Pār(ap)domas par Eiropu

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Pār(ap)domas par Eiropu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161784
    Andron MacBeton
    Participant

    Itkā esam Eiropas savienībā, un kaukādi daži labumi no tā ir. Ļoti maz gan, bet piemēram, nevar LV vairs nopirkt bezvadu peli vai klavieri kurai vismaz gadu netur baterijas.

    BET, ja runājam par pārtiku – kapēc mums tā ir dārgāka nekā citās Eiropas valstīs? UN, PIE TAM, veikalu plauktos ir produkti kas satur indi un fekālijas!

    Vienas un tās pašas markas (“brenda”) cigaretes Latvijā ir kancerogēnas, bet Dānijā pīpējamas.

    Un vispār, kurš ir bijis nesen Igaunijā? Vai arī tur var nopirkt tādu Optimas Līnijas vai Eurodīzeļa/Izrubeņa alu?

    #323268
    richijs
    Participant

    Logitech peles tur pāri pusgadam…

    Pārtika mums dārgāka gan jau ka tāpēc, ka nav konkurences mazumtirdzniecībā (leiši valda) un panīkusi pārtikas ražošanas nozare…

    Igaunijā pārtika ir lētāka, bet alkohols nedaudz dārgāks, ir arī optimas līnijas produkti. 2 litru valteris Igaunijā maksā pie 2.5+ eiro plus tara.

    #323269
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu bet vietējā konkurence nav tapēc, ka mums likumi ir tādi, ka nevienam nav izdevīgi neko ēdamu audzēt. Ja es pavasarī metu zemē kartupeli priekš sevis, es varētu iemest arī “pāris vagas” priekš pārdošanas. Lielos notirgot restorāniem, vai kam tur, kam svarīgs izmērs. Bet reāli neizdevīgi, jo man divi maisi jau aiziet tikai lai kaukādu zīmogu dabūtu, ka mani kartupeļi nav indīgi. Uz kartupeļiem protams ne1 pat nepaskatās, 1kārši jāsamaksā un viss. Un līdzīga iemesla dēļ arī pērkam saldētos (friškas) no Polijas. Pat ar visu transportu lētāk sanāk nekā uz vietas pārstrādāt. Parazītu Brīnumzeme.

    Klau, a Igaunijā diez Bacardi Oakheart ir nopērkams? Lētie D-Linki? Tjipo 615K un 320NRU.

    #323270
    richijs
    Participant
    #323271
    Draxo
    Participant

    Ne jau ES te pie vainas, bet pati mentalitāte un pašu (ne)izdarīgums. Paskat, arī Lietuva ir tajā pašā ES – kāpēc viņi var eksportēt pienu un padsmit citas preces, kamēr latvieši tik aizslēdz visu un pēc tam ieved no citām valstīm.

    #323272
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu, čoms saka ka Bacardi mājaslapā tāds Oeakheart nau minēts. Nospriedām ka brāķa prece ko tirgo nigeru valstīs.

    #323273
    richijs
    Participant
    #323274
    Mini3D
    Participant

    Quote:

    nevar LV vairs nopirkt bezvadu peli vai klavieri kurai vismaz gadu netur baterijas.

    Pagais pavasar pirku peli RD CANYON līdzi nāca prastas ķiniešu bačas !

    Kā ieraudzīju tavu tēmu kur pieminēta pele… par pārsteigumu ši pele ar līdzi dotām bačām ka reizei vakar dabūju beidzot piepirkt 2mazos pirkstiņus!

    Es pārsteigts,ja nemaldos kādus 9 vai pat 10 mēnešus pelei kalpoja batarejas!

    Precizi ši https://www.rdveikals.lv/products/lv/161/42762/sort/1/filter/0_0_0_0/CNS-CMSW4BL-datorpele.html pele,tolaika gan ja nemaldos vina maksaja 9ero!

    Un pēc izskata šadas bačas https://www.globalsources.com/gsol/I/Alkaline-battery/p/sm/1129409673.htm#1129409673 tikai modelis savadāks LR03(AAA)1,5V

    Kad pirku šo peli bija doma,cerēju ka sī vismaz 3 mēnešus turēs bačas,bet ka par brīnumu ka teicu noturēja 9vai 10 menešus!

    Kas atiecas uz pīpēšanu,cigaretes neperku jau kadus 2 gadus,paproveju konrtobandas ….nuuuu neee pargaju uz sadu paveida https://spi2.itvnet.lv/upload2/articles/51/516199/images/Tabaka-un-tas-10.jpg

    Tabakas izprovēju dažādas,manām plaušām iepatikās šāda https://www.rasta1.eu/page/page3215.html

    #323275
    albertino
    Participant

    betons atkal sadzēries un filazofē

    [img]https://www.cenuklubs.lv/uploaded_images/catalogue_images8/28126.jpg[/img]

    #323276
    Leichttraktor
    Participant

    Tev skauž, ka pat skaidrā nevari labāk?

    #323277
    albertino
    Participant

    ko es nevar? betons taka no meness nokrits, tas skaidrs ka valstis kuras lemtas iznicibai tiek parpludinatas ar 3.skiras preceem. Un taas preces attistas valstiis ir ar citu kvalitati.. jo ir orginals, bet mums pakaldarinajums tikai orginala iepakojuma. Ir dzerta kola un pipetas ciigas no Vaacijs, pavisam cita kvalitate.

    beton, tu ka kuritajs tak apskaties uz cigaresu pacinas kas to razo. Uz manis pirktaam oficiala veikala cigaretem winston rakstits-razotajs Rumanija kaut gan orginalais winstont skaitas america 😀

    #323278
    Nelabojams
    Participant

    Es šai sakarā ceru uz Rail Baltica. Ja varēsi ērti iekāpt komfortablā vilcienā, pēc dažām stundām būt Berlīnē un tur iepirkties, tad bankrotēs visi mūsu lupatu un krāmu tirgotāji. Nesen biju Francijā (ne Parīzē); lidojumu man faktiski atmaksāja tur nopirktā jaka un zābaki. Turklāt ne tuvu nebraucu ar mērķi iepirkties, tas bija galīgi starp citu.

    #323279
    ruukjis
    Participant

    Oakhearts izgāzās – nespēja sastādīt konkurenci Captain Morgan Musket, attiecīgi pagājušā gadā jamo noņēma no ražošanas, tāpēc lapā arī vairs nav nekāda info.

    Bacardi tagad vispār rebrando visus savus produktus un to var viegli salīdzināt – ieej bacardi LV lapā un ieeje Bacardi US lapā – dzērieniem pavisam citi nosaukumi.

    #323280
    Mini3D
    Participant

    Gaļau/pienu/kartupeļus cenšamies iegādāties no tuvējā saimnieka,ja gadās ka nav ko samaksāt,prece dabonama uz parāda”parast ja nav pa ko tad necenšos diedelēt”…Skaidrs ja negribēs sabojāt batera atiecības nauda jaadod pie pirmās iespējas…kaut cik sūūdīgi ietu!

    Ko es varu pateikt par lativieti kurš mīl lietot parmērīgi alko…Tadam ja nav pamati nekad arī nebūs…Tā nu ir ritīgi pašu vaina…Tādam es neko nedotu un arī nedodu kaut viņš slīkstot dzert prastīu…Saprotams neiet viegli.bet ja pie visas slikta pats vēl visu pasliktin tad labak ka tāds nav!

    #323281
    Andron MacBeton
    Participant

    Tur jau tā lieta ka RailBaltica nekas ātrs nebūs. Paskaties tos maršrutus! Kaukāds murgs.

    Un cik es te dzirdēju, cilvēki no pierobežas JAU brauc uz Lietuvu iepirkties. Tikai produktus ar derīguma termiņu jau uz ceturksni neiepirksi…

    #323282
    ruukjis
    Participant

    Lietuvieši var, jo viņiem atmaksājas turēt govis, viņiem ir krietni lielākas valsts subsīdijas kā LV.

    #323283
    Andron MacBeton
    Participant

    Es uzskatu ka subsīdijas ir nepareizas, jo naudas loka radiuss ir pārāk liels un nauda nodilst, kamēr iet caur birokrātu ķetnām.

    Vajag atlaist nodevas (pat ne nodokļus!) zemniekiem. Kā arī dot dīzeli bez akcīzes – BET tikai tiem zemniekiem kuri reāli kautko saražo, nevis tiem kas tirgo to benzīnu pa 10% zem benzkolonkas cenas.

    Bet nekādā gadijumā nedot piķi!

    #323284
    Andron MacBeton
    Participant

    BTW, par tām nodevām un citu drazu.

    Nesen bij gadijums ar to podnieci no Liepājas rajona. Viņa taisa podiņus priekš tiem “Liepājas menciņiem”. Nu, paika protams ķišmiš-ar-rozīnēm, bet ne par to ir runa. Tante taisa podiņus, smukus. Ražots Latvijā, va ne?

    Te pēkšņi kaukāda šmara, no hvz kuras tur parazītu iestādes, NOBANO tos viņas podiņus. Bez jebkāda pamatojuma un expertīzēm! Vainības prezumcija, va zinies, šai demokrātijā. Pašam jāpierāda, ka neesi kamielis.

    Un lai atbanotu – tantei pa savu naudu jāsūta nenormāls daudzums podiņu uz ekspertīzi! Vācijā! A viņa tādu daudzumu pēc tam 5 gadus nevarēs pārdot! Dirsā darbs un materiāli.

    Ja šitās huiņas atceltu – būtu tač vairāk Latvijā ražotās preces!

    #323285
    shady
    Participant

    Latvijā ir nenormāli augstas cenas, ja salīdzina ar, piemēram, minimālās algas stundas likmi.

    Cik tagad ir LV minimālā alga? 3 eiro stundā? (slinkums skatīt) Ko tu vari nopirkt par 3 eiro? Neko!

    Kāpēc valstī, kur minimālā alga ir 3-4x reizes lielāka, var būt pārtikai tādas pašas cenas kā LV? Un arī daudzas citas preces maksā ļoti līdzīgi. Nav brīnums, ka pat pensionārei ir aifons!

    Apjautājos vecākajiem puikām, kas skolā par telefonu – pateica, ka praktiski visiem ir 5/6 aifoni. Nevienu citu visprār neviens nepērk…. (ok, neko labu jau tas neliecina, bet ne jau par to ir runa).

    Mana doma ir tāda, ka ja tu LV gribi nopirkt jaunu smārtfŠnu, tad tev vajag vai nu ņemt kredītā vai kādu laiku atlikt tam naudu. Te to tu vari izdarīt nedomājot – ja negribi ņemt no operatora, tad dažu dienu laikā vari nopirkt sev normālu smārtu. Piemēram, cik ilgi LV vajag sakrāt mašīnai? Nu tā, vidējās algas strādniekam? Nu cik? Bet te stabili pēc 2 nedēļām var paņemt braucamu mašīnu ar izietu tehnisko, kura nejūk laukā…Jūti atšķirību?

    Es esmu pieradis dzīvot taupīgi, jo ilgus gadus dzīvoju nabadzībā. Tāpēc nešikoju, pat ja to varu atļauties. Nekaunos pateikt, ka 2 gadu laikā nopirku sev 2 džinsas pa 6 eiro gabalā (jaunas, lielveikalā). Patiesībā, normālas dzinsas (brīnos par kvalitāti – abas vēl joprojām kalpo un nav izdilušas). Latvijā tādas pirku par 20 eiro. A nafig te viņas var maksāt 6 eiro, ja minimālā alga te ir virs 9 eiro stundā?

    Tas pat par pārtiku, cenas var teikt identiskas ar Lv plauktiem. Vienīgi gaļa un alko ir dārgāks (bet ja salīdzina proporcionāli algai – tad arī šīs divas lietas nemaksā dārgāk). A pārējo es varu nopirkt internetā (ali,ebay,utt) – un preci man atvedīs 100% pie mājas durvīm, nevis kā LV – būs jāstāv stundu pastā…..

    Daudz kas LV ir nolaists podā…žēl. Nav nojausmas, kad LV varētu atkopties, nu kamēr pie varas ir “tie paši vēzīši”, tikmēr jau nekas arī nevar notikt. Es pat nezinu kā to var nosaukt, to vissulīgāk tieši betons pateiktu…

    #323286
    Mini3D
    Participant

    Quote:

    Cik tagad ir LV minimālā alga? 3 eiro stundā?

    Garām,tas jau būtu daudz ja tā būtu,nenu ir akarīgs no razpizģeja darbadevēja…Mums vienā cehā 2ero,otra ceha veči uztaisīja streiku tiklīdz iestajās 15 gads, panāca 50 centus vairāk! Lūk patiesā stundas likme…Zinu ka cita firmā kas šķir no šis 15km maksa 3 ero…ka jau teicu atkarīgs no raspizģeja darbadevēja…!Vini laprat tev eiro maksaatu…Reku bija vienam jaunam puikam sasolija 400 eiro,pienakot algas dienai 200 eri izpelnīts,forsi…rodas jautajums vai verts maz strādāt,, jazog!

    Š ogad vis sliecas uz slikto pusi,salikuši kameras un meneš beigas izdal lapeles kur ir savilkti gali nemot vērā no kameru ierakstiem !Izpaužas šādi..tu ķipa 8:00 neesi iesacis satradāt,bet nejau tavas vainas pēc ,bet firamas sagadnieka vainas pēc,vai atrak pusdienas aizvilcies 2min,protams 2min nokavējis pusdienās un jauneklim kam pec likuma tikai būu jastrada 4 stundas šo iebāž purnā…Gala rezultatā jauneklis kavejis 2 stundas un 3 minutes .to ka bija dienas kur ilgak pat par 8 stundām rukājis tas nau nemts vēra/nav balensēt ar kaveto ….ar kadam tiesībam bini tadam baž purnā tadus laikus kur vins jau pats par sevi jau 4 stundas ruka par virsu…Nuja ja nerukās tāds nebūs vaidzīgs …

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā