnešos,kopš šeit uzturos,ir manīti daži atsevišķi gadījumi,kurus nu nevar pieskaitīt pie audzinātiem cilvēkiem,bet to šeit ir stipri mazāk nekā citos LV IT saitos.

    Kopumā gribēju pateikt to,ka šeit vajag turpināt kautkādā veidā ”apspiest” troļļus,kuri pirž ne pa tēmu.Ja nav ko teikt-nesaki,ja ir-tad palīdzi cilvēkam,kurš tev kautko jautā.

    #274423
    Foxsk8
    Participant

    Par notepadu kā tādu:

    Vai vismaz kāds no tiem dirsējiem, kas mani ir piesaucis “ar sliktu”, vispār zin, cik izmaksā izveidot kvalitatīvu portālu, attīstīt to un uzturēt? Domāju ka nē, reāli es to visu daru ( + samurajs un shady, un palīgi ), pa brīvo laiku, lai attīstītu notepadu to tā, kā es to māku, varu, un kā būtu labāk “vairumam lietotāju”, par to es nesaņemu neko, tā pat kā samurajs un citi, kas aktīvi iesaistās notepad dzīvē. Te atnāk pāris kretīni, un sāk kaut ko zākāt:

    Piemērs: Eu foksi, uzliec zilu krāsu, nevaru izturēt, kož acīs, vajadzētu izteikties tā: Manuprāt piem jaunākais forumā linki ir par gaišu, varbūt labāk būtu uzlikt tumšākus, citiem un protams arī man, patiktos daudz labāk.

    Visa pamatā ir attieksme pret cilvēku, ja man kāds dirš virsū, es to pašu darīšu pretī, tie kuri normāli palūdz, palīdz ar tiem problēmu nav, un pie tuvākās izdevības cenšos ko darīt, skatīt lietas labā.

    Nākošais, nu nevaram mēs izpatikt X tukstošiem lietotāju, apmeklētāju, vienam nepatiks tas, otram nepatiks tas, atbilde, brīva griba, rīcība, gribi lieto – gribi nelieto. Citiem patik nix, citiem win, who cares, katrs lieto to, ko viņš grib. Š adiem cilvēkiem nedz es, nedz notepads neizpatiks un nedziedās pēc stabules, tā tas šeit nenotiks.

    Kas attiecās uz pašu V3.

    1. Š is viss ir +/- mans roku darbs, ja neskaita veco pamatbāzi phpbb, kur labi ja ir palikusi tikai html, php MVC struktūra.

    2. Š i ir mana ideja, gan sākumlapa, portāls, foruma skati, tēmu skati, utt… reāli notepads nav kopēts, klonēts kā tas notiek ar vairumu forumu, kur reāli atšķirās lietotāju skaits, nosaukums, logo un krāsas – man tādu lapu nevajag.

    3. Idejas vēl ir daudz, no v2 laikiem es soliju notepadu funkcionālāku, nevis blin blingāku. Š ī nav glezna, ko piekārt sev mājas pie sienas un priecāties par to, sagaidot saulrietu un malkojot “glāzi” vīna.

    4. Reklāmas, reklāmas atsedz izdevumus, kas ir saistīti ar portāla uzturēšanu, mēs nepelnam tukstošus, pat ne 100 latu mēnesī no reklāmām. Kad to “KÄ€DS SÄ€KS SAPRAST”.

    5. Mēs neesam nevienam pārdevušies, kā to izdarīja mūsu konkurenti – var teikt mēs strādājam Jums, notepad lietotāji.

    6. Arī pēc 2 – 5 gadiem te valdīs Samurajs, Fox un Shady + palīgi kas būs pa šo laiku pieteikušies, so ja kādam šāds salikums nepatik, varam nenākt un nelasīt, nediskutēt.

    Laikam pateicu visu, kas uz sitienu bija sākāms.

    #274424
    msh
    Participant

    Es personīgi forumus izmantoju kā laika nosišanas līdzekli, un vēl audī stiliņā es agrāk kontaktējos ar vienu speciālistu un dažus līdzīgi domājošos sameklēju un ciešāk sakontaktēju. Savādāk nekā, tās nedaudzās reizes, kad es pats esmu uzcepis kādu tofiku, uzdoto jautājumu es vienmēr esmu vai nu atradis kaut kur citur, vai arī tas ir palicis neatbildēts. Kā sacīt jāsaka, sēdi, skaties, krāj zināšanas [tajos forumos, kur postos tādas mēdz pavīdēt] bet jautāt neko nav jēgas… Nu labi, mani jautājumi ir virs vidējā lāmera līmeņa, uz kuriem atbildi zina puse pasaules…

    #274425
    aoma
    Participant

    Nē, nepiekrītu.

    Arī stulbu sludinājumu iesniedzēji ir jāaudzina.

    Nav naudas, vai tās ir maz? Pērc golfu vai citu lētuci. Derēs jebkurš lietots sakarīgs auto.

    Naudā peldies un nezini kur to likt? Š…em poršu, ferrari, lexu, da jebko, kas liekas simpātisks.

    Bet ja naudas tomēr nav, un statusam pirkt kaut kādu sarūsējušu bundžu, tikai tāpēc, lai neatpaliktu no līdzcensoņiem? Vienkārši smieklīgi. Nu ir, ir, tolka šādiem agresīvā mārketinga samaitātiem tipiņiem smadzenes iegrozīt daudzmaz pareizā virzienā.

    Pat ja rezultāts būs tikai 0,001%, pasaule vienalga būs ieguvusi.

    #274426
    shady
    Participant

    Mēģināšu paskaidrot savādāk…

    Ja kāds vēlas pirkt ziloņa mēslus par 10ls/kg, tad viņam ir tiesības to darīt. Un nav jācenšas ieskaidrot, ka kaķa un suņa mēsli sanāks lētāk, vai arī tie labāk ož.. Kādēļ ziloņa mēslu pircējam vai lasītājam, kurš atvēris tēmu par ziloņa mēsliem, ir jālasa n-tie komentāri par kaķa un suņa mēsliem? Bet viņiem interesē tikai ziloņa!

    BET, ja tēmas autors jautā – kurus mēslus ieteiksiet? Tad varēsiet ieteikt ne tikai kaķa un suņa, kaut vai zaķa spiras!

    [Protams, šie jau ir noteikumi ar intelektuālu akcentu. Te nevar pateikt, ja pateiksi sliktu vārdu – dabūsi ar nūju! Te ir jādomā un jāuztver tēma kontekstā, loģiski. Š eit nevar tā definēt noteikumus. Jo kādi īpaši jautājumi var palīdzēt izprast situāciju un rast palīdzību. Tas vienkārši ir jāsaprot. Arī betons nesaprot – kāpēc nedrīkst lamāties… Un arī tu, AOMA, neesi tas kungs (lai arī cik zinošs nebūtu), lai zinātu katra lietotāja vajadzības un vēlmes pēc saviem subjektīviem uzskatiem]

    Vēl vienkāršāk nemācēju paskaidrot…

    #274427
    nevertell
    Participant

    Un tu mums esi trafalgāras gudrais ?

    #274428
    nitro
    Participant

    Ar tādu attieksmi tev jāpiesakās par notepad vecāko lietotāju. Varēsi labot pa labi un pa kreisi. 😉

    #274429
    deriksx
    Participant

    A kuru tas uztrauc ja nepatik laimigu tacinu.

    Kurs idio s vispar var salidzinat datuvi ar boot limenis nesalidzinams tur cinas ra idiotiem un nelauj visus nosaukt no serijas nepareiza instlacija , likas rokas , daunis , samaksa kadam.

    Sausais atlikums tak tieciet vienreiz vala no tiem dirse iem un miers fokxsi tas tak nau nekads zaudejums ,ilgtrmina tocna nebus.

    Taka visiem kam patik nosaukt visus par losiem dauniem uz citiem portaliemllaimigu tacinu.

    P.S izradas ka garumzimes neatradas portativajam , salabosu,sorry.

    #274430
    zemith
    Participant

    Pareizs virziens būtu tāds, kādu tu sludini? Nekas, gan jau dzīve tevi izmācīs, ja vēl neesi izpratis šādas lietas.

    Es tiešām neizprotu, Aoma, kādēļ tu domā, ka visi grib iepirkt Iphone tikai dēļ zīmola vai zīmēšanās? Mani vada tikai un vienīgi interese, kas tad tur tāds ir(tur pieder arī tā paspēlēšanās ar OS n šit). Nemaz nedomāju, ka iepirkt Iphone 3G būtu kruti, celtu statusu vai pagarinātu kules garumu. Es pat lāga nespēju iedomāties nevienu telefonu, kas to spētu darīt, ja vien neskaita tos ar dimantiem apstrādātos brīnumus.

    Man gan apnīk jau strīdēties ar aprobežotiem un kompleksainiem vīriem.

    #274431
    msh
    Participant

    Tāpēc ka tā arī ir. Lai tikai pamēģinātu lietu, kas maksā dārgāk par piečuku, visi man zināmie cilvēki, kas draudzējas ar galvu, šo lietu aizņemas vai arī izmēģina īpašnieka klātbūtnē. Tev tikmēr tā jocīgi “gribu pamēģināt gaifonu, bet ja nepatiks, sviedīšu ārā pa logu, tapēc ne dārgāku par 100 ls, jo 400 ls pa logu izmest negribu” 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 74 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā